Muž sa chce sťahovať z Bratislavy na východ

pantina007
9. jan 2022

Ahojte dievcata, som uplne zufala, som z bratislav, kde som spoznala pred 4 rokmi aj svojho muza, dnes mame rok a pol stare dievcatko a asi posledny rok zacal muz vymyslat ze chce ist spat na vychod odkial pochadza. Mame kvoli tomu dost caste hadky, ja si to neviem predstavit, mam tu vsetko, som tu doma, mam tu rodicov, brata, kamosky, dobru pracu. On tam ma len mamu, aj brata s rodinou ale moc s nimi ani nevychadza… nemame tam ani nejaku ponuku na pracu.. nikdy sme sa predtym nebavili ze by sme odtialto odisli, on je taky pecival chce zahradku dom a tu v bratsialve je nieco take tazsie ale stale mu hovorim ze za nejakych par rokov sa nam urcite podari nejaka mozno chata kam budeme moct chodievat, jeho mama je aj starsia a aj ma boleti, moni rodicia nam aj s dietatom vedia obela viac pomoct. Jeho argumenty su stake ze je tu sam, on nema ani rad mojich rodicov, je hrozny nervak, proti kazdemu nieco ma, aj preto nema vela kamaratov, ja mu odpustam vsetko , vie mi hrozne veci povedat a este aj v tomto by som sa mu mala prisposobit? Je tu 17 rokov to si mal skor rozmysliet ze tu nechce byt.. uz aj spomenul rozvod ale to len ako vyhrazku lebo si myslel ze to ma prinuti zmenit nazor. Je dobry otec, aj mi s malou pomaha nechcela by som aby zil niekde inde ako my, dcerka ho ma velmi rada.. poradte mi prosim co mam robit 😔

janinah
9. jan 2022

teraz bývate kde a s kým?

dievcacitajucelist
9. jan 2022

@pantina007 pokiaľ by bol 100% rozhodnutý odíde, ale zjavne jeho myšlienka vrátiť sa na "rodnú hrudu" pramení možno z toho, že je preč z domu 17 rokov a nežije tak ako by chcel...ty tam máš rodičov, kamarátky...vyrastala si tam...skús sa ho spýtať čo si myslí, že sa stane, keď sa vráti? Čo sa tým návratom zmení? Ja som tiež z východu a žijem na zapade, stále, keď sa vrátim domov mi stlačí srdiečko 🙂 a keď odchádzam je mi veľmi smutno

kataina
9. jan 2022

kde na východ sa chce vrátiť?

solange7
9. jan 2022

@pantina007 nesla by som uz len preto, ze tak agresivne tlaci. Navrhla by som mu zintenzivnit navstevy, dieta by malo vylet a muz by sa mohol rodinkovat. Ale urcite by som na seba nenechala tlacit s nejakym stahovanim a zvlast ak by som to sama nechcela.

pantina007
autor
9. jan 2022

@janinah teraz byvame sami v 3izbovom byte

elenka74
9. jan 2022

@pantina007 žeby kríza stredného veku? Alebo mu preplo, keď má takéto nápady.

pantina007
autor
9. jan 2022

@dievcacitajucelist ja to chapem, mne cestovanie na vychod nevadi ale on ma aj stym probelm, ze musi vela soferovat.. takze mi z toho vychadza ze keby sme zili nhodou tam tak do bratislavy za rodicmi by som uz len asi vlakom mohla.. ja som zena, ovela citlivejsia, som naviazana na rodicov napriklad, ja by som to ovela hrosie znasala zivot tam podla mna ako to co on musi “strpiet” tu.. zmenilo by sa prenho ze by mal kam chodit viac mozno na bicykel, na lyze atd.. ze by to mal blizsie, len to su veci co si mohol plnit podla mna ak by bol sam nie prenasag kvoli tomu celu rodinu…

dilino
9. jan 2022

A Východ je široky pojem ked máš dobru prácu zazemie ja by som tiež nešla.Na Východe sú aj oblasti kde nieje žiadna práca takže nieje Východ ako Východ ak by to boli Košice odkiaľ som aj aj ale žijem na Strednom Slovensku tak dajme tomu ale ak by to bolo niekde dalej bez možnosti sa zamestnať tak z istoty do neistoty by som určite nešla.A že ťa straši rozvodom a vyhraža sa ti nech ide.Co mu bráni nechápem načo si zakladal rodinu ked vedel že chce ostať na Východe ved si mal najsť Východnarsku ženu a nie z BA ked vedel že chce ostať doma na Východe.

solange7
9. jan 2022

@pantina007 a nepomohlo by vam skor to, ze predate byt a odstahujete sa niekde pri BA do domu? Nemyslim ziadne satelitne radove byvanie, ale nejake fajn miesto, kde ma clovek blizko k turistike a podobnym cinnostiam. Mozno by vam zmena prospela, aj by ste mali kam chodit na vylety atd.

pantina007
autor
9. jan 2022

@dilino to si presne myslim aj ja a stale mu to aj tak vysvetlujem.. on je zo spisskej, ako urcite lepsie ako nejaka dedina ale tiez tu to neni ruzove s pracou. Sak pol mesta pracuje v anglicku.. na to zase argumentuje he by sme sa uskromnili, sice nemam pocit ze by som teraz rozhadzovala ale som napr rada he budem moct zobrat dcerku v lege na dovolenku k moru, jeho brat ma dve deti, a za poslednych 5 rokov nikde neboli.. ja nevravim ale nie som tip co by teraz nevystrcila paty z domu dalsich 20 rokov, este som mlda a rada cestujem napriklad

pantina007
autor
9. jan 2022

@elenka74 tak ja si myslim ze aj corona robi svoje, jasne ze mame vacsiu nudu aj s malou ze nemame take moznosti ako slobodni a sami..ale to patri k rodicovstvu.. a neni to trvale hlavne

pantina007
autor
9. jan 2022

@solange7 to som mu ponukala, ja sa snazim stale hladam kompromisy, to zavrhol ze ked bude mala vacsia a bude chodit do bratislavy do skoly a kruzky atd ze na to by nemal nervy s autom v zapchach

pantina007
autor
9. jan 2022

@kataina spisska nova ves

dilino
9. jan 2022

@pantina007 čosi nechod nikde nech sa odsťahuje sám kašli naňho. Dcérku nech navštevuje ked chce odisť nech ide prečo okolo odkiaľ ON pochadza práca veľmi nieje a dochádzka do Košic za prácou dosť naročne na čas a peniaze.V BA aj viac možnosti aj ked teraz ťažšie v tej situáci a ON by v BA nechal prácu a išiel by živoriť na Východ.

brembo
9. jan 2022

@pantina007 uskromniť. Tak to by ste si tie opasky museli poriadne uškrtiť. I keby ste tam nasli prácu,zabudnite,že by ste v čistom dostali 900. Veď tam nič nie je,žiadne velké firmy.

tykat
9. jan 2022

@pantina007 co chce robit v SNV? Ma nejaku predstavu o praci, vyske platu? Aku ma profesiu? Co robi teraz? Koho je byt kde teraz byvate? Ty si na RD?

solange7
9. jan 2022

@pantina007 tak v tom pripade si vyloz nohy a nerob si starosti. Ty nikam nejdes a bodka. 😀 Clovek, ktory dopredu nervakuje kvoli kruzkom svojho dietata je zrejme prchkej povahy. Ved to je taka hlupost az to pekne nieje.
Ak hladas kompromisy a on sa nechyta, tak sa nemas preco kvoli tomu trapit. Robis pre to max. On ma klapky.

bikarbona
9. jan 2022

Zo Spišskej sa aj mne ťažko odchádza. Aj ho chápem, ale o takýchto veciach ste sa mali baviť asi už skôr. Teraz je neskoro niečo hneď meniť. A keď pozrieš nehnuteľnosti, ani nie je čo kúpiť.

xena0
9. jan 2022

@pantina007 uff....som z východu, aké teda do SNV by som bývať nešla ani za nič

pantina007
autor
9. jan 2022

@dilino to mu v hneve vzdy aj poviem ze ja ho nenutim ostat, nech si ide.. ale na druhej strane otec je naozaj dobry, ale asi by to bola fakt iba jeho skoda zr by mu to stalo za to odiz kvoli “zahradke” od rodiny..

tykat
9. jan 2022

@xena0 ...napodobne, ja som z ineho mesta ale ani za nic. Sme uz 15r pri BA na dedine s dobrou vlakovou dostupnostou a je to to najlepsie co sme mohli urobit, pre nas aj pre deti. A obaja sme vychodniari.

pantina007
autor
9. jan 2022

Joj baby strasne ste super, dakujem za podporu, ja ani nerzmyslam nad riesenim ze sa munpodvolim, to je pre mna ukoncena vec, aspon budem teraz este silnejsia “ v boji”. Stokrat som mu povedala ze nech ma s ytm uz neobtazuje, ze ja nikam nejdem. Len keby si uvedomil co tu ma vsetko a o co by mohol prist…

pantina007
autor
9. jan 2022

@tykat a v akej dedinke byvate?

xena0
9. jan 2022

@tykat pravda...ja pochádzam z východu aj s manželom aj sme na východe napokon ostali, napriek tomu že sme zvažovali viaceré mestá....ale teda SNV nie, ak východ tak určite nie tam

brembo
9. jan 2022

@pantina007 a čo tak dom do 30km od Ba? Ísť spať na východ je samovražda. Nemám nič proti východu,ale pracovných príležitostí minimum,a platy biedne.

lululucy
9. jan 2022

Ja som z Kosic, ale neviem si predstavit prestahovat sa z Bratislavy na spiš. Obdivujem kazdeho co by sa na to dal a hlavne teba ako zenu, ako pises,ze mas v BA rodinu, pracu, priatelov. Mna by na to nenahovoril.

lilke
9. jan 2022

Spišská na prácu nič moc, čo viem od rodiny. Teta má 4 deti, sesterka vo Švajčiarsku, 2 bratranci v Nemecku, 1 v Česku. Nevedeli si nič poriadne nájsť, dokonca s remeslom. Porieste to napr. chalupou. Na víkend vybehnete, možno občas aj cez týždeň.

jan344
9. jan 2022

ja pochadzam s vychodu a 95 percet ludi mojich kamaratov atd pracujeme v zahranici lebo na vychode by sme nezarobili nic...je velka blbost sa stahovat na vychod..ja mojou pracou na vychode zarobim 680 e a v zahranici taka ista praca 2800e..v BA co som pozeral 1500-1700e..vychod miłujem ale zakład je praca a bohuzial vychod tym trpi.ja osobne pokial tam matę vsetko by som na vychod ani nepomyslel

yoxinka
9. jan 2022

@pantina007
Ja som z dediny asi 35km od Spišskej, v BA žijem už 17 rokov a späť na východ by ma nedostal nikto. Áno, je to tu drahšie … ale tie možnosti!!! Školy, doktori, kultúra (ok, je korona, ale chápeme sa), pracovné možnosti, Rakúsko blízko, Viedeň blízko, Česko blízko … my keď ideme raz za rok k mojej mame (väčšinou chodí ona k nám, ona je taká s vrtuľou v zadku), mám pocit, že som sa vrátila o 15 rokov späť (tu nechcem nikoho uraziť). My sme tiež takí, že sme radi doma. Máme malý domček, ale aj keby sme mali byť v byte, nevymenila by som život vo veľkom dome so záhradou na východe za život tu.

zaba21
9. jan 2022

Ja som z východu, hodne ďalekého....v Bratislave som 20 rokov, prišla som hlavne kvôli manželovi, deti mali vtedy 5 a 11 rokov. Tiež som si nie až tak ľahko zvykala, ale už by som sa nevrátila. Hlavne kvôli tomu, že moje deti tu vyrástli, zvykli si tu. Rada by som žila v ich blízkosti, pokiaľ sa nerozhodnú ísť niekde do sveta.
Čo sa mi na Bratislave páči, je tu veľa možností dostať sa do prírody, napríklad mestské časti Rača, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devínska Nová Ves, ale aj Petržalka majú super možnosti či už na turistiku, cykloturistiku, v blízkosti Ba je plno jazier s možnosťou kúpania, na sídliskách ihriska pre deti. Je tu aj dosť pracovných možností.
Myslím, že si treba s mužom sadnúť a pokúsiť sa diskutovať, čo mu vadí, čo by chcel a hľadať v ramci možnosti kompromis. Píšeš, že muz nemá v Ba kamarátov, asi žije v spomienkach, kamarátske väzby v rodisku sú už zvyčajne pretrhnuté, každý si už žije svoj život. Asi by som mu navrhla častejšiu možnosť návštevy rodiny, zdržať sa tam dlhšie, nech občas ide aj sám. A v rámci okolia Ba hľadať možnosť domčeka, kde by sa mohol realizovať.