Narodeniny vášho dieťaťa

12. okt 2023

Mam taku usmevnu situáciu. Žienky.. rozvedené, ktoré byvate same s detmi, chystam oslavu pre moje dieta bude mat 10r, zavolali sme 8 kamaratov, oslava bude pre deti v jednej detskej herni, kde som zarezervovala termin, platit budem samozrejme za vsetko ja, nech sa vyhraju napoje a nieco na obcerstvenie bude tam a torta a ostatne bude nasledne u nas doma pretoze ma zabezpecit mamina a doniest ku mne. Ide o to ze na strazenie tychto deti budeme na to 2-3 dospele zeny, ktore si popri tom daju kavicku a porozpravaju sa. Potom sa presunieme niesme daleko od tohoto detskeho centra, ku mne domov a pridu dalsi hostia. Moj byvaly manzel sa pozval na oslavu sam, nikoho sa neopytal, normálne sa chysta do detskeho centra.. ,, odpoved bola ze sme rodicmi obidvaja a on moze prist na jej oslavu,, Ale spolu nezijeme! Vsetko platim ja! A nema tam co robit! Ona bude mat svojich kamaratov a ja budem mat moje 2 kamaratky maminky tych deti !!!! Dnes rano jej telefonoval a znova som pocula ze on sam prvy jej tlaci kalerabi do hlavy, ako sa v sobotu tesi, a ze pride aj on!!!!! Ja neviem ci som sprosta ale podla mna to normalne nie je. U neho bude mat oslavu dalsi den po nas! Toto je nonses! Co na to poviete?!

melanta
12. okt 2023

Môj muž má 11ročného syna. Na jeho narodeniny chodí nielen ona ako otec, ale dokonca aj ja ako macocha, jeho ex nás normálne volá. Ak nemôže ísť pre malého, idem ja. Takže už sa stalo, že som si s mužovou ex dala kávu. Oni sa rozviedli, on sa znova oženil, ale stále sú obaja rovnocenní rodičia a kvôli dieťaťu ich nenapadne, že nemajú byť na oslave malého spolu. Takže otázne je, prečo si otca na oslavu nepozvala, je súčasťou života tvojho dieťaťa rovnako ako ty. Nie je o nič menej rodič. Ak ti ide o peniaze, mala si ho pozvať a riešiť rozdelenie nákladov. Za mňa je nonsens tvoj postoj.

nevenka
12. okt 2023

@melanta no tak oni asi nemaju dobre vztahy a dalsi den ma byt druha oslava u neho. Aj mamina sa tam ma pozvat? Ku nemu? Neviem, tak zlyhava komunikacia ich dvoch ako dospelych. Neviem, co by som robila.

pribinak
12. okt 2023

@melanta veľmi zalezi aj od toho aký majú vzťah. Niektorí bývali manželia nedokážu ani vzduch dýchať v prítomnosti toho druhého, pretože majú traumu z rozchodu či zle spomienky na manželstvo

On by sa tiež mohol spamätať a povedať, že vieš čo? Polovicu nákladov zaplatím ja.

melanta
12. okt 2023

@nevenka to je problém rodičov, že nevedia komuninkovať. Veď nemusia byť super kamaráti po rozchode/rozvode. Ale dieťa tým nemusí trpieť. Mne príde normálne, že ak robí mužova ex oslavu pre malého, volá aj nás. A ak robíme my, voláme aj ju s jej novým priateľom.

autor
12. okt 2023

@melanta esteraz asi si to celkom dobre nepochopila, roky robim oslavu dietatu sama, a on sam, nebyvame spolu, oslavu bude mat nie jednu ale dve. Nakolko byva u mna a chodieva k otcovi. Ta oslavu bede pre deti! Tak ako ja nejdem na oslavu ktoru on robi a nikdy ma nepozval a ja som mu nikdy na dom nezvonila aby ma pustil tak je normalne ze nezijeme spolu a pozvany na detsku oslavu nie je.

sissy27
12. okt 2023

veď nech príde - budete na verejnom mieste a je to jeho dcéra. Ty sa mu venovať nemusíš. Príde, zablahoželá jej, poskáče s ňou na trampolíne a hotovo. Ak si dá kávu alebo džús, tak nech si to teda zaplatí.
@melanta ani s mojim ex sa nedá komunikovať inak ako cez právnikov a súdy a ver mi, nie je to moja chyba... nie vždy sa dajú dosiahnuť aspoň neutrálne vzťahy, aj keď samozrejme pre deti by to bolo ideálne...

pralinka25
12. okt 2023

uprimne nechapem co si od toho slubuje. viem ako to na tych detskych party byva. tam decka len lietaju spolu a vobec neregistruju ze tam nejaki dospelaci su. max ked im rozdavaju jest. vazne si neviem predstavit co tam on bude robit.
este keby to bol iny typ oslavy budis ale takto. a to ja som nazoru ze rodicia sa maju snazit vychadzat si kvoli dietatu len tuto mi to pride fakt strelene.

melanta
12. okt 2023

Autorka, ja som ťa pochopila. Aj mužov syn 11 ročný máva 2 oslavy. Jednu mu každý rok organizuje jeho mama, druhú otec (môj muž). Ona pozýva nás oboch na jej oslavu a my na našu pozývame ju s jej partnerom. Možno by som sa opýtala syna, či chce, aby na tejto oslave bol aj tatino. Ak áno, tak snáď v tomto prípade synova spokojnosť je dôležitejšia ako tvoja. Z väčšiny diskusií tu na MK mám pocit, že veľa vzťahov je zlých po rozchode primárne kvôli ženskému ohrdnutému egu a najmä ak muž si nájde skôr novú životnú partnerku ako žena. Základ je spokojné dieťa pre každého rodiča podľa mňa. Pekný deň.

autor
12. okt 2023

@sissy27 oni maju oslavu den po mas u neho . Odkomunikovali sme to, co chce blahozelat ked jeho cela rodina ma oslavu den po nas?

luliu
12. okt 2023

@melanta ale to je detská oslava pre kamarátov, ona s kamoškami sú dozor.

2006_1211
12. okt 2023

U nás to bolo vždy tak ze s mamou oslava a niekedy u otca oslava len rodinná ale to tiež nie každé narodeniny. Od 14tich bez osláv

sissy27
12. okt 2023

pozri, môžeš sa z toho zavzdušňovať ešte pol roka, a bude ti to houby platné, alebo proste sa budeš s úsmevom pozerať na to, ako si ho na tej oslave nikto nevšíma, lebo dcéru budú viac zaujímať kamošky... tak jej zablahoželá 2x, no je tam toho...

autor
12. okt 2023

@luliu ano je to iba detska oslava, my sme dozor. Mami deti. Ktore sa chceme trochu porozpravat ,
@melanta neviem co je na tom nepochopitelne a presadzuješ len to svoje, ostatne problemy neriesim nas vztah inu zenu a pod. My sa nepozyvame navzajom a ked si taka spokojna ze chodis ako macocha na oslavu tak chodievaj ked ta pozyvaju, ale ak ta nepozvu tak asi neprides ci ano? Pekny den

vroni
12. okt 2023

Nerozumiem. Mate prenajaté celé detské centrum alebo je v ňom oslava popri normálnej prevádzke? Ak prvé, tak sa tam ex vôbec nedostane, ak druhé, nemusis s ním predsa sedieť na káve. Prišiel, je to jeho dieťa, môžu sa hrať alebo tam moze sedieť na káve za iným stolom, hotovo, problém vyriešený. Nemusíš ho predsa pozývať k vášmu stolu a zdvorilo konverzovat.

doriiis
12. okt 2023

A vadí ti čo vlastne? Že budeš musieť spraviť o jednu kávu viac,alebo že ho nebudeš môcť ohovárať,keď tam bude?
Podľa tvojho opisu to nie je až taký debil.Mozno by bolo načase začať vychádzať a ukázať dieťaťu,že sa to da

basulaak
12. okt 2023

Plne ta chapem ze sa hnevas. Navcirkal sa tam nevedno preco. Moja svagrina tiez zatrhla jej muzovi aby sa ukazal na oslave pre aj jeho 2 deti. A musel to respektovat. Snazil sa este ze pride za synom a vezme ho von ale dostal “po nufaku”. Nik im nebrani s detmi byt ale nech si vyhradia iny cas ked deti nemaju program. Ak sa da popros personal nech ho nepustaju ze je to uzavreta spolocnost.

autor
12. okt 2023

@doriiis je to velmi komplikovane. Moja otazka smerovala ku tomu, či je to v poriadku, ak chcete deti zobrať na oslavu, so svojimi kamaratkami, vsetko mate zarezervovane a on sa to dozvie a tlaci sa tam kde nie je zavolany. Nemusim tieto reči typu budeme ohovárať jeho ako v tvojom komente, vnutorne vysporiadané mám všetko, v prvom rade som chcela pokojnú oslavu pre deti, kedže som na všetko sama a on rieši tiež svoju oslavu o deň po našej, bezomna bez mojej rodiny a pod… ale dakujem za nazor,

tamitamitami
12. okt 2023

Ja by som mu napísala že nech samozrejme príde keď sa teda už sám pozval a že aj ja sa teším ako oslávime spolu narodeniny dcéry dodatočné aj u neho 😉.

Ale tiež si myslím že ak sú vzťahy čo i len normálne medzi rodičmi tak by nemal byť problém stretnúť sa na narodeninách dieťaťa.

matullienka
12. okt 2023

Oslavu by som zabezpečila v štýle nech personál nachystá jeden stôl s miestami presne podľa počtu detí a druhý s 3 miestami pre teba a ďalšie dve mamičky. Keď príde úplne by som ho odignorovala a miesto neponúkla. Ja som ho nepozyvala a nech teda zagratuluje a ide si po svojom

rebrambora
12. okt 2023

Nie je to usmevne a ani normalne, ale cisto len to, ze ty a tvoj byvaly spolu nekomunikujete. Ja viem, ze rozvody niesu stale prijemne, ale dvaja rodicia by mali spolu vediet komunikovat presne kvoli detom.
Moj muz ma dve deti z prechadzajuceho vztahu a ja, ako nevlastna matka som v kontakte aj s jeho byvalou zenou, dokonca si navzajom strazime nespolocne deti, aby mali dobre vztahy ako surodenci. Pretoze deti za nic nemozu.
Tiez navstevujem akcie, ktore maju deti napriklad v skole a skolke.
Cize komunikacia. Mali by ste byt dohodnuti s byvalim. Napriklad jeden rok robim narodeniny ja, druhy Ty. Alebo jednu oslavu robim ja, druhu Ty.
A ak je takyto problem, ze si ho tam nezelas a neznesies, tak jedine to on musi respektovat alebo najst spolu nejaky kompromis, ze pride napriklad na pol hodku a cau. Alebo to vyuzit a nech polovicu preplati.

ciernysokol
12. okt 2023

Podla mna to ok nie je,rozviedli ste sa,lebo ste spolu nevychadzali.ked pride,bude napata atmosfera.druhy den robi oslavu on,naco chce chodit na tvoju?jasne,kazde dieta si zela,aby rodicia boli spolu,ale pokial nemate kamaratske vztahy,tak je to zbytocne nasilu.ak uz velmi chce prist,povedz,ze druhy den prides ty k nim alebo nech zaplati polku.robi stres zbytocne.ak ti bude pri nom neprijemne,odmietni to,mala s nim predsa oslavu mat bude potom.a do dobrych vztahov a pocitov sa neda nutit,ze sa druhi byvali navstevuju,ti moze byt jedno.

danyelia
12. okt 2023

Ahoj, veď mu skús normálne zavolať a slušne sa ho opýtať, či sa naozaj plánuje zúčastniť na oslave, kde bude 8 detí (teda dcéra tam bude mať svojich kamošov a nebude mať čas sa mu extra venovať) a Ty tam budeš s dvoma kamoškami (a teda sa mu tiež určite nemieniš venovať 😁) Možno by som skúsila niečo v tom zmysle, že sa tam bude asi nudiť, keď bude sám, či si to radšej nerozmyslí a nechce si viac užiť tú oslavu u nich potom. Ale zase keď to sľúbil dcére, nech sa zastaví na chvíľu, donesie darček, dá si kávu a koláč a odíde, dlho ho to tam asi baviť nebude. Lebo keď sa dcéra teší na otca a Ty jej ho na oslavu zakážeš, hádaj, kto bude v jej očiach najhorší? To by bol taký kompromis, kde všetci budete spokojní, nikto sa nebude cítiť ukrivdený..a pre budúcnosť si takéto udalosti dohodnite radšej vopred.

ciernysokol
12. okt 2023

A preco znevazujete jej pocity?ona nie je dolezita?ocividne nemaju priatelske vztahy ( co nema vacsina rozvedenych parov,vsak pre nieco sa rozviedli), ma z toho uzkost a bude sa citit zle,ked tam pride byvaly.dcere v stretavani s otcom zrejme nebrani,druhy den ma oslavu s nou.a ked bude byvaly chciet stravit spolu vianoce a novy rok a vsech svatych a velku noc,to sa vzdy ma nutit a mat stres?kazdy to ma inak a neznamena,ze jej prezivanie nie je dolezite.

mysicka36
12. okt 2023

Nieje to v poriadku a nie preto, že ste rozvedení. Ale preto, že dieťa tam je s kamarátmi a na rodičov nemá čas. Takže nech nieje otecko rozčarovaný, že tam bude stáť ako teľa a dieťa sa na neho ani nepozrie, lebo sa bude šantiť s rovesníkmi. Ja keď som robila oslavu pre syna v Jump aréne, tak som šla sama len ako dozor, sponzor a taxikár 🙂

majlo1234
12. okt 2023

Tak je to divne, nikdy by som sa netlacila tam, kde ma nechcu. Zalezi, ako sa na to pozera dcera(asi nijak, je jej to pravdeodobne jedno, bude tam mat kamosky a budu sa bavit spolu). Tak mu povedz, ze nie je pozvany, ale zabranit mu nemozes. Ked pride, pozdrav ho a tym ukonci veskeru vzajomnu komunikaciu. A nech si robi co chce

babulkomale
12. okt 2023

@melanta ked ste tam vsetci, preco neurobite jednu velku spolocnu? Naco na dvakrat?
Myslela som ze na dvakrat sa robia oslavy ked sa robi pre jednu cast rodiny a pre druhu, ktore sa navzajom nemusia.

kattrin5
12. okt 2023

My sme rozvedeni a stale robime oslavu SPOLU! Vsetko vlasne vsetky holidays robime spolu s nasimi obomi rodinami. Exmanzel ale vzdy plati polovicu vsetkeho. Tvoj ide najma koly dcere, skusila by som sa s nim dohodnut ze by teda aj financne prispel.

nafka0483
12. okt 2023

Keby sa pozval k tebe domov tak to by bolo drze.
Ale ze sa dozvedel ze vo verejnom detskom centre bude mat dcera oslavu a chce za nou prist - ved nech pride. Dcera sa bude hrat s detmi, dospeli velakrat ani nemaju dovoleny vstup priamo na ihriska.
Ty tam mas kamosky, svoj stol, bude tam plno inych ludi okolo, tak aj ex bude jeden z nich. A co? Nech si konzum riesi sam.

Alebo coho sa obavas, v com je problem, co presne ti vadi? Ty si to vybavila, zabezpecila a ze on sa pride pozriet? Ved nech pozera, tebe tym nevzniknu ani naklady, ani nic.

pralinka25
12. okt 2023

@babulkomale ale to sa v tomto pripade ani neda spojit. ako by spajala detsku oslavu aj srodinnou oslavou. co by tam napriklad robili babky, tety a dedkovci? on ma oslavu pre rodinu na druhy den. na detskej party nebude mat mala cas si vsimat ani jeho. zbytocne jej to on len skomplikuje. fakt sa to nehodi. nechapem o co mu ide. co ta akoze chce robit

babulkomale
12. okt 2023

@pralinka25 ja sa pytam melanty, ze naco to delia, ci nie je pohodlnejsie stretnut sa na jednej oslave.