Manželove agresívne reakcie

8. okt 2022

Ženy, ja som totálne nešťastná. S mužom sme 17 rokov. Čo sa týka empatie ide to s ním dolu vodou.
Napríklad keď máme hádku, kričí, hnusne nadáva a to nemá problém aj pred deťmi.
Dnes som prišla z práce, chcela som sa s ním chvíľu porozprávať ako bolo, či deti poslúchali, plnili si povinnosti, čo budeme tobit zajtra.
On čítal správy na mobile a začal, že čo sa pýtam blbosti. Ja že celý deň sme neboli spolu, či sa nemôžeme spolu rozprávať. Nech na chvíľu odloží mobil. On začal kričať, že do p..... tak sa poďme rozprávať. Toto sú jeho bežné reakcie posledné dva roky.
Keď je kľudný aj sľúbi, že už nebude agresívne reagovať ale stačí, keď mu nie je po vôli a je zle.
Ja som už z toho zničená. Dcéry majú 14 a 8. Staršia nechce aby som sa rozviedla, vraj chce úplnú rodinu. Nie chodiť na striedačku k máme a otcovi. K dceram je dobrý. Na mňa reaguje nepekne. Podľa nich mám zaťať zuby. Pomohla by manželská poradňa?

trgypadl
8. okt 2022

Nie nepomhla, to je jeho povaha, ktoru zial nezmeni ani poradna, bud to budes tolerovať a trpieť, alebo to zmenis, zial... Drz sa

syslik81
8. okt 2022

psycholog a poradna moze pomoct -ale musi chciet aj on .. mozno sa daco stalo, covidove stresy,vojna energie vela veci na jedneho cloveka..ak taky nebol a zacalo sa to az ked sa zacalo vsetko kazit mozno ho to zmenilo... mozno nie-ale hladat pricinu neuskodi .. aspon by som to skusila

autor
8. okt 2022

@trgypadl žiadna úcta z jeho strany, rokmi akoby sa jeho povaha zhoršovala. Dcéry sú princezné, ja ropucha. Ale ku kamarátom, kolegom je milý, každému prikývne a na mne hľadá každú chybu. Za nič ma nepochváli, len kritika.

fadama
8. okt 2022

Ja by som bola tiez na každého milá len na neho hnusná, ukáž mu zrkadlo.

trgypadl
8. okt 2022

Ver mi, ze viem co prežívaš. Mam pocit, ze vekom sa tieto typy este zhorsuju....

autor
8. okt 2022

@syslik81 unho to začalo ešte pred koronou, finančné sme zabezpečení, zdraví. Ja nechápem prečo sa tak hnusne správa ku mne. Ku ostatným je milý.

autor
8. okt 2022

@trgypadl hej, myslim, že to bude aj jeho povahou. Hneď ide do afektu. Všetko nafukne. Dceram sa tiež nepáči jeho prístup ku mne, koľkokrát mu staršia povedala nech sa spamätá ale on vždy začne, že takže ja som ten zlý! Alebo sa začne vyhrážať rozvodom, že nás opustí. Potom sa urazí. Nikdy sa prvý neospravedlni. Keď ho to prejde, príde akoby sa nič nestalo.

trgypadl
8. okt 2022

Ziak taki su cholerici, dokaze ich vytoxit aj mucha co preletela popod ich nos... Pre nich je toto spravanie ok, zial pre okolie nie

syslik81
8. okt 2022

mas kam ist? zbal sa a chod na dovolenku,k rodicom alebo kamaratke na tyzden dva .. zacni sa o seba starat a nie o neho ... mozno ho len moc rozmaznavas a zabudol co ma doma ... najdi si kruzok ,skolu nieaku zabavu-rezervuj cas pre seba ... sa spamata a ak nie aspon budes pekna vzdelana a budes mat zo seba dobry pocit ze pre seba daco robis

autor
8. okt 2022

@trgypadl ale dokážu to skrývať pred okolím? On je vonku ako med a na mňa hneď krik, nadávky, vyhrážanie. Vtedy sa ho bojím.

ckocka
8. okt 2022

K tebe si to može dovoliť, nič zásadné s tým nie si schopná urobiť.

autor
8. okt 2022

@syslik81 začala som popri práci chodiť na angličtinu dva krát týždenne, chodím pravidelne kadernícke, kozmetické. Samozrejme ma nikdy nepochváli. Mám svoj byt získaný pred svadbou ale sú tam nájomníci. Jedine ku rodičom.

laska86
8. okt 2022

Viem ako sa citis...

autor
8. okt 2022

@ckocka skúšala som po dobrom, po zlom. Nič nepomáha.

autor
8. okt 2022

@laska86 zrejme aj ty

ckocka
8. okt 2022

Po zlom je čo, že sa hádate? A to mu čo urobí? Nič, vie že rozvod nechceš, čím mu ešte možeš vyhrážať alebo ublížiť?

trgypadl
8. okt 2022

Ano dokážu, mozno sa prejavia aj pred okolim, ale nie az v takom afekte ako pri Tebe, je to boj na dlhe lakte

syslik81
8. okt 2022

porozpravaj sa s dcerou vysvetli jej ze takto sa muz k zene nema spravat .. a nikto by takto nechcel zit .. a uz vobec by si nechcela aby aj oni maly taky zivot .. zacni ich pripravovat na mozny rozchod ak sa nezmeni .. musis mysliet aj na seba a svoj klud a pokoj ...

laska86
8. okt 2022

Asi tak nejak..az nato ze my spolu deti nemame..

laska86
8. okt 2022

Ked chces napis sukromnu spravu

autor
8. okt 2022

@ckocka ja som chcela poradňu, rozvod ale dcéry ani počuť. Že nechcú byť týždeň tam a týždeň inam. Ale ja pri ňom trpím.

ckocka
8. okt 2022

Keď je niekomu jedno že trpíš tak nemá záujem riešiť to po dobrom. Si mu ukradnutá, alebo mu ideš na nervy, jednoducho ho tvoja bolesť nijako nezaujíma.

autor
8. okt 2022

@syslik81 dcéra je deviatacka, neviem prečo je tak proti rozchodu. Vidí ako sa ku mne správa, aká som smutná. Vraj, či chcem zostať sama na starobu alebo stretnem ešte horšieho.

grammarking
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckocka
8. okt 2022

Naozaj ti bude dieťa riadiť život?

autor
8. okt 2022

@trgypadl
@grammarking keby boli deti dospelé hneď by som odišla

ckocka
8. okt 2022

To je výhovorka, to predsa sama dobre vieš.

autor
8. okt 2022

@ckocka Dcéra je v puberte, vraj jej zničil život rozvodom. Ale ja musím myslieť aj na seba.

autor
8. okt 2022

@ckocka veď ja viem, že rozumné je rozist sa, musím na to nabrať silu.

nickpick
8. okt 2022

tento vzorec spravania maju tvoje dcery dennodenne pred ocami, co si myslis, ze si z toho odnesu do svojich buducich vztahov? ze je uplne normalne aby partner vrestal po partnerke a hrubo jej nadaval….takze ziadne zatat zuby…v prvom rade by som isla do poradne ja sama, pomoze ti to, po case by som to predostrela jemu, ak vobec bude mat zaujem…nechcem malovat certa na stenu, ale nema niekoho? toto agresivne chovanie, nadavky, zastiera tym nejake svoje zlyhanie, nema k tebe zakladny respekt a uctu, treba ho trosku kopnut do riti, nech nie je az tak na koni, ziaden servis, ziadne pekne slovo, nezaujem, a hlavne nenechaj rozhodovat svoje deti co bude dalej s vasim vztahom….ty nie si ta, co doma robi dusno…