Nechcem ísť na svadbu mojej kamarátky

2. apr 2022

Ahojte. Som pozvaná kamarátke na svadbu za družičku, no nemám chuť tam ísť :(
Kamarátka už nemá rodičov, ma mladšiu sestru, spoznali sme sa v zahraničí,robili sme spolu, skamarátili sme sa. Chodievala som jej aj sestru strážiť,keď chodila robiť. Požičiavala jej peniaze, niekedy som jej ich aj proste len dala.
Teraz sa presťahovala do Švajčiarska, ide sa vydávať.
Urobila na messengeri skupinu,kde pridala mňa a ešte 4 baby,že chce aby sme šli za družičky a prosí nás o pomoc, aby sme jej pomohli a tak. Ostatné baby sa k tomu nemalo, tak som tam posielala linky na rôzne šaty, lebo máme mať rovnaké, na všeličo. Ona mi zvlášť do správy napísala,že čo to robím, že to jej jej svadba, a prečo stále niečo píšem do skupiny, že je to o nej a nie o mne. Mne to prišlo ľúto :( lebo ja som jej len chcela pomôcť. Tak som teda do skupiny už nič nepísala. 3 týždne skupina stala, nikto tam nepísal. Na to mi volala,že proste prečo jej s tým nikto nepomáha, a je zo mňa sklamaná,že myslela,že aspoň ja jej pomozem 🤷🤦 nič som jej na to nepovedala .
Teraz si našla novú prácu, v reštike a posielala fotky,ako to tam vyzerá. Hovorím,že pekne a utulne, Na to sa napísala,že som ju urazila,lebo je to veľmi luxusne reštikea, a ľudia za 2 večere tam nechajú aj 200-300frankov :/ odvtedy so mnou nekomunikuje.
Párkrát sa stalo, že ja som niečo urobila a robila si zo mňa srandu, a keď to urobila ona, bolo to ok. Napríklad,raz som proste mala chlapca len bez vzťahu, nezáväzný sex, mala na mňa poznámky, a potom sa pretiekla,že aj ona mala, ale že to boli len raz a omylom.
Mám ju rada, no takéto veci mi ubližujú, nepovedala som jej to,lebo viem,že by to zas otočila voči mne a pohádali by sme sa. A preto ani nemám chuť ísť na tu svadbu :( čo mám podľa Vás robiť? Ísť tam? Ja sa bojím, že aj na tej svadbe urobím niečo,čo sa jej nebude páčiť a zas bude zle. Mám sa nejako vyhovorit? Alebo to nejako so zaťatými zubami nejako zvaldnut? :/

anita6666
2. apr 2022

Nechcem ísť,tak nejdem...jednoduche

autor
2. apr 2022

@anita6666 ale čo jej mám povedať? Ako sa vyhovorim, aby som predošlá hádke alebo čo? Fakt sa mi nechce hádať

dskjhfdlkdjhl
2. apr 2022

Ked kamoske nemozes povedat, co si myslis, tak to zase az taka dobra kamoska nie je. Ja ked niekde ist nechcem, tak tam nejdem a nemam problem povedat dovod-ak sa niekto nastve, tak sa nastve.

eeffka
2. apr 2022

Ake hadat? Ak je pravda co pises, tak sa sprava ako krava a to uz davno kamaratky nie ste.

beata_k
2. apr 2022

A vy dve ste ozaj kamosky? Mne to z opisu ako priatelstvo nepride.

tncka
2. apr 2022

Neni ona nejaka "cáklá"?😁 No podla mna je divna no🙊 a nie,nesla by som.

tosomja
2. apr 2022

A prečo by si sa mala vyhovárať? Nepridem na svadbu, ospravedlňujem sa. Bodka.

zmrzlinka2021
2. apr 2022

A naco sa vyhovarat?
Podakujes, a povies, ze neprides na svadobnu hostinu. Pojdes im len na obrad a bodka.

eeffka
2. apr 2022

@zmrzlinka2021 hej kvoli takej sa iste bude trepat do Svajcu na obrad

euka210
2. apr 2022

No radsej sama ako taku kamosku o ktorej pises...to podla mna ani kamoska nie je pri takom jej spravani. Ani sa necudujem, ze nechces ist, ...podla mna este nedozrela. Povedz jej to narovinu ako to citis...podla mna hocico povies, aj tak bude hadka, tak bud sa nad sebou zamysli alebo ostane taka, aka je.

zmrzlinka2021
2. apr 2022

@eeffka nezachytila som ze svadba bude tam

babulkomale
2. apr 2022

Toto je pre mna typ cloveka, ze zabudol vol ze telatom bol, vyuzivala ta a ked bola "na koni" tak sa vysmievala? No riadny hnus, uz by nebola moja kamoska.

lintu
2. apr 2022

Komplikovaná osobnosť. Nešla by som na svadbu a asi by som prehodnotila aj celkový kontakt s ňou. Myslím, že nejako dopodrobna jej to vysvetľovať nemusíš. Určite si z toho vytvorí aj tak svoju pravdu.

rora
2. apr 2022

Z tohto mam pocit ze za kamaratstvo to beries iba ty.... prepac ale tak ako popisujes ju, sa kamaratky nespravaju.... len ta vyuziva ked sa jej to hodí, nema problem ta zhodit ci zachovat sa hocijako... napisala by som len strucne, ze nejdes,ze sa ti jej spravanie nepaci a odisla zo spolocnej komunikacie a celkovo ju odstrihla zo svojej soc.siete. takuto negativnu osobu skutocne nepotrebujes

zun
2. apr 2022

Nauč sa vytýčiť svoje hranice.

timing
2. apr 2022

Uplne s kludom by som zrušila clenstvo v tej skupinke ak to vies. A hned v zapati by som jej napisala spravu ako sa vec ma. Jednoducho,strucne,vystizne. Mrzi ma to,ale nemozem sa zucastnit na tvojej svadbe z osobnych dovodov,ktore mi do toho prsli. Prajem ti vsetko dobre bla bla.
A urcite by som neobhajovala svoje rozhodnutie tejto "kamoske" v xh spravach, lebo urcite bude urazene. Proste by som tie spravy od nej,precitala,ale neodpovedala hned. Nechala to tak.
Toto co ona robi, ako ...ani ja by som nemala chut na taky svadbu a na takyto kamaratsky vztah. Nic dobre z toho nebude, daj ruky prec.

miadi
2. apr 2022

Bud jej napis ze toto nie je kamaratstvo bla bla dovi dopo alebo ju rovno blokni vymaz fb mobil hotovo. To uz potom pochopi ze nebudes druzicka. Naco ti je taky clovek ? Len nervy ti robi ale ked nieco potrebovala od teba .. vtedy vedela byt mila.

amelie2017
2. apr 2022

Pozvanie by som odmietla a ukoncila by som kamaratsvo. Toto vlastne ani ziadne nie je. Nevravim, ze moje kamaratky alebo ja sme dokonale, na kazdom sa najde nejaka mucha, ale toto, co opisujes mi ako priatelstvo nepride. Normalne jej povedz, ze mas pocit, ze vase nazory na zivot, na veci sa zmenili a uz si tak nerozumiete, ako kedysi. Ze kazda ste sa posunuli a bude lepsie, ak sa "rozidete".

banalu
2. apr 2022

Podla opisu, nerada ides do konfliktu. Bud jej tyzden pred napis, ze si napr. chora a pod. alebo jej napis skor, ze si nedostala volno 🤷🏻‍♀️
Ale inak suhlasim, ze takeho cloveka v zivote ti netreba.

syslik81
2. apr 2022

napis jej uprimnu spravu od srdca .. vsetko jej vysvetli a hold bud sa urazi alebo nie .. v liste neutoc len si vylej srdce a povedz co ta trapi

cinda555
2. apr 2022

Buď úprimná a povedz jej pravdu

dardanella
2. apr 2022

Ja by som jej napísala pravdu, ako vyššie ženy píšu. Načo udržiavať umelé kamarátstvo? Buď úprimnosť spustí u nej sebareflexiu a kamarátstvo má šancu sa obnoviť, alebo už kamarátky nebudete, ale oslobodí Ťa to od strachu z toho byť sama sebou pri nej.

matullienka
2. apr 2022

Na messengeri by som opustila skupinu a keď by sa ozvala povedala, že na svadbu nejdem. To čo robí ona kamarátky nerobia.

54tinka54
2. apr 2022

Toto nie je ozajstná kamarátka, keď stále len trpneš čo ju na tvojom správaní zase nahnevá.. pred kamoskou by si mala byť sama sebou a nie mať pocity, že sa stále musis kontrolovať, aby bola ona spokojná.
Ak jej nechceš dať další dôvod na urazenie sa alebo hádku, tak si niečo vymysli, prečo tam nemôžeš ísť. A nestrácaj s ňou svoj čas, keď je takáto.. toto nie je pravé kamarátstvo.

0silvia0
2. apr 2022

Mne ta osoba lezie na nervy len z tvojho opisu, ja by som s nou nevydrzala ani 5 minut. Ked nevies byt razna, normalne sa vyhovor.

travelllerka
2. apr 2022

Ja som mala podobnú kamarátku, od určitého času si všetko vysvetľovala zle a bola som ja tá zlá. Mne pritom na nej veľmi záležalo, neskutočne ma to mrzelo. Aj teraz ma to ešte občas zamrzí. Ja mám pocit, že keby sme sa stretávali len osobne, možno by to nebolo také zle, ona si vždy nejak zle vysvetlila komunikáciu cez telefón/sociálne siete. Ale aj tak sa mi zdá, že za tým musí byť niečo viac, niečo čo mi nepovedala, nieco, s čím má ona osobný problém so mnou, aj keď s tým sama bojuje. Veľmi mi to pripomína Vás dve. Ja som sa jej nakoniec prestala ozývať a zrušila som si aj sociálne siete. Ona sa dokonca odula na mňa na mojej svadbe, že nebola pri spontannom fotení. Pritom to bola taká náhoda, pre mňa to fotenie vôbec nebolo dôležité, skôr na silu, neznášam to. Ona fotenie zbožňuje, ale v tej chvíli mi to ozaj nenapadlo riešiť. Myslím si, že hocičo jej povieš, budeš tá zlá. Aj keď tam pôjdeš, aj keď tam nepôjdeš.

edien
2. apr 2022

Povedz že máš covid.

kitycat
2. apr 2022

Mas 13 rokov, ze si nevies zastat svoj nazor a povedat co si myslis a preco tam posielas a potom neposielas prispevky? 🙄

letfenixa
2. apr 2022

@autorka tak nechoď. Ja som tiež nešla, keď ma kamarátka pozvala na svadbu po tom, ako mi pomaly rok posielala len retazove maily (tj v praveku), ja som jej vzdy napisala normalny mail, ze ako ide zivot, a ona len sprostosti. A zrazu mail (ani nie osobne alebo telefonicky), že bude mať svadbu, a také a také šaty si mam zohnať, a ubytovanie si zabezpečiť, a to sme sa v rodnom meste s ňou stretávali 3 kamarátky, a ona pozvala len 2 z toho. Takže som jej aj ja mailom dala vedieť, že za takýchto podmienok ďakujem za pozvanie a nejdem. A bolo.

kandelabra
2. apr 2022

Nešla by som. Možno ste niekedy kamarátky boli, ale myslím, že dnes už sa to tak nazvať nedá. Ona s tebou nekomunikuje, lebo si takto nevinne okomentovala jej pracovné prostredie? Keď chceš pomôcť, je zle, keď nič nerobíš tiež? Bohvie čo by sa ešte stalo na tej svadbe. Možno by ťa poprosila o pomoc a potom by sa urazila, že sa do všetkého miešaš a že si jej "zničila svadbu". No ďakujem pekne.
BTW ja som nebola na svadbe trom kamarátkam. Vždy som sa ospravedlnila, mala som vážne dôvody. Dve sa urazili, už nie sme v kontakte, tretia napísala, že ju to mrzí, ale chápe, doteraz je to super kamarátka. Tak myslím, že aj vaše priateľstvo sa takto podobne čoskoro vyfarbí...