Muž už dva roky nepracuje

20. dec 2023

Ahojte zeny, pracujucich aj nepracujucich muzov. My uz mame doma vyhrotenu sutuaciu, kedze muz uz dlhodobo nepracuje a ako on vravi,kto ho zamestna po 50tke!!! stale sa vyhovara na neplaticov a milion vyhovoriek, ze ho nikto nezamestna..pritom mame skolopovinne deti na ZS a mal by sa snazit!! Nic mu nie je, vyhovara sa na milion chorob, ktore neexistuju..dalsi den tuzi ist do prace lebo to doma uz nevydrzi a dookola. Prosim vas taka otazka, nasiel si vas muz aj po 50 tke normalnu pracu? Zaujimaju ma skor fyzicke prace v zahranici, ci mali zamestnavatelia zaujem lebo niekedy chcu len mladsie rocniky. Podotykam, ze muz je zrucny,nema ziadne specificke vzdelanie..chyti sa vsetkeho, ma prax s prerabkami domov na komplet, ale uz muz toho, ze nema pracu a prijem prepina!! a ja to uz nezvladam! Ja pracu mam.Ultimata nepomahaju!! Dakujem za odpovede

pribinak
20. dec 2023

Samozrejme že aj muž po 50tke si nájde prácu, stačí otvoriť internet…..hľadajú šoférov, ľudí do výroby, skladníkov, …..stále platí, že remeslo má zlate dno

Ty ho akože živíš? To rýchlo ukončí. Jednoducho sa zbal na celé sviatky, vyrabuj ucet, nechaj prázdnu chladničku a komoru a nech je čo chce.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
20. dec 2023

Prečo fyzickú prácu v zahraničí?a čo robil doteraz?
Je to len rozprávkar prečo sa nedá a určite dať nebude.Ak je hypochonder nech sa lieči a ty máš svätú trpezlivost, aby muž sedel 2r bezdôvodne doma pri 2 deťoch.Ak by chcel bol by aj kuriér, taxikár, predavač, čokolvek nie je postihnutý len lenivý.To sa nehanbí pred deťmi?tebou?známymi?

hanelka1
20. dec 2023

Jasné že by si našiel, ale zrejme je hnily ísť do roboty. By som ho kopla do zadku. Dve malé deti a on ako zdochlina. By som mu povedala že buď si nájde robotu alebo nebude jesť. Že pre neho neostane, že nemáš peniaze. A bude 🤔

tiezjedna
20. dec 2023

Ultimáta nepomáhajú pravdepodobne preto, že si žiadne nedodržala...

nikaeli
20. dec 2023

Môj ex bol dva roky doma, nebol schopný nájsť si ani brigádu, doma mi nijak nepomáhal, doslova som ho živila ako veľké decko. Dcéra škôlkarka. Vrátila som ho mamičke 🤷🏻‍♀️ a predstav si, stal sa zázrak. Práca sa našla. Neskoro.

petulka555
20. dec 2023

Keby sú neni v domácnosti peniaze tak by bol odkázaný na robotu ale ak sú načo by pracoval keď je z čoho žiť

autor
20. dec 2023

@luccija ano milion dovodov preco nie, uz ma to nebavi ani pocuvat..asi nehanbi lebo vzdy sa nejak obhaji pred kazdym, aj ked ho uz ho nikto neberie vazne.V zahranici preto, aby isiel zarobit, co za tie roky pominal z uspor!!!!
@tiezjedna aj dodrzala urcite, je mu to uplne jedno
@hanelka1 on aj robi nakup sem tam, poplati ucty z uspor a kedze sa uz minuli, tak mu z prepina@pribinak nezivim, on plati ucty a nejake extra vydavky na dome, prerabame..dorabame
@petulka555 mozno este chvilku,ale uspory sa minaju bleskom..ale vystihla si jeho myslienku 🙈

luccija
20. dec 2023

Tak nech ide veď agentúr a slovákov čo hľadajú mužov do partie je veľa.Len, keď si dal 2 r oddych už bude preberať, kalkulovať...vie, že má teba a ty zaplatíš, postaras sa.Dovtedy normálne pracoval či čo sa stalo, že tak osprostel?

zuzanka.zuzu
20. dec 2023

v zahraničí? veď ak je ozaj šikovný, tak robotu bude mať aj v SR, už to nie je také terno v zahraničí, už si robotníci vedia zapýtať aj tu poriadne pálky 😉

deniska2706
21. dec 2023

Môj ocino má 56 a pracuje vo Viedni bez problémov. Tvoj muž je len lenivý

galioska
21. dec 2023

preco v zahranici? tam kde chce ist musi ovladat v prvom rade jazyk.

buberova
21. dec 2023

V rodine si pán našiel prácu vo výrobe na 2 zmeny keď mal 56.. a zopár kolegov prišlo po ňom v podobnom veku a chcú to potiahnuť do dôchodku.. jasné že sa dá.. ďalší známy sa zamestnal ako údržbár, má po 50tke, pekne pohodlne na 1 zmenu. Jasné že sa to dá!

0silvia0
21. dec 2023

Moj muz ma 60, pracuje v DE, a stale maju malo pracovnikov. Pracuje v stavebnej firme.

vilma7
21. dec 2023

A do zahraničia chce ísť aj manžel, alebo len ty ho tam chceš dostať? Ja si myslím ze vaše úspory už neuvidíš, keďže sa chlap nemá k ničomu.

anjelicek26
21. dec 2023

Ludi je stale vsade malo a vek nie je problem. Jedine, co sa stalo je, ze si muz zvykol nerobit nic... neviem, ci s nim sama pohnes, idealne keby nejaky kamos dosiel podrypnut, ze je lenive toto a zobral ho do party do zahranicia zo sebou, to by bolo najefektivnejsie... nemas kontakty na povodnych kolegov?

ibatanecnica
21. dec 2023

ale nájde si. Mám takých v okolí. Kamarátkin muž, má bližšie k 60tke než k 50tke a pracuje ako šofér. Pred cca rokom si našiel túto prácu. Síce sa už sťažuje, že po tme sa mu už horšie šoféruje - robí rozvoz pečiva, začína skoro ráno a plat tiež nič moc ale lepšie ako doma sedieť bez príjmu. Ale sťažovať sa bude už asi všade. Predsa len zdr. problémy sa ozývajú. Ale mal možnosti aj vo výrobe ale to nechcel. Takže áno, kto chce, prácu si nájde.

amelie2017
21. dec 2023

Maminu prepustili po dlhych rokoch, ked mala 57. Chvilu ostala na UP, potrebovala si doriesit nejake zdravotne veci a akonahle zacala hladat pracu, do par dni robila. Toto su len vyhovorky. Dokonca to bol jej prvy skutocny pohovor v zivote, ani nevedela, co hovorit, len tak od srdca 😀

janinah
21. dec 2023

Prepanakrala.v dnešnej dobe míňať úspory.lebo je lenivý ísť zarobiť na živobytie?Lenivec lenivý.pre mňa by to bol dôvod na vážny rozhovor...choď robiť alebo sa odsťahuj.nežer mi nervy a choď vykradnúť banku.lebo alimenty platiť budeš.
Ty kokso.mne sa až tlak dvihol.moj muž 69 r.robi 5 dní v týždni zodpovednú robotu a vo voľnom čase stavia dom..

magdalenal
21. dec 2023

Manzelovho ocka zamestnali rok pred dochodkom a robi este stale, hoci je uz 2roky dochodca, lebo mladi na jeho miesto nechcu- fyzicka praca, dve smeny, relativne dobry plat na ten kraj

sense
21. dec 2023

Keby chce robotu si nájde ale musel by chcieť.... Asi by som mu dala už ultimátum. Ste manželia rezervy sú spoločné a na "ťažšie" časy nie na míňanie kvôli lenivosti

tiika
21. dec 2023

A aké ultimáta to boli, ktoré nezabrali?
Nechávala si to dlho na neho, sľuboval, že si nájde prácu a len sa vyhováral. Neviem, či aj reálne niekde volal, poslal životopis, bol na pohovore…? Bolo by dobre, mat nad tým kontrolu, vziať veci do svojich rúk, i keď nie je malé dieťa a nie som toho zástancom.. tu však trpí rodina, nefungujete ako dvaja rovnocenní dospeli.

Takze by som si pohovorila o tom, akú prácu chce. Potom pozrela ponuky. Ak taká nie je, opäť debata o tom, čo môže robiť. Pozrieť inzeraty, zavolať, poslat CV. Každý deň by som ho konfrontovala, čo už urobil, prip. si to overila. Potom naozaj zistíš, kde je problém, ci vek alebo kvalifikácia. Muž nebude mat výhovorky.
Ak stále nebude chcieť pracovať, vyčlenila by som financie a odstrihla ho od všetkého - od jedla, prania, tv.. Chcela by som po ňom nech sa odsťahuje preč.. Je to tvrdé, ale ja by som s takým nevedela žiť a trpiet to dokedy? do nekonečna? keď s nim nič nehne, asi nie je ina možnosť, iba pritvrdiť.

katuskamala1
21. dec 2023

Samozrejme,v rodine i v okoli bezne aj pred dochodkom si nasli. A normalnu, teda ziadne narocne alebo pre niehoko podradne prace...

Skor tam bude nieco ine.. nema zavislost nejaku? Alkohol...? Alebo nejake depresie...?

shee11
21. dec 2023

asi treba skúsiť vyriešiť psychické zdravie.

tiezjedna
21. dec 2023

@autorka píšeš, že ultimáta si dodržala. A ktoré z nich?

marsmykkok
21. dec 2023

No podľa mňa v zahraničí fyzické práce nie v jeho veku a ak nie je zdravotne ok. Tam sa robí aj 7 dní v týždni a 16 hodín denne. Vodič autobusu by nechcel byť? Teraz mu preplatia aj kurz, ak by robil linku kde sa robia aj víkendy, sviatky, skoro ráno príplatky bude mať slušne príplatky a zarobok fajn. A fyzicky to nie je tak náročná práca.

jaskolka
21. dec 2023

Vek nie je vždy prekážkou, svokrin sused prišiel o robotu, keď mal 53,o pár mesiacov nastúpil ako kuriér v jednej stravovacej spoločnosti, ze len na zástup, no potom sa situácia zmenila,a napokon tam už robí 4 rok.
A u brata v práci teraz prijali ako pomocnú silu do kuchyne istú pani, ktorá už tiež má podľa všetkého len pár rokov do dôchodku.
Čiže keď sa chce, všetko sa dá

lujza123
21. dec 2023

Čím dlhšie je nezamestnany tým horšie si nájde pracu.
Vytvor mu životopis rozposli to kde môžeš, aj na konkrétne ponuky aj do rôznych pracovných agentúr, daj mu inzerát (fb, bazos) ze šikovný chlap s praxou hľadá stavebnú partiu ku ktorej sa bude môcť pripojiť…

Ked sa mu začnú ozývať tak už sa nebude môcť vyhovárať. Vtedy mu môžeš dať ultimátum nech si vyberie rodinu a pracu alebo nech si živorí sám ako socka. Niekedy sa ľudia spamätajú až ked im horí pod riťou

hugger
21. dec 2023

Poznal som podobný prípad. Vysokoškolsky vzdelaný muž, štyridsiatnik, žiadna práca mu nebola dosť dobrá na to aby v nej vydržal viac než pár mesiacov .Časom sa prestal pokúšať úplne. Žena s tromi deťmi ťahala celú domácnosť.

Ak by aj v tom vzťahu neboli iné problémy (neviem či neboli, nepoznal som ich tak dobre) takáto situácia sa nutne prejaví na sebavedomí a psychickom nastavení muža a v dôsledku toho aj na celej rodine. A následne aj iné, malé problémy sa stanú neriešiteľnými. Ono to očakávanie že muž je živiteľom rodiny je v spoločnosti aj v našich (mužských aj ženských) mysliach naďalej silné.

Rozviedli sa a pochybujem že v jeho okolí bol ktokoľvek kto by povedal že si to nezaslúžil.

hugger
21. dec 2023

@lujza123

Ale on je dospelý muž, on musí prevziať zodpovednosť, žena mu nemôže hľadať prácu.