Môj partner nezvláda životné skúšky

8. júl 2021

Baby poraďte čo ďalej. Premýšľam, či by nebolo lepšie sa rozísť. Sme spolu päť rokov, bohužiaľ u partnera vnímam už od začiatku, že nezvláda životné skúšky. Keď sa mu nedarí, keď sa mu prihodí niečo nespravodlivé voči nemu. Teraz prišiel o veľmi dobrú prácu, nie kvôli jeho chybe, bola to dočasná práca a moc dobre to vedel. Rieši to alkoholom. Každý deň vypije čučo, celú tú krabicu. Potom si kľudne sadne do auta. Celkovo sú tu aj ďalšie veci, ktoré mi vadia. Napríklad mi niečo nie je príjemné a napriek tomu to robí a ešte mi povie, že si teda nájde inú, ktorej to vadiť nebude a podobne žvásty. Už toho mám vážne dosť. Len sa ľutuje a obviňuje všetkých naokolo.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
8. júl 2021

ojoj, ruky preč od neho

thereisabear
8. júl 2021

Bolo by lepšie sa rozísť, smelo do toho.

autor
8. júl 2021

Baby ja som sa vždy snažila ho povzbudiť, podporiť, aby vedel, že všetko spolu zvládneme...ale buď som mizerná podpora alebo neviem. Je mi z toho úzko a popravde už som z toho unavená.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidy222
8. júl 2021

Dobre si to opisala. Partner nezvlada normalne zivotne problemy,ma nizku frustracnu toleranciu a pije pravidelne Alkohol. Ze potom aj soferuje svedci o rizikovom spravani. Zivot s nim Bude velmi tazky, najlepsie by bolo rozist sa.

autor
8. júl 2021

@beata_k Minule vypil vodku celú a to bolo hrozné, to len potom má nekontrolovateľné správanie. Inak s tým alkoholom máš pravdu, je ako bezdomovec, veď už som mu to za triezva povedala aj som s ním hovorila, že toto nie je cesta, že sa musí naučiť zvládať takéto situácie. Veď čo by robil ak by sa mu narodilo nedajbože postihnuté dieťa, prišiel by o strechu nad hlavou ako teraz tí ľudia na Morave po vyčíňaní tornáda. Nie je proste do života.

deti95060810
8. júl 2021

mňa by trápilo že potúžený alkoholom si sadne za volant... môže spôsobiť nevinnému smrť, alebo doživotné trápenie.
Máte spolu deti? ja by som asi uvažovala nad rozchodom, lebo takýmto spôsobom bude raz dva v base....

autor
8. júl 2021

@heidy222 Takto to vidím aj ja. Škoda, že sa mi nepodarilo ho nejak viac motivovať, aby takto nereagoval.. a možno len je skrátka on taký deštrukčný typ.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. júl 2021

@deti95060810 Veď toto ani mne rozum neberie a divím sa, že jemu to príde normálne. Niekoho môže zabiť, keď sa mu snažím dohovoriť, tak ma odbije, že vypil málo. No neviem či krabica čuča je zrovna málo, aj málo stačí na to, aby prišlo k nešťastiu. Nerozumiem, že sám sa nad sebou nezamyslí, že mu to príde ok. A ešte sa vyhovára, že je to moja vina

deti95060810
8. júl 2021

Minule vypil vodku celú .... tak ten je už dobre trénovaný na alkohol, už trénoval asi dlhšie, lebo keby vypil niekto kto nepije vôbec tak aj zomrie z toľkého alkoholu...

nikpa
8. júl 2021

Utekaj kým sa dá lebo keď budú deti, hypotéka, záväzky bude to ťažšie a budeš si hlavu búchať, že si neodišla skôr. On nie že nezvláda životné skúšky, on je na ceste alkoholika a jednou nohou v base keď ešte aj opitý šoféruje. Max. nezodpovedny človek, s takým by som nechcela nič mať.

0silvia0
8. júl 2021

čo si šiši? Nechceš byť aj ty na chvíľu šťastná? Ano? Tak s týmto buranom určite nie.

lenkakravcova
8. júl 2021

Ty si na neho asi riadne naviazaná keď s ním ešte stále si.
Podľa toho opisu je to alkoholik a blbec. 😭

saraxyz
8. júl 2021

Ak máš pud sebazáchovy, tak odíď od neho. Ťahá ťa ku dnu. A milujem tie vety, že ty za to môžeš. Ak ostaneš s ním, tak o pár týždňov uveria tomu, že Ty za to môžeš. Dostávať sa z toho bude ťažké

milka1988
8. júl 2021

Ako sa hovorí je to slabý kus... Keď nezvláda takéto situácie a musí ich riešiť alkoholom... Ty si len zničis život ak s ním ostaneš

ahaknaj
8. júl 2021

V tomto som žila...a jediná dobrá rada aby si zostala ty zdravá a sebavedomá je - bež čo najrýchlejšie preč

kitycat
8. júl 2021

Ja nevirm akuvradu cakas. Ved on sam ti povedal, ze ak ti to nevyhovuje, ze si najde inu. Ty si s nim takninu nehlada... 5 rokov v riti... Kolko este rokov chces poslat do prdele?

lvula
8. júl 2021

Ja sa fakt cudujem, co vsetko su zeny schopné tolerovať....

bluka2
8. júl 2021

Pre mna za mna nech si pije aj okenu, ale pri vhodnej príležitosti by som na neho zavolala policajtov, keď si zas sadne ožratý za volant, ...možno tým niekomu zachránis život a potom dovi. Keď si o tom šoférovani nedá povedať po dobrom, toto je proste nebezpečné

lvula
8. júl 2021

Inak to, ze pravidelne sada ozraty za volant a ty to ticho tolerujes, to je pre mňa ako keby si tolerovala vraha, pretože je otazka casu, kedy ublíži sebe alebo niekomu nevinnemu... Fakt nechápem takéto ženy.... Nemusíte brat prvého, ktorý o Vas zakopne..

elizabet173
8. júl 2021

a na čo ti je alkoholik? A ešte sadá za volant? Si takto OK, keď si ešte s ním? Ešte treba neplánovane otehotnieť a potom tu vyplakávať, ako si myslela, že sa zmení. Včera bolo neskoro sa s nám rozísť

sasa1310
8. júl 2021

ja nechápem načo táto diskusia. Toto už nie je ani na diskusiu. Tu je len jedna odpoved správna

lija22
8. júl 2021

sibe ti? cuco? opity za volant? a opusta sa ako decko. vysmar ho do marie! toto nie je clovek na zivot. kriste pane ze cuco, to je uplne dno.

0kristina0
8. júl 2021

Otazka znie, co ta pri mom este drzi? Ved je to cista troska

bzovik
8. júl 2021

asi si myslíš, že lepšieho nestretneš. alebo si na ňom závislá. Takže navštív psychológa a pomôže Ti pochopiť , prečo dobrovoľne vraždíš samu seba.

kakawah
9. júl 2021

Sa divim, že mu ešte dohovaras, možno sa ešte nadejas, že sa zmení, možno sa aj ty bojis zmeny, nechces sa s ním rozísť, ale toto lepšie nebude. Nehraj sa na Matku Terezu, mas to jednuchsie nemate deti a je to len priateľ.

fiafia
9. júl 2021

Dávno by som bola prec