Nemám chuť žiť

28. júl 2023

Ahojte. V prvom rade by som sa chcela len vyrozprávať, nemám sa komu, možno mi to takto trochu pomôže. Dnes mam narodeniny a som v 13tt. Predvčerom som sa dosť rapídne pohádali s mužom kvôli peniazom. Byvame aj so synom u neho v dome. Je to jeho dom. Začalo to tým ze musím ísť znova ku doktorovi a moja výplata je už fuč keďže bežné platím 100 eur pri gyn. Plus ešte prispievam do domácnosti na dovolenke som tiež platila. A nezarabam veľa. Idem ku grochalovi. Tak som mu naznačila ze sme dvaja na dieťa. Ako hovorím doteraz som si všetko platila sama a samozrejme aj jemu som kupovala veci, darčeky. Obvinil ma ze idem po jeho peniazoch. Do toho sa pridalo ze som mu nasla skrytú fľašu z kade každý deň ubúda. Nemám kam ísť so synom keďže som byt pustila lebo sme išli k nemu. Ja nevie co mam robiť.. Dokonca teda odignoroval aj moje narodeniny a tvári sa urazený ja ani neviem na co.
Dokonca dnes mi vykrical ze som mu nikdy nedala peniaze na domácnosť, pritom naozaj som kupovala aj ja, aj nábytok aj neviem co. Je mi tak zle ze každý večer premýšľam ze to napálim autom do niečoho. Stále myslím na to ze nemám únik nemá mi kto pomôcť a ja nemám na vyber. Prosim nekomentujte mi to typu ze ci som bola blbá keď s ním idem mat dieťa. Na všetky tieto skutočnosti som prišla v priebehu týchto dní. Aký naozaj je. Ja viem ze su aj horšie veci ale ja to nezvládam a nechce sa mi už žiť. Ďakujem ak sa niekto nájde a povzbudí ma.

autor
28. júl 2023

Ešte dodám ze sa najviac bojím toho keď budem na materskej a nebudem mat prijem.

la_dolce_vita
28. júl 2023

máš predsa syna a ďalšie dieťa na ceste, to je dôvod žiť, mysli na nich...

januska12323
28. júl 2023

Muž ako manžel? Peniaze sú spoločné, ak nedáva môžeš žiadať výživné na dieťa aj na seba. Z predaja bytu si dala peniaze kam?

tamvtme
28. júl 2023

Syn nie je jeho? Dostavas vyzivne od jeho otca? Mas dieta, druhe na ceste, uz to nie je len o tebe, mysli na tie deti a pokus sa vymysliet, ako to zvladnes aj bez tohto nemozneho chlapa....co tvoja rodina? nevedia ti pomoct?

viestta
28. júl 2023

Preco ste nemali vyriesene peniaze skor ako ste si deti zadovazili? Toto je zakladna otazka pri spoluziti. A ak ste anzelia nie su jeho a tvoje peniaze, mate spolocne peniaze

colsami
28. júl 2023

Neboj sa, bude lepsie, bez neho. Mozno tazsie, ale lepsie. Nemas sestru kamosku kolegynu, ktora by Ti pomohla, minimalne si Ta vypocula, a nieco vymyslite? Hovoris ze byt si pustila.. To si bola v najme alebo mas vlastny a prenajimas?

ivetz
28. júl 2023

Mňa by zaujímalo, čo by si chcela počuť?

autor
28. júl 2023

@la_dolce_vita a kam s nimi pôjdem. Nedokážem žiť s mužom ktorý mi vykrikuje ze som na peniaze, ktorý potajomky pije. Ja nemá ani kam ísť.
@januska12323 snúbenec nie manžel.
@tamvtme syn nieje jeho, dostávam výživné. Nevie mi nik pomôcť.
@viestta my sme mali vyriesene ale zjavne sa to zmenilo.
@colsami bola som vo výhodnom najme.
@ivetz sama neviem.

daniela2202
28. júl 2023

Ty musíš mať chuť žiť, máš deti...veľa šťastia prajem, a všetko naj...👍

zuzinka888
28. júl 2023

Prestan! Nesmies takto uvazovat. Vies kolko ludi je na onkologii a prosi bola hoc o jeden dalsi den. Menas ksm odist- ist su vyvetrat hlavu? Mate nejake podozrenie,ze babo nie je v poruadku- ked Mudr. Grochal?- je to super odbornik,ale ak je tehotenstvo ok je mozno zbytocne platit morfo ultrazvuk ked ti dr. urobi ten bezny a lacnejsie. K vyberu partnera no co uz🤷‍♂️. Sadnite si a dopredu preberte financie ako to bude ked sa babo narodi. A ak nechce prispievat- tak zo zakona musi. Nemusis to tahat financne iba ty. Mozes si vybavit " vyzivne" aj ked nie ste rozvedeni a stale ste vo vztahu. Odporucam

simca06022011
28. júl 2023

Ja sa ta opytam inak, mas zdravotne problemy, mas nieco preco musis chodit k takemu drahemu gynekologovi? AK nie, a zarabas malo, tak by bolo mozno rozumne skusit setrit.
Druha vec je obhajovanie sa tym kto co plati... ak je toho jeho dom, ty nemas mu ho co sponzorovat nijakym sposobom. SU tu o tom diskusie stale. Presne pre toto. Bude vykrikvoat ze si v jeho, jeho penaize, jeho majetok... doteraz sa vzorne staral a plaitl ti veci, nie? tak ako si si to predstavovala, ze zrazu zacne? Mne je zle, ked uz len pri rodinach, buducich rodinach citam "moj dom/jeho dom"... to nemoze dopadnut dobre.

Proste sa ukludni, mas dieta uz aj tu na svete, ktore ta potrebuje. Nemoze za to, do coho si sa dostala. Treba zvazil prijmy/vydavky, sadnut si s panom domacim (cudzi chlap v podstete, na slovo snubenec som alergicka), ze ako si to predstavuje, ze idete mat rodinu a ak takto ide vyvadzat, co mas robit? predopkladma, ze s dietatom suhlasil, bol pri tom... lebo MD/RD bude este horsie. CI si to uvedomuje.

la_dolce_vita
28. júl 2023

ano, vsetko najlepšie a hlavu hore. Možno ešte prekvapí darčekom? A ten lekár, gynekológ, musíš k takému drahému chodiť? Kvôli nejakým problémom? Mne by bolo ľúto toľko platiť, veď bežne sa neplatí nič.

janage
28. júl 2023

Ty na výber máš! Na výber nemá jedine tvoj už narodený syn, ktorý je v tom celom nevinne! Sústreď sa na neho, aby bol v pohode a hľadaj riešenie tvojej situácie. Zavolaj, napíš kľudne do Alexis poradne, návodu ta, majú skúsenosti s takými situáciami ako je tá tvoja

zuzinka888
28. júl 2023

Odporucam ti vyhladat najblizsie centrum pravnej pomoci, je to zadarmo.

autor
28. júl 2023

@daniela2202 ja viem ale nevládzem. Ďakujem.
@zuzinka888 odporučil ma tam môj gynekolog som po pár potratoch.
@simca06022011 ja Šetrím stále len teraz mi to trochu nevychádzalo.
@la_dolce_vita no ja platím aj za sono aj za lieky. A dakujem

petamich
28. júl 2023

@simca06022011 ako to tu casto citam, problem je, ze dvaja dospeli ludia neprediskutuju a nedohodnu sa na dolezitych veciach (ktorymi financie a financovanie domacnosti urcite su) pred tym, nez sa k sebe nastahuju a spravia si dieta 🤷‍♀️ a potom este rozmer, bol to debil a z nejakeho dovodu som to ignorovala a teraz sa cudujem - lebo nechce sa mi verit, ze dokonaly partner, ktory ma zahrnal darcekmi, financoval domacnost, ...mi zrazu nechce dat peniaze na lekara a vykrikuje mi, ze idem iba po peniazoch 😵‍💫

autor
28. júl 2023

@petamich my sme ale mali všetko dohodnuté. Ja som nepísala ze on financoval domácnosť. My sme ju financovali spolu. Len zjavne sa to u neho zmenilo a zabudol.

la_dolce_vita
28. júl 2023

asi som staromódna, ale nechcela si dieťa riešiť až v manželstve? Predsalen je to iné.. a najmä komunikovať s ním o tom, aké máš pocity a problémy, veď je to tvoj partner!

0silvia0
28. júl 2023

keď je alkoholik, tak stráca zábrany a vykričí ti všeličo. Teraz riešiť financie, alkoholika, dieťa v bruchu je náročné. Skús sa upokojiť a racionálne zvážiť možnosti. Chceš s týmto chlapom zostať aj naďalej? Máš možnosť ísť bývať k rodine (rodičia, súrodenci)? Ak s ním chceš zostať, tak investuj do vzťahu. Ak s ním zostať nechceš, tak do vzťahu neinvestuj energiu ale rozmýšľaj ako a kam odísť.

beata_k
28. júl 2023

@petamich Su muzi, ktori naslubuju hory doly. Mozes sa s nimi rozumne dohodnut a potom ti povedia NIE. Nie vzdy je to o tom, ze buduca matka si situaciu neprebrala s partnerom.

beata_k
28. júl 2023

Autorka, raz bude dobre. Raz aj pre teba slnko vyjde. Zivot nefunguje tak, ze vzdy je len zle. Strieda sa to. Raz hore, raz dole. Ty si momentalne dole, ale vsetko zle raz skonci. Drz sa.

autor
28. júl 2023

@0silvia0 stále rozmýšľam kam pôjdeme, nie nedostanem s alkoholikom.
@beata_k presne takto som dopadla a on dobre vie ze ja teraz nemám čo urobiť. Nema kam ísť. Nemám rodinu. Nemám únik.

vanilkovazmrzka
28. júl 2023

Vidim to tak, ze v jeho zivote sa nieco udialo, z coho je rozhodeny a ventiluje si to na tebe. Nevravim, ze mas teraz zahodit svoje problemy a venovat sa tym jeho, ale skusila si sa ho opytat, co sa mu deje a zistit, preco nastali tie zmeny v jeho spravani?

hylary
28. júl 2023

Má ťa ocivdne v hrsti a dobre si to uvedomuje, aj tí to dáva najavo... Tu niet veľmi čo radiť keďže nemáš kam ísť... Jedine tancovať ako on píska, iné ti neostáva...

zuzinka888
28. júl 2023

Dufam,ze to bude ok. Aj ja som bola po dvoch a gyn, ma posielal na hematologiu, nejako neviem ako by mohol Mudr. Grochal zabranit dalsiemu potratu- hoc je super odbornik. Inak vsetko najlepsie k naridkam, - aj prezradis kolko? 🥳💐💐

autor
28. júl 2023

@hylary ano ma ma v hrsti preto mam len čierne myšlienky. Lebo proste ja nemám inú možnosť. Alebo ju proste nevidím. Je mi strašne. Viete si predstaviť ze keby som toto vedela co sa stáne úplne inak riešim veci. Toto mi ani vo sne nenapadlo.

autor
28. júl 2023

@zuzinka888 neviem povedal mi len ze je všetko v poriadku ale chce si to ešte potvrdiť. Mam 31 a ďakujem ti.

beata_k
28. júl 2023

Teraz nemas unik. Ale raz uniknes. Deti budu vacsie a ty budes zase volna a zhlboka sa nadychnes. Zial, ak sa ti teraz neda, tak musis chvilocku pocat aj s tym clovekom.

beata_k
28. júl 2023

Ano a vsetko najlepsie 🙂💐

hylary
28. júl 2023

Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa varí... Možno sa situácia zlepší 🍀 držím palce 👍