Manžel nevie prejavovať lásku.

darinkag
24. aug 2019

Baby mozte mi otvorit oci? Bud mi vsunte sebakritiku ktora mi chyba, alebo mi otvorte oci. Ja neviem ci chcem ja moc. Manzela mam super, skvely otec, moj najlepsi kamarat, pomaha mi v domacnosti, vtipny, miluje ma a verte ci nie nepodviedol by ma, nie je zgrlavy a co sa tyka aj po financnej stranke dopraje aj mne a dcere. Asi si poviete ze je to dokonale, vsak? A tu nastava kamen urazu- nikto nieje dokonaly. Chyba mu jedna a pre zenu velmi dolezita vec. A to ze pokial ho neobjimem ja neurobi to, nechyti sa ma, a pod. Vsetko iniciujem ja no on vobec. On co sa tyka tohoto je absolutne bezcitny 😔 mne zacina chybat neha, cit, objatia. A nie vzdy ked len pridem ja to ma uz prestava popravde aj bavit. Citim sa strasne smutne a aj ked ho mam a miluje ma citim sa citovo vyprahnuta alebo ako to nazvat. Nechcem ho vymenit ani by som ho nepodviedla no strasne strasne mi to chyba. Uz som mu to aj vravela viac krat vzdy to napravil ale trvalo to max dva dni a zas nic 😔 mimochodom sex mavame to je v pohode to neriesim. Ale riesit kazdodennu beznu nehu a cit. Citim sa fakt prazdna. I ked asi nemozem chciet vsetko vsak? 😔

0silvia0
24. aug 2019

@darinkag asi je nekontaktny typ, nepotrebuje to. Ale ked sa pritulis ty, hadam ta neodsoti😁
Pre niektorych ludi je dolezitejsia vnutorna citova pohoda ako rukolapne prejavy citov, ale v priebehu rokov sa to moze zmenit...

nikpa
24. aug 2019

@darinkag nemôže byť dokonalý 😉 ak má len túto chybu, tak si tlieskaj

77daniela77
24. aug 2019

Ach jaj,mne ten moj nepomoze skoro s nicim,je lenivy,ale denne mi hovori ako ma velmi miluje.Ja mu na to ze mam radsej skutky ako reci....

barbellka
24. aug 2019

@darinkag kazdy preukazuje city inak, on to prejavuje starostlivostou, pomocou nie fyzickym kontaktom....bud sa snaz to iniciovat ty, alebo mu to skus pripominat, rozpravat sa o tom 🙂 hlavne si vaz, ze mas manzela, ktory ta miluje aj ked to prejavuje inak ako by si ty mozno chcela 🙂 myslim, ze toto sa da s lahkostou poriesit

darinkag
autor
24. aug 2019

Ono je to tak ved jasne ze ma neodsoti haha, no len on to proste nepotrebuje a ja to casom vekom zacinam aspon trochu potrebovat. Len uz sa citim ako keby doma zijem len s kamosom nejakym

basska_b
24. aug 2019

Ja som mala bývalého takéhoto... on iný nebol, to sme boli spolu 5 rokov, časom sa to nemenilo, aj som mu hovorila x krát, že by som chcela, aby ma objal, chytil za ruku... nič. On hovoril, že ma ma rád aj tak. Nakoniec sme sa rozišli, ale bolo tam viac dôvodov, čo nehralo... Každý lásku preukazuje nejako inak. Čítala som knihu, že každý máme nejaký jazyk lásky, niekto fyzicky dotyk, niekto darčeky, niekto pomoc, niekto pozornosť a niekto slová povzbudenia. ALE. je potrebné zistiť, aký jazyk ma nás partner a podľa toho sa správat.

bozenkad27
24. aug 2019

@darinkag ja to mam rovnako, úplne ta chápem a neostava ti nič iné, len sa cez to preniesť a neriešit to.... Alebo si nájdi milenca, ktorý ti toto dá, ale budú isto chýbať iné veci... Stojí to za to? Z mojich skúseností nie... ☺️ Keď na to nemyslím, je to OK... Ale raz za čas je aj mne z toho veľmi smutno... Ale potom si poviem, že mám všetko ostatné, hlavne šťastné deti a mne musí stačiť vedomie, že som preňho najdôležitejšia. Aj keď mi to nevie tak dat najavo... Proste som sa s tým naučila žiť...

gir
24. aug 2019

Ja mám doma to isté, niekedy mi príde ľúto že má tak spontánne neobjíme ale neriešim to. Keď chcem pritúlim sa,len sa usmeje a všetko o.k. Povedala som si, že lásku mi dokazuje ináč a ako manžela a otca našich detí by som ho nevymenila za nič na svete.

codal
24. aug 2019

@darinkag můj první muž mi neustále říkal, jak mě miluje, i na veřejnosti mě často objímal, všichni nám náš vztah záviděli, kamarádky mi nekolikrat řekly,jak se mám.. i já jsem žila v domnění, že když tohle dělá, že mě asi fakt miluje.. říkal mi to ještě den před tím, než mě opustil, kdy najednou řekl, že už mě dlouho nemiluje a že mi to říkal jen proto, ze věděl, že to chci slyšet a že chtěl mít klid.. můj druhý manžel taky s vyznáním šetří, ale svými skutky mi svou lásku dokazuje každý den..sem tam mě teda obejme, to zas jo,ale taky si někdy myslím, že to dělá spíš kvůli mě, protože ví, že já to potřebuju..taky se někdy musím připomenout, ze potřebuju obejmout😂, ale já si to teda neberu osobně, vím, že nás miluje a opravdu mi to dokazuje jinak.. mě teda nevadí za ním přijít první, obejmout ho, on to vždycky opětuje, každý to máme jinak,ale tohle je fakt to nejmenší..

ferdy143
24. aug 2019

@darinkag ahoj . Ja mám tiež doma to isté... pomôže...venuje sa našim trom deťom...miluje nas ,ale toto mi tiež poslednú dobu chýba. Tiež mu to poviem ...aký si bol keď sme spolu chodili 2 roky si ma nepustil ani pri soferovani. A teraz tie dotyky chýbajú. Ale v posteli si ma napríklad pritiahne k sebe , ,ale keď ja zase potom nemôžem zaspať v takej polohe ,čiže utekám. Buďme radi a ďakujme každý deň zato čo máme...ja som naozaj vďačná a síce už tiež niekedy s hnevom ,ale hovorím si keď nejde Mohamed k hore ....tak sa to vraví nie?

romanovaz
24. aug 2019

@darinkag odporucam precitat knihu:5 jazykov lasky

evitka83
24. aug 2019

@darinkag ani moj muz to nerobi. Kedysi mi to vadilo, ale potom som si zvykla, skratka som to brala tak, kazdy sme iny typ s ma ine kvality, pre ktoreho som si ho vybrala. Vekom som sa naucila, ze muz je tvor prosty, krystalovu gulu a empatiu nema, takte co chcem si musim skratka vypytat, alebo zobrat sama. Akurat kvety si vzdy pamata, ze ma nosit na sviatky, lebo raz dostal taky vyplach zaludka, ze odvtedy sa bez nejakej buriny neodvazi prist domov na sviatok 🤣

zuzka565
24. aug 2019

Môj manžel je taky istý. Dakedy som si z toho robila tiež ťažkú hlavu. Ale teraz mi je to jedno lebo mi lásku dokazuje inými vecami. A ja keď chcem tak sa k nemu pritulim a postiska ma. Možno nebol vychovaný tak. Možno ho rodičia malo objimali keď bol malý a nejak si na to zvykol že tak to ma byt. Tak ako môj.

darinkag
autor
24. aug 2019

Inak moze byt ze to ma od detstva. Mal len mamu a ta neviem ci ho moc objimala, lebo nikdy nebol nejaky romantik

zulumilo
24. aug 2019

precitaj si knihu 5 jazykov lasky 😉

fineta
24. aug 2019

@darinkag neostávalo mi iné ako sa naučiť s tým žiť. Nebolo to jednoduché, trvalo mi to veľmi dlho, ale prijala som to takto. Pretože všetky tie jeho prednosti v konečnom dôsledku prevysuju nedostatok túlenia ci prejavovania citov kontaktom. Musela som pochopiť, že to má pôvod v jeho rodine, boli tam prazvlastne výchovné postupy. Presne si popísala v úvodnom príspevku akoby našu situáciu. Nie si sama.

pininka1
24. aug 2019

Vitaj v klube. Z vlastnej skúsenosti po 17 rokoch, nepomôže nič. Ani žiadna kniha. Vyskúšala som všetko. Už to neriešim, je aký je. Ale roky medzi mojou 20 a 30 boli veľmi veľmi ťažké. Stále mi to chýba ale už to neprizivam tak ako predtým. Určite by som kvôli tomu neskončila manželstvo.

caroline_
24. aug 2019

Ahoj, ja mam doma to isté.. Veľakrát mi je z toho smutno. Keď mu poviem ze mi chyba objatie, postiskanie, povie ze načo by sme také robili... Keď sa ho opýtam ci ma nejde vystiskat len sa z toho snaží nejako dostať a keď to spravím ja tak ako keby som sochu objímala.. Mám 21 rokov a dosť mi takéto veci chýbajú..

rainbow82
24. aug 2019

Aj môj je ako Tvoj 🤔. Presne do bodky!Tiez mi to chýba aj mu to poviem.Odpovie že nie som malé dieťa 🙄.Uz sme spolu 10 rokov a neriešim to už nejak aj keď mi to chýba niekedy,😉

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisas
24. aug 2019

@darinkag daj mu precitat knihu “5 jazykov lasky” 😉

didaa
24. aug 2019

@darinkag áno, odpovedala si si, nemôžeš chcieť všetko 👍

karolinakr
24. aug 2019

Ale preco by nemohla chciet vsetko? Vsak pokial to muza fyzicky nezatazi a zene to spravi radost nemoze sa aspon obcas premoct? Kolko veci ja som v zivote robila pre "stastie" druhych.Vy si tu vsetky namyslate jak vsetko zvladate a vam to nevadi, nskoniec jedneho dna pohar prekypi a polovica sa rozvedie a pojde za inym..

evka258
24. aug 2019

@basska_b kniha Päť jazykov lásky, odporúčam. My sme si ju s manželom čítali, je tam aj taký test na rozpoznanie, akým jazykom lásky sa partneri vyjadrujú.

siska53
24. aug 2019

@darinkag su rozni ludia..ja som zas ta u nas, co je menej kontaktna.. a dlho mi trvalo aj slovne prejavovanie citov..

soldi
24. aug 2019

moj muz bol tiez taky. ja som velmi kontaktna a chybalo mi to. ale kedze ostatne pozitiva vysoko prevysovali, tak som si zvykla a ja som bola vzdy iniciator dotykov. potom sa v nom ale nieco zmenilo a po 15 tich rokoch a styroch detoch sa nevieme od seba odlepit. furt ma objima, pusinkuje, dotyka sa. az mi to pride divne po tych rokoch 😀

zu12
24. aug 2019

@darinkag chcela som napísať, ale stihli už viaceré predo mnou. Kniha 5 jazykov lásky by mohla byť kľúčom

zuzankkaa1
24. aug 2019

@darinkag to iste u nas 😥 a po 12 rokoch ziadna zmena,tolkokrat som mu to hovorila,neskutocny monolog vediem tak raz za polroka 😎 vydrzi to 2 dni a zas to iste. Po case sa trosku spamatal,ked sme doma tak ma obcas chyti za zadok ale na verejnosti nikdy mi ani pusu neda, ani objatie,vraj sa to nehodi!!! Mame 37r...🤬 Mne to napriklad dost vadi 🤔 a nie som s tym zmierena...

didaa
24. aug 2019

Vidím, že "bezcitných" mužov je na svete veľa. Ja mám tiež doma takého. Žiadne objatie len tak...

mimibb
24. aug 2019

Každý sme nejaký.... Ja osobne nemám potrebu, aby sa po mne neustále niekto "liepal", môj muž detto, ale keď chcem objatie atď, tak ho proste objimem prvá a nečakám, kým ho "trkne", lebo by som čakala možno do smrti... 😀 a teda nevnímam to negatívne