Manžel pracuje z domu a nemá čas umývať riad

12. apr 2022

manzel pracuje z domu (home office), ja musim ist do prace, vstavam o 4:30 a maleho vyzdvihnem zo skolky a domov sa vraciame o 16:00. moj muz piekol kolač... a kopec riadu necha v dreze (každy deň, a nič nerobi) ... ked mu poviem preco to tam nechal? On povie: vraj že pracuje a nema cas umyvat riad, a zacal hadat so mnou a ze normalny clovek tomu rozumie a ja nie som normalna. Neviem fakt nie som normalna

petulda333
12. apr 2022

Kupte mycku. Ja nenavidim umyvat riad

sense
12. apr 2022

Keď ma čas na pečenie koláča, mal by mať čas aj na upratanie po sebe

lienka.7
12. apr 2022

Presne, ked mas cas piecť, ma čas aj to poumyvat. Ked to nestiha, nech to nerobi.

danieli
12. apr 2022

A v praci si po sebe salku neumyje? Tak aj doma prosim

dzulli1980
12. apr 2022

Tvoj sa aspoň snaží ... môj nevarí, neupečie nič, raz sme museli bežať s dcérou do nemocnice, mala črevnú virózu, nonstop zvracala, zostala som tam s ňou ... vrátili sme sa po 5 dňoch ... riad zostal tak, ako som ho nechala ... inak je môj muž OK, nemenila by som ... kúpili sme umývačku ... od vtedy muž "umýva" hrnce každý večer 🙂

momoqui
12. apr 2022

Ja ked mam HO tak navarim ale nechce sa mi to uz ani do umyvacky nahadzat niekedy. Ja by som bola eada ze upiekol kolac - ved ten riad sa da aj neskor umyt, ci?

marca12
12. apr 2022

Chapem ta,tiez neznasam,ked pridem domov a na linke hora riadu. Ale uprimne aj mne sa stane,ze navarim a nechce sa mi dat riad do umyvacky. U nas to mame zariadene tak,ze uprace ten,kto ma cas. Raz ja,raz on. Nevytvaraj dusno kvoli takej blbosti. Halooo upiekol kolac a ty ho sprdnes za riad?

autor
12. apr 2022

Varím každý druhý deň a pečiem koláč raz za tyždenie, nežiadam ho aby piekol, ale on robí kolač,syr ... a necháva mi riad a špin, a vie že neznášam najst riadu a špiny, máme umývačku riadu. A ani neospravedlňuje sa, ale poveie že som zla a nenormálna.

0silvia0
12. apr 2022

Ja uplne chapem ze ten pocit, ze ty lietas od rana, skoro vstavas, este bezis do skolky... panko rano vstane, urobi 4 kroky do kupelne, 4 kroky z kupelne a pracuje, upecie az kolac a caka mozno ovacie.
Ked ty mas chapat ze on nema cas umyvat riad, tak on moze chapat ze ty si zase ulietana a unavena. Obcas by si ten jeho bordelik tam mohla nechat do rana. Jemu to tam bude smrdiet, ty budes v praci.

panelacikova
12. apr 2022

@dzulli1980 nechcem sa ťa teraz vôbec dotknúť, prepáč, ale žiješ s prasiatkom. 5 dní nevedel umyť riad? no kristove nohy.... a to som si myslela, že môj ex je lajdák a totálny lenivec, ale 5 dní by to nenechal ani on.... a ešte napíšeš, že by si nevymenila ani za svet, to musí byť asi dobrý sex alebo čo... prepáč, ale to si fakt neviem predstaviť, žiť s takým lenivcom a lajdákom, čo sa týka pomoci v domácnosti.
autorka: súhlasím so silviou. koláč by som zjedla a riad nechala. nech sa jemu doma vytvára na riadoch pleseň. čo teba je do toho. ak vezmeš opačný prípad, muž v práci, žena doma na materskej s 2-3 deťmi, upratuje, varí, umýva, robí všetko. tiež by sa mohla na všetko vytoto a povedať: starala som sa o deti, nemala som čas.... jednoducho tvoj partner je leňoch.

lintu
13. apr 2022

Zaujímavé, že si našiel čas upiecť koláč pri toľkej robote. Ale hej, počula som už aj ja, že riady sú nepodstatná blbosť. Možno by si sa mala zaprieť a tiež zvoľniť pri veciach, na ktorých zase druhému záleží.

domiklik
13. apr 2022

Ignoruj ten riad

3petka
13. apr 2022

Tak napríklad ja robím tiež väčšinou HO a obed si stihnem urobiť. Ale riad nechám až keď mi skončí pracovná doba aby som urobila čo najviac. A potom si to v klude popracem. Zase ak je tak že skončí aj jemu a čaká že sa toho chytíš ty, tak to je už lenivosť. Ako náhle skončí pracovne veci mal by si upratať.

elenkaba
13. apr 2022

Ked mate umyvacku, tak by ma to vobec netrapilo ze nechava riad, vsak pridem z prace a za 2min mozno aj menej a mam nahadzane do umyvacky. Viac by ma to trapilo, keby umyvacku nemate a umyvat zaschnute riady, to by ma porazilo a to by som nerobila...

kaya111
13. apr 2022

Môj kebyže upečie koláč (o čom ja môžem iba snívať), tak ten riad s radosťou umyjem 😁

0silvia0
13. apr 2022

@kaya111 každý deň po príchode s dieťaťom z práce by ťa tiež nebavilo po niekom vkuse riady umývať a riešiť. To nie je o jednom koláči, píše, že je to každý deň.
Chápem, že ženám, ktorých muži nevaria a nepečú pripadá upečený koláč od muža ako vrchol kulinárskeho umenia, ale treba riešiť podstatu - a to ten riad, na ktorý chlap nemá čas a žena si ho nájsť musí? A z akého dôvodu?

fadama
13. apr 2022

@panelacikova na jednej strane vravíš niekomu ze je prasiatko keď nevie 5 dni umyť riad a autorke radis neumyt riad po kolaci a nech sa mu tam pleseň robí?
Zaujímavé

petulda333
13. apr 2022

@fadama ale je trosku rozdiel ked niekto ten riad neumyje z lenivosti a ked ho niekto necha stat,aby sa ten druhy poucil

fadama
13. apr 2022

@petulda333 je to rovnaké lenivosť ako lenivosť 😅🤣

monka105
13. apr 2022

Síce sa prikláňam k tomu, že ak mal čas na pečenie, tak mal čas aj umyť po sebe riad, na druhej strane ale sama viem, že niekedy sú HO náročnejšie ako sedieť v kancelárii, je toho viac a človek popritom nestíha ešte aj domácnosť. Mohol ale povedať, že počas pracovnej doby nestíhal, umyje ho potom a nie s tebou vyrobiť cirkus, že si nenormálna.

h2
13. apr 2022

Keď nemá čas umyť riad v pracovnom čase, nech ho teda umyje po práci. Ty, keď sa vrátiš domov, predsa tiež neoddychuješ. Predpokladám, že keď pánko má problém po sebe umyť riad, s inými domácimi prácami sa zrejme tiež nepretrhne.

petulda333
13. apr 2022

@fadama ani by som nepovedala

lily111
13. apr 2022

ja pracujem z domu, nie dlho, tak sa snazim nejak najst system, zorganizovat sa v ramci dna a je to celkom tazke- lebo stale vidim pradlo, ktore treba poskladat, ze rano treba na nakup ist, vadi mi ten riad, spomeniem si ,ze detom treba jarne bundy objednat atd...ale som si povedala, vsetko toto (okrem navarenia obeda) musim robit az po 16.00- im sorry, som v praci, hoci doma. Bud rada za kolac a ze ma manzel pracu, aj o riade v dreze sa da normalne porozpravat🙂

libertine
13. apr 2022

tak umyje po pracovnej dobe. homeoffice nie je dovolenka, niekedy sa da vybavit nieco popri praci, niekedy neda, pracovne povinnosti su vtedy prvorade.

fadama
13. apr 2022

@petulda333 dobre 😊

thoughtfulweirdo
13. apr 2022

A kde je problém? Nech si to po sebe nahadze do umývačky, keď mu skončí pracovná doba 🤷🏻‍♀️

kvetinka75
13. apr 2022

ke´d máte umývačku, hoď to do umývačky a hotovo. Máš po robote. Ja si idem teraz jednu kupovať. Už sa neviem dočkať.

zdenkastanka
13. apr 2022

@fadama nie je to rovnake... ten jeden aj kolac upiekol.ze uz neumyl riady... no mozno by to spravil neskor.druhy ... o nom tema nie je nejdem urážať a pod.
U nas funguje rovnica ja uvarim =muz umyva riad, a naopak.ale ked som vo švungu tak niekedy aj riady este umyjem po sebe (po mojom vareni)😄

whatever1
13. apr 2022

Ak sa to stalo prvy krat, ocenila by som snahu s kolacom, ale nechala by som ho to umyt ked skonci v praci. Mozno mu ozaj nevysiel cas. Ak pravidelne po sebe neumyva, tak by som mu to automaticky odniesla na jeho pracovny stol aby mi to nezavadzalo.

autor
13. apr 2022

Ja ho nežiadam, ja pečiem a varim. A on upiekol koláč ktorý nemusel a každy den tam najdem riad ktory pouzival, a za to mám byť vďačná a tichá a upratovať po ňom? Lebo pracuje z domu, a ja pridem po praci este mam varit, upratat, mam byt s dietatom on dokoncil svoju pracu a ide sadkat relaxovat...