Môj príbeh so svokrou

taka_ivana
7. feb 2018

Chcela by som sa podeliť o moju story so svokrou.... že ako by ste sa zachovali a čo na to vravíte. Tak moja svokra videla moju dcéru 4krat v živote. Mala má 13 mesiacov. Už počas tehotenstvo mi vravela ako si ona neželá, aby som bola uzkostliva na dieťa. Že ja som taký typ, že ona to vidí na mne a že si neželá aby som taká bola. Vtedy som nad tým mávla rukou. Povedala som si, je to moje prvé dieťa, čo ja viem, aká matka budem? Ale dúfam, že ta najlepšia. Narodila sa mala, prišla ju pozrieť do nemocnice a potom o 4mesiace ju prišla pozrieť opäť. Mala ju neznáša. Revala o stošesť keď ju uvidela. Ale keďže som bola s ňou, tak sa ukludnila. Stačilo dať mlieko. Potom prišla tretíkrát. Mala spala v kočíku. Prebudila sa a svokra hneď letela ku kočíku a začala kričať už je hore a začala jej nad kočiarom robiť opičky a hneď ju brala na ruky a začala ju nadhadzovat. No Ok.. trochu som zatinala zuby, však mala sa ešte len preberala zo spánku... samozrejme, že mala spustila rev. Ale taký hysak, že revala hodinu aj pól. Ona sa na to kukala a len krútila hlavou. Nijak som ju nevedela ukľudniť, bolo to strašne. ... no a potom sme boli u svokry my na návšteve. Tam si má pred všetkými “posadila na koberček” a povedala presne toto: ty máš chorý vzťah s tvojou dcérou. To musí skončiť. Nie je to normálne, aký vzťah s ňou máš. Si neprimerane uzkostliva. Veď dieťa plače keď niekoho uvidí, boji sa iných ľudí! Dokonca veď ona mala obdobie kedy sa vôbec nesmiala a ja myslím že už sa ani smiať nebude... a bla bla bla... 30minutova prednáška o tom, aký chorý vzťah mám s dcérou.. pritom jej syn sa o dieťa do 6mesiacov ani neobzrel a ona? Veď bola u nás 4krat! Inak sa nestarala len vzdychali že JOJ ako nemôže prísť má veľa roboty okolo domu.. ale však mi nechýbala... nechápe, že aj taká možnosť je, že dieťa jednoducho nemá Rado všetkých ľudí?? Mimochodom mala sa smeje a je úplne v pohode. Tak čo si myslite vy o tomto?? Ja som jej na to nič nepovedala, nejak som sa zaťala. Odvtedy sa s ňou nebavim... čo si myslite o takých ľuďoch,? Aký máte názor na takúto situáciu?

eeffka
7. feb 2018

Je zvlastne babicka ze reve len ked vidi vas. To nebude mnou a dcerou. Deti nie su falosne. A s usmevom si vypila kavicku.
Na hrubu dieru hruba zaplata.

maciatkolulu
7. feb 2018

@taka_ivana pocuj a preco mi napadne pripominas mala_claire🤣 a problem.mas vlastne aky?

maciatkolulu
7. feb 2018

@taka_ivana rozved sa a bud sama a budes mat pokoj az moc velky pokoj🤣

maciatkolulu
7. feb 2018

@taka_ivana ale nieco ok s tebou jednoznacne nie je😉

gaja78
7. feb 2018

@taka_ivana mne to pride taka zabo-mysia vojna u vas v rodine. Evidentne sa so svokrou nemusite, je to vzajomne a automaticky si myslis, ze aj malinka ju neznasa. Len ked ju casto nevida, tak ju nepozna a reve ako pri cudzej osobe. Ja som toho nazoru, ze ak babka ma zaujem o vnuca, neodstavila by som ju, aj ked ja by som sa s nou nemusela. Jedine ze by jej nejak vazne ublizovala.

taka_ivana
autor
7. feb 2018

No práveže my sme spolu ja a svokra problém nemali. Až dovtedy kým sa nestal henten hysak... a je to asi normálne, že niekoho pripomínam, veď problém so svokrou má asi každá... a čo konkrétne nie je so mnou v poriadku? Maciatkolulu?

lenkaam_1
7. feb 2018

Ja by som jej povedala ze ta tvoj dcera ako ju ona nazyva ma problem len s nou 🙂 nie je jej sympaticka a ty s tym nic nespravis....normalne takto by som jej to

leonka26
7. feb 2018

@taka_ivana Ešte dobre si sa zachovala ja by som jej dala že kto má chorý vzťah...pre zmenu moja svokra mi do oci nič nepovie všetko len mužovi a po novom si zmyslela že malá neni mužovi že ona necíti že je to jej vnučka a chce DNA testy...jako ja to už nechápem.. nemám sa čoho báť a ani nič.. ale z môjho dieťaťa neni pokusny králik pre svokrine vrtochy..

taka_ivana
autor
7. feb 2018

@leonka26 jeeezis no pekne!

pininka
7. feb 2018

Chora je ona, vsetci vedia ze deti sa boja cudzich ludi,ale aj takych co dlhsie nevidia. Niektore su na to dost citlive, aj moja mala je taka. Svokra tiez pride raz za cas a hned na malu zhuci a ta samozrejme place, tak svokra skonstatuje,ze je zarevana. Ja uz jednym uchom dnu, druhym von, lebo inak je to velmi kludne dieta. Naposledy plakala aj pri mojom otcovi ktoreho inak deti miluju. Bol chory, nebol u nas asi tri tyzdne,uz si ho nepamatala. Bol z toho velmi smutny.

mariahodzova
7. feb 2018

@leonka26 cooooooo????!to je co za cloveka prosim ta?!

beky1813
7. feb 2018

@maciatkolulu pretoze podla tem je to ona

lusyc
7. feb 2018

Svokry a svokrovia sú extra trieda. Aj ja zle vychovavam svoje dieťa, lebo vecer nemôže zaspat a preplace celu noc po dni, co s nimi strávi. Inak spava 12 hodin v kuse cez noc a zaspi za 5 minut. No, co na to povedať, nic... Aj tak, všetko, co urobím, je zle, nemôžu ma ani cítiť.

leonka26
7. feb 2018

@taka_ivana
@mariahodzova To je moja svokra a to je len slabý odvar..na mňa išla hovoriť že budem chod za inými prídi to robí ona..A moj muž je normalne výchovný ale jeho bratov čo im robila a keby ste počuli ako moj švagor o nej s akou nenávisťou hovorí až mi toho bolo ľúto..

fazulka219
7. feb 2018

Moja 2ročná dcera volá svokru-moju- teta.videla ju asi 5krat,tiez hádže ksichty na ňu,mraci sa a pod.kaslem na to,neriešim,scvokla by som.

taka_ivana
autor
7. feb 2018

@fazulka219 to je hrozné, tak svokry sú na jedno kopyto

fazulka219
7. feb 2018

@taka_ivana určite všetky nie,ale ta moja je veru prípad.ale.čo uz .kasli na to,zi si po svojom.

katuskatt
7. feb 2018

My mame doma to iste. Ked sa mala narodila v porodnici nebola,nemala cas. Ale ked nas pustili domov,hned prisla na navstevu. Mala ju nemusi od malicka,vzdy ked ju mala na rukach tak sa pri nej rozplakala. Teraz ma 4 roky a odhana ju od seba. Na navstevu musime chodit len my k nim,oni k nam nechodia vobec. Ked su s malou,tak jej hovoria ako si ju zoberu na prazdniny,na vylet. . . . mala potom place,ze ona s nimi nechce ist a ma z toho nocne mory,v noci vykrikuje,ze nechce ist k babke a dedovi na prazdniny. A co svokrovci? To je len nasa chyba,my sme im ju nechceli davat,toto neni zdrave pre dieta. . . . neviem preco by som ju mala do toho nutit ked ona takto reaguje.

cacianka
7. feb 2018

@leonka26 mila svokra toto dieta nie je vasa vnucka lebo ju nechcete taj sa zariadime podla toho.ale je to krv svojho otca a jeho dieta na 1 000 % aj keby ste sa na hlavu postavili

fazulka219
7. feb 2018

Ked moji starší dvaja hnevajú,vyhrazam sa im že pojdu na prazdniny k starkej,pretocia okale,že hahaha.

lulaa10
7. feb 2018

O

janinah
7. feb 2018

Robíš somára z komára...nevieš,čo je skutočný problém v živote.Svokra si povedala svoj názor,ty si si mala povedať svoj a život ide ďalej.....

eliska13
7. feb 2018

@janinah úplne neprimeraná reakcia.Ona nie je soplave dieťa, aby jej svokra dávala kazanie.Co je to za svokru, ak nebýva na druhom konci republiky, ktorá videla 13 m vnučku 4x?Ja by som sa urazila a zdvihla hneď po tom čo by mi to povedala.Keby bola s malou často na to, aby to zistila, keby som si bola vedomá, že dieťa sa má kŕčovito drží a boji sa všetkých a všetkého potom by som porozmýšľala ci to je pravda.
@taka_ivana nemá Tá rada a tak to vzdy zostane.Z tohto už normálny dobrý vzťah nebude.Niekto tam písal, že babička hovorí, že dieťa pôjde k nej neboj sa🙂,to sú len také reči naša babička to hovorí pri každej návšteve u nás a za 10 r ho v skutočnosti ešte nezavolala a nezobrala🙂)

taka_ivana
autor
7. feb 2018

Svokra býva 160 km od nás. Však to hádam nie je tak veľa ;) ja sa už na tej story len bavím a úplne mi robí dobre ako ona teraz nechápe, prečo s ňou nekomunikujem... ale zaujímal má vás názor...

iwanka222
7. feb 2018

@leonka26 Keby mi moja svokra povedala to co tebe tvoja tak by uz maleho v zivote nevidela.

nikelca
7. feb 2018

Kokso tak ma napadlo... ja som ten typ ze kazde dieta ktore ma uvidi sa v momente rozreve.. ani na ruky nemusim zobrat, normalne so strachom som bola tehotna, nastastie moja mala ma zboznuje a nereve len za to, ze som na blízku...

Moja mamina je presný opak, decko ju vidi prvý raz a usmev oducha k uchu, na ruky, aguuu zacne rozpravat...
Neni to ze len deti z rodiny. Ona robi pre detský domov kde sa deticky striedajú cize cudzie sa skeria 🙂
Nikdy ma nenapadlo ze deti ma neznasaju a za to placu... neviem preco hned viete ze neznasaju babku ked pri nej placu ked pri mne plakali aj moji surodenci ;)

Nechapem preco si jej hned nepovedala ze mala sa zobudila za to place, ze nech si to neberie osobne ved je to babatko... a ked uz si ta zavolala na kobercek tak tiez by som jej povedala ze to len mala ju nepozna, ze ked ju chce spoznat neni problem...

Inak neviem ako sa navstevujete ale keby mojej malej ratam kolko krat videla babku na zaklade navstev "babka u nas" tiez je to raz, ale za to sme tam skoro kazdy týždeň na navsteve s tym rozhodne problem nebol 🙂

taka_ivana
autor
7. feb 2018

@nikelca no len neviem či by si každý týždeň chodila na návštevu, hlavne keď svokrovci bývajú v chalupe kde kúria ohrievacom, nemas sa kde umyť, lebo kúpeľňa je zaprataná umývačkou riadu, práčkou. Na hajzel ideš tak, že tu umývačku prekrocis zboku... zuby si umývadlo v jedinom umývadle v kuchyni kde hneď vedľa umývadla má mačka misku so zradlom. Spis v izbe kde červotoč žerú posteľ ktorá je tak tvrdá že aj dieťa sa ti v noci stokrát zobudí.. tak je pravda, že ja sa za svokrou veľmi často nechystám....

lenadka
7. feb 2018

@taka_ivana tvoja svokra je prepnutã 😁 a ako si vôbec môže dovoliť posadiť si ťa na koberček???? No amen tma, pevné nervy ti prajem. 😉

leonka26
7. feb 2018

@iwanka222 Šak ani neuvidí..hento neni človek to je harpia..nikdy som jej nič zle nespravila..zato ze jej syn išiel bývať so mnou a ma so mnou dieťa.. ešte deň pred svadbou ho prehovárali nech si ma nebere..

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz