Na gratuláciu od kamarátky môj partner odpovedal so srdiečkami. Je to normálne?

27. apr 2022

Žienky snáď nestranný názor to objasní 😊
S priateľom sme spolu po tom co nám obom stroskotali dlhorocne vzťahy.No včera ma chlap vytočil lebo mu kamarátka na fb dala gratuláciu ,co je ôk ale so srdiečkami a pusinkami a on jej spätne zase odpoveď so srdiečkami co mne prišlo ako dezhonestacia mojej osoby.Nakoľko mu ta kamarátka píše aj vola kľudne aj večer(ma priatela).Nepoznaju sa deň tak som neriešila.Ale na moju poznámku že sa mi to nepáči a není to vhodne sa začal smiať že prehanam.Proste není som ziarlive decko ale toto mi príde ozaj cez ciaru🙄

anjelicek26
27. apr 2022

Pfu tazko povedat... s tvojou osobou to ma pramalo, je to jeho sposob komunikacie, mozno pre neho bezny a nic za tym nie je... nejake smajliky na FB ma nikdy nenapadlo riesit 😂

ckocka
27. apr 2022

Dehonestácia, dehonestovať.

vroni
27. apr 2022

Preháňas. A priateľ je slušný, ja by som ta po takýchto komentároch poslala do čerta (akože by som ti povedala, že chod do čerta s takými sprostosťami, nie ze by som sa hneď rozchadzala)

dievcacitajucelist
27. apr 2022

Môj ex mal tiež "kamošku" písali si / telefonovali si o bežných veciach tak som to neriešila až po rozvode (kvôli celkom inej závažnej veci) som si balila veci a objavila fotky ako boli niekde na výlete vo vášnivom objatí...bola by som obozretna možno tam nič nie je, ale......

asia83
27. apr 2022

Tiež nerozumiem tejto benevolentnej internetovej komunikácii. Pusa sem, pusa tam, srdiečka si dávajú aj ľudia, ktorí sa nemusia a podobne. By ma zaujímalo, či by sa reálne pri rozhovore pobozkali za každú prkotinu. Každopádne, vadilo by mi to rovnako ako vám. Nemal by to posielať druhej žene, nie je to vhodné. Rozhovor.

komplikovana
27. apr 2022

Ach tie socialne siete. Su osoby, co davaju srdiecka a pusinky za kazdou vetou. No neznamena to, ze danu osobu miluju. Iba mu zagratulovala. Podla mna by mali smajliky zrusit 😁 aspon by sa ludia naucili lepsie komunikovat a vyjadrovat.

tykat
27. apr 2022

No takto, v zivote by mi nenapadlo posielat chlapovi o ktoreho mi ani trochu nejde v gratulacii srdiecka a pusinky, max tak flasu sampusu a oslavujuceho smajlika. Aj preto aby si nieco nedomyslal. Pride mi to max. trapne.
Chlapovi to je smiesne, a citi sa chceny aj tebou aj kamoskou, kamoska ho alebo mozno aj teba chcela "posteklit" a ty z toho vyjdes najhorsie,ako ziarlivka. Blba situacia.

autor
27. apr 2022

@dievcacitajucelist ved ani ja som neriešila vej kľudne máj kamošku alee jak sam hovoril tak pôvodne rozmýšľali že spolu budú možno a vždy keď mu napise niekto večer on sa tak priestor usmieva že kto to asi je a už ma to začína vytáčat.Nakolko ja som není žiarlivá ale on to prakticky takto rozvíja a ja sa cítim jak blbka.Zaujimave že žiadne srdiečka predtým v gratulacii neboli.Jednoducho mi to nepríde vhodné ak má partnerku.

thereisabear
27. apr 2022

Nie je to dehonestácia tvojej osoby. Aj keď ťa chápem, podľa mňa je divné, keď chlap posiela pusinky a srdiečka iným ako priateľke alebo manželke.

autor
27. apr 2022

@tykat ved práve že ja si teraz pripadám jak blbka za to ze si žiadam aby obaja brali ohľad na to ze sú obaja zadaný a ja teda žiadnemu kamarátovi neposielam srdiečka ani pusinky nakoľko by mi to neprišli vhodné 🤔

pribinak
27. apr 2022

Čo máš 14 rokov?

autor
27. apr 2022

@pribinak presne tak si pripadám bez srandy ale ak mám s niekym úmysel žiť beriem to vážne a ak by mužovi mali chodiť srdiečka a pusinky tak to není vhodné podľa môjho názoru a Očividne som není sama kto to tak vidí.

autor
27. apr 2022

Totiž možno ja prehanam lebo ja by som si to nedovolila.Srdiecka pusinky patria muzovi nie kamaratovi a ked tak je tam adi 600 dalsich vhodnejsich smajlov🤷‍♀️ nakoľko po týchnasich vzťahoch (podvadzanie zo strany poloviciek) som asi čakala,že aj priateľovi docvakne že to není vhodné.Po tom čím sme si obaja prešli.Nepride mi ani vhodné hentak provokovať.

jallka11
27. apr 2022

Neviem ci prehanas, ako keby sa na to pozriem za seba, ze moj partner keby daval srdiecka a neviem ake zalubene smajliky na adresu niekoho ineho, co ja viem je to zvlastne ako ano aj keby si poviem ze cert to bez trapne smajliky ale myslim ze na margo toho chodi s tebou a nie s nou mohol odpovedat aj milionmi inych sposobov.

surama
27. apr 2022

Doveruj, ale preveruj.

joesvk
27. apr 2022

Je pravda, že niektorí používajú obľúbené smajlíky za každým slovom.
Ale skôr vidím problém v tom, že priateľ zhadzuje tvoje pocity. To mi pripadá ako "dehonestácia".

Možno je to jeho spôsob žartovania. 🤔🤨

whatever1
27. apr 2022

Votri sa do tej konverzacie s pusinkami, a pošli len "❤👄". A daj jej aj like na tu laskyplnu gratuláciu. Nebude vedieť čo si ma mysliet😆, presne tak ako ty.

autor
27. apr 2022

@joesvk áno tak to pripadá aj mne 😶 Není som nejaká žiarlivá ani som nebola ale on to prakticky takto stupňuje a ja si pripadám jak blbka.Mohol napríklad on odpovedať iným smajlom nakoľko nikomu inému tam neodpovedal a už vôbec nie hentak

lintu
27. apr 2022

Ak zamyslali byt spolu, preco spolu nie su? Srdiecka, pusinky v ramci gratulacie, ktoru si este aj videla, su nic, ale co to provokovanie v ine dni?

autor
27. apr 2022

@whatever1 to už by som si ozaj pripadala jak keby mam 14 🤣🤣🤣 Ja som mu to slušne povedala ze co sú tie srdiečka že to není pekne a není to vhodné a on sa uskrnal že ved o nič nejde tak som mu vysvetlila,že ja si to neželam.Nezakaxujem mu nič ani kamarátky ale proste sú hranice

autor
27. apr 2022

@lintu lebo ona si niekoho nasla.A provokovanie štýlom keď mu cinknem telefón tak sa tak skeri že hmm kto to asi píše proste čistá provokácia.Ja neviem ci si môj chlap na staršie koelna zmyslel že to je vtipne ale mne to už vadí obaja mame 40 nie 15 😅

kassandra25
27. apr 2022

Ked necitis, ze priatel sa chova ako priatel, nevie sa chovat adekvatne ci ku nej, ci ku tebe, dalej ma kamaratky, ktore sa tiez nevedia adekvatne chovat, asi tam v takej skupine nemas co robit. Ak sa budu diat veci a situacie, ktore ti nebudu po voli, nie je dovod zotrvavat. On sa mal zachovat bud suchym lajkom palec hore alebo dakujem iba, ale smiat sa tebe, ako jeho priatelke nema predsa ziadnu uroven. Ak si ta neceni, ale kamaratku ano, mozes mu dat priestor byt s kamaratkou.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamarin
27. apr 2022

Za mňa by som na srdiecka a pusinky neziarlila. Ale také chovanie, ze sa uskrna "kto to asi tak pise" by mi vadilo. Zo mna si tak tiež bývalý robil srandu, až som sa s ním rozisla a sranda ho prešla. Potom mi este dlho pisal, ale ja som sa uz proste nechcela citit žiarlivo. Rok po rozchode mi povedal, že fakt len žartoval, ale ze to potiahol pridaleko.

autor
27. apr 2022

@kassandra25 Véd práve to ze stačilo dat ďakujem a like keď jej priateľovi to nevadía nič sa nedeje ale smiať sa na tom ze ja sa cítim nekompletné mi príde detinské a ze si neuvedomujú ako to vyzerá.Ono je veľké haló z blbeho smajla ale proste o to nejde.Ide o ten princíp, ze ak rešpektujem partnera tak sa chovám adekvátne

autor
27. apr 2022

@annamarin ved to ze proste ja si tým žiarením pripadám jak blbka.Ja som človek tolerantný ale nenechám zo seba uz robiť blbku.

mandzula
27. apr 2022

Mám 41, nie 14, a tiez ked pisem k sviatku kamaratovi este zo strednej, zakoncim spravu srdieckom, lebo ho mam naozaj rada. A kedze to takto robim ja a viem, ze za tym nic nie je, nevadi mi ani to, ked manzel vola so svojou kamaratkou a hovor konci pozdravom "ahoj, srdiecko". Podotykam, ze je to zena, ktoru pozna 20 rokov a maju zauzivany takyto styl komunikacie.

annamarin
27. apr 2022

Ja takisto. Paradoxne som neziarlila, ked realne siel s nejakou na kavu a pod. Ale ked sa takto vytahoval a srandoval, tak ma to vedelo tak akokeby roziarlit a akokeby pocit ze si "dovoľuje takto ma dráždiť". No uz som sa nechcela tak citit, tak som sa rozisla. Prisla som si sice jak idiot, ze toto je dovod na rozchod, ale hned sa mi zaspavalo s lepsim pocitom.

annamarin
27. apr 2022

Podľa mňa tým problémom nie su srdiečka, ale to ze on sa snazi v tebe vyvolať žiarlivosť aj mimo toho. Ak by ta nenatahoval, tak by ti mozno ani nevadili.

vroni
27. apr 2022

Srdiečka problém nie sú. Ale to podrypovanie a uskrnanie sa - to by ma ukrutne drazdilo. Otázka je, či ťa naozaj chce vydrazdit k žiarlivosti, potom je blbec. Alebo ci to aj v bežnom živote s tou ostrahou preháňas a on sa na tom baví (je to možnosť, nie fakt, ktorý by vyplýval z textu). Normálne som si spočítala na FB narodeninové srdiečka od chlapov a mam ich 8. Od spolužiakov, dávnych kamošov, od exov ani muža nie 😁 Som si naprosto istá, že ani jeden z nich ma nemiluje a nemá záujem o vzťah (z tých srdieckovych)