Manžel nechce prísť o rodinu, no čaká dieťa s inou

sandy25
28. mar 2013

Ahojte, s manželom mám 6 mesačného syna. V nedeľu by sme mali naše prvé výročie sobáša, a ja som ako darček dostala to,že čaká dieťa s inou. Neviem čo ďalej,uvažovala som otom, že sním zostanem. Ale nemá to význam,tie dva roky čo sme sa poznali tiež neboli ktovie čo,no moja láska bola väčšia ako zdravý rozum a takto som dopadla. Viem, že lutovanie sa a obviňovanie z toho,že môj maličky nebude žiť s otcom mi nepomôže. Chcem len poradiť čo ďalej, nejaké povzbudívé solová radu ako s rozvodom, a čo všetko môžem žiadať,lebo z toho čo dostávam teraz nemám ani na zaplatenie nájmu nie ešte aby som dala malému to čo potrebuje....

vefi89
28. mar 2013

@sandy25 na to mal myslieť skôr ako zasunul. toľko k tomu 😅

zrka
28. mar 2013

mozes ziadat o vyzivne pre dieta a vyzivne na seba, ako manzelku. Musis vediet, ci mas kam ist s dietatom, ci nezostanes na ulici, ci budes mat z coho zit. si v tazkej situacii, neviem ti inak poradit. Ak zostanes s nim, vysvetlit si ako by to bolo dalej, ci zivot spolocny iba na papieri, alebbo lutuje toho, co sa stalo, aj ked je dieta s inou na ceste.

alena16
28. mar 2013

@sandy25 Bola som v podobnej situácii, budeš to mať ťažké. Súd mu bohvie aké veľké výživné neurčí. Z toho určite nevyžiješ, ak chceš zostať aj ďalej na materskej. Jedine že by si sa na čas odsťahovala k rodičom, alebo skôr nastúpila do práce a malého dala do jasličiek. Držím palce, chlapi sú hajzli. 😒

lalinko2010
28. mar 2013

@sandy25 dnes si sa zaregistrovala a hneď takýto príspevok? a na MK to napíšeš? rieš to doma, s rodinou a nie s cudzími ženami na MK a hlavne rieš to s manželom!

simca06022011
28. mar 2013

@lalinko2010 mylsim ze aj horsie prispevky tu su.. a to ze sa iba teraz registrovala.. no a? ;)

@sandy25 nenapaisala si ziadne blizsie info ako sa to zomlelo, preco.. ci sa defitivne chcete rozviest... co sa tyka vyzivneho na dieta a manzelku, bude sa prihliadat na zamesnanie, prijem a zivotnu uroven otca, cize ak ma minimalnu mzdu dostanete minimalne atd... v prvom rade musis mat byvanie, ak si vo vlastnom s manzelom moze ti to byvanie ostat po rozdeleni majetku, ale treba ratat so vsetkymi platbami tie prejdu na teba. Podla mna je samozrejme ze po rozvode ti nic ine neostane ako ist do prace. Mozes sa ale s manzelom dohodnut na inom scenari a to ze chce ostat s vami a o druhe dieta nech sa stara ina zena ale bude platit vyzivne a s komplikaciami tiez treba ratat, chce to vela tolerantnosti... alebo... kym si na materskej a rodicovskej nech sa pekne o vas stara a rozvedies sa o rok/dva ;) Bude cela situacia vychladnuta a budete mat jasno a viac moznosti bude co robit ako teraz s malinkym babatkom

veronika426
28. mar 2013

@sandy25 ten tvoj chlap je asi večné dieťa, lebo toto môže urobiť len poriadne nevyzretý muž. Má doma krásne 6 mesačné dieťa, milujúcu ženu a on ti dokáže toto urobiť? A ešte sa aj bez okolkov ktomu priznať? Mala by si sa nad ním zamyslieť, čo je to za človeka. Ako prvý krok by som urobila to, že si pobalím veci a odídem - či ku rodičom alebo nejakej priateľke, len aby si sa nemusela pozerať na neho a hlavne dostaneš určite viac podpory a povzbudenia od svojej rodiny a priateľov, ako tu na MK. A další krok, neozývať sa mu, nechať ho tak, podať papiere na rozvod, dať si vymerať výživné a začať žiť bez neho...ved on sa popáli aj sám a zistí o čo prišiel. Máš malé dieťatko, to nepotrebuje mať takého nezodpovedného otca, ale potrebuje rozumnú matku. Držím ti palce.

veronika426
28. mar 2013

@simca06022011 urcite by som jej neodporucala ostat s ním. Ona by mu už nikdy neverila, či si to po čase nahodou nerozmyslí a či sa predsa len nevráti k tej druhej...bolo by to stále napäté medzi nimi. To viem z vlastnej skúsenosti. To sa nedá prepáčiť, ospravedlniť a ani zabudnúť. Niekde je čaká lepší život s niekým iným - rozumným 😉

dai
28. mar 2013

@lalinko2010 predpokladam ze je tu zaregistrovana uz davno - pravdepodobne sa tu tesila cele tehotenstvo na dieta a ako mnohe ine zila v sne ze vsetko je dobre... a kedze nastal tento problem tak sa nechcela hambit a preto si zalozila novy nick... tak ako mnoho inych bab predtym

lalinko2010
28. mar 2013

@dai a prečo riešiš mňa a nie jej problém?

simca06022011
28. mar 2013

@veronika426 ja zijem s takym chlapom 8 rokov, tak mi nevrav ze sa neda 🙂) dieta sice s inou necakal ale behal za stetkami z pokecu a kadetade o 100 6. Dovera je jedna vec, verit na 100% sa nikdy neda, ale aj zit na ulici, alebo niekde z 200EUR je o nico.. cize si to treba dobre poratat a predstavit, babatko nieco potrebuje, treba dat navrh na sud a podla toho sa zariadit, ak nema kam ist a nema z coho okrem rodicovkseho zit. Ak teda ma ocko nejaky ten prijem a prispieva, ak nie nie je co riesit 🙂) a treba ist....

henikav
28. mar 2013

@sandy25 hlavne to neries s horucou hlavou, daj tomu cas podla mna, rozist sa mozes hocikedy, ale ak sa rozides, je pravdepodobne ze sa uz dokopy nedate nikdy. Podla mna tomu daj taku sancu kym si na materskej , potrebujes predsa podporu, inac budes zm aterskej len zivorit a za ten cas uvidis ci sa to nejako utrasie, alebo nie. Postavis sa na vlastne nohy a potom sa s chladnou hlavou rozhodnes, ked uz budes pracovat a budes nezavisla

dai
28. mar 2013

@lalinko2010 pretoze si hodila taku odveci otazku hned na zaciatok cim si spochybnila cely jej problem...
neriesim jej problem lebo riesenie nemam😉

jabadaba
28. mar 2013

@lalinko2010 a Ty preco riesis datum registracie zakladatelky a nazov temy namiesto nastoleneho problemu? 😉

Ja teda neviem co by som poradila. Za seba osobne - nebola by som s chlapom co podvadza len co mu manzelka porodi dieta, pripadne este pocas jej tehotenstva. Navyse, takyto troll, co to nevie robit a zanechava po sebe deti, to isto nespravi raz....bude platit vyzivne kadetade, no chran pan boh od takeho rozsievaca! Filipinky na to idu spravne, usmeknu nedisciplinovaneho ehm.. mozno aj do nalevu nalozia! 😀

kikaba44
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalinko2010
28. mar 2013

@kikaba44 krásne si to napísala!

lalinko2010
28. mar 2013

@jabadaba aby ste mohli riešiť aj niečo iné, nielen problém zakladateľky diskusie!
niekde sa Vám rehoce, že aké bludy jej píšete, že čo by ste robili vy. neurobili by ste nič v jej situácii keby ste boli. riešiť problémy druhých je najľahšie. každý nech si rieši svoje rodinné problémy doma a hlavne s tým človek s ktorým ich má, nie s nejakými ženskými z MK ktoré o probléme vedia veľké NIČ!

kikaba44
28. mar 2013

@jabadaba a ty prosím ako riešiš nastolený problém? Poradila si sa už s irris, veď to je predsa tvoje druhé ja, alebo sa mýlim? 😀 Alebo budeš za ňu prebaľovať autorkynho 6 mes. synčeka, alebo si mohla zarobiť na nájomné? A čo tak, že by si ju pozvala do itálie, veď určite by sa našiel talian, ktorý by si ju vážil a postaral sa.

ivia123
28. mar 2013

@kikaba44
@lalinko2010 možete sa hambiť,ako sa vyjadrujete-ako sa hovorí vrana k vrane sadá,chcela by som vas vidieť v jej situacii.Čo chcela dievčina,len poradiť,keď chcete niekoho zhadzovať -nerobte to vtedy ,keď je človek v zufalej situacii a nedokaže sa braniť.Keď nemate čo mudre dodať, tak sa laskavo nezapajajte do diskusie.Ďakujem a želam vam pekny deň 😉

ena1903
28. mar 2013

@kikaba44
@lalinko2010 Joj, aka skoda, ze sa tu nedaju davat prsty dole!!! Ja nechapem, kolko sa tu na tomto vo vseobecnosti pozitivnom portali berie hnusnych zenskych, ktore roznesu na kopytach viac-menej kazdu otazku! To co vam urobila? Nepyta sa nejaku hlupost, ako niektore zvyknu, ma vazny a podla mna velmi uveritelny problem, od nikoho nic nepytala, len trosku podpory. A vy takto... No ved jej neodpovedajte, ked nedokazete povedat nic normalne a ked vam tak lezie na nervy! Nuz dufam, ze ked vy budete mat problem, ze ste take dokonale a dokazete ho spracovat samy, lebo zjavne postazovat sa a vyrozpravat niekde, kde cloveka nepoznaju a mohol by chciet trosku polutovania, je hanebne a hodne zavrhnutia a urazania!

@sandy25 Moja, je mi luto, ze ti to takto dopadlo, neviem, coby som v tvojom pripade robila. Jedina utecha co mi napada - radsej ze sa to stalo teraz, ako po 10 rokoch manzelstva, s viacerymi detmi a roookmi spolocneho zivota a spomienok. Drzim palce, nech to co najlepsie vyriesis.

kikaba44
28. mar 2013

@ena1903 Áno, povzbudivé moje slová pre @sandy25 sú, že to čo ti ja sľúbim, nikto druhý ti nedokáže splniť

ena1903
28. mar 2013

@kikaba44 Nezdalo sa mi, ze by jej niekto nieco sluboval, ze by jej vraveli, ako bude mat po rozvode na ruziach ustlane. Ale ked sa rozhodne, ze to tak chce riesit, tvoja "pomoc" jej iste najviac pomoze... No nic, zelam krasny den a do zivota krasnu karmu.

allysonn
28. mar 2013

@sandy25 Ja by som odisla od neho ☹ Ak by ste ostali spolu,nikdy by si mu neodpustila a stale by si mala chrobaka v hlave,ci to nespravil zas,plus zit s vedomim,ze ti takto ublizil v tazkom obdobi (pre mna narodenie plus prve mesiace su tazkym obdobim). Ako by ste spolu pokracovali?Vedela by si mu verit?Milovali by ste sa?Neverim,ze ta zena cislo dva nebude robit problemy. ☹

A k teme cislo dva,ktora tu je medzi riadkami,nechapem zeny,ktore rypu schvalne a zakazdym.Najlepsie na tom je,ze vlastnu fotku nevycapia na internet,takze vy ste posledne,ktore mozete riesit to,ze preco sa prave dnes zaregistrovala mamicka a rovno s takymto prispevkom! 😠

lalinko2010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
allysonn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalinko2010
28. mar 2013

@allysonn tým že máš milú fotku tak si milá, že? to že ja mám svoj názor som protivná, váž svoje slová, hej! ja som ťa nijakou nenazvala tak to nerob ani ti! nežijem v nejakej izolovanej krajine, kde si mám dávať pozor na hubu len preto že nejakej s fotkou sa nepáči názor nejakej bez fotky! uvedom sa čo píšeš a píš k téme, dobre? kde je zakladateľka témy? dúfam že sa riadi tým čo som jej napísala, aby si riešila svoje problémy doma s manželom a nie s cudzími ženskými na MK.

allysonn
28. mar 2013

@lalinko2010 Zas mimo temu,prosim admina o vymazanie prispevkov 😉 A huby rastu v lese 😉

svetllana
28. mar 2013

Boze moj, tu sa uz naozaj neda nic citat?! 😠 Vsade nejake hyeny hnusne nabehnu!

lalinko2010
28. mar 2013

@allysonn už ma maže! len tak ďalej!

allysonn
28. mar 2013

@svetllana Bohuzial ☹ Mamicka si spravi novy nick,pretoze chce tu byt anonymne a dostane take odpovede...

allysonn
28. mar 2013

@lalinko2010 Ja som bola tak isto zmazana,takze no problem 😉