Manželovi vypisujú kolegyne

30. aug 2021

ahojte, chcela by som počuť váš názor...
S manželom sme spolu osem rokov, pred rokom prešiel do novej práce a odvtedy je náš vzťah ako na hojdačke. Ide o to, že môj muž je veľmi spoločenský človek, srší humorom, v spoločnosti je žoviálny a extrémne priateľský. Zrejme aj kvôli tomu si ho obľúbili viaceré kolegyne. No a problém je, že dve z nich to preháňajú.
Najprv bola kauza s jednou kolegyňou, ktorá mu vypisovala ráno, v noci, cez víkendy.. Vždy, keď mu volala, používala príšerne koketný a preafektovaný tón. V správach ho oslovovala zdrobneninami a on najprv odpovedal rovnakým tónom, no keď sme sa kvôli tomu pohádali, zmenil prístup. Potom sa s ňou stretával pod zámienkou dohadovania nejakého džobu, z dvojmesačných stretnutí napokon žiadny džob nebol a zase sme sa len pohádali. Do toho však prišla iná kolegyňa, mladá, pekná baba.. A takisto to na neho skúša, posiela mu správy, fotí si ho pred budovou práce a posiela mu fotky s komentárom typu "ten výhľad stojí za to". Všimla som si to, keď som išla na PC, chcela som si vybaviť poštu a on tam mal otvorený whatsapp. Nebolo by na tom možno nič zlé, keby ďalších desať správ nebolo premazaných. Paradoxne začiatkom roka sme sa tiež pohádali, pretože som zistila, že konverzácie s týmito dvoma osobami cielene zatajuje a presúva do iných priečinkov. Opäť som na to prišla náhodne, keď nešťastne predo mnou otvoril práve tento priečinok v telefóne (boli sme u rodičov a nevšimol si, že stojím za ním).
Ďalšia vec je, že mi klame v niektorých veciach. Napr. hovoril, ako bol na služobke s kolegami piť a že boli do pol 3, no stretla som jeho kamaráta a medzi rečou sám spomenul túto tému a povedal, že bolo fajn a že on potiahol, ale môj muž odišiel podstatne skôr.
Na druhej strane musím povedať, že stále ma zahŕňa vyznaniami lásky, posiela mi kvety, kupuje darčeky, snaží sa nám robiť program, perfektne vychádzame so svojimi rodinami. Neustále rozpráva, ako túži po dieťati so mnou. Dlho sa nám nedarilo, takže ideme podstúpiť umelé oplodnenie, no priznám sa, že som z tohto celého zmätená a neviem, čo robiť...

kvetinka75
30. aug 2021

Nuž má ťa asi rád, inak by s tebou možno nebol , plánuje spoločnú budúcnosť a toto má ako ,,druhý život,, na zahnanie nudy. Iný už asi nebude. Ak je niekto komunikatívny, komunikatívne sú aj ženy. Stačí že sa dvaja takí nájdu a majú sa akože o čom baviť. On si užíva ,,neškodné,, flirty a nevidí za tým nič zlé. Ako väčšina takýchto ľudi. Veď prečo sa nepobaviť že? Ste iba na začiatku, tak neviem čo spraviť. ďalší bude pravdepodobne taký istý, lebo v dnešnej dobe skoro všetci takto žijú a nič zlé v tom nevidia. Mobili a sociálne siete už nejeden vzťah zničili.

vroni
30. aug 2021

No áno, ty náhodne otvoríš WhatsApp na PC, náhodne počuješ, akym tónom s nim kolegyňa hovorí, náhodou čítaš konverzáciu, náhodou vieš, že je kolegyňa mladá, pekná a je odkázaná akurát na tvojho muža.... Obávam sa, že tvoj problém je kdesi medzi stoličkou a klávesnicou a nie v mužovi.

elizabet173
30. aug 2021

ukončila by som to. Iný žiaľ nebude, potrebuje záujem žien rovnako, ako dýchať. Alebo si na to zvykneš, čo sa dá asi ťažko, lebo si žiarlivá alebo si nájdeš muža, ktorého záujem iných žien necháva chladným. Nad umelým oplodnením by som absolútne neuvažovala, ako tehotná budeš desať krát tak citlivejšia, budú tebou kmásať hormóny, vráť sa z kratšej cesty.

autor
30. aug 2021

@vroni Ak si myslíš, že sliedim a hrabem sa mu do telefónu, si na omyle.
1. To, že som počula, akým tónom mu dotyčná volá, je len a len kvôli tmu, že sme boli pol roka spolu na home office počas pandémie a keďže žijeme v malom byte, tak sa asi nezahrabe pod zem, keď mu niekto volá. Následne priznal, že toto robí pravidelne, že mu aj vypisuje a sám sa nechal uniesť a písal jej rovnakým tónom.
2. Žiadny whatsapp som náhodne neotvorila, nechal si ho otvorený pred pár dňami na počítači, ktorý používame obaja, dovtedy som ani netušila, že medzi nimi bežia nejaké správy.
3. To, že viem, ako kolegyňa vyzerá.. Tak pardon, má dokopy asi desať kolegov a videla som všetkých, pretože celé leto sme chodili do spoločnosti a na firemné spoločenské akcie chodíme spolu ako pár, takže nie je ťažké stretnúť jeho kolegov/kamarátov. Nehovoriac o tom, že niektorí sú naši spoloční známi...

ivik4
30. aug 2021

ZENA TY SA SPAMÄTAJ !!!!!!
ides s takymto muzom na umele oplodnenie ? Pre pana !!! Kde mas rozum...
O rok budeme citat to iste len ty budes aj tehotna a o 2 budeme citat aka si hlupa a odchadzas od koketnika s dietatom prec

vroni
30. aug 2021

Pozri, kombinácia žiarlivá žena a šarmantný, komunikatívny muž jednoducho nemôže dopadnúť dobre. On bude stále s kadekým všelijako komunikovať, je to pre neho prirodzene a teba to bude príšerne dráždiť. Môžete sa síce pokúsiť o "zmenu", ale svoju podstatu nezmeníte.

oktoberka
30. aug 2021

Môj kolega je taký. Majú 3deti a už samotné kolegyne mu vravia,že by sa mal spamätať a uvedomiť si,že má rodinu,deti.
On je super otec,stará sa o rodinu.
Ale neverím,že jeho žena nevie o jeho laskovani(nemyslím,že by jej bol neverný,ale jeho reči,dotyky,či pohľady sú už cez čiaru),keď o Tom vie,tak ju ľutujem.
Lenže on to robí aj sám,nečaká akciu od mladých báb. A zase,úprimne,koketuju a na rôzne posedenia a obedy s ním chodia iba ženy ako je on sám.
Neviem ako na Tom je tvoj manžel.
No nikto nebude písať,pokiaľ mu nebude odpísane.
Takže,neverím,že je chyba iba u tých žien.

lindusss2016
30. aug 2021

Suhlasim s nazorom @ivik4
Tvoj muz rad flirtuje, je to ocividne, nebolo by na tom nic zle , keby ti to nevadilo... ale tebe to vadi a zjavne medzi vami nie je ani dovera, ked riesite zatajene konverzacie a pod. Jemu nestacilo niekolko hadok o jeho nadstandardnych vztahoch v praci na to, aby to zmenil, takze ine to asi nrbude. Vies si oredstavit, ze horko tazko sa vam podari splodit dieta a ty budes riesit ziarlivostne sceny atd.?

autor
30. aug 2021

nemyslím, že som žiarlivá, nikdy sme si žiarlivostné scény nerobili, nekontrolujem ho, nepátram cielene po žiadnych informáciách, nezisťujem si, kde bol a s kým bol.. práve naopak, vždy som bola nastavená tak, že čo sa má stať, to sa stane.. neustále si hovoríme, že ak sa čokoľvek stane, aby sme si to povedali úprimne a narovinu do očí a nedozvedali sa zlé veci poza chrbát.. nikdy som ho však takéhoto nepoznala a skôr uvažujem nad tým, či ho nezmenilo nové prostredie a okolnosti súvisiace s novou robotou.. najmä to, že slušne zarába a po materiálnej stránke sa dostal niekam úplne inam, predtým to bol skromný chalan z bežnej rodiny, všetko si musel vybojovať sám.. a dostávam sa do situácie, že neviem, čo robiť, čo si myslieť...

ivik4
30. aug 2021

Ja sa Ti cudujem ze Ta serie ak si niekto mysli ze ty si ziarlivka. Keby mojmu staremu takto pisali kolegyne neustale tak by u nas lietali stolicky, ani pc by som pozerat nemusela😑

marcellka32
30. aug 2021

Posadila by som ho pred seba a buď s tým okamžite prestane, alebo by som na žiadne oplodnenie ani nepomyslela, zbalila si pár veci a išla preč aj na 3 týždne, ak sa dovtedy nespamata, tak by som to ukončila

len_nig
30. aug 2021

Ja som mala presne takýto typ chlapa ex a teda z mojej skúsenosti, je len otázka času kedy reálne odhalis aj neveru 😊 nevravím že je určite taký každý, ale tieto tipy podľa mňa áno 🤷🏻‍♀️ na umelé oplodnenie by som s týmto mužom asi nešla

acrobaleno
30. aug 2021

Ja by som s tým umelým oplodnením asi počkala. Inak dnešné ženy sú riadne predátorky. Ženatý neženatý, idem! No muži sú sprostí ako vždy. 😂 Nechcem strašiť, ale je to celkom podozrivé, že je na teba taký cukrík v takejto situácii.

h2
30. aug 2021

Píšeš, že neustále si hovoríte, že si všetko poviete úprimne a na rovinu a pritom on maže správy a dokonca ich niekam presúva (???) a klame ohľadom služobnej cesty. 😕 Potom nosí kvety a darčeky. Že by kvôli zlému svedomiu? Ja by som sa s ním porozprávala. Ale už dávno. Vtedy, keď by som videla tie správy a hneď potom, ako by som stretla toho kolegu, ktorý povedal to o tej služobnej ceste. Nie je mi jasné ani to dvojmesačné stretávanie s kolegyňou. Pracovné veci predsa majú riešiť v práci, nie sa ešte zvlášť stretávať potom. Prepáč, ale ja mu neverím. Umelé oplodnenie by som veľmi zvážila.

elizita
30. aug 2021

vies, len je jednoduche si povedat, ze ked sa nieco bude diat, tak si to poviete.. horsie je to realizovat.... samozrejme, ze ho prostredie, v ktorom pracuje zmeni.. osobnost sa formuje cely zivot..... horsie je, ked sa partneri formuju opacnym smerom ...

veverickav
30. aug 2021

Preco maze správy.... ?? A kam siel z tej oslavy, ked prisiel tak neskoro vecer?? Prosim ta, ziadne dieta neriešte, najprv nech sa on poriesi sam a vas vztah.. Absolutne by som mu neverila. Alebo... doveruj, no preveruj? 🤷‍♀️

oktoberka
30. aug 2021

Vieš,my tu nevieme pozadie,ani vás nepoznáme.
Normálne sa s ním porozprávaj.

panelacikova
30. aug 2021

Ukončila by som to s ním, pretože on iný nebude. Niektoré tu píšu, aká si žiarlivá. No....chcela by som vidieť ich, keby ich manželom vypisovali kolegyne kadejaké pi.....y alebo telefonovali preafektovaným hlasom a zároveň by to ich manželia akceptovali a ešte by im to "robilo dobre", či by boli také tolerantné 😀 to, že tie mladé baby sú drbnuté, je vec jedna. To, že tvoj muž si to "nechá" a ešte sa v tom vyžíva, už OK nie je. To znamená, že teba má u prdele a doslova si užíva pozornosť ďalších žien. Keby si ťa vážil a miloval, povedal by ti o tom bez toho, aby si to musela zistiť náhodou a rovnako by ti povedal, že ich slušným spôsobom poslal do zadku a že sa nemusíš ničoho báť, ale chce, aby si vedela, že po ňom šli. On ti klame, zatajuje veci, udržiava kontakty s kdekým, je na "oslave", na ktorej vlastne nie je alebo teda odišiel podstatne skôr... Toto všetko sú veci, ktoré v pevnom vzťahu nemajú čo robiť, ani keby čo bolo. Úprimnosť a dôvera sú naozaj základom. A toto u vás nie je. A darmo si ho posadíš a dáš nejaké ultimátum, ja osobne si myslím, že to nepomôže. Pri takej povahe ako je on (že mu to doslova lichotí), dosiahneš akurát to, že ti bude klamať ešte viac. Nie je to vôbec milujúci a úprimný typ človeka. Ak si nechceš do budúcna zožrať nervy (lebo lepšie to už nebude), tak choď z kratšej cesty späť.

sunshine_007
30. aug 2021

Hlavne nerobme unahlene zavery!
Osobne si myslim, ze aj muz kt. neflirtuje, nevypisuje spravy kolegynam a kolegyne jemu kludne moze podvadzat. Snaz sa ziskat racionalny nadhlad na tuto temu. Usporiadaj si emocie v sebe, mozmo pomoze napisat myslienky na kusok papiera. Co presne ti prekaza na jeho spravani ? Je to, o tom, ze flirtuje kade chodi , je zovialny « iba s dvoma kolegynami, kt. velmi dobre pozna, alebo o tom, ze su tam iste naznaky o utajovani urcitych skusenosti, alebo prekracuje urcite hranice.

Tiez by ma zaujimalo ako sa k tebe sprava v spolocnosti napr. tych dvoch kolegyn ? Objime ta, a dava ostatnym signal, ze patrite k sebe alebo je skor chladny a budi skor dojem polo single chlapa, kt prisiel na akciu so « spolubyvajucou » ?

Tak isto by bolo zaujimave posudit, ako je na tom jeho sebavedomie? Potrebuje si ho zvysovat s cudzimi zenami, alebo je to u neho len ciste flirtovanie.. Flirtujete vy dvaja spolu? Mozno by pomohlo viac napätia medzi vami dvoma..

Vyzera to, ze mu prestavas doverovat, a preto s nim potrebujes mat konverzaciu ohladne “hranic” vo vztahu, pravdepodobne mate inak nastavene hranice, co je pre neho pripustne, pre teba je uz za ciarou.. cize namiesto obvinovania a rozpravania o tom, ze maze alebo schovava spravy, by si mohla v rozhovore s nim zamerat na to, ze ako vplyva na teba jeho chovanie, co pri tom citis, ked flirtuje s kolegynou, aky signal ti jeho spravanie dava, mozno nema vela empatie a am si to neuvedomuje, a preto by bolo dobre mu to racionalne povedat, bez obvinovania, vycitiek, slz.., pretoze castokrat muzi prestanu pocuvat, akonahle je konverzacia emocionalna.

Castokrat v poslednej dobe pocuvam, ze ked muz so zenou na rande, muz sa pozera po inych zenach, doslova ich hlta, vyzlieka pohladom, co je tiez uplne mimo… Ale budme realistky, muzi boli lovcami a pokial nechces mat doma nejakeho “tutka” mozno mu male flirtovanie budes musiet prepacit, samozjeme musi tam byt dodrzana miera, ale hlavne budes mu musiet doverovat!

h2
30. aug 2021

@sunshine_007 Ale tu nejde o flirtovanie a žoviálne správanie. To by mohlo byť ešte v pohode, ak je taký typ a je to v podstate nevinné. On klame o tom, kde kedy bol a presúva si správy niekam inam. Keby ich napríklad mazal, dalo by sa to pochopiť tak, že ho tie správy od kolegýň otravujú a nechce ich tam mať. Ale on si ich evidentne chce uložiť, ale tak, aby boli schované. Toto je mne osobne mega divné.

kataka10
30. aug 2021

Nemyslim si, ze si ziarliva, ani ze ho prilis kontrolujes. Po tom, co si opisala, by nejednej zene svietila cervena kontrolka a tiez by svojmu muzovi zacala viac pozerat cez plece. Uprimne si myslim, ze nieco s tymi kolegynami ma. Bohuzial sarmantny, zovialny chlap, co takto koketuje s kolegynami... no piskôrky s nimi nehra, povedzme si to uprimne. A lepsie to uz ani nebude, hlavne ked budes tehotna a potom ubolena a unavena behat okolo dietata, to ti zarucujem.

sunshine_007
30. aug 2021

@h2 To, ze si presuva spravy do ineho priecinku, robi z toho dovodu, aby sa vyhol scene ( samozrejme, ze opravnenej). Z mojho pohladu nie je roziel, ci by spravy mazal alebo presuval, dovod je ten isty.. A preto som sa pytala, ako je na tom jeho sebavedomie, lebo mi prijde, ze si tie spravy nechava a snad aj XY krat cita, aby si azda zvysil svoje sebavedomie/ ego… a to je potom iny problem..

nini1978
30. aug 2021

@vroni asi ti unikla jedna vec
Že ten chlap v jednom kuse klame( oslavy asi do 3. Ráno a pritom.kolega ho videl odchádzať oveľa skôr) vymazané konverzácie, písanie si s kolegyňami ráno na obed a večer.. to sa ti zdá byť úplne normálne,hej?
Ako naá to prišla je tiež diskutabilné,ale podľa všetkého už má skúsenosti s týmto chlapom a teda už tam tá dôvera nie je
Autorke- záhrna ťa pozornosťami možno preto,aby odpútal tvoju pozornosť od ostatných vecí.
Áno,možno si ta' pravá s ktorou chce mať rodinu,ale podľa všetkého chce žiť týmto spôsobom naďalej.klamanie,flirtovanie a "neviem kde bol a s kým v tom čase,keď z oslavy odišiel "
Ja by som nakopala do riti,taký život ani psovi

nini1978
30. aug 2021

@sunshine_007 nehnevaj sa,ale chlap,ktorý je v spoločnosti svojej ženy a slinta a žerie očami inú ženu,nie je "lovec" ale PRASA
to,že to majú v bunkách neznamená ,že keď vidia mäso,nemajú sa kontrolovať.
To ešte toľko úcty k žene nemá mat,aby sa ovládal?
Niečo také ospravedlňovať je úplne nepredstaviteľné.

uskrnica
30. aug 2021

Myslim si napriek setkemu co si napisala, ak si vie najst cas na teba a na roinu, neignorujeta, mozno su to fakt len kamosky, Ale ako jasne ani mne by sa nepacili nejake laskujuce spravy s inymi zenami. Nieco sa da ospravedlnit a prekusnut, no nesmie to zajst za iste hranice

jana_eyre_2
30. aug 2021

Mala som takého extroverneho, vtipného a ukecaneho priateľa.. velmi, veľmi som ho ľúbila.. ale jeho ľúbilo toľko žien, toľko žien sa okolo neho točilo a on si užíval pozornosť že som to naozaj nevedela prekusnut.. niekedy keď vidím na FB jeho fotky tak žasnem ako toto môže jeho manželka akceptovať.. kolegyne na kolenách, samé objatia, úsmevy.. ale oni vedia ako to majú..

ja neviem byť s takými tipmi ľudí, som introvert a ten vzťah čo sme mali pred 20timi rokmi s totálne odlišným človekom ako som ja bol taký pekný omyl 😅

Je to povaha, flirtovanie - to sa nezmení.. avšak ak ti aj zatajuje a maže konverzácie, to už podľa mňa nebude len flirt.. ak mám byť úprimná, z takého vzťahu by som vycúvala čím skôr...

joannita
30. aug 2021

Utekaj od neho. Taketo typy ja velmi dobre poznam a nebudes s nim stastna. Utekaj kym mozes! Ja neverim ze ti nebol este neverny, prepac za uprimnost. Ale chapem ta uplne, tiez som mala nevernika a snazila som sa ho sama pred sebou obhajovat, ze by to nedokazal a podobne kraviny. A pritom on prasil jednu o druhej. Maze spravy, klame, flirtuje, aky dokaz este chces? Inflagranti?

surama
30. aug 2021

Velmi neprijemna situacia 😕 To jedine, ze si to cele vydiskutujete narovinu, povies mu, co vies a uvidis, ako to dopadne. Toto je prilis vela nahod a prilis vela tajnosti, ktore vo vztahu nemaju, co robit.

Poviem ti, ze pracujem vo firme, kde je ovela viac zien, ako muzov, a zial, vidim to na vela babach, ktore dojdu a hned sa obzeraju po manazeroch a nepozeraju ci maju rodiny..ony si nieco potrebuju dokazat a idu po tych, co super zarabaju, lebo uspesni muzi su sexi...clovek grca, ked to vidi...ale ti muzi na tom maju rovnaky podiel viny. Ak by tomu neboli otvoreni, tak sa tie zeny mozu aj poskladat.

A vravim, ze urcite to nie je normalne, ze je s kolegyniami v takto uzkom kontakte. Mam cisto muzov kolegov v time a nic take sa u nas nedeje. Takze velmi porozmyslaj nad tym umelym oplodnenim...

metoyou4
30. aug 2021

Je to naozaj problém.Ja keby som to mojmu muzovi zistila,tak ho asi prizabijem.Keď je taký,uz si s tým nedá pokoj.Niektorí chlapi a ženy to majú v sebe proste a keby sa vám narodilo dieta,bude to este horsie.Nevh je akýkolvek k tebe pozorný a milý a chce s tebou dieta,tvoj partner je aj tak blbec,ze ti toto robí.Veď im nemusi odpisovať,nech si píšu.Ale keby som nala na tie kozy čislo,tak si to s nimi vybavím...čo si to tiež dovoľujú,keď je zadaný,proste ruky preč od zadaného-ženatého a nebolo by tolko rozvodov.

metoyou4
30. aug 2021

@joannita súhlas👍👍je to žial smutné,ale radšej budem sama ako s takýmto ponížením