Moja 7-mesačná dcéra má radšej moju mamu

21. sep 2022

Ahojte, potrebujem sa asi len vyrozprávať, som už úplne frustrovaná. S mužom bývame u mojich rodičov pretože staviame dom, nájom teraz neprichádza do úvahy. Mám 7 mesačnú dcéru, a mám pocit, že keby navždy odídem je jej to jedno, stačí moja mama. Viditeľne ju má radšej, teší sa z nej, smeje, furt chce byť pri nej. Ja sa snažím ako môžem, mojkám, hrám sa, všetky svoje veci robím večer keď spí. Starám sa o ňu výhradne ja. Ja moju mamu, dá sa povedať, neznášam. Od vždy máme otrasný vzťah, doteraz ma nerešpektuje ako dospelého človeka ani ako matku, robí mi naprieky, moje spomienky na detstvo sú otras.. jediný zmysel jej života bol aby mala upratané, bila ma keď mala nervy, lebo som mala v izbe rozhádzané hračky, vulgárne mi nadávala, nepredvídateľné záchvaty a zmeny nálad, kamala, ponižovala ma..proste veľa naozaj zlých vecí.. keď som mala 18 okamžite som sa odsťahovala, žiaľ situácia nás prinútila dočasne sa sem vrátiť.. ja sa nedokážem ďalej dívať ako ju moja dcéra miluje a ja som jej ukradnutá. Hrozne to bolí. Musíme tu vydržať ešte aspoň rok a ja neviem ako 😔

majulino
21. sep 2022

Žena, hlavu hore, 7mesacne dieťa miluje viacej tvoju matku ako teba, lebo sa na ňu smeje? Prepáč, ale nešibe ti trošku? Odosobni sa trošku, ukľudní sa,dieťa cíti tvoju nervozitu, strach, bolesť.... Výdych nadych, aspoň dočasu zabudni na staré krivdy, vnútorné sa pokus matke odpustiť. Budeš kludnejsia a vyrovnanejšia

autor
21. sep 2022

@majulino tu nejde len o to že sa na ňu smeje, celkovo vidieť, že je radšej s ňou ako so mnou.

zuzi0911
21. sep 2022

Ja som mala takého otca ...akože nebol nás,ale všetko mu bolo presnejšie len nie my ,nikdy nám nevenoval minútu,keď mohol tak nám nadával,ponižoval, pil...A to peklo keď som ako 18r otehotnela a chodili k nám policajti ako na klavír....
Všetko som mu odpustila keď sa narodili moje dcéry,pretože im dáva všetko čo nejak nám. Lebo ich miluje a oni milujú jeho....A doteraz ma vie podpíchnut ako nič neviem..A na to ze som stará som blbá....
Skus to...možno ako matka za veľa nestala,ale ako babka môže byť úžasná ...daj jej šancu a nebran dcére...
Dcéra ta miluje ,toto si len vsugeruvas...ma 7m je rada ze vôbec vníma...všetky deti v tomto veku sa tešia z prítomnosti iných ludi....

autor
21. sep 2022

@zuzi0911 lenže ona ako babka už teraz robí veci, ktoré robila mne. Vidím ze furt všetko po nej sprace, 1 hračka hotovo, nedajboh je príkrm, kočík nám zničila lebo ho furt škrela o fasádu čo jej vadil ze ja som ho "zle umyla" a musí to urobiť ešte raz. Sú to zatiaľ drobnosti, možno pre niekoho neškodné, pre mňa pomaly vyusťujúce do traumy ktoré mam z detstva.

dilino
21. sep 2022

Ked tak opisuješ svoju mamu tak načo si sa vrátila domov. Ja keby mi toto moja mama robila v detstve tak aj keby som bola o vode a chlebe ale bývať k nej nie idem ani za nič. Sme donútení no nie ste. Keby som sa mala rozhodnúť platiť u rodičov a mať sa zle alebo platiť 1 izbový byt tak volím radšej pre pokoj 1 izbový byt. Tak asi až také zle to nebude. Ale to je čisto môj názor .Za peniaze ktoré platíte u tvojej mamy môžete mať prenájom. Ked neplatíte nič no hold musíš byť ticho ked bývate zadarmo. Ono to je vždy niečo za niečo. A 7 mesačne dieťa si neuvedomuje rozdiel medzi mamou a starou mamou že sa na ňu smeje. Aj na mňa sa vonku smejú maličké deti susedova ked ju oslovím menom tak sa smeje. Neboj malička ťa má rada len si nenamýšľaj. Co také malé bábo vie ešte nič. Keby mala 5 alebo 6 rokov tak by to bolo iné že sa ťahá za babkou ale maličký drobček ten ešte nerozozná pojem babka a mama.

veronicka88
21. sep 2022

Choďte preč....príde mi to schizofrenicke.vam vyhovuje že nemusíte míňať peniaze na nájom ale zároveň ju enznasas...je to pokrytecké a detinské. Ak niekoho enznesiem nenastahujem sa k nemu.X ľudí žije v podnájme(aj keď napr predaju byť vo vlastnom byte chvíľu u nových majiteľov)kým postaví dom. Ty šetria prachy tým že bývaš u rodičov ktorých neznášas...neviem čo mi na Tom "smrdí" ale niečo áno....tvoja dcéra nemá radšej tvoju matku ako teba. Je vďačná za zmenu keď je s tebou celý deň

zuzinka888
21. sep 2022

Tak v tomto veku deti preferuju cloveka ktory sa s nim najviac travi cas. Hlavne tu ktora ho krmi.

autor
21. sep 2022

@dilino
@veronicka88
@zuzinka888
My sme z nájmu museli odísť kvôli udalosti ktorú žiaľ nechcem rozoberať. Nie sme žiadny detinský ani škrblíci..žiaľ dočasne to tu musíme prežiť kým chceme rýchlo bývať. Máme tu svoje poschodie, som jedináčik, s mojou matkou sme ani nemali byť v styku tak ako sme.

autor
21. sep 2022

@zuzinka888 to som ja a nie je to tak zjavne

veronicka88
21. sep 2022

Tak sa nestazuj a prezi to🙈nie je ale v poriadku to ako ste sa zariadili....mala sinskor máme ukázať že si samostatná a nie že aj tak ju nutné potrebuješ....celé zle a celé naopak sveta

autor
21. sep 2022

@veronicka88 my sme sa ale nemali ako zariadiť, žiaľ zlé a nečakané veci sa stávajú, ja som nikdy nečakala že sa sem budem musieť vrátiť. Žiaľ stalo sa, o tom nie je téma a veta "nesťažuj sa a preži to " je maximálne mimo empatiu.

veronicka88
21. sep 2022

Neviem byť k tebe empatická,prepáč. Mrzí ma to.a to som naozaj človek čo chápe veľa veci v pohode,aj mimo normál.ale toto je na mňa veľa. Sťažovať sa keď mi rodičia viac menej pomáhajú resp na druhej strane trpieť v prostredí človeka ktorého neznášam uráža mňa a rovnaké komplexy ktoré si rieši na mne si rieši a bude riešiť aj na mojej dcére.nehnevaj sa ale som z toho zmätená a nerozumiem tomu.

veronicka88
21. sep 2022

"nestazuj s aa prezi to🙈"bolo myslené ironicky. Lebo celý čas píšeš ako strašne trpis a bla bla....ale to že budete mať dom postavený bez ďalších vydvakov to už bude ok...

marca12
21. sep 2022

Uplne ti rozumiem,mam podobnu mami a vidiet,co robila nam detom a teraz robi aj vnucatam,je hrozne. Mala je malicka este to tak nevnima,ked bude starsia,bude jej babka liezt na nervy a uz mozno nebude tolko lipnut na nej. Prezijes to jedine tak,ze budes co najmenej doma a budes mysliet na to,ze uz coskoro sa odstahujete. Ked aj do holeho donu,ale hned ako sa bude dat,treba ist do svojho.

marca12
21. sep 2022

Zober si to tak,ze ti mohla povedat nie,nechcem ta doma,zariad sa ako chces. Ked je najhorsie,tak ti bola jej strecha nad hlavou dobra. Ako som pisala vyssie,chapem ta,viem,ake je to mat takuto matku,ale naozaj musis zatat zuby,byt vdacna za strechu nad hlavou a len to nejako prezit. Tym,ze sa budes lutovat situaciu nevyriesis,mamu nezmenis.

macikovaiveta
21. sep 2022

Asi si to mala ťažké ako píšeš, ale skús sa odosobniť a začni hľadať v tom to lepšie asi Vás chce dať Tvoja dcera s mamou dohromady.Buď ústretová a ukáž mame , že si iná ako bola ona. Každý robíme v živote chyby , možno ju to teraz aj mrzí . Držte sa ✊🍀

ankare
21. sep 2022

Nemyslím si,že malá má radšej ju než Teba. Ona je jej viac vzácna, tak si ju možno užíva,keď trávi čas s ňou.
Ak tam musite ostať, tak zatni zuby a mysli na to,že čoskoro to skončí.
Držím palce!

autor
21. sep 2022

@veronicka88 nám pomáha môj otec ktorému som vďačná a nie je to nijak bez roboty. Mojej matke ten dom nikdy nepatril, otec s ňou ostal kvôli mne, vydieraniu a jej mnohým problémom. Viac k tomu písať nebudem, nemusíš ma chápať ani nežiadam aby ma niekto ľutoval alebo vytiahol čarovný prútik a všetko zmenil. Ako píšem v úvode príspevku, prišla som sa len vyrozprávať, lebo už nevládzem. Od nikoho nič nečakám.

veronicka88
21. sep 2022

Možno by to všetko inak vyznelo keby sme s a osobné bavili nie cez písmená....každopádne....nemusíš mi nič vysvetľovať....len mi to proste celé nedáva zmysel.ak máš doma otca ktorý je ok,aj s tým že ste tam tak potom máš spojenca a tak ho aj ber. Ak mama s tým domom nič nemá tak ju proste len nerieš. Nič to na Tom nemení že rodičia Vám šetria peniaze ktoré by ste dali do podnájmu ak som to správne od začiatku pochopila.

autor
21. sep 2022

@marca12 nemohla, nie je to jej dom.
@veronicka88 my tu nie sme pre to, aby nám rodičia šetrili peniaze ale pre to, že sme sa nečakane ocitli v takej zlej životnej situácii že sme museli odísť z nájmu. Môj muž musel odísť do zahraničia aby sme sa mohli postaviť opäť na nohy a utiahli hypo, ktorú sme mali ešte predtým ako sme padli na 0. Vtedy sme všetko zvládali a nič sme nepotrebovali, napriek tomu som pravidelne otcovi pomáhala, varila, robila som im domov nákupy. Nevyčítam, len na margo toho, že tu vyzerám s prepáčením ako "vyžierka".

aaadkaaa
21. sep 2022

K spravaniu tvojej matky sa nejdem vyjadrovat, ked sa neda odist, musis to bohuzial pretrpiet, nic ine sa neda....ale o dieta sa neboj, to je len taka faza. Moja ked mala 6 mesiacov,tak tiez som myslela, ze keby jej kocovnici dali flasu mlieka, odide aj s nimi, vobec som jej nechybala, netahala sa ku mne ani nic...bolo to len obdobie...a potom prislo obdobie separacnej uzkosti, kedy ju na ruky nemohol vziat ani vlastny otec odo mna, nie este moja mama a ja som len clivo spominala na casy, ked som si aspon rozok mohla natriet, kym sa s nou zabavali nasi alebo svokrovci...ale aj toto obdobie preslo 🙂 neboj sa 🙂

veronicka88
21. sep 2022

No ono to tak od tvojho prvého komentáru vyzeralo....tak s a hlboko ospravedlňujem naozaj. Len proste celé to vyznelo že bývate ubrodicov kým postavíte dom. Otázka znela prečo nie vlastný podnájom....proste len mi to celé od začiatku nedávala zmysel.prepac ešte raz

annamarin
21. sep 2022

Podľa mňa to je za to, ze ju menej vidi a je jej vzácnejšia. Je to len obdobie. Nikto jej nikdy mamu nenahradí. S tebou vyrastie a pochybujem, ze si bude pamätať niečo zo 7 mesiacov. 😄

babydesire
21. sep 2022

Ja si tiez s mojou mamou nevychadzam od detstva tak ako by som chcela...nikdy nam nijako rodicia neublizili ale ja som potrebovala viac citu,pochopenia, rozhovorov,, to nevedia..napriek tomu som smojou mamou takmer kazdy den, milujem ju, oboch, ale zit snimi pod jednou strechou - nikdy viac !!! Ani keby ma uplacali = NIE. manzelovi stale hovorim, ze ak by nam to nevyslo a mala by som odist, k nasim nie.to radsej ubytovna docasne.on obcas hovori, ze kebyze byvame dva tri roky u nasich mohli sme stavat dom a nie takto zlozito prerabat,, pri tychto jeho uvahach sotva chytam dych od nervov,ze ho to vobec napadne. Nase deti ich miluju oni ich tiez, ale stale su to pre nich stary rodicia a su u deda a babky a tu sme my ich rodicia a nas dom/domov. Skus to vydrzat u vasich kym dostaviate..uz ste sa rozhodli a zariadili podla toho.

katka13katka
22. sep 2022

😀 panebože, radšej zamestnaj svoju mysel niečím iným a nežiarli na svoju matku, ktora ti pomáha.... Čo by za to dala druhá....

autor
22. sep 2022

@katka13katka no odpadnem, netuším ako mi moja matka pomáha a fakt by som bola zvedavá čo presne by za toto niekto dal. Jediné čo mi totiž pomáha je, že upracem, uprace po mne lebo som neschopná. Navarím, vyhodí a navarí sama, lebo som neschopná a mohla by som menovať donekonečna. Ešte by si chcela meniť?

katka13katka
22. sep 2022

Ja nechcem s tebou nič meniť..Len nechápem.. Neznášaš svoju matku, pre xyz vecí, dobre ju poznáš, ale je ti dobrá, keď nemáš kde bývať. Ja by som k nej ani za cenu ušetrenia nájomného nešla. Ak sa s ňou nedá vydržať... Človek ma vždy na výber.

autor
22. sep 2022

@katka13katka táto téma ale nie je o mojom bývaní. Chápem, mala som ísť s bábätkom radšej pod most. Nič o tom nevieš a hodnotíš, ty budeš jedna z tých čo majú predsudky a "jasné názory " napriek tomu, že človeka vôbec nepoznajú a netušia aký má osud. Už som tu nechcela písať, iba sa poďakovať ostatným za komentáre, ale tvoj komentár ma normálne dvihol zo stoličky. No čo už, len toľko ti poviem že nikdy nehovor nikdy.

katka13katka
22. sep 2022

Ale vôbec som to nemyslela v zlom... Nie je o bývaní, ale v podstate ide ruka v ruke. Ak sa s človekom neznášam, pretože mi ubližuje celý život, vyhýbam sa mu, nevpustím ho opäť do života, ani do života dcéry. Keď som zabuchla dvere v 18tke tak sa nevrátim a neukážem matke, že ju opäť v podstate potrebujem. Nezastavam sa tvojej matky, ale vždy máš na výber. Niekedy je aj svokra, kamoška, súrodenec, lepšia voľba než vlastná mater. Lenže si si to vybrala sama a musíš to buď pretrpieť alebo nájsť ine riešenie... Ja vôbec nemám predsudky, držím ti prsty, aby si to zvladla. A dcérka ma určite najradšej aj tak teba. Pekny den😉

tropkica
22. sep 2022

Dietatu to zazlievat nemozes, pre vacsinu detu su proste stari rodicia svati. Ty si musi dat klapky na oci a bohuzial to nejak vydrzat, pokial nebudete schopni sa prestahovat do svojho domu