Muž alkoholik

niki_32
26. júl 2022

Som s priateľom 6 rokov a stále riešime ten istý ptoblém dookola - alkohol. Tento problém začal ešte predtým ako sme sa spoznali, roky jazdil na kamione, bývalým priateľkam prerobil domy, nabral si pôžičky, ktoré musí splácať, kvôli tomu ma problémy s rodičmi. A vtedy začal piť, prišiel 2x o vodičák a tieto jeho psychické problémy sa s ním tahajú dodnes. Na to začne piť, nárazovo, niekedy aj viac týždnov potom keď zakročím istý čas nepije, ale znova potom príde ten zlom a začne. Tie ktoré ste si prešli niečím podobným ako ste sa s takým človekom rozprávali aby si vstupil do svedomia a začal so sebou niečo robiť, pretože moje dohovarania vôbec nepomahajú. Kvôli alkoholu už má aj zdravotné problémy s pankreasom.

pribinak
26. júl 2022

@niki_32 od takéhoto chlapa by som utekala preč, preč, preč
Rýchlo a ďaleko

Ten má zarobené na celoživotne problemy

solange7
26. júl 2022

@niki_32 rozchod. Zapozickovany alkoholik ti akurat tak znici nervy.

0silvia0
26. júl 2022

@niki_32 tento problem sice nemam, ale pokial alkoholik sam sa nerozhodne, tak mozes pouzit vsetky argumenty sveta a nepohnes s tym.
Je od teba pekne, ze chces pomoct priatelovi tahat jeho karu zavislosti a dlhov atd. Ale nechces mysliet aj na seba? Zivot je prilis kratky na to, aby si sa trapila kvoli niekomu, kto o to nestoji.
Na tvojom mieste by som dala ultimatum, rozchod alebo liecenie. Ale radsej rozchod, ak ovsem uz s priatelom nemas deti a spolocne majetky.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
26. júl 2022

Tak este ho nechaj, nech prerobi dom aj tebe a potom sa s nim rozid. Ved pije uz tak ci tak.

tanyan
26. júl 2022

Ty sa rozhodni pre život a rodinu bez alkoholu a on sa potom musí rozhodnúť či si vyberie alkohol alebo budúcnosť s tebou. Vzhľadom na popísaný stav by to mal riešiť minimálne ambulantnou liečbou závislosti, ak sa rozhodne si svoj život užiť a nie prepiť.

marianarem
26. júl 2022

@niki_32 Tiez radim rozchod. Ja mam presne takeho svokra, dlhe roky pil presne tymto stylom. Vzdy sa k tomu vratil a nepomohlo nic. Ani po dobrom, ani po zlom. Dotiahli sme ho aj k psychologicke, k psychiatrom, nula bodov. Nakoniec uz pil kazdy den, mal vela urazov, neurologicje problemy, cirhozu, rozne infekcie. Jedneho dna si nedal, upadol do deliria, dva mesiace lezal a bol uplne mimo, imobilny, na plienkach, amnezia...potom este nejake 2-3 mesiace zil v sukromnom ustave, kde sa dal celkom dokopy. Vratil sa, vydrzal zhruba mesiac a uz v tom isiel zase. Minuly tyzden ho zase odviezla zachranka e epileptickym zachvatom. Vratil sa domov a hned v ten vecer isiel zhanat chlast. U takehoto cloveka treba urobit radikalny krok, opustit ho, to ho mozno, ale iba mozno nakopne k tomu, aby isiel na liecenie. Po uspesnom lieceni ak by vydrzal aspon rok a stale by bol zaujem z oboch stran, tak by som mozno zvazovala navrat.

bajka16
26. júl 2022

To ti je načo na krku? Chlap samí problém.

luccija
26. júl 2022

@niki_32 blbo napisane, ale nestracaj s nim cas.Z tohto vztahu nic dobre nebude

stanulienkat
26. júl 2022

Preco si sa dala do kopy s takym individuom? Nezodpovedne, on sa nezmeni. Urcite s nim nie dieta!!

komplikovana
26. júl 2022

Mna zivot naucil, ze bohuzial nie som matka Tereza a ak sa sam clovek nerozhodne, mozes urobit cokolvek, nebude to dobre. Moze ta stiahnut dokonca so sebou. Ak si nechces znicit zivot, musis odist. Dokazes to?

sissy27
26. júl 2022

@niki_32 chvalabohu, že len priateľ a dúfam nemáte ani spoločné deti - rozlúčiť sa a ísť si svojou cestou. Netreba riešiť žiadne súdy, papierovačky, vysporiadanie majetku, deti... Veľmi ľahké.
Neexistuje žiadny dosť dobrý dôvod / ospravedlnenie nadmerného pitia alkoholu. A čo pre mňa je absolútne no-go je alkohol za volantom. S takým človekom sa absolútne nemám o čom baviť, naviac keď pracuje ako vodič kamiónu. To sa nestane náhodou, omylom, nedopatrením - to je proste rozhodnutie, že pil som a idem na cestu a každý vieme, že to jednoducho nejde dokopy.
Ak mu nie sú dostatočným dôvodom na abstinenciu zdravotné problémy, 6 ročný vzťah, ani ten 2x odobratý vodičák, tak proste slope lebo slopať chce a neprestane.

macikovaiveta
26. júl 2022

@niki_32 Važnsi samu seba , určite máš na via ako sa starať o alkoholika utekaj, život sa dá prežiť príjemnejšie a 6 rokov nechápem ani keby bol zlatý

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
26. júl 2022

@niki_32 ahoj, su alkoholici, co piju stale a potom su taki, co piju v cykloch. zial, nevyriesis to a dobrovolne obetujes roky a mozno aj cely zivot do "projektu", ktory je uz teraz skrachovany. je mi to luto, pisem ti zo skusenosti. nikdy sa to nezmeni.
zatial je len tvoj priatel, ale ak by ste boli manzelia, mali deti, tvoje ocakavania na neho by sa zvysili a vtedy by si sa len utvrdila v tom, ze to nie je clovek, o ktoreho sa budes moct opriet.
kym si s nim, on nema dovod nic menit, v podstate ma partnerku, cize aj "teplu veceru" a takto to moze byt navzdy. on premarni svoj zivot kvoli alkoholu, ty kvoli svojej zial zbytocnej obeti.

jani727
26. júl 2022

odíd od neho, kolegu zajtra pochováme ..alkoholik nezmenil sa ani ked žena od neho odišla ani ked mu pred rokom brat zomrel tiež pil.

zdenkastanka
26. júl 2022

A naco si s nim ked je v problemoch od zaciatku???ako zeny, ja vas nechapem🙏🙏posledny muz na zemi alebo vas bavi sa same takto tyrat?

diankadop
26. júl 2022

Takyto clovek sa nezmeni a myslim si, ze vekom to bude este horsie a horsie a teda to by som vobec nevedela tolerovat. Nevedela by som sa s tym zmierit.

hopsadobrandejsa
26. júl 2022

Ono sa zvykne hovorit " God helps those who help themselves" ( Boh pomaha tym ktori pomahaju sami sebe )

Ja sice veriaci nie som, ale pointa je, ze impulz musi prist z jeho strany. Je pekne, ze mu chces pomoct s jeho problemami a neopustit ho v tazkej chvili, ale moralna podpora je klucova hlavne vtedy ked sa clovek sam rozhodne urobit obrat v zivote a poziada svoje okolie o pomoc.

Tvoj priatel k tebe neprisiel s prosbou o pomoc, ze si je vedomy svojho problemu s alkoholom a chce z toho von .Stale sa vracia k tomu a ty si ta, ktora je schopna ho z casu nacas zabrzdit.

Ja suhlasim s @marianarem . On sa k tej flaske bude stale vraciat. Telo si uz zvyklo, ze toto je ucinny "liek" pri naporoch stresu, unavy atd.

Mozes s nim ostat, ale garantujem ti, ze sa s nim budes trapit cely zivot.

Problemy s alkoholom, neuvazene financne zavazky, zdravotne problemy........to je len spicka ladovca.

maribell
26. júl 2022

Nepíšeš nič o deťoch, takže predkladám, že ich nemáte... Ak mám pravdu, tak utekaj 🏃🏃

nwnw
26. júl 2022

@niki_32 keby chcel prestat koli tebe, tak prestane.

mk22
26. júl 2022

Venovala si mu 6rokov..vedela si o tom, aký je.. Ta obdivujem co ta pri nom drží, že máš silu, nervy riešiť niekoho sracky.. Keď vidíš sama ze on sa k náprave nemá.
Co je jediný pod slnkom??

mk22
26. júl 2022

@zdenkastanka práve som dopísala, to co ty.. Asi je jediný posledný.. Nechajú sa vedome trápiť druhým človekom, nechápem.

zdenkastanka
26. júl 2022

@mk22 alebo vymyslena tema... registracia jul2022... ani by som sa necudovala..

niki_32
autor
26. júl 2022

@hopsadobrandejsa bolo aj ambulatné liečenie u psychiatričky, ale nepomohlo to. Môj problém je, že som na neho až moc dobrá a vždy to ututlal rečami, že sa pokusi prestať, ale vždy to zostalo len pri rečiach.

jumama
26. júl 2022

@niki_32 Si spoluzavisla. Precitala som si iba tvoj uvodny prispevok - riesis za neho veci, iba ked ty zasiahnes nepije... tak to byt nema. Precitaj si hned teraz niekde na nete o spoluzavislosti. Mozno tam je aj otazka na tvoju odpoved, co sa da robit.

mk22
26. júl 2022

@niki_32 nechceš byt dobra na niekoho, kto ti to oplatí? Kto sa bude snažiť aby si každý deň bola spokojná šťastná.. Nemusela byť v strese co zase príde.. Ideš sa u písať a žiť život niekoho iného??

mariejenka
26. júl 2022

Mas spasitelsky syndróm?! Pravdepodobne ho milujes,inak si to nedokážem vysvetliť. Ale s nim zabijas čas. Napis... máte deti spolu??? Ak áno,su chudata zadlžené uz aj oni, nic po ňom nezdedia,len spomienky na opiteho otca. Ak deti nemáte, niesi povinná ho ťahať z jeho problémov, pokiaľ o to on nestojí. Ale ak mas ti snahu,a trvá to 6 rokov bez úspechu. Maj hrdosť a opusti ho.

zemiakovysalat
26. júl 2022

@niki_32 minuly týzden sme pochovala stryka, bol alkohplik.mal 52 rokov, znicil celu rodinu... ruky preč...

linddi
26. júl 2022

Odíď, pokiaľ nemáte deti. Potom to bude ešte ťažšie. Zbytočne si zničíš celý život.

zemiakovysalat
26. júl 2022

@niki_32 akoholik nelubi teba. LUBI LEN SEBA, nema poriadok v hlave, a zrjeme nikdy nebude mat... cely zivot ta bude tahat dole, a ty to zrejme ustojis, ale bude to kruty zivot...