Nenávidím svoje dieťa a manžela

iskierka
4. nov 2012

Viem, že ma tu mnohé odsudite, ale nenávidim svoje decko a svojho manzela, zato, ze to dieta chcel ☹ Chcem ich opustit, ale nedokazem to, chcem zas zit ten svoj volny zivot bez deti, uzivat si a nie sa starat 24 hodin o zle dieta ktore len pri vsetkom reve, neznasam sa rano zobudit s pocitom , ze zas ma caka ten hnusny stereotyp okolo decka ☹

lvka
4. nov 2012

@iskierka tak ich opusti, naco cakas? Bude im asi tiez lepsie bez teba

cerez
4. nov 2012

@iskierka Na teba to doma asi všetko padá? Neodsudzujem ťa, len si sa dostala psychicky tam, kde sa môže dostať každá z nás. Hovorí s teba bezmocnosť, totálne si vyhorená. Skúsila si sa o tom svojom pocite porozprávať aj s človekom, ktorý má na to kompetencie?

lenka_b
4. nov 2012

@iskierka To si teraz v nejakom soku, alebo to
Myslis vazne?

sue
4. nov 2012

@iskierka koľko mesiacov má vaše dieťatko? Nemôže ísť o teba o vyhrotenú a neliečenú popôrodnú depresiu? Mám ten pocit... pre svoje dobro a dobro svojich blízkych navštív psychiatra čo najskôr. Je to normálna, bežná a najmä liečiteľná choroba - utekaj a vylieč sa, budeš šťastná. Toto čo opisuješ nie je normálny stav, tak to rieš, kým sa nestane tragédia.

22mia
4. nov 2012

toto urcite nepisala matka ale niekto kto nevie co s nedelnym vecerom...

macamac
4. nov 2012

@iskierka a odkedy ich nenávidíš? od začiatku,alebo to len teraz na teba prišlo? kľudne to môže byť popôrodná depka. tak sa klasifikuje depka do roka po pôrode. teda-neviem,koľko má malé.

macamac
4. nov 2012

@22mia mohla to písať matka. zúfalá, zdeptaná, vyhorená,.... nič netradičné...len málokto sa k tomu verejne prizná. by si sa čudovala, koľké tým prešli 😔

22mia
4. nov 2012

moze byt ze som sa fakt zmylila ...zufali ludia robia zufale ciny... ☹

iskierka
autor
4. nov 2012

Ja sama neviem ani preco som to sem napisala, su dni ked mi je fajn tesim sa s nimi a su dni kedy ich strasne neznasam a chcem zas zit ten slobodny zivot ako kedysi lutujem, ze som vobec mala dieta, doma sa vzdy iba vyplacem a kazdy den idem dalej. Nedokazem ich opustit aj ked najradsej by som to urobila ale nedokazme to stale si hovorim, ze vecne sa nebudem trapit. Pre mna je dieta trest a nie radost, ale su dni kedy ich strasne milujem a potom si vycitam ze ako som mohla aj nad takym niecim rozmyslat ach idem sa asi z toho zase vyspat. ☹

nalla
4. nov 2012

fúha...
ale na jednej strane to asi dokážem pochopiť

popôrodá depresia zrejme, a ak sa to spojilo ešte aj s tým, že oa to dieťa vlastne možno fakt ani nechcela, ale doba je sviňa, očakáva sa od žien, že budú dokonalé dcéry, priateľky, manželky, študentky, zamestnankyne, a samozrejme matky, hlavne sa očakáva, že žena bude matkou, lebo sa to tak patrí, ale ak to raz niektoré nemá v srdci a v hlave - ten chtíč - tak to môže dopadnúť aj takto

držím palce a neodsudzujem

jarus1
4. nov 2012

rýchlo choď preč...nech tomu dieťaťu z nenávisti neublížiš 😠
a ak si robíš srandu z tých, ktorí sa snažia nájsť cestu k problémom so svojimi detičkami, skús sa presunúť na inú sieť 😠
v každom príprade - žiadne dieťa nie je zlé, to matka či otec nevedia násť spôsob ako mu rozumieť a pom

blumka
4. nov 2012

@iskierka utekaj k lekarovi...depresia je bezna choroba ale ak sa nelieci tak to moze skoncit tragicky ☹

anjelicek26
4. nov 2012

@iskierka - prva cesta je ist k psychologovi, dietatko je este malicke a ty pravdepodobne poporodnu depku v plnej parade, to posobi na psychiku tak, ze clovek uz nevi ani rozoznat, co je dobre a co zle, chce jednoducho utiect. Nie si prva ani posledna,ale na to treba POMOC. Ako pise sue, ries to, kym sa nestane tragedia :(

iskierka
autor
4. nov 2012

@22mia Som matka 7 mesacneho dietata a je mi jedno ci mi to niekto veri, proste to tak citim , ale vravim nemala som to sem pisat musim sa z toho vyspat ako vzdy ....

matozazzo
4. nov 2012

unavena, znicena, vsetko sa na teba sype, manzel asi nepomaha... :( Porozpravaj sa snim, zapoj rodinu, kamaratky, nech ti pomozu! Nehanbi sa priznat si, ze je toho na teba vela, poplac si, vyrozpravaj a hlavne poziadaj o pomoc! Nech na chvilku vypnes. Mne ked uz velmi mala plakala a ja snou, pritulila som si ju k sebe a plakali sme obe... Pomohlo mi to a ona sa ukludnila.... a zaspala. Manzel nemal paru, ako mi je, az ked sme sa o tom porozpravali a babky si mysleli, ze vsetko zvladam! Omyl, potrebovala som ich pomoc, ale musela som im to povedat!!! Neboj sa poprosit o pomoc, vela vela vela zien je na tom rovnako, ale treba s tym nieco robit!

anjelicek26
4. nov 2012

@iskierka - z depresie sa clovek nevyspi, ta sa bez liecby len prehlbuje. Zajtra rano zdvihni telefon a zavolaj psychologovi po termin! A hlavne o tom rozpravaj, casto ani najblizsia rodina netusi, co sa v tvojej hlave deje, lebo clovek sa za tie pocity hanbi... viem to z vlastnej skusenosti..

miskap2111
4. nov 2012

@iskierka podľa mňa máš tiež poporodnú depresiu... Mala by si vyhľadať pomoc- neboj sa, vobec to nie je zriedkavé!! Držím palce!!!

cerez
4. nov 2012

@macamac Presne tak, málokto vie priznať verejne aké má slabiny, čo prežíva. Stačí, že život sa zvrtne iným smerom ako sme si predstavovali a keď to začne na človeka padať, je zrazu bezmocný a zraniteľný.
@22mia Určite tejto mamine nepomôžu sarkastické či ironické poznámky.

jarus1
4. nov 2012

rozumieť a pomôcť ☹

martina1703
4. nov 2012

@iskierka chod za psychiatrom alebo na nejaky cas chod prec z domu manzel o tom vie?Ak ano tak sa cudovat nebude ze chces vypadnut a urcite ta podpori,lebo to co pises je dost zle a moze sa stat este horsie a nebudes vediet ako a co si spravila v takom stave.Je mi luto dietatka ☹

maminuska
4. nov 2012

@iskierka vieš treba si povedať trápilo by ma keby sa ráno to moje dieťa ráno nezobudilo ? Plakala by so a smútila tak naozaj alebo by som bola fakt rada že je preč že ho už nevidím ?

maria613
4. nov 2012

@iskierka a nemyslis ze to ze tvoje dieta je zle a pri vsetkom reve je ze z teba citi ze ho dostatocne nemilujes a takto na to reaguje. Nechces ist aspon na vikend ci tyzden k niakej kamoske, ci na dovolenku ci kamkolvek sa od nich odreagovat? Mozno len potrebujes byt sama a citit ze aj tvoje potreby sa naplnaju nielen dietata a tvojho manzela...uvidis mizno je na tebe toho len privela skus poziadat nech ti mamina ci svokra trosku viacej pomozu nech mas aj chvilu pre seba. Lebo tvoje dieta potrebuje matku ktora ho bude nadovsetko milovat a nie vystresovanu zenu ktora by od neho isla najradsej prec...☹ drzim ti palce nech sa sama v sebe najdes a nech spoznas ze je to obrovsky dar mat dieta...🙂

kokorunecka
4. nov 2012

Niet zlých detí bez zlých matiek...

Lieč sa.

anidadi
4. nov 2012

nebud na dietako nahnevana , bud dobra matka dietatko ta potrebuje TYsi maminka . A vies preco place? lebo citi nepokoj a boji sa .. 🙂 Verim , že bude fajn :poad sa s lekarom , . Pobozkaj miminko a lub ho ma len teba. Prajem Vam velavela laskyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nalla
4. nov 2012

@kokorunecka keby to bolo také jednoduché, že?

a myslím, že to bolo pekne sprosté napísať, že je v podsate zlá matka....

talula
4. nov 2012

neodsudzujem ta... takzto zivot si si nepredstavovala, dieta si neplanovala... ale toto je teraz tvoj zivot! Verim, ze ako vsetky zeny aj ty si silna a prejdes cez to 🙂 V prvom rade musis mysliet pozitivne - co dobre ti dieta a partner priniesli? porozpravaj sa o tom s partnerom alebo s priatelkou... mne sa stalo cosi podobne, ale uz je to zamnou a moj zivot je nadherny 🙂 dostanes sa z toho ver mi 🙂 IP?

kokorunecka
4. nov 2012

@nalla Je to jeden výrok. Nikoho som neurazila, ani sa do nikoho nenavážala.
A je hádam dobrá matka tá, ktorá nenávidí svoje dieťa?

digysa
4. nov 2012

@iskierka Verime ti vsetci.... prave preto musis vyhladat odbornu pomoc.
Ked to neurobis pre dieta a manzela, tak to urob pre seba....

Takto sa citi iba zena, ktora je "mentalne chora" ( co sa mi u teba nezda), alebo zena so silnou depresiou (v ktorej si az po usi).

Necakaj.....aj ked odides od muza a dietata, aj tak sa ti neulavi....bude to este horsie... 😔

nalla
4. nov 2012

@kokorunecka si to asi moc nepochopila...

ja sa úplne dokážem vcítiť do tej ženy

napísala, že nenávidí dieťa, ktoré tak chcel jej muž..
vieš koľko žien je v dnešnej dobe dotlačených spoločnosťou k materstvu? tie ženy sa nechajú presvedčiť, že to chcú, že sa na to cítia ale pritom to tak nie je, pritom to samé nechceli, necítili to tak...okolie ich dotlačí (hoci aj nepriamo)k materstvu, ale o to dieťa sa musia starať oni samé, okolie im nepomôže, a zvyčajne ani manžel, povedzme si to úprimne

veriiii
4. nov 2012

@iskierka no ,to mi je luto.ako stare je dietatko?mozno mas poporodnu depresiu,kludne sa zver hoci obvodnej.a mozno potrebujes viac pomoci od manzela!pekne ho zapoj do starostlivosti a dieta!a nemysli na nadchadzajuci den ako stereotyp, viem,ze male babo si vyzaduje stale to iste dokola,ale ma sa ucit aj nove veci,a ty ako jeho matka budes prichadzat s napadmi,ako ho to naucit🙂 a budete mat fun obaja🙂