Môj muž mi povedal, že som obyčajná žienka domáca

31. máj 2024

Ahojte,
prosím Vás, neviem čo chcem počuť, alebo sa len vyrozprávať, ale som smutná, sklamaná a nešťastná.
Môj muž mi dnes povedal, že som obyčajná žienka domáca.
Aby ste to pochopili, máme 7 mesačne dieťa, plne kojene. Skoro nikde nechodím len do obchodu a na prechádzku. Pre mňa to je teraz tak, že si vezmem rifle alebo legíny a tričko, troška sa namaľujem (make up , púder, bronzer, urobím obočie a dám špirálu), nič viac mi momentálne netreba. Ani vlastne nemám kde nosiť sukne a šaty, či výraznejšie líčenie. A hlavne vlasy mám väčšinou v copíku,drdole alebo zapletené,kedže mi ešte dosť po pôrode padajú a tak potom sú všade.
A práve tu,ON, vidí problém.
Vraj ostatné ženy si dávaju na sebe zaležať aj doma.
Ozaj som len ja taká hrozná?
To aj vy ste doma ako top modelky ?

pink_lady
31. máj 2024

prepáč smejem sa...to ako tvoj muz chodi po cudzich domacnostiach ze vie ako inde doma chodia zeny upravene?

mila23
31. máj 2024

vsak mu nechaj dieta na pol dna, nahod sa a chod s kamoskami do mesta...

uhnakova
31. máj 2024

Tvoj muz ťa buzeruje. Aj keby si vyzerala ako z módneho časopisu, pindal by na niečo iné.

veklipo
31. máj 2024

Dotklo sa Ta to. Tomu rozumiem. A keďže som mala celkom rýchlo 2 deti, viem, ze 5min sprcha je luxus.
Môj muž to mal nastavené inak, ale neznamená, ze Tvoj muž je zly. Ak je toto naozaj jediny problem, vysvetlí mu, ze začneš chodiť ku kadernícke, pedikérke ku kozmetičke, len nech ti povie kedy môže mať dieťa on.
A pre tvoju pohodu: drvivá väčšina žien doma na materskej je nejaký čas “tetka”. Ako deti rastu, každá sa opäť začne o seba starať.

marcellka32
31. máj 2024

Podľa mňa si upravená žena, ak chce ešte viac, daj mu dieťa, oznam že ideš kadernícke, kozmeticke, mani pedikúra a prídeš o 4 hodiny . Vlastne keď to rátam tak to vychádza aj viac hodín 🙂
Panko inak vyzerá vždy ako z katalógu?

pribinak
31. máj 2024

Moja zlata malo mu nechavas samému dieta .

Hned dnes po prichode mu nechaj dieťa a chod so fitka. Zajtra na manikuru a nech sa postará o dieťa, ale aj niečo urobí pod zub.

janickacrazy
31. máj 2024

No tak najvyšší čas začať niekam chodiť. Pekne sa namaľuj, daj šaty, bábo mu nechaj a choď si "vyhodiť z kopýtka". Dieťa to prežije a jemu snáď docvakne, že nie si len žienka domáca.

melanta
31. máj 2024

Nemám rada porovnávanie s inými. A ak to chce tvoj muž riešiť, mal ti navrhnúť aj riešenie. Že sa bude viac starať o domácnosť, dieťa, teba. Na druhej strane, povedzme si úprimne. Veľa žien narodením detí prestane akoby žiť ako ženy. Podľa mňa je normálne, aby som aj doma bola tak, ako vonku. Je zvláštne, koľko žien sa upraví, keď ide von - kvôli cudzím. Ale kvôli sebe a kvôli partnerovi to doma nerobia. Prečo? Takže urob si plán a daj ho mužovi - činnosti, ktoré bude robiť on, časy, kedy bude on sám s dieťaťom, aby si ty mohla ísť na kozmetiku, ku kaderníčke na vlasovú kúru, zacvičiť si, s kamoškou na kávu aby si zresetovala hlavu. Možno budeš prekvapená a vyjde ti v ústrety. Ak nie, tak potom odpoveď pre neho bude, že má doma takú ženu, o akú sa snaží. Málo snahy, málo výsledku. Hlavne sa ty nestresuj.

melanta
31. máj 2024

A ešte technická poznámka k tým vlasom - ak ti veľmi padajú, copy a drdoly sú to najhoršie pre vlasy. Tak radšej na voľno a nech ti kúpi dobrú kúru proti padaniu.

mamamasama
31. máj 2024

Zaraba aspon ako nejaky arabsky šejk? 🤭🤣Lebo zeny arabov sa musia o seba len starat. Vtedy by som to tak trocha pochopila. Zaplatila si opatrovatelku a chodila po salonoch. Ak nie, tak mu len nechaj na chvilu dietatko, chod do fitka, kadernicke, kozmeticke a on nech sa stara. Bude mat doma sexy maminku a lepsi vztah s dietatkom.

januska12323
31. máj 2024

Čakaj ho nahodená keď príde z práce, strč mu dieťa do ruky a ty choď von.

alesto
31. máj 2024

Jasné, ja bez lodičiek ani na wc! Ale okrem lodičiek mi tam prídu aj autá, vlaky, knihy.. 😂😂 dúfam, že si pochopila 😉

jarnajar
31. máj 2024

Ťažké je to, radia ti ísť von, ale mne sa osobne od takého malého bábätka ani nežiadalo. Tiež som mala podobný štýl úpravy. Prichádza leto, teraz ponosíš aj pekné šaty. A aby to tomu tvojmu docvaklo, tak zrealizuj to, že dieťa v jeho opatere a ty zájdeš na nejaké skrášľovacie procedúry. Ak máte oddelené financie, tak trvaj na tom, že ich platí. A možno aj celkovo pouvažuj ako sa k sebe správate. Nikto to nemá doma ideálne, ale môj by si takúto kritiku nedovolil. Lebo ja som priama, povedala by som mu od srdca ako to je a nech sa zobudí.

zobaka
31. máj 2024

bolo by dobre nejake foto z bezneho dna, ci ma pravdu, alebo je narocny 😔

mili2016
31. máj 2024

Vieš čo ja sa ani nemalujem keď sme len doma . Vadí mi to lebo väčšinou sa s deťmi santime pusinkujeme a nechcem aby mi pusinkovali make Up. Toľko za mňa ☺️

dominikamacakova
31. máj 2024

Úplný chudák... Je mi takých mentálnych atlétov ľúto

asdfka
31. máj 2024

Ja ta obdivujem ze vobec mas cas sa takto namalovat 😀 ja som uz rok v leginach a vytahanych muzovych trickach a aj do obchodu tak chodim, a je mi to jedno kto si co mysli.
A inak tvoj muz je pako.

syslik81
31. máj 2024

ak by som bola muz nechcela by som tiez doma zenu vo vytahanych teplakoch a sepranom tricku .. aj na doma su pekne oblecenia.. a pohodlne... tiez by som nechcela muza co doma beha v jednych monterkach mesiac .. iste nechce aby si bola doma stale sexi-tpo ani nejde ... ale upravit sa da aj bez tony makeupu ... vypytaj si kreditku daj mu dieta zajdi si na kozmetiku vlasy ,masaz .. a bude snad spokojny ...

majka36912
31. máj 2024

Ked tu citam podobne prispevky, tak sa mi vzdy rozum pozastavi. Ved mate doma malinke babatko, ktore si mu vynosila, porodila, staras sa on, staras sa o domacnost a neho a plno dalsich veci a naozaj je pre neho tak dolezite, aby si si este rano dala kvoli nemu make-up, isla na nechty a naj do fitka a solarka a ku kadernicke? Ak sa o dietatko postara parkrat do tyzdna, aby si mala cas aj na taketo veci a aj ti ich zafinancuje, ok, ale ak nie, tak potom co taky chlap vobec ocakava? Podla mna to je od neho trapne.

mikadooo
31. máj 2024

Nie. Na md/rd som sa úplne prestala maľovať, šošovky som vymenila za okuliare, prestala som nosiť retiazky, náušnice (lebo to je také príjemné, keď ťa dieťa ťahá za náušnicu), blúzky a sukne som vymenila za kojotričká a rifle. Momentálne si žienka domáca, to je fakt. Prečo sa tomu brániš? Veď je to tak, či nie? Staráš sa o dieťa a o domácnosť. Čas na šminky a styling príde neskôr, keď dieťa vyrastie a ty sa vrátiš do práce. A muža vezmi niekedy so sebou na ihrisko (ideálne doobeda, pracovný deň) a môžete porovnávať matky s podobne starými deťuchami, ako sú nastajlované, nech má muž reprezentatívnu vzorku na porovnávanie. Za mňa si na tom ešte relatívne dobre. Mužík je trochu mimo obraz, dúfam, že neporovnáva "matky" z Instagramu 🤭.

som_realistka
31. máj 2024

Tak nech vybehne na ihrisko s deťmi. Polovica žien rifle a legíny, druhá polovica tepláky, voľné tričká, a stretla som aj baby s flakmi na teplákoch, však čo, operie raz za týždeň 😀. Urob si rozpis kedy kam pôjdeš a daj mu do ruky, že to sú jeho časy na strazenie, vezmi kartu a chod.on bude spokojný že ma doma modelku a ty budeš oddychnuta.

ivik4
31. máj 2024

Debil

egonsk
31. máj 2024

Keby si na sebe malo len vreco a vlasy ako susedov strasiak, ale dieta by bolo zdrave a bolo by na nom vidno, ze je stastne a o neho spravne postarane a po vsetkych smeroch napreduje, tak by som ta nenazval urazlivo, iked oznacenie zienkou domacou nie je urazlive tiez, lebo patri zenam, ktore maju aj domacnost ako z casopisu peknu 😉
Takze skus mu nabuduce podakovat a povedat, ze si rada, ze tak ocenuje ako sa staras o babo i domacnost, ze to pre vas robis s laskou a radostou 😉 ... mozno ho to trkne 😁

simona92101
31. máj 2024

Mam 3 deti, 5rocnu,19mesacnu a 5 mesacneho drobca,a su veru dni kedy som rada ze sa stihnem vobec ucesat,nieto riesit modne vystrelky.chvalabohu,moj muz robi na HO,takze velmi dobre vie,aka je doma situacia a ze su casto dni,kedy je prioritou "prezit den",a nie ze bude riesit co ma kto na sebe.samozrejme,ked je cas,upravim sa,ale zase tak,aby mne bolo pohodlne,cize behat v šteklach s kocikom a v nosici druhe dieta,v ruke 40kg pes na voditku,to by asi neslo 😃 btw,prve tyzdne po narodeni 3 dietata som veru chodila ako obluda,syn mal silny reflux a koliky,cize ogrcana nonstop,starsia do toho spankovu regresiu..joj,nerada na toto obdobie spominam

mamina7070
31. máj 2024

naplabuj si kadernicku kozmetiku atd dieta mu nechaj na starost 7 mesacne uz neni take male a este by som mu oznamila ze od roka dietata sa vraciam do prace a on na MD
7 mesacne uz je na prikrmoch plus odstriekane mlieko

michaela16
31. máj 2024

Bože to je mudrák 🤦‍♂️👎daj mu dieťa tak aspoň na pol dňa krasavcovi a nech sa stará, ty si chod užiť kaderníčku, manikúru, pedikúru, obchodak a nezabudni pokec s kamoškou niekde na terase pri kávičke

n3la
31. máj 2024

To mi je ľúto, že sa ťa to dotklo, úplne ťa chápem máš momentálne priority úplne inde, možno keď bude dieťatko väčšie budeš mať na to viac chuť 🙂 zaujímalo by ma či je pán manžel doma v bielej košeli, upravený, navoňaný alebo chodí v trenkách a vo veľkom tričku :D

lienka.7
31. máj 2024

Autorka, odstrekni mlieko pre male, milemu muzickovi nechaj doma babo, nahod sa a chod pekne von 👌

larinka552
31. máj 2024

Nech sa spamata tvoj muz. Co by povedal o mne? Chodim nenamalovana, niekedy aj neupravena, niekedy mastne vlasy (viem, nemalo by to tak byt). Spiralu, mejkap som nevidela tak dlho, ze neviem kde ich mam 😂🙈 A to chodim do prace, nie som doma na materskej. Vtedy by ma to uz vobec netrapilo 😃
A pre mojho priatela som najkrajsia zena na svete 🥰❤️

ysseba
31. máj 2024

Nech sa pride pozriet ku nam ako vyzeram doma ja 🤪 no ale k veci… prosim ta, hlavne to teraz po tomto jeho komente nemen. Lebo si bude mysliet, ze “vyhral”, ze tebou moze manipulovat, len staci zvolit spravne slova. Inak robi to casto, ze ta takto zhodi? Bol uz s dietatom sam? Toto je ten moment, kedy by si mu ho mala dat na pol dna, nech je s nim sam