Moja kamarátka je zaslepená a zmanipulovaná

zuzkamal
14. júl 2016

Prosím o radu a váš názor. Mám priateľku, ktorá je rozvedená má 40 rokov a dve malé deti /5 a 8/. Cez internetovú zoznamku sa zoznámila s 50 ročným mužom, ktorý ešte nie je ani rozvedený ale nežije s manželkou. Tento pán sa k nej nasťahoval po 3 mesačnej známosti čo by až taký problém nebol ale je to alkoholik /aj sadne za volant opitý/, notorický klamár a sukničkár. Potrebuje si riešiť svoju fin. situáciu / býval v prenájme keď odišiel resp. keď si jeho manželka našla milenca pred 5 mesiacmi /a evidentne potrebuje strechu nad hlavou, teplé jedlo a čisté veci. Pravdepodobne už nezvládal platiť prenájom. Stálu prácu nemá ale príjem cca 1.200 euro mesačne má.Tento chlap má veľké skúsenosti so ženami a nerobí mu problém ich zmanipulovať. Má z manželstva dve dospelé deti /jeden droguje a druhá k tomu nemá ďaleko/. Jej nový partner sa znaží robiť zle a naprieky svojej žene a svojim dospelým ďeťom, ktoré na neho kašlú /na facebooku uverejňuje spoločné fotky s celou novou rodinou a to VEREJNE /kedže manželku a svoje deti nemá medzi priateľmi. / Samozrejme moju priateľku neoznačí menom, lebo na druhej strane sa asi bojí žeby ju jeho manželka kontaktovala a prezradila jej určité veci ktoré nechce aby moja kamarátka vedela. Ako jej pomôcť, žiadnu radu nepríjma je totálne zmanipulovaná. Ďakujem.

mysga
14. júl 2016

@zuzkamal Žiadno? Ona na to príde, keď nechce otvoriť oči, nech ich neotvára, donútiť ju nemôžeš.

mandala77
14. júl 2016

@zuzkamal nerozumiem, prečo sa do toho staráš, Teba sa to netýka. Ak to, čo jej hovoríš, nejde na úrodnú pôdu, je to zbytočné a je možné, že čím viac sa do toho budeš montovať, tým viac sa ona od Teba bude strániť. Chápem, že je to Tvoja priateľka a chceš ju uchrániť alebo čo, alebo jej otvoriť oči, ale je to jej a nie Tvoj život.

A keďže je rozvedená, možno v tom bol tiež alkoholizmus alebo iné problémy v rodine, alebo zažila alkoholizmus v rodine kde vyrastala, tak to ju ovplyvňuje a má veľký vplyv na to, ako si podvedome vyberá partnerov - chce ich zachraňovať. Ale to je jej problém, ktorý by ona mala riešiť a nie Tvoj.

katkakovac
14. júl 2016

Nehas co ta nepali. Viem ake to je, chciet pomoct a otvorit oci, ked to ten druhy nevidi. Najlepsie je nechat to tak. Alebo ak naozaj chces nieco, tak zvolit strategiu otazok. Ked sa bude stazovat, tak sa len spytaj, ci je spokojna. Ci si vie predstavit takto dalej fungovat a pod. A nic viac. Tie otazky bud v nej casom nahlodaju pochybnosti alebo sa prestanete stretavat, lebo sa na to nebudes uz moct pozerat. Taka je realita, ja som takto prisla o kamaratku. Neslo to po dobrom, potom som sa uz len pytala a teraz sa nestretavame. Ja by som chcela, ale nedokazem uz viac pozerat, ako dobrovolne trpi:(

zuzkamal
autor
14. júl 2016

preto lebo mi je ľúto hlavne tých malých detí. 50 ročný chlap nebude mať nervy na dve malé cudzie deti a hlavne keď si ľúbi vypiť. Ale máte pravdu ja som ju upozornila, /poznám ho/ a ďalej je to len a len na nej. Oči sa jej skôr či neskôr otvoria. Je to otázkou času. Možno jej pomôže otvoriť oči aj bývalý a otec jej detí /však každý chlap si overí kto žije s jeho deťmi v spoločnej domácnosti a stačí mu nahliadnuť na fcb .

anatalia77
14. júl 2016

Nuž pri príjme 1200€ určite nemal problém platiť prenájom,vsak samému mu stačí garsonka.

kvetinka75
14. júl 2016

presne tak, je to jej život, ty jej môžeš povedať svoj názor a tým to hasne, ona sa musí rozhodnúť, a keď ťa to aj trápi, rešpektovať to .

guinevre
14. júl 2016

@zuzkamal Ako jej pomoct? Nijako. Ma 40 rokov ma svoj rozum. Mozno vsetko co hovoris o tom muzovi ani nie je pravda, mozno je, ale je to jedno, je to jej vec ci chce byt s nim ci nie.

zuzkamal
autor
14. júl 2016

@anatalia77 áno, len ja ho poznám , poznám jeho zmýšlanie. On je tak prešpekulovaný že si povie načo platiť 400 za prenájom keď dám 400 novej priatelke a mam v tom aj stravu a servis. A ani by som sa nečudovala že má aj dlhy . Vždy ženy vyciciaval z peňazí . Aj jeho bývalá bola hlavný finančný ťahač rodiny. Aj od svojej ženy už raz odišiel a našťahoval sa k finančne zabezpečenej žene. Takže sa to opakuje.

terezka1947
14. júl 2016

@zuzkamal nespravis nic...mam podobny pripad v rodine...sice je to manzel a manzelka=teda manzelia,ale muz tak zmanipuloval zenu,ze ta sa vzdala celej rodiny,cely svoj majetok prepisala na neho,deti odklada kvoli nemu,atd,atd....a je mu sluzka,za nijake dobre slovo,vecne ponizovana...ale hlupo zalubena
jedine,co asi mozes urobit je=nechat to tak,cim skor prestanes riesit,tym skor moze sama prist na to,koho vedla seba ma
taky zmanipulovany clovek cas travi ochranou partnera,nema cas realne partnera riesit...oci sa mu moze otvorit az ked je s tym partnerom sam a nikto mu akoze neublizuje
tazka situacia

zuzkamal
autor
14. júl 2016

@terezka1947 je to pre mňa nepochopitelné .Takto slepo prehliadať realitu.

terezka1947
14. júl 2016

@zuzkamal hmm.aj pre mna,ale co mozes´robit...mozno,cim skor zisti,co ma vedla seba,tym lepsie pre nu...nema zymsel na neho nadavat=bude ho branit...nechaj to tak,neries ho...aby mohla sama zistovat,co a ako...a ty,ked si kamoska,si tu pre nu a budes pre nu stale
niekedy sa ned ainak,iba nechat nech si ludia narazia usta....cim skor to urobia,tym lepsie,menej skod
my sme to uz vzdali...uz sme sa rozhodli,ze budeme cakat a "tajne" pozorovat situaciu...lebo snad zisti tako,co a ako je to s tym manzelom

mandala77
14. júl 2016

@zuzkamal pre mňa je tiež zaujímavé sledovať Teba ako sa do toho veľmi staráš a posudzuješ to. Mne si by liezla na nervy ako kamarátka.

Tvoja priateľka je dosť pravdepodobné, že pochádzala z rodiny kde sa pilo, alebo jej partner predtým mal podobné problémy a preto si vyhľadáva ja keď nie vedome podobných partnerov. Takže si preštuduj niečo o spoluzávislosti alebo dospelých deťoch z alkoholických alebo dysfunkčných rodín aby si ju pochopila.

vilma7
14. júl 2016

@zuzkamal ahojky, nic v zlom, ale ja som sa kamaratke snazila otvorit oci roky (asi 6) a to nielen ja, ale samozrejme bez uspechu. Zenaty fagan ju klamal ze je slobodny, ze sa rozvadza, falsoval rozvodovy doklad, nacapali ho ako zenu doprevadza na letisko- mali sme x - dokazov a si myslis ze zabral aspon jeden? Mozno tak na par dni, kym sa mlady pan neukazal s kyticou vo dverach a bolo. Nakoniec to ona vzala po dlhych rokoch do vlastnych ruk tak ze kontaktovala jeho manzelku, zavolali si a nakoniec sa mlady pan asi po 6 rokoch- ak nie viac rozviedol, a ostal s mojou kamoskou. Ale sorry, takeho chlapa by ja uz v zivote nechcela ani vidiet, ale je to jej zivot a kazdy si je strojcom svojho stastia. Tak jej povedz svoj nazor mozno, raz, dvakrat, ale potom ruky prec, lebo ty budes ta najhorsia... to mi ver. Ked kamoska bude o tvoju pomoc prosit, az vtedy sa staraj 🙂.

vilma7
14. júl 2016

@mandala77 neznamena ze ked ma dieta otca alkoholika, alebo pochadza z dysfunkcnej rodiny, ze si za parntera bude vyhladavat taku istu osobnost. Mnoho ludi co to prezilo presne vie, co doma nechce mat 🙂

zuzkamal
autor
14. júl 2016

@terezka1947 koľko to už u vás trvá? Možno sa jej otvoria oči keď pominie tá prvotná zamilovanosť a poblúznenie. Však iné je spolu chodiť a iné spolu žiť. Takže on sa skôr či neskôr prejaví. Však 50 tnik so svojimi dospelými deťmi chce mať už klud a tak isto moja kamarátka sa pri dvoch malých deťoch mu nebude môcť plne venovať nakoľko tie deti jej zaberú veľmi veľa času.

cuculiatko88
14. júl 2016

tiez zdielam nazor ostatnych ze to mas nechat tak,povedat si jej povedala svoj nazor co urobi je na nej,je dospela 40 rocna zena...nakoniec ty z toho vyjdes najhorsie ak by boli nejake problemy a ty si sa do toho priliz starala

mandala77
14. júl 2016

@vilma7 dieťa, ktoré žilo v takej rodine napr. popiera realitu a má určité charakteristické znaky. Má k tomu tendencie si podvedome nájsť podobného. Preto je často pre ľudí nepochopiteľné, že dievča, ktoré malo otca alkoholika a povie si, že nikdy žiadneho alkoholika, si zas nájde dákeho problémového alebo sa u neho prejaví alkoholizmus, ktorý ona nevidela. Mnoho ľudí si nájde opak ale mnoho ľudí sa borí od jedného zlého vzťahu do druhého. A je to ovplyvnené tým, ako vyrastalo.

terezka1947
14. júl 2016

@zuzkamal dost dlho--- ☹ cca 3roky,ale az teraz sme si povedali,ze uz to nechame tak ...a respektueme ten stav aky je....a podla mna,coskoro pride vysledok...aspon dufam

zuzkamal
autor
14. júl 2016

@mandala77 zas až tak sa do toho nestarám. Mala som s ňou rozhovor len raz. Ale poznám ju roky a je to dobrá kamarátka a záleží mi na nej a jej deťoch. Založila som túto tému skôr nato aby som vedela vaše názory na to ako dlho to môže trvať, kým si to uvedomí. / aby to narobilo čo najmenej škôd/.To že pije už vidieť musí , to že klame a že je dlhé roky na pokeci a badoo nato príde až možno neskôr. Možno jej oči otvorí až prvá facka. Je pravda že existujú ženy čo sú tak osamelé že budú tolerovať veľa vecí. A je pravda aj to že žena s dvoma malými deťmi má menej priležitostí na zoznámenie a tiež že je veľa chlapov čo neakceptujú cudzie deti.

mandala77
14. júl 2016

@zuzkamal z toho, čo a ako píšeš, sa staráš, pretože Teba sa to jednoducho netýka a nie je to Tvoj život. Píšeš, že chceš vedieť názory ako dlho to môže trvať, kým si to uvedomí aby to urobilo čo najmenej škôd. Na mňa pôsobíš, že sa snažíš ovládať niečo alebo zabrániť niečomu čo je úplne mimo Tvoju moc, Tvoj život a chceš to mať pod kontrolou. Ale život pod kontrolou mať nejde. Ani svoj život, nie to druhého človeka.

Nenapísala si, či ona pochádza z alkoholickej alebo inej problémovej rodiny alebo už mala podobného partnera, čo sa tak správal, mne ale príde, že je to veľmi pravdepodobné a preto sa nečudujem, že má aj teraz takého partnera.

Nech je to akokoľvek, chceš ovplyvňovať veci, ktoré sa Ťa vôbec netýkajú. A čo keby som Ti povedala, že to bude trvať 30 rokov keď si ona uvedomí s kým žila, alebo že si to neuvedomí nikdy a bude celý život nešťastná a deti budú drogovať a zničia si všetci život? A že oči jej neotvorí ani prvá bitka? Jednoducho je to jej život a Ty nemáš právo sa do neho montovať a posudzovať ho.

Ako sa hovorí - ži a nechaj žiť.

vilma7
14. júl 2016

@mandala77 je to ovplyvnene tym, ako sa k tomu osoba postavi. Ja sama som vyrastala v rodine kde otec holdoval alkoholu v takej miere, ze v 40 tke sa upil k smrti a nehrozi, ze by som mala co len jedineho partnera alkoholika...a s kym sa to taha dalej, tak je chyba niekde inde, lebo deti alkoholikov si uz odtrpeli svoje ako male deti, tak tam uz podla mna chyba zdravy rozum, ak si niektora takeho partnera vyhladava.

mandala77
14. júl 2016

@vilma7 nie je to ovplyvnené tým ako sa k tomu človek postaví. Inak by nevznikali svojpomocné skupiny detí dospelých detí z alkoholických rodín alebo inak dysfunkčných rodín, Al-Anon - rodninní príslušníci alkoholikov a podobné, nepísali by sa knihy na tému dospelé deti alkoholikov. Ty si mala šťastie ale to neznamená, že to, v akom prostredí človek vyrastá, nemá na neho vplyv a neovplyvňuje ho. To čo píšem, nie je môj výmysel.

katrinka8
14. júl 2016

@zuzkamal - ahoj, mám podobnú skúsenosť - v tom otváraní očí. Kamoška má tiež problémy s chlapom, v kuse sa sťažuje, rieši, stále sa pýta, čo má robiť atď. Keď jej poviem názor, čo si o jej chlapovi myslím, tak súhlasí, že to nie je partner pre ňu a tobôž nie náhradný otec pre dieťa. Ale napriek tomu stále pri ňom ostáva ( 9-ročné dieťa tiež trpí takým vzťahom) už niekoľko mesiacov, nasťahovala ho k sebe, pričom on živí bývalú priateľku, s ktorou nemá deti, neboli ani zobratí, platí jej JEHO byt a býva u kamošky.... Okrem toho je rozvedený a má dcéru z prvého manželstva (tá priateľka, čo ju živí, nie je jej matka, to je ďalšia žena).
Ja som už rezignovala, toto sú ľudia, ktorí nechcú pomôcť, poradiť, ja už ju nechávam, nech sa vykecia a nerobím nič (pravda však je, že mi to vykeciavanie sa berie neskutočné množstvo energie, lebo je to dookola to isté, potom potrebujem vyslovene niekoľko týždňov od toho pokoj). Nezmením to, lebo to nechce zmeniť ona. Čo je za tým asi tuším (nespracované veci z detstva), ale robiť sa nedá nič viac v tomto. Takže neurobíš s tým nič - je to jej život, musí si ho odžiť sama - resp. svoje chyby.

zuzkamal
autor
14. júl 2016

@katrinka8 tak to je sila....... tomu neuveríš. Niektoré ženy fakt nemajú zdravého rozumu a žiadnu sebaúctu. Platí bývalej priateľke JEHO byt a býva u tvojej kamošky.... Neuveritelné.

katrinka8
14. júl 2016

@zuzkamal - no, asi tak... 😖

lubkavargova1
14. júl 2016

cisto jak moj ex....uuuuplne navlasok opis....neboj, ona zisti co to za chuja ma...ja osm tiez nevnimala, lebo laskou zaslepena....lenze neboj, raz vsetka alska dojde a otvoria sa ocka..len vtedy je clovek uz poplaeny...moj nema charakter, je to prizivnik co teraz vyciciava inu rodinu..neviem ci si chce nieco dokazovat...neviem....uz neriesim...ale uprimne, zgustnem si na jeho pade...viem som hnusna, ale ina uz nebudem 😀 😀

Kamosku podporuj psychicky, lebo ked to cele krachne zosype sa ako domcek z karat...

bale1rinka
15. júl 2016

@zuzkamal ja som mala takú kamarátku, otec pil, mama pila, staršiu sestru otec vyhodil z domu...chvalabohu dievča sa ako tak osamostatnilo, odišlo do čiech vyštudovalo zdravotnú školu a má druhé dieťa s cigáňom a vo veku jej otca...majú sa dobre, cigáň, by ste neverili, pracuje a maká na dome, nefajčí, nepije...keď som sa s ňou stretla, tak mi povedala, že taký život ako žili jej rodičia nikdy nebude mať a bude lepšou matkou pre svoje deti ako bola tá jej mama pre ňu-a to aj napriek tomu, že je to cigáň...zaujímavé...ja som to len sledovala počas tých rokov ako sme spolu rástli a hrávali sa pred panelákom...ver mi, ak ťa kamarátka o pomoc nežiada, nechaj to tak a možno ťa prekvapí ako si ten SVOJ život zariadi, tak ako ma prekvapila moja kamarátka...

magmolatus
15. júl 2016

@zuzkamal Ludia túžia po láske a tá je proste slepá, to nevyriešiš.
Jedine že by si kontaktovala jeho manželku, nech to vysvetli tvojej kamoske.

alaguema
15. júl 2016

@zuzkamal nechaj kamošku žiť svoj život. Musí na to prísť sama.

humajnicek
15. júl 2016

@alaguema musí, len aby potom už nebolo neskoro. Zle sa pozerá na človeka ktorý je srdcu blízky ako upadá. Ako nevidí to čo by mal vidieť. ☹