Manželov syn kradne

goglica
12. jún 2021

Manzelov syn z prveho manzelstva ukradol mojmu dietatu hodnotnu vec a a este jednu drobnost a ukryl ju tak,ze sme to pol dna hladali. Zalozil to medzi svoje veci a nam tvrdil ze on nic nevzal....sme psychicky z toho hotoví. Riadne to skryl.... Našli sme to a žiadali vysvetlenie a povedal ze nevie, preco to spravil... Ma 10 rokov, vobec nevieme co s tym chcel urobit, ved nemohol to tam vecne mat odlozene....ako postupovat? Lekar? Cakat ci sa to zopakuje? Ja som hotova, zlomilo sa vo mne nieco a prestala som mu doverovat. Neviem sa na neho ani pozriet....Mam si teraz akoze ratat peniaze v penazenke, ci nemiznu?
Co bude neskor? Bude nam rozpredavat veci? Pred mojim dietatom teraz vyzera ako ubohy zlodej....
Vobec nevieme ako to riesit....

andrea_82
12. jún 2021

@goglica hlavne klud. Deti v tomto veku to obcas robia. Proste po niecom tuzil alebo chcel pozornost alebo sa len vyrovnat tvojmu dietatu. Rozpravajte sa, skuste zistit, co mohol byt spustac. Nerobite rozdiely medzi detmi?

janinah
12. jún 2021

Nevieš sa pozrieť na dieťa,ktoré sa zjavne pre niečo trápi a hladá dôvod ,aby ste si ho všimli? 10r. nie je vychcaný teeneger,taký už vie riadne špekulovať...s lekárom chcete riešiť čo? zo štýlu tvojho príspevku vyplýva,že toho chlapca nemusíš.... spamätaj sa....môžete kontaktovať psychologa

pribinak
12. jún 2021

Možno žiarli, možno závidí, možno skúša čo môže a čo nie. Ja by som zas z toho nerobila taký horor, ak je to teda jednorazová záležitosť
Nech sa s ním muž riadne porozpráva, prečo to urobil, ale nie tlačiť na neho že priznaj sa z zlodej. Skôr prečo to urobil a čo ty sledoval

Je to v podstate malé decko, jedna vec je ho odsúdiť a druha vec pochopiť

10zabka
12. jún 2021

10-ročný chlapec. Má aj on takú hodnotnú vec ako tvoj syn? Má jeho matka peniaze, aby mu ju dokázala zabezpečiť? Nenapísala si toho veľa, si len sklamaná a rozčarovaná z toho, čo urobil syn tvojho manžela. Deti nerozmýšľajú ako dospelí, veľa vecí si nevedia dať do súvislosti a nechápu, že urobili niečo nesprávne. Možno len túži po pozornosti. Dostáva sa mu u vás takej istej pozornosti zo strany manžela ako vášmu spoločnému synovi? Deti sú citlivé a vnímavé a všimnú si aj to, čo dospelí vedome či nevedome prehliadajú.

misinka26
12. jún 2021

@goglica Uplne mi stacia prve slova,, manzelov syn, mojmu dietatu"... Zjavne si nepochopila co znamena si zariadit zivot s niekym kto uz ma dieta, robis rozdiely a ten chudacik to citi a ty namiesto toho aby ho pochopila ako dieta, ktore zjavne postrada otca a ziarli a spravala sa ako dospela, sa spravas ako macocha... Co mas robit?? Sadnut si s nim, porozpravat sa preco to urobil a hlavne mu dat pocitit, ze ho lubite... Citit z teba, ze ho nemas rada... Chudak chlapec... Ja mam tiez syna s ex a stale sa bojim aby si jeho otec nenasiel takuto zensku ako si ty...

sissy27
12. jún 2021

@goglica nazývaj veci pravými menami - manželov syn nekradne. Manželov syn raz vzal a skryl nejakú vec tvojmu synáčikovi. Nekradne pravidelne hocikomu čokoľvek.
Osobne si myslím, že k tomu odborníkovi by ste zájsť mali - ale ty a manžel. Nech vás naučí nerobiť rozdiely medzi deťmi a dopriať obom rovnako. Aj keď rovnako sa nedá - len jeden z nich má tú vymoženosť vyrastať s oboma rodičmi... a prvorodený vám zrejme len nastavil zrkadlo. Takže hotová by si mala byť sama zo seba a svojho správania sa, nie z chlapca.

kitycat
12. jún 2021

Ty toho manzelovho syna asi nemusis co? A co hodnotne tvojmu synovi vzal akoze? Tablet alebo inu konzolu? Hodinky s vodotriskom? Nasla si si chlapa s dietatom a deti obcas blbnu...
Ja si pamatam, ze som raz schovala pod koberec zips, este taky nenasity, lebo som ho rozpojila a zlakla som sa, ze som ho pokazila a nechcela som, aby to zistili... Samozrejme, ze to mama hned nasla... Ktovie, co toho chlapca viedlo k tomu aby tomu tvojmu chlapcovi to nieco schoval...

Ale zamysli sa nad svojim ponimanim vas ako rodiny... Lebo ten tvoj partner moze uprednostnit svojho syna pred vami..

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
12. jún 2021

@goglica nic sa v tebe nezlomilo. Nemas chlapca rada a tento "skandal" sa ti len hodil do kariet.

amelie2017
12. jún 2021

Ubohy zlodej je tak akurat v tvojich ociach, nie pred tvojim synom. Normalne mu vysvetlit, ze veci druhych sa neberu a neschovavaju, ze ak sa s tym chce hrat, pouzivat to, ma si to vypytat (neviem, co zobral).

kittykat22
12. jún 2021

Pre zaujimavost ... https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/priatelov-9-rocny-syn-ma-nechce-prijat/ pises tam pekne veci ... napriklad ako ze ti raz rupnu nervy a vylepis mu. A v tebe sa DNES nieco zlomilo?
Ty si fakt macocha ultra.
My niesme sproste moja ...

luccija
12. jún 2021

@goglica s najvacsou pravdepodobnostou ziarli na nevlastneho surodenca.Deti su citlive hned zistia, ze niekto je oblubenejsi.co by som robila?Treba mu to vysvetlit, ze ste jedna rodina, moze pouzivat vsetko veci su spolocne co neviem ci dodrziavate a nedelite to je xy ...a asi mu dat viac najavo lasku.A porozmyslala by som ci to poviete aj jeho mame, aby ho tam necakal dalsi vysluch a pod...aky ma nazor tvoj muz povedat, nepovedat?Ja som ako dieta ukradla asi v 6,7 r susede fosforeskujuce cečka🙂)zase uz tak maly nie je, aby si myslel, ze na to nepridete nebudete hladat....
Ber to ako jednorazovu zalezitost a tak mu to aj povedzte, ze viac sa to opakovat nebude, ze mu verite

goglica
autor
12. jún 2021

@kitycat praveze naopak....normalne spolu vychadzame. Porozvodove stadium uz mame davno za sebou....Zahrame sa, ucime spolu...sem tam aj varime spolu. Nevedel odpovedat preco to spravil.
Klamal muzovi priamo do oci. V minulosti sa stalo, ze sa spraval neadvekatne, tzn. fyzicky napadol druheho syna a velakrat bez dovodu, len na uputanie pozornosti, ale to sa uz davno ustalilo a super spolu vychadzaju az na toto, co sa stalo...
@evamarek77 zial inak som popisat situaciu nevedela. Je vhodnejsie napisat nevlastny syn, aby bolo zrejme z textu ze sa nejedna o mojho syna?
@sissy27 zial ukradol uz nieco predtym, v skolke, doteraz to ma odlozene.

@kittykat22 tak ked ti niekto tlcie dieta 2 roky bezdovodne hocikedy ako si zmysli, iba na uputanie pozornosti, vztahy sa narusia,ale to je uz davno za nami a vie, ze nemoze fyzicky ublizovat druhemu synovi....vsetko bolo dlho ok, len teraz zrazu vyviedol toto ako sposob ublizit druhemu.

kittykat22
12. jún 2021

@goglica a este napis, ze spolu normalne vychadzate ... to nemozes toto mysliet ani vazne. Ty si sa uplne zblanzila nie?

goglica
autor
12. jún 2021

@luccija vysvetlujeme, opakujeme, vedieme ich k tomu ze sme jedna rodina....ako vzal taku vec, co on ma novsiu,drahsiu,vykonnejsiu, takze rozum nam neberie preco. Zrejme ziarlivost.
V minulosti sme mali problem ze si to odniesol mladsi syn tym ze obcas tresol, alebo do neho nieco hodil, bezdovodne.
@kittykat22 ved si treba precitat cele, ze sa fyzicky odbavoval na mladsom synovi. Ale to sa uz davno vyriesilo, prestal s tym, dlho sme mu to vysvetlovali a teraz mu zacal brat veci, ktore su pre neho tak blizke, ze bez nich nejde spat.

goglica
autor
12. jún 2021

@kittykat22 co je ma tom divne?

goglica
autor
12. jún 2021

@kittykat22 predstav si ze mas jedno nevlastne dieta a druhe a to druhe bude nevlastny syn tlct, budes sa pozerat s kavickou v ruke? A ano provokoval, sem tam z neho.nieco vyleti, nejaka blba poznamka, tak to zial v polepenych rodinach chodi, tiez som z takej, ale hadam si tu nebudeme kradnut veci, na ktorych druhy lipne.

trixi12
12. jún 2021

ale jej dobre nakladáte... 10-ročný dobre chápe, že niečo nie je jeho, že ak to chce, má sa opýtať, či môže, a nie že to skryje a klame, že to ani nevidel. Ale nie, chyba je v nej, lebo ho nechápe a robí rozdiely, no typická macocha, nie? A z predchádzajúceho príspevku vidno, že si veľa dovoľoval už predtým, teraz sa to len stupňuje. Nech si ho otec zoberie do parády a vysvetlí mladému, čo ešte áno a čo už nie, inak budú dôsledky. Mali sme v rodine dieťa, tiež kradlo, najprv nepodstatné veci, potom už to boli aj peniaze... Takže za mňa rázne riešenie, inak sa o pár rokov nebudete stačiť čudovať.

goglica
autor
12. jún 2021

@amelie2017 tak snazili sme sa, teda hlavne muz, on mu vysvetluje viac, ale aj jeho to veru dost rozladilo, lebo cakali sme ze uz sa veci ustalia, po tom cim sme si presli a teraz zase toto. Nemozme sa tvarit ze nic sa nedeje.
Kazdy ma to iste svoje, od spolocneho casu s otcom, cez hracky, vsetko maju vzdy obaja rovnako, nikdy nie je ze jeden nieco dostane a druhy nic. Bud obaja alebo ani jeden.

nika3136
12. jún 2021

@goglica
PANEBOZE!!! Uz staci, prosim 🙏
Citas po sebe, co pises? Ides tu presviedcat ludi, ze spolu vychadzate "normalme" a pritom nanho len utocis. Je to bezbranne dieta, ktore prepieras na internete.
Mam 2 VLASTNYCH surodencov, tiez sme na deba utocili, hadali sa, bili.... Raz som ukradla spoluziacke naramok z pute, pretoze som aj ja taky chcela (a vedela som, ze nikdy taky pekny vonavy naramok mat nebudem, pretoze nikde nechodime), jednoducho som ho vzala.... O par tyzdnov som jej ho nechala na tom istom mieste, lebo som ho ani nemohla nosit, aby to neuvidela.
Moj najmladsi brat ukradol (teda ukryl) mojej mame tisic korun. Rozpravali sme sa o tom nedavno, pytala som sa ho, preco ich vzal (uz je dospely), smial sa na tom, ze nevie 🙂🙂 jednoducho tam boli, poprovokovali ho, skusil to. Deti nepremyslaju tak, ze nieco vezmu, aj tak im to bude na nic, lebo hned ked to vytiahnu, bude jasne, kto to vzal. Pre nich je zivot jednoduchsi a neriesia nasledky.
Prosim ta, chod k psychologicke ty sama, aby ta nasmerovala, pretoze mas zjavne problem.

goglica
autor
12. jún 2021

@trixi12 konecne niekto kto si ma zastane. Nemam veru 20 a ani 30 a ani 35, uz mam co to za sebou a teda rozhodne nie kvoli mne sa muz rozvadzal. A ako pisem mame rovnake meradlo na oboch. Ale poznamky od nevlastneho syna sa objavia, sice sem tam ale este sa objavia....zial dost si dovoloval uz v minulosti. Preslo to a teraz tu mame asi nieco podobne, len v inej verzii.

goglica
autor
12. jún 2021

@andrea_82 nerobime rozdiely. Nikdy.

luccy89
12. jún 2021

Paneboze🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ zase dokonale modrokonikovske matky🤦🏼‍♀️ Ako asi mala nazvat syna, ktory nie je jej, ale manzelov? NAS SYN,KT.MA INU MAMU??? Alebo ako nazvat dieta, ktore ma partner z prveho vztahu a vy idete popisat situaciu? Neprajem vam ani jednej, aby ste v takejto situacii boli.
Autorka, je to ziarlivost, asi s vami starsi syn nebyva, ze? Mame tiez vselijake situacie, ale dufame, ze z toho vyrastie a dokola vysvetlujeme🤷‍♀️

apolka77
12. jún 2021

@goglica keď chces naozaj úprimne vedieť prečo to spravil nastav si vlastné zrkadlo. Predstav si seba na jeho mieste...žeby si vyrastala ako on, žeby sa k Tebe správal niekto ako Ty...bola by si šťastná?
Nenazyvaj ho zlodejom, bol to len skrat...pre žiarlivost, pre pocit že ho nemáš rada alebo preto že ho otec vymenil za Teba....príčin môže byť veľa...jedine čo potrebuje je pocit istoty že ho otec ma stále rád a že macocha bude spravodlivá, milá a milujuca. Dokážeš to? A jeho otec? Ak nie tak áno choďte k psychológovi ale vy dvaja..

goglica
autor
12. jún 2021

@nika3136 v com mam problem? Ze som nedovolila aby starsi-nevlastny, hadzal kamene ako past do mladsieho a len tak, z nudy, aby rec nestala? Alebo ze vsetci vieme ze ,,nevlastne,,dieta teda vzdy bude mat nevhodne poznamky no nevlastneho rodica? Alebo mam navstivit psychologa, lebo zacal kradnut starsi-nevlastny veci na ktorych mladsi lipne?

goglica
autor
12. jún 2021

@luccy89 ano nebyva.

luccy89
12. jún 2021

A ano, dalsia vec...ak tu ma nejaka mamicka partnera, ktory ma uz dieta z predchadzajuceho vztahu, tak hned je rozvracacka, k.rva, milenka... lebo zeny su svate a tie milencov nemaju a potom sa rozpadaju rodiny... zial, ja poznam viac takychto pripadov🤦🏼‍♀️

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trixi12
12. jún 2021

@goglica presne, nie som zástanca bezcitnej výchovy, ale ani tohoto bezbrehéhu ľutovania, lebo dieťa niečo vyvedie a treba ho ešte ľutovať, lebo chudiatko toto a hento, a potom sa čudujeme, čo za generáciu nám to vyrastá. Ja viem, že výchova dieťaťa v striedavej alebo ak chodí len na víkendy nie je jednoduchá a že aj to dieťa to nemá ľahké sa v tom zorientovať, ale ak spraví niečo zlé, tak sa mu má dať bez pardónu najavo že to už nie.

goglica
autor
12. jún 2021

@luccy89 tak to bude aj ten nas. Lebo tu odisla ex a nasla si veru ineho. Len muzov syn dlho nevedel pochopit, ze neodisla, kvoli mne, ved rok bol muz sam. Ale vysvetlovali sme mu to x krat ze mama odisla a az po roku sme my zacali...