Nefungujúce manželstvo kvôli svokrovcom

19. apr 2023

Prisla som sa sem vypisat, a mozno ocakavat nejake rady ako tuto situaciu dalej zvladat. S manzelom tvorime par uz 12 rokov z toho 5 rokov ako manzelia, mame 2 rocneho syna a na ceste dalsie babo.. ako ludia si velmi rozumieme , mame rovnaky humor super napady do zivota no pokial do toho nezacnu zasahovat jeho rodicia. Jeho mama je clovek taky, akeho som v zivote este nevidela a ani uz asi neuvidim... nevie odhladnut kde a aky typ srandy sa hodi, rada ponizuje ludi, mysli si, ze ona je pani dokonala co v zivote dosiahla vsetko a rada sa tym vsade vytahuje, no toto su veci, ktore hodis za hlavu a neriesis, druha vec je, ze sa snazi organizovat nam zivot a do vsetkeho zasahuje, ja uz mam voci nej taku averziu , ze mi vadi asi uplne vsetko.. mali sme uz aj hadku kde som jej povedala vsetko co mi vadi, aka ja, ze ju proste nemam rada a nerada som v jej pritomnosti no v niekedy to robil kvoli tolerancie pre muza a dieta.. neopisujem tu cely nas zivotny pribeh ake problemy nam narobila lebo by som sa upisala k smrti, problem je teraz ten ze u mna to uz tak vrie ze ked muz povie mama tak hned vyvolam doma hadku, dovoluje si k nam prist bez ohlasienia a doma automaticky nastava dusno, ja za tie roky uz ju neviem preglgat a neviem co mam robit ked ona nikdy v zivote nepochopi ze ju nechcem vidiet a just bude chodit a snazit sa somnou rozpravat.. som uz unavena z toho ze sa doma hadame kvoli nej.. aj ked ona uz nic nemusi povedat alebo urobit ja mam na nu nervy tak ci tak.. prestane to vobec niekedy alebo to budem cele vnimat este horsie ? som z nej suca na psychiatriu 😭

petulda333
19. apr 2023

No pozri,je to jeho mama. Ak pride,tak sa dvihni a odides prec. Ignorovat,a s muzom by som sa nehadala

petulda333
19. apr 2023

A este doplnim,ze nikdy nehovor nikdy. Raz sa ti moze hodit,ked budes potrebovat pomoct s detmi

rhodesian
19. apr 2023

Mam podobný problém ako Ty , tak isto hádky ale svokra veľa naubližovala.
Dnes prišla, neohlasene. Ja som sa s úsmevom zdvihla, partnerovi povedala daj mi vedieť keď odíde, idem na kávu. A išla som.
Keď som sa vrátila tak som mu povedala že hádať sa za ňu už nebudem, káva padla dobre.
Urobila nervy len jemu 🤷‍♀️ ale je to jeho mama, nech si to pretrpí, ja nemusím. Win-win situácia 😅 odporúčam 👌

h2
19. apr 2023

@petulda333 K tebe domov keď niekto príde nepozvaný, tak sa zdvihneš a ideš preč? Divná rada.

petulda333
19. apr 2023

@rhodesian presne to mam na mysli. Hadky su uplne zbytocne.

katarinka89
19. apr 2023

@rhodesian inteligentné riešenie 👌

petulda333
19. apr 2023

@h2 nie,ale ak pride niekto koho z duse nenavidim,tak by som odisla. Ak by to bol nejaky znamy,tak ho poslem prec. No tu sa bavime o matke jej manzela.

h2
19. apr 2023

@petulda333 Ale keby chodila každý deň, v čase, keď prichádzam z práce a bola u nás do večera, tak by som to určite riešila ináč. Utekať nemá zmysel. Možno keby prišla raz za rok...

ljzozv
19. apr 2023

@h2 no matku manžela asi nevyhodi, tak ak sa chce vyhnúť všeobecnému dusnu, tak fakt je lepšie asi sa zdvihnúť a ísť niekde. Ak s tým manžel je uzrozumeny, a nevyvolá to ďalšiu hádku, tak je to najlepšie riešenie

ljzozv
19. apr 2023

@h2 keby chodila denne a vznikalo by dusno, tak by pravdepodobne skončilo aj manželstvo, ak to manžel nechce riešiť 🤷

domkakvet
19. apr 2023

Tazko sa radi, ked ziadny konkretny priklad iba pol strany o tom, ako ju nemusis a z toho akym stylom to pises si myslim, ze aj ty trochu prehanas a bud rada, ze spolu nebyvate, lebo su ludia, ktori su so svokrou este aj v spolocnej domacnosti.

januska12323
19. apr 2023

Keď príde neohlasene a si doma sama tak ju nepusti dnu. Keď je doma muž nech sa jej venuje on a ty si rob svoje.

petulda333
19. apr 2023

@h2 tak samozrejme,ak by to bolo denne alebo tak 4x za tyzden,riesila by som to inak. No ak je to raz za cas,tak im necham deti a yzijem si chvilu kludu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
19. apr 2023

nemyslim,ze problem je len svokra..ale aj ty ... tym,ze mas averziu uz ti vadi uplne vsetko an nej aj ked to nemysli zle .. je to mama rovnako ako ty .. ak ju nemozes vystat a pride hold odid do izby .. nech s nou je manzel .. nadych vydych .. v zivote sa treba naucit vychadzat aj s ludmi kt nam nesadli -to neznamnea ze su zly ..kazdy sme neaky .. co ak jej povahu zdedi jedno z tvojich deti-budes ju mat v mini verzii doma stale :D nechces sa porozpravat so psychologom? hucat do manzela aby si vybral medzi tebou a detmi alebo mamou tiez nieje riesenie .. a ak ho milujes ani to od neho nemozes cakat ... ona bude stale jeho mama nech je aka chce.. musite sa naucit spolu ako tak vychadzat alebo sa aspon respektovat

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
19. apr 2023

a ty si dom nezamykas? ja ked idem do sprchy alebo niesom v izbe kde su dvere do zahradu popripade na poschodi-dvere zamykam-clovek nikdy nevie .. ak jej poviem nie nechod a ona pride neotvorim ... hotovo .. proste ju odignorovat .. ju nezmneis ale naucit sa ju nevnimat aj ked jevedla sa da ..

matullienka
19. apr 2023

Ja veru keď som na dome tak nenechavam kľúče z vonku a máme iba madlo takže sama nevojde, ale u nás keď sme mali so svokrou, zlé obdobie tiež chcela stále chodiť tak som mužovi povedal, že si neprajem aby k nám chodila keď on nie je doma. Tiež bola zduta, že kedy má byť s malou keď muž je od rána do večera v robote. Úprimne bolo mi to jedno lebo tiež keď odišla len peklo robila. Som aj mužovi povedala, že keď príde a on nebude doma tak ju nepustím. Sama potom pochopila, že tadiaľ cesta nevedie. Teraz mame vzťahy v norme. Máme postavený dom vedľa nich každý mame svoj dvor a oddelené pozemky a bola som tam týždeň sama s dievčatami a tiež som mala obavy, že bude chodiť často ale na moje milé prekvapenie prišla leneked boli pre ňu naše deti aby prišla na kávu

svetlonos
19. apr 2023

Ale ty mas problem s muzom. Keby sa riadne nasral a prerusil s nou vesjery kontakt, bolo by vystarane. Je prilis makky. A na kieho dasa byvate v jej blizkosti a ma od vas kluce pre Kristapana ??
Mi to pride, ze ty a muz ste nesvojpravny. Za takychtovokolnosti by som velice rychlo zrusila vlastnych rodicov. A ty si mala uz pradavno zeusit manzela, pokial nie je shopny soravit s nou piriadok!
On je jej syn, bue majetok.

klarolinne
19. apr 2023

Ja rozumiem, že so svokrou je to ťažké, ale ty musíš zmeniť prístup a povzniesť sa. OK že ju nemáš rada, ale tvoj muž jej syn, a asi nebude až taká hrozná keď ho dobre vychovala, že? Je to staršia osoba, možno má potrebu sa iba vykecať, hoci pre teba nepodstatné témy. Inak z toho všetkého čo si na ňu napísala, mi jediné na porazenie príde to s úvermi a rodičmi.
Druhá vec je, musíš predchádzať situáciám kde ti to proste môže vadiť. Ako tá sprcha. Prečo nezamykáš? Veď takto môže vojsť hocikto, a stavím sa že potom by svokra bola tvoj najmenší problém. Či má od vás kľúče? Ak áno treba jej ich vziať. Keď k vám príde treba sa zdvihnúť, a veľkoryso oznámiť, že ich necháš s mužom osamote nech sa pokojne pozhováraju, usmiať sa a odísť. A žiadnu vykrikovanie o tom ako ju neznášaš a podobne. Tvoj muž o tom vie a stavím sa, že ho to trápi. Veď má rád vás obe.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matullienka
19. apr 2023

Keď príde v čase keď nebude muž doma tak ju jednoducho nevpusti dnu, urobí to druhýkrát znova ju nepusti a určite ju to prestane baviť chodiť a zostať pred dverami. Ak na ňu nemáte s mužom náladu a príde bez ohlásenia tak sa tvárte, že ste na odchode a idete niekam na výlet alebo na návštevu a otočte ju vo dverách, že bohužiaľ mala sa ohlásiť

nikyball
19. apr 2023

Napriklad tu je chyba v muzovi. Nech by si kreslila aj neviem co, on musi dat v prvom rade na teba. Rovnako co sa tyka svadby. Vsetko by som brala jednym uchom dnu a druhym von. Termin mame vtedy a vtedy, tu je zoznam ludi a viac by som s nou o tom nediskutovala. Zbytocne sa potom hadate, on nemoze za to aka je, ale nech je chlap a rozhoduje sa so zenou, nie s matkou.

katkami123
19. apr 2023

Ona vidí, že ťa tým všetkým vytáča, tak to robí naschvál. A čím viac ťa vytočí, tým očividne väčšia radosť. Slušnosť- neslušnosť, asi by som už netrpela take chovanie s úsmevom. Ja si myslím, ze si nahnevaná pri nej hlavne na seba samu - že ťa vždy vyvedie z miery a že jej to chovanie ticho trpíš. Ty máš tiež právo sa ozvať, keď sa ti niečo nepáči. Prečo sa jej priamo neopytaš, prečo ku Vam naďalej chodí neohlásene, aj keď ste jej povedali, že si to neželáte? Povedz jej vždy od srdca, čo ti vadí, neboj, ona prestane chodiť.

katkami123
19. apr 2023

Úcta ma byt vždy obojstranná, aj nevesta k svokre, ale aj svokra k neveste. Nie si prvá a anebudes nikdy ani posledná nevesta, na ktorú svokra žiarli. Ona ničí vase súkromie, nemá úctu k Vam, k vasim pravidlám, tak by som to prestala hrať na oko na dobrú nevestu, keď očividne trpíš a nerobí ti to dobre. Keď nabudúce bude rozpravat čo a ako máte, povedz jej otvorene - “už som sa zľakla, žeby ste sa nám aj do tohto opäť nestarala, ale ako vidím tak je všetko ako vždy.” Alebo príde, necakas ju, otvor jej so slovami - Dobrý deň, opäť ste prišla neohlásene? Tvoja chyba je, že sa tváriš, že je všetko v poriadku a vnútorne sa zožieraš. Ak ste si stanovili hranice, ona ich nerešpektuje, tak taký človek si zaslúži, aby sa mu dalo najavo, ze toto nie. Ty ticho trpíš a radšej sa rozvedieš… to nie je riešenie. Bude chciet od tvojho manžela niečo ohľadom ich firmy, tak jej povedz -“ale manzel už nie je vasim zamestnancom.” Keď prišla s projektom vášho domu, prečo si niečo ty tiež zo srandy nenskreslila aspoň zo 3-4 projekty, dám do ruky manželovi, svokre a poviem - Tento prvý projekt kreslila moja mama, tento druhy zas môj otec, tento moja sesternica Eliska z druhého kolena a posledný babkina suseda Anča a poďme si vybrať teda…. A ešte by som sa tvárila, aký je ten projekt od sesternice Elišky veľmi dôležitý.… a opýtala sa aj manžela či mu toto chovanie jeho matky príde v poriadku, lebo vy už nemáte 5 rokov, ste dvaja dospelí ľudia, tak nech vás nediriguje. A nevieš niekedy zavolať svojich rodičov, keď tam bude mat ku Vam svokrička namierené? Nech ju tam počká návšteva? 😀 a utrúsiť poznámku - no, moji rodicia aspoň poznaju pravidla slušného spravania a ohlásia sa vždy vopred. Toto je aj tvoja chyba, že si necháš. Keď ona nerešpektuje teba, tak bohužiaľ… nehrala by som hru nevesty, ktorá si nechá 💩 na hlavu. A tvoji rodicia sa ako chovajú k tvojmu manželovi? Tiež mu chodia za zadkom ako tebe svokra?

bylinka25
19. apr 2023

Vieš, aký je rozdiel medzi svokrou a vegetou? Nijaký, do všetkého sa mieša.
Ale vážne, svokru ignoruj, predsa si nedáš rozbiť svoje manželstvo. Držím palce.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betulinka1
20. apr 2023

@katkami123 presne ja mam taku babku. Robi naschval zle a tvari sa ako svätá. Cim viac jej pekne dohovárať tym sa jej akcia stupňuje. Za mna Nedvihat telefon, zamykat.

katkami123
20. apr 2023

Tak potom kontakty obmedziť na minimum. A neotvoriť….