Muž bral tvrdé drogy a včera si dal marihuanu

30. jún 2024

Ahojte, mam problem s mojim muzom a chcem vediet nazor inych ludi.
Na zaciatok poviem, ze mame fakt pekny vztah. Mame dve male deti s ktorymi pomaha ako sa da, vodi ich do skolky/skoly, rozvaza na kruzky. Ku mne sa sprava pekne, dokazeme sa uprimne porozpravat, mame spolocne zaluby, najdeme si aj cas sami na seba. Vieme sa dohodnut na vacsine veci ohladne deti, domacnosti, vychovy, spolocneho casu. Povedala by som, ze robi pre nasu rodinu prve posledne. Aj ked samozrejme vie byt aj nervozny a nevrly, ako kazdy clovek.
A teraz nas problem. Cca pred pol rokom som zistila, ze v case ked chodil s kamaratmi na pivo (cca 4-5 krat do roka) tam brali aj tvrde drogy. Pre mna absolutny sok. Nechapala som, ze moj muz by bol tohto schopny. Vlastne som v ten moment nevedela, koho som si vzala. Nasledovala parova terapia, vsetko sme si vysvetlili. Muz tieto sedanky ukoncil. Pomaly som mu zacinala zase verit a dneska som zistila, ze si doma dal vcera marihuanu. Na bolavy chrbat. Zase tajne, prisla som na to nahodou. Ked som ho konfrontovala tak okamzite sa priznal. Ale ja nerozumiem preco to predomnou taji. V podstate by som s tym nemala problem keby sa mi zdoveril. Stve ma ale, ze vsetko robi za mojim chrbtom. Viem, ze to ma zo svojej rodiny kde neboli schopni si veci hovorit narovinu. Ja neviem ako dalej. Je to na rozvod?

veronka1996
30. jún 2024

Jednoznačne rozvod, niet inej cesty! Čím skôr, tým lepšie!

pribinak
30. jún 2024

Podľa mna toto rozhodne NIE JE na rozvod.
Toto chce len viac úprimnosti ale aj odvahy v komunikácii

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptvw
30. jún 2024

@pribinak ona to píše každej, aj dnes som od nej čítala podobnú vetu aj s výkričníkmi

oblaacik
30. jún 2024

Mala som vztah, expriatel bol zavisly na marihuane a mal aj tvrdsie odskusane…mal zaujem sa zmenit a prestat ale to sa nedalo, neustale klamal, mna to uz nebavilo. Od vtedy mam pravidlo ze s chlapom co ma skusenosti s drogami sa ani do reci nedam 🙂

reanda
30. jún 2024

podla mna mas problem ty.. tvrde drogy = strasny strasiak.. aj ked to clovek len vyskusal v mladosti a davno s tym skoncil.. tak pre teba bolo toto zistenie dokonca na terapiu.. sa nedivim muzovi, ze ked si da teraz marisku zo zdravotnych dovodov, tak ti radsej nic nepovie, aby si zas nebola v soku.. k comu ste vtedy vlastne dospeli na tej terapii?

autor
30. jún 2024

@pribinak ja s nim chcem komunikovat. Ale on o tychto veciach neni schopny hovorit. On tajil aj, ze fajcil ked mu mama zomrela. Mne by to bolo jedno. Nech si kludne zapali. Ja si tiez obcas dam cigu s kamoskami. Mna stve, ze to su stale tajnosti.

oblaacik
30. jún 2024

@reanda ale ved tvrde drogy predsa su strasny strasiak, jednoznacne. Ved to nie je ziadna sranda.

autor
30. jún 2024

@reanda ale ja nemam s marihuanou problem. Pisem, ze by mi to nevadilo keby to so mnou odkomunikuje. Vadia mi tajnosti. Ze na to vzdy pridem nejakym omylom.

pribinak
30. jún 2024

@ptvw mien Gott, nejaká radikálna je 🤣

reanda
30. jún 2024

@oblaacik vsetko moze byt strasny strasiak, zalezi, ako k tomu pristupujes.. pre niekoho je aj dat si pohar vina strasny strasiak, lebo sa boji alkoholizmu.. je spusta ludi, co vyskusaju drogy, ale nepodlahnu im.. keby mal byt kazdy za to odsudeny a do smrti podozrievany ako nespolahlivy clovek, tak by to bolo tazke

pribinak
30. jún 2024

Asi sa ti boji pivedat pravdu, možno to berie ako zlyhanie, slabosť, zúfalstvo a to nikto o sebe nechce nahlas pivedat

Možno by som prestala tak tlačiť a dala mu priestor, aby sám našiel nejaký spôsob komunikácie

reanda
30. jún 2024

na co vzdy prides omylom? to bolo tych odhaleni viac?

autor
30. jún 2024

@oblaacik moj muz ked som s nim zacala chodit tak ani nevedel ako si zapalit cigaretu. O drogach vobec nemohla byt rec. Bol strasne slusny, ani nenadaval Maximalne si vypil obcas.

reanda
30. jún 2024

aha, to na tie sedanky chodil s kamaratmi uz pocas vasho manzelstva? ja ze to bolo este kedysi za slobodna

autor
30. jún 2024

@reanda ano, ved to tam pisem. Raz pridem na to, ze bere tvrde drogy na pive, potom ze tajne fajci a teraz zase s tou marihuanou.

autor
30. jún 2024

@reanda pred pol rokom som na to prisla. Zacalo to tak 3 roky dozadu. Drogy som nasla u nas doma. Mali sme uz deti, kludne ich mohli najist oni.

lalilla
30. jún 2024

Podla mna sa ti to bal povedat resp to nechcel riesit, ze si zapalil raz a neriesi. Nvm niekto nema potrebu oznamovat vsetko, viem ze pre mnoho ludi je marihuana tvrda droga ale ak si ju zapalil raz po sto rokoch neriesila by som to len by som mu povedala ze ok, ale nabuduce nech povie kludne ze to akceptujes ked je to fakt ojedinele.
Mali sme znameho a ten si daval koks, extazu po vikendoch hulil ako kral, ale slusny clovek a ked sa im narodilo dieta s tym prestal, max si da travu. Pre niekoho nepripustne pre niekoho ok.
Pre mna je napr prijatelnejsia trava ci extaza vynimocne, ako niekto kto kazdy den si da pohar ci flasu vina a po vikendoxh pravidelne alkohol. Alkohol ludia akceptuju lebo je povoleny, ale je to tiez navykove.

autor
30. jún 2024

@lalilla ta marihuana je problem v kontexte toho, ze pred pol rokom sme toto iste riesili s tvrdymi drogami. Ked konecne mu zacinam verit tak zase sa doma tajne zhuli. Ja si neviem predstavit, ze si doma na tajnasa davam marisku a tvarim sa, ze nic. Hlavne ja by som mu za to hlavu neodtrhla. Mna zaraza, ze nic nepovie.

bluka2
30. jún 2024

Podľa mňa, keby ti o svojom úmysle dať si marihuanu povie, tak by mal okrem bolesti chrbta aj bolesť hlavy. Ja sa nečudujem, že ti to nepovedal. Ale chápem aj teba a tvoju frustráciu. Ja by som to nevidela rovno na rozvod, ale tu terapiu možno by ste potrebovali znova a s niekým iným

autor
30. jún 2024

@bluka2 znovu opakujem, nemam s marihuanou problem. Ja si dam tiez tak 1-2 krat do roka ked sme niekde na festivale, bez deti. Problem je, ze on nekomunikuje. Mne to pride rovnako divne ako keby si si davala stamprliky niekde schovana v pivnici. Neni lepsie normalne povedat co robim?

vanilkovazmrzka
30. jún 2024

Urcite to nie je na rozvod, neblazni. Marihuana sa bezne pouziva na lekarske ucely, takze ak skutocny dovod boli bolesti a nie to, ze sa chcel nafajcit, tak je to akceptovatelne. Vydiskutujte si to, ze to zatajil. Aj ked ja chapem, ze sa bal tvojej reakcie, a ocividne opravnene.

dusankomoj
30. jún 2024

@ptvw asi nedostatočne vyťažená rozvodová právnička a tu si naháňa kšefty!🤣🤑

autor
30. jún 2024

@vanilkovazmrzka lenze v momente keby mi to povedal tak s tym problem nemam. On si obcas da aj na akciach a je mi to jedno, neriesim. Mne ide o to, ze to robi tajne. Preco je problem povedat idem si dat marihuanu lebo ma boli chrbat? Ja z takych veci nerobim halo. Stve ma, ze klame. Ze zase podraza doveru.

caroline_
30. jún 2024

A aj ti vysvetlil prečo ti to nepovedal?

dusankomoj
30. jún 2024

Inak,autorka,na môj vkus si priveľmi tolerantná! Ja by som napr s drogami(aj marihuanou) problém mala. Máte deti a do takýchto vecí vkĺzneš ani nevieš ako.

veselo_neveselo
30. jún 2024

A klamal ti ze si nic nedal, alebo ti to len nespomenul? Lebo to su dve rozne veci.
Ak si aj zapali, tak ti to nemusi hned vesat na nos - to nie je klamanie. Ci ma ti podat itinerar toho, co cez den robil? Toto tak nejak nechapem.

Ale ked ti klamal (=povedal klamstvo), a ty si mu na to prisla a az potom sa priznal...veru aj na to sa da nieco povedat. Ludia, co sa snazia zit "spravne", a hanbia sa povedat, ked robia nieco "nevhodne", ti sa radsej budu schovavat, a ano aj klamat.

Pripadne sa este aj boji tvojej reakcie, ak si preddtym z takeho niecoho uz spravila halo, alebo sa vyhrazala rozchodom, alebo inym "trestom".

Podla toho co z toho. V kazdom pripade treba otvoreny dialog, aby sa mohol uvolnit a citit sam sebou aj doma, nemusel sa pred tebou schovavat.

autor
30. jún 2024

@caroline_ ze to nepovazoval za dolezite.

reanda
30. jún 2024

sorry, ja som to zle pochopila, som myslela, ze tie drogy na pive s kamaratmi sa konali este za slobodna, kym ste sa nepoznali a ze si to nevedela, len teraz si na to prisla

kiwi3
30. jún 2024

Co ja viem, na jednu stranu ti rozumiem, na druhú si nejak neviem predstaviť, že by sa muž pýtal ženy, ci môže, resp by to chodil vopred oznamovať. Keď hovoríš, že ti to nevadí, tak mu to nevycitaj, lebo dosiahneš pravý opak, bude sa od teba vzdialovat. Horšie by bolo, ak by to bola závislosť.