Môžem odísť a dieťa nechať s priateľom?

28. jan 2024

Zdravím byvam s priatelom a so synom ktory ma 5 roky u jeho mami v rodinnom dome ,,,Malo to byt iba docasne ked sa syn narodil a sme tu uz 5 roky a ja uz nevladzem a chcem odist ale priatel nie .....Uvazovala som nad tym ze si najdem prenajom a budem tam zit sama bez neho ale o syna sa nedokazem postarat ,musela by som robit viac nadcasov aby som mala ako platit byt stale som pozerala len na syna ale uz nevladzem poradte mi prosim som zufala ,neviem ako dalej ale potrebujem vypadnut ale.ked si predstavim ze bez syna neviem ako dalej

pribinak
28. jan 2024

Odísť bez dieťaťa? No moja aby si potom nefňukala do vankúša

Nemôžeš ísť k svojim rodičom? K babke?
Ak nie, hľadala by som napr zdieľané bývanie, krízové centrum, ale bez dieťaťa by som neodišla

Ako mu to vysvetlíš ? Zlatik nechceli sa mi hľadať viac riešení a tak som odišla bez teba? Alebo čo mu povieš?
Prosím tá, mysli na dieťa, poriadne si to premysli

adela34
28. jan 2024

Bez dieťaťa nikdy by som neodišla. Je to pre mňa všetko...

natusqa123
28. jan 2024

Odísť bez syna.! No prepáčte nikdy !
Keď pôjdete ajtak sama bez syna do prenájmu neje to hádam jedno ci sama alebo zo synom ? Však rovnakú cenu budete platiť. Ja by som nešla ani na opačnú ulicu keby aj ze vonku spim .tak moje dieťa musí byť somnou. Uživiť sa da aj z malým peňazím však nedávate mu pampersky ani sunar...nevidím nikde problém...pekný večer

natusqa123
28. jan 2024

@adela34 moja reč

euka210
28. jan 2024

Nikdy by som neodisla prec bez dietata.
Ak sa tam neda vydrzat, tak hladat riesenie, ale s dietatom.

reanda
28. jan 2024

mozes

lenka567899
28. jan 2024

Naša matka nás nechala takto u kadejakých "priateľov"… neviem čo ti mam povedať no radšej nepoviem nič

januska12323
28. jan 2024

Môžeš ale neviem prečo by si to robila, budeš mať plat aj výživné. To nebude stačiť?

koniarova
29. jan 2024

Môžeš. Všetko je na dohode s priateľom. Ak je teda samozrejme otec dieťaťa. Nikdy by som to ale neurobila. Dá sa začať odznova aj s dieťaťom. Je už veľký,škôlka pomôže.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanna33
29. jan 2024

Ak odídeš bez syna môže ťa súdne napadnúť a bude v jeho starostlivosti ak potrebujes pomôcť a je dôvod na odchod vážny poraď sa z úradmi oni ti určite pomôžu pokiaľ nie ste manželia pôjde to ľahšie aj práca sa dá nájsť lepšia za chvíľku pôjde do školy len netreba hľadať dôvody ako sa to nedá ale cestu ako to pôjde a riešenia sú tu vždy! Matka je len jedna🍀

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
29. jan 2024

@sheila121 presne aj tu casto citam ze nedsvaju s detmi

majlo1234
29. jan 2024

Mozes, ked to zvladnes. Preco nie? Kopec chlapov odchadza od svojich rodin a nikto sa nad tym nepozastavi.

judit47
29. jan 2024

Mozes, navrhujem ti najskor nejake psychologa, pravdepodobne mas depresiu/nejaku inu psychicku poruchu(prameniacu z tvojej situacie).

Inak si neviem predstavit,aky psychicky stav by dokazel dovolit matke povysit svoje pohodlie nad dieta,ktore nosila 9m porodila a starala sa o neho…

solange7
29. jan 2024

Mozes, su aj take matky...

sense
29. jan 2024

Môžeš, ak je to jeho otec.... Ale budeš musieť platiť výživné. A aby sa ti to raz nevypomstila. To už skôr striedavo starostlivosť

egonsk
29. jan 2024

ked otcom toho dietata je ten priatel, ma rovnake prava aj povinnosti ako ty, takze ak sa necitis na to, aby si dokazala vychovavat dieta a vas vztah sa rozpada, cize idete od seba, tak mu mozes dieta nechat.
Netreba byt hrdinkou a tvarit sa silno emancipovane a potom plakat kazdy mesiac do vankusa a na MK robit hrdinku, proste racionalne zvaz co zvladas a sprav podla toho. Nie je to hanba, ked ma clovek triezvy pohlad. A odsudzovat ta budu ludia, ktori nezili v tvojej kozi vzdy, takze to mas tak ci tak. Ak teda ten chlap ma lepsie moznosti na vychovu a s tym suhlasi, nevidim v tom problem.

zuzana111984
29. jan 2024

Ak pracuješ + prídavky na dieťa, daňový bonus a výživné, tak musíš vyžiť aj s dieťaťom. Alebo teda hľadaj zdieľané bývanie s nejakou slobodnou mamičkou. Nikdy by som neopustila dieťa, ani keby som mala suché rožky jesť. A ďalšia vec, keď ho necháš u niekoho budeš musieť ty platiť výživné na dieťa, budeš na to mať?

egonsk
29. jan 2024

@zuzana111984 osobne si myslim, ze chlap takmer urcite si od zeny nebude pytat aj 200 eurove vyzivne, ako by to vsak urobila takmer kazda zena, ktora jej tu teraz vravi nech dieta berie so sebou.

thoughtfulweirdo
29. jan 2024

Baví ma, ako v téme o rozpade vzťahu 90% komentujúcich píše, ako kľudne môže ísť žena s dieťaťom niekam do podnájmu a hneď vedľa v téme o prenajímaní je 90% komentárov "nie, rodine s deťmi nikdy" 🙂

alickapusinka
29. jan 2024

Bez dieťaťa nikdy. Môžu sa TI zlepšiť podmienky budeš ho chcieť a môže to použiť proti tebe na súde že si dieťa nechala jemu. A budeš mu musieť dávať výživné.

zanka777
29. jan 2024

To že by si sa vykašľala na syna a nechala ho tam BEZ MATKY len aby si ty mala pokoj a bola spokojná .. o tebe vypovedá strašne veľa.....strašne veľa zlého... Chudák dieťa!

zuzana111984
29. jan 2024

@egonsk to by si sa čudoval, možno zozačiatku nie, lebo asi by ani netušil, že má naň nárok, ale akonáhle by sa to dozvedel, chňapol by po ňom ako údenom...aspoň z pomsty, že mu žena ušla, lebo z príspevku to nevyzerá, že by sa ten otec bil o dieťa, skôr to vyzerá, že nič netuší a autorka plánuje "tajný útek"

reanda
29. jan 2024

@zanka777 ved 'tam' ma otca.. keby ho vzala so sebou a nechala zit BEZ OTCA, to by o nej vypovedalo co? (teda za predpokladu, ze ten dotycny je jeho otec, co z kontextu prispevku chapem, ze je) .. ci pre blaho dietata nema pravo mysliet na seba a musi zostat niekde, kde nie je spokojna?

zanka777
29. jan 2024

@reanda s tebou je škoda reči základ pre dieťa je matka!a ako vidím ty ňou si len na papieri!!!

zanka777
29. jan 2024

@reanda keď nemáš lásku k dieťaťu keď nemáš problém od neho odísť tak si si deti ani nemala robiť keďže v sebe nemáš asi materinsku lásku

reanda
29. jan 2024

@zanka777 materinskej lasky mam dost, ale nastastie nie som fanaticka 🙂 .. pre ktoru otec je nic, iba !!!!MATKA!!!!! je ta dolezita

majlo1234
29. jan 2024

@zanka777 ale prd makovy, zaklad je jeden milujuci rodic. Nechapem, preco mas potrebu vyletiet na anonymnu zenu, o ktorej nic nevies.

zanka777
29. jan 2024

@majlo1234 pretože som len napísala môj názor tak isto ako ty máš právo napísať názor na môj príspevok