Nájomná zmluva bez podmienok a vyhrážania

aninkaninka
25. júl 2021

Agojte potrebovala by som sformulovať najomnu zmluvu, ktora by bola prospesna aj pre naa a nie iba pre svokru, ktorá si stanovuje podmienky a vyhrážky, nejako tak, aby ani ona nemohla do togo kefrat nam, lebo jej to ide úžasné...

kitycat
25. júl 2021

🤣🤣🤣🤣

A teraz vazne, co to je za nehnutelnost? Dvojgeneracny dom alebo 4izbak,kde zielate wc, kupelnu a kuchynu a ten byt ma tak 200m2?

Uviest klauzulu, ze do roka sa sami zbalite a odidete nebude na skodu...

sasa1310
25. júl 2021

a si vôbec majiteľka nehnuteľnosti?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aninkaninka
autor
25. júl 2021

@kitycat ved o to ide.. My sme to nikdy nechceli a ona nam. Tu dava najomne zmluvy.. Nechapem

aninkaninka
autor
25. júl 2021

@viestta ved my s nou ani nezijeme... No manzel zdedil polovicu domu po starych rodičoch, chceli e si ju odkupit hoci by ju zdedil. Aj po nej.. No ona namdava bajomnu zmuvu s podmienkami, ze sa musime stretavat s rodinou a bla bla

dominikac321
25. júl 2021

@aninkaninka ze sa musite stretavat s rodinou 😂😂😂

karhu
25. júl 2021

tak chodte do podnajmu, pripadne si kupte nieco ine a polovicu domu po babke dajte do prenajmu, to svokru schladi

sasa1310
25. júl 2021

@aninkaninka v prvom rade nech spraví nájomnú zmluvu tebe. Lebo ty si tam najcudzejšia.

cacianka
25. júl 2021

Ved to napis trochu komplexnejšie.
Vy mate svoje byvanie alebo chcete ist do toho domu a svokra vam dáva podmienky na uzivanue jej polovice ?

dominikac321
25. júl 2021

@cacianka ja som pochopila ze aj svojkra aj autorkin muz zdelili dom a autorka s muzom chcu svokrinu cast odkupit a svokra im to nechce predat ale prenajat...

kristianka2255
25. júl 2021

@aninkaninka najdite si nejaky byt na prenajom a mate pokoj 🙂🙂preco tam chcete ist silou mocou ked su tie vztahy ocividne narusene?

haley7897
25. júl 2021

@aninkaninka skús začať tým, že sformulujes otázku a popis situácie jasne a čisto. Lebo vôbec nieje jasné v akej situácii sa kto vlastne nachádza 🙄

mogaa
25. júl 2021

pravdou ostáva, že svokra si so svojou polovicou domu môže robiť čo chce....ak vám ju prenechá za symbolický nájom len s tým že si tam dá podmienky, akceptuj alebo nechaj tak...veď kludne používajte len svoju polovicu domu a bude po probléme...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
25. júl 2021

Podielové spoluvlastníctvo neznamená, že si rozdelíme nehnuteľnosť na polovicu.. Sú to ideálne podiely, každý má nárok na svoj podiel k celej veci, teda nehnuteľnosti. Autorka, ak prpsis o právnu radu, musíš komplexne napisat, o čo presne ide. Aká nehnuteľnosť, kto je vlastníkom, aký máte vzťah k nehnuteľnosti vy, resp. len jeden z vás (nie je to jedno), či ste manželia, bývate tam, svokra býva tam, prečo práve nájomná zmluva zo strany svokry..

mogaa
25. júl 2021

@viestta no veď každý svoju izbu a kuchyňa a toaleta s kúpelkou spoločná...veď svokra sa im tak určite nechystá nasťahovať😉 nanajvýš si zamkne svoju izbu/izby

oblecenie99
25. júl 2021

@mogaa pri podielovom spoluvlastníctve ide práve o to, že bez dohody si zvoliť vlastne miestnosti a zamknúť ich sa nedá len tak 🤷‍♀️ ja nechápem, o ku nájomnú zmluvu ma ísť, ak svokra vlastní polovicu, tak im ju chce prenajať, či ako, fakt nechápem.. 😶

cacianka
25. júl 2021

@dominikac321 si si istá ? Jedna veta nič neznamená

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikac321
25. júl 2021

@cacianka vravim ako som to ja pochopila, nie ze je to pravda

mogaa
25. júl 2021

@viestta ide o svokru nie o cudzieho človeka....svokre nejde o zisk, skôr aby ju mladí navštevovali🙂

1katus1
25. júl 2021

@aninkaninka ak sa dá nech skúsi prísť za ňou niekto z realitky že by odkúpil dom možno cudzím predá a ty kúpiš od realitky a máš kľud aj so svokrou lebo aby si dával niekto podmienku že máš navštevovať rodinu a podobne tak to je choré

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
25. júl 2021

@viestta tak svokra si to chce jednoducho vynútiť nájomnou zmluvou😉takto to bude mať zmluvne aj so všetkým čo od mladých očakáva a oni obývať celý dom🙂osobne by som volila račej prenájom alebo navrhla dom predať😉

mogaa
25. júl 2021

@viestta k tej nájomnej zmluve - netvrdím že je to v poriadku, svokra má rada asi nad všetkým a všetkými kontrolu

elizabet173
25. júl 2021

@aninkaninka a čo keď sa s rodinou stretávať nebudete? Stane sa niečo? Spíšte zmluvu o podieľaní sa na platené energií, lebo temperovať v zime bude treba aj neobývanú časť, na poistke a pod. ale aké stretávanie sa s rodinou a na čo? Čom hodláte urobiť so svojou polovicou? Svokra ju nechce odkúpiť?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
25. júl 2021

som si zapla upozornenia, snad to bude dobra tema 😀 nedela, dite spi, pracka perie...

ukulela
25. júl 2021

@aninkaninka objasni to, pls. manzel zdedil polovicu domu - je na jeho meno, ok? vy tam byvate? a v druhej polke svokra? ci ako? preco vam dava na podpis zmluvu? lebo vy nic podpisovat nemusite. uz vobec nie najom. mali by ste sa dohodnut na podmienkach uzivanie nehnutelnosti (ktora je aj vasa) - v zmysle ako platit energie oprav, atd. ale co to ma s najomnou zmluvou? a uz vobec nema preco od vas vyzadovat navstevy rodiny atd. napis viac a mozno ti poradime, ako ju "odpalkovat" - v dobrom. zrejme tam mate dake blbe vztahy, ci?

mogaa
25. júl 2021

@ukulela no ale nevesta tam chce zrejme normálne s mužom bývať, čiže reálne využívať celú nehnuteľnosť....nielen tam chodiť na víkend či dovolenku....