Muži a ich kamarátky

1. apr 2022

Majú vaši muži kamarátky? Ako by ste vnímali takého vzťahy? Toto konkretne mi napísal jeden muž zo zoznamky. Ako by ste to brali? Je to ok?

Vsetko co chodim von so zenami su kamaratky. A mame ujasnene ze zostavame len kamarati takze diskusia je odlahcena, otvorena, sem tam flirtujeme, inokedy si zase poplaceme, podrzime sa. To su vztahy, ktorych stratu nechce nikto riskovat pokusom o nieco viac.
Zien v mojom zivote je viacero samozrejme aj v rodine aj kolegyne aj susedy, s kazdou mam vztah na nejakej urovni co do dovery a otvorenosti a komunikujeme nejakym sposobom v roznej intenzite, to je snad normalne.
Ale take naozaj dolezite pre mna, tych je 5. Hlavne teraz okolo rozvodu mi pomohli, nie, aj napriek tomu ze som niektore ich vztahove rady dva roky ignoroval, niektorym som velmi pomohol ja, alebo pomaham alebo pomozem. Pomoc v podobe vypocutia, rozhovoru, vybavenia niecoho niekde, stretnutie, vylet, vecera, navsteva niekedy si strngneme...
Ja som velmi rad ze ich mam, vsetky. A nie su vsetky slobodne, poznam sa aj s ich polovickami. Je to naozaj silny kamaratsky vztah a niekedy mozno aj viac ako partnersky, v urcitych sferach zivota. Nie vsetky zeny su ochotne povedat vsetko svojmu partnerovi, ale mne sa zdoveria.
Zaujimalo by ma ci si o tom myslis, ty si asi prva co si sa ma na toto opytala a komu som to takto hlbsie vysvetlil.

Dúfam, že ma tu nikto neukamenuje za zdieľanie tohto vyjadrenia. Je to síce súkromná správa, ale nič konkrétne.

panelacikova
1. apr 2022

a teraz čo je otázkou? či majú muži dôverné kamarátky alebo čo si myslíme o tvojom novom objave?

bosorka2302
1. apr 2022

Cisty kure...nik..poznala som takeho a mal poruchu osobnosti, narcista

sissy27
1. apr 2022

áno má a nevidím v tom problém, aj ja mám kamarátov. Ale aby som to takto kvetnato niekomu vysvetľovala, tak to je na mňa moc 😀 To si sa ho fakt pýtala, či má kamarátky a čo preňho znamenajú? 😀 Ak áno, tak ja byť chlap utekám kade ľahšie. A vlastne aj opačne - keby som niekomu musela takto podrobne vysvetľovať, že mám kamarátov, tak sa rozlúčim a koniec.
Ty nemáš kamarátov?

moonlight1210
1. apr 2022

Najprv napis, co si o tom vlastne myslis ty.

Nerozumiem totiz, preco potrebujes veduet nas nazor na nazor muza, s ktorym nevieme, co vlastne zamyslas.

Chces vztah?
Chces pred nim len vyzniet dobre a neodplasit ho (resp. pokazit pomaly sa rozvijajuci pocit velkej suhry)?

Ale k tej jednej pasazi o zdoverovani sa, napisala by som mu pravdu: ze napriek vsetkemu si nema mysliet, ze sa mu kamosky zdoveria zo vsetkym. Tiez dostava len nejakym sposobom filtrovanu verziu, i ked znie uprimne.
Neviem o tom, zeby sme niekomu (komukolvek, kolkokrat i sebe samym) povedali pravdu, celu pravdu a nic len pravdu.

autor
1. apr 2022

@bosorka2302 presne to si myslím aj ja

autor
1. apr 2022

@panelacikova nie je to ziadny môj objav, tak sa krot. Iba si s ním píšem.

autor
1. apr 2022

@sissy27 nie nepýtala som sa. On o sebe nejako príliš veľa a podrobne píše. Aj s kamarátkami začal sám od seba.

sissy27
1. apr 2022

joj tak to ťa takto dopredu upozorňuje, že nemáš robiť scény, keď bude tráviť čas s inými ženami, lebo sú to len kamarátky 😀 alebo "len kamarátky" 😀 alibi dopredu si robí 😀

autor
1. apr 2022

@moonlight1210 ja si myslím, že tych 5 veľmi blízkych kamaratiek je dosť veľa.. a vadilo by mi to vo vzťahu, keby s nimi chodil na večere a to čo tam popisuje. Ale kamarátov je správne mať, aj popri vzťahu.

autor
1. apr 2022

@sissy27 no veď presne. To si myslím aj ja 🙂 lebo keby to bolo také nevinné, tak ani nemusí mi o tom hovoriť a hlavne keď sme sa ešte ani nestretli, ale nie rovno tu vymenuje milión kamaratiek.

cicuca
1. apr 2022

To bude asi niejaky fesi, čo si potrebuje udržiavať nejaký ten fanklub a dopredu ťa upozorňuje, aby si nerobila žiarlivostne scény, v prípade, že si pôjde 3 krát do týždňa s inou večer štrngnut v rámci udržania "nadštandardných kamarátskych vzťahov" ani s nim nemarni čas, jedine že by si chcela byť ďalšia v poradí ;)

panelacikova
1. apr 2022

Keby ti šlo iba o písanie, tak sa nepytas na názor cudzích žien na MK

autor
1. apr 2022

@cicuca vôbec práveže, s jedným takým som práve vzťah ukončila, ale on na mňa vytiahol kamarátky až o pol roka a vlastne ich celý čas tajil, skôr ma len nejaké bývalé, keď možno nemá žiadnu frajerku, ale inak ani kamarátky nemal, druhá vec je tá, že vernosť mu veľa nehovorila, ale na to si vždy našiel novú kamarátku, proste striedal ženy po pol roku "vztahu".

haley7897
1. apr 2022

Súhlasím so stručnou diagnózou od @bosorka2302 😅
Normálne ho odstrihni, zablokuj a ži spokojný život. Z tohto nič normálne nebude. A neboj sa o jeho prípadné zranené city, jeho spriaznené duše kamarátky ho utesia

autor
1. apr 2022

@panelacikova mne nejde o písanie. Ale s ním nič viac riešiť neplánujem. Len tak som sa pýtala na názor. Či som náhodou ja divná, alebo toto akceptovať je v poriadku, keďže to tak pekne vysvetlil, ako s nimi nič nemá.

autor
1. apr 2022

@haley7897 ale aké city, veď si píšeme 2 dni. 😂 Akože ja nemám problém si popísať aj so 100 mužmi, nijak to neberiem. Už to beriem ako na páse. To písanie si teda.

mon1806
1. apr 2022

kamaratstvo medzi mužom a ženou NEEXISTUJE a to si zapametajte 🙂 ano ked sa kamaratite ako rodiny a poznate sa dovoerne vsetci a vsetci sa stretavate ale pokial by napr moj muž mal kamaratku tak tam urcite len KAMARATSTVO necakajte je to proste fakt

lienka.7
1. apr 2022

Jedna "kamaratka" mu nestačí, musi ich mat hned 5? 🤣 presne napísala bosorka, "casanova" to bude a dopredu si uz robi alibi.
A nech si tu ine tvrdia čokoľvek, také kamarátstvo medzi mužom a ženou neexistuje. Minimalne jedna zo strán vzdy dufa v niečo viac a preto takéto "kamaratstvo" aj udrziava.
Ked su nejaké problémy, maju sa riesit s partnerom, nie kamarátom.

autor
1. apr 2022

@mon1806 ja si tiež neviem predstaviť čo by som robila s takým kamarátom. Akože môže byť, možno kolega, alebo nejaká záľuba spoločná, ale určite nie také počty, že 5 dôverných. A hlavne keď tvrdil, že bol ženatý od 21 do 35 rokov a teraz je sám bez manželky iba 3 mesiace. Tak počas manželstva rozvíjal hlavne dôverné vzťahy s inými ženami.

mon1806
1. apr 2022

no nejak tak ......akože ja si to osobne ani neviem predstavit naco by mi taky kamarat bol ked mam doma manzela on je tam na to aby som snim vsetko preberala , a zabavit sa spolu a ak tak s niekym koho ale obaja pozname a urcite nie tak že mam v manzelstve nejakeho kamarata je to blud a blbost .....a vravim z vlastnej skusenosti kamaratstva taketo neexistuju stale je tam jedna strana ktora chce viac mozno niekedy aj obe .....

anig
1. apr 2022

Takého som mala muža...čo ziarlis,to sú iba kamarátky...každú chvíľu iná...im sa vyrozprával odušu,ony boli perfektné, utešovali ho, tešili ho...presne ako už tu baby napísali-obycajny narcista!Ten môj mal pomenovanie pre milenky kamarátky 😜

zanka777
1. apr 2022

Ešte sa môže stať že o pár dní týždňov budete spolu spávať a takéto správy aká si jeho len kamarátka bude posielať ďalšej o ktorú bude mať záujem 😂😂😂srandujem

autor
1. apr 2022

@anig áno už mám podobnú skúsenosť. Takže už nenaletim len tak. Ale ten to aspoň skrýval dokonalo, kým mal záujem o mňa, odkrývať pravdu začal už až keď chcel ma nahradiť zase inou.

laska86
1. apr 2022

Tak nech ma tych 5...naco hlada dalej..ach nejaky je navelko..vsetky sa mu hadzu okolo krku..

aeruginosa
1. apr 2022

No.. ja som nikdy nebola ten typ zeny, ze by som nejako ziarlila, potrebovala riesit pripadnu kamaratku... Ale odkedy sa mi stalo, ze som randila s chalanom, ktory mal tych kamosiek asi tolko, co ten „tvoj”, prezentoval to presne tak isto, ale nakoniec vysvitlo, ze su to vsetko potencialne partnerky, len caka, ktora sa „chyti”, tak na taketo nieco u chlapa uz davam pozor. Mna si tiez takto oblboval a tahal to takto minimalne s jednou dalsou. Takze po tejto skusenosti, ked pri mne chlap zacne spominat „kamaratky”, presne viem, ktora bije a nemam viac zaujem.

katkaseiner
1. apr 2022

necitam komentare... ak je gay, pride mi normalne ze ma kamaratky... ak je hetero, tak tiez je fajn mat kamaratky, ale to uz manzelka/milenka/priatelka asi az tak tolerovat nebude. Neviem si totiz predstavit ze moj chlap by isiel vecer do posilky s kamoskou, na drink s inou kamoskou a do kina/na party s dalsou... a ja som kde?

laska86
1. apr 2022

Ja bysom ho hned prestahovala ktej kamaratke..jasom strasne ziarliva🙈

autor
1. apr 2022

@aeruginosa presne tiež keď mi povedal po pol roku krásneho vzťahu, že kamarátka chce prespať, nemala som žiadnu pochybost. Nijak som mu na to nereagovala ani sa nič nepýtala. Teraz už viem, že to bola manipulácia ako sa ma zbavit. Keďže som nereagovala skúšal to znova. Povedal že nemohla prísť a že potrebuje prespať znova vytiahol o týždeň. Ja na to opäť nič 😂 Znova to zahral že nedošla. A vytiahol znova toto na mňa o ďalšie 2 tyzdne. To som sa už začala pýtať že čo je to aká kamarátka. A on urobil scénu, že on vo vzťahu potrebuje dôveru a to bol dôvod na rozchod 😂 Ešte to ako herec zahral, slzy na počkanie, ako som ja jemu ublížila. 😂 O pár dní už mal inú priateľku. Spätne mi všetko došlo, že už si ju pripravoval počas nášho "vzťahu". Kým ju úplne dostal, upravoval, zatiaľ som mu bola dobrá, vo fáze devalvacie. Potom ma teda odstavil, ale stále držal ešte v zálohe, keby ta nová neklapla úplne a rozmyslela si to. Keď už ju mal istú, mohol začať ignorovať mňa... Toto je ich bežný cyklus zneužívania a využívania žien.

autor
1. apr 2022

@aeruginosa a ešte dokonca nemal ostych každú chvíľu prestavovať tieto "kamarátky" synovi (ale aj rodičom, kolegom). Že však je to len kamarátka, tak to je normálne aj pre dieťa. Dieťa sa pozeralo každého pol roka na inú kamarátku a pusinky s nou.

lenka1993
1. apr 2022

Môj muž má kamarátky. A chodí s nimi aj na kávu aj na wellness aj na obed. Sú to väčšinou kolegine a často idu viacerí s prace. Poznám ich. A absolútne mi to nevadí. Tak isto aj ja mám kamarátov s ktorými trávim čas osamote a nevidím na tom nič zle.