Manžel nechce kupovať darčeky pre mojich súrodencov

20. dec 2022

Mám dvoch bratov, máme normálny, pekný vzťah. Sú dospelí, žijú ale u rodičov, nepracujú, neprispievajú. Nikdy som od nich darček nedostala, či už na Vianoce či narodeniny. Ja som im dala vždy. Pretože som chcela.
Manžel ale nechce tento rok mojim bratom nič kupovať, hovorí, že aspoň si to uvedomia keď si pod stromčekom nič nenájdu. Že oni mi nikdy nič nedali a ja sa idem rozdať. A že to nie je správne.
Má v tomto pravdu, ale mne to skrátka nedá im nič nedať. Trochu sme sa kvôli tomu chytili. Ja som aspoň za maličkosť, manžel úplne proti, ale jedným dychom dodal - naštvane, že nech si robím čo chcem, nech sa nechám využívať aj naďalej.
Zaujímalo by ma, či to vidím správne ja alebo manžel..

morgane1975
20. dec 2022

Manžel ma zdravý rozum a vám sa čudujem že kvôli dvom povaľačom sa hádate.

luccija
20. dec 2022

Kúpila by som maličkosť aj, keď sú parazity🙂

veronikaszabova
20. dec 2022

Ja nekupujem darceky preto, lebo na oplatku ocakavam darcek pre mna. Cize ak to tak citis, kup im nieco. Nejaku drobnost 🙂

viestta
20. dec 2022

Podporovať parazitov, aj keď sú to súrodenci, sa mi prieči. Keby boli v nepriaznivej situácii tak áno, dala by som im darček. Ale keď planovite parazituju na mojich vlastných rodičoch, tu končí každý súcit a súrodenecké láska.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
20. dec 2022

Nie preto by som nekúpila, lebo ja nedostanem, ale preto, že nepodporujem ten ich životný štýl - nič nerobia, bývajú, jedia aj veci dostanú len-tak. Takže súhlasím s mužom

syslik81
20. dec 2022

pocuvla by som manzela .. ak sa stane ze naozaj nemaju ok ..ale daku malickost by mohli dat aj ked to nieje o darcekoch ...druha vec je ci ti pocas roka vedia pomoct ked treba ..ak na teba kaslu aj cez rok pocuvla by som manzela kedze to vidi triezvym nezavislym pohladom ...

miriam11
20. dec 2022

Som na manželovej strane

nique
20. dec 2022

Ja by som poslúchla manžela. Aj ked chápem aj Teba. Ide o to, ze žiješ so svojim manželom, vaše peniaze sú vaše. A dôležitejší je vzťah s manželom ako s bratmi. Verím, ze ocení, ze si sa rozhodla podľa neho. Ideálne mu aj povedať, ze ma pravdu. Lebo ma.
Bratom môžeš lasku prejaviť aj inak ako darčekom.

tenerifka
20. dec 2022

suhlasim s tvojim manzelom. Co na ten sposob zivota tych lemplov hovoria rodicia? Co ich otec, je hrdy na to, co vychoval zo synov?

zorkahorka
20. dec 2022

Napisem z ineho uhla... mne napriklad strasne odlahlo,ked padlo v rodine rozhodnutie,ze kupujeme len detom,nie dospelakom.teda - rodicom ano (aj to spolocny dar),surodencom nie.beztak vsetko mame.nekupuj a mas o starost menej

marsmykkok
20. dec 2022

Ja som na tvojej strane, keby žijú sami nedám nič ak nedávajú tiež, ale zase je blbé prísť k rodičom, rodičom dať darčeky a im nič. Ale neinvestovala by som do nich, kúp im nejakú najlacnejšiu kazetu so sprcháčom a mydlom do 3 eur.

h2
20. dec 2022

Kúpila by som im nejakú drobnosť. Manžel má síce pravdu, ale tu nejde o to, kto má pravdu, ale o to, ako to ty cítiš.

deti95060810
20. dec 2022

pravdu má asi manžel, ale ja rozmýšľam presne ako ty...

mimka1402
20. dec 2022

Tak záleží podľa mňa aj od toho koľko majú rokov. Ak majú 18 a študujú či zmaturovali už tak je to iné ako keď majú 35...

mima172
20. dec 2022

Správne to vidí tvoj manžel 🙂 Nejde o peniaze, samotný dar ani nič s tým súvisiace ale o princíp.

autor
20. dec 2022

@mimka1402 Práveže už sú dospelí, majú 30 rokov.

autor
20. dec 2022

@marsmykkok Presne toto je aj mne blbé. Rodičia si od nás rozbalia darčeky a oni nič, hmm no cítila by som sa blbo a oni určite tiež. Možno sklamaní.

autor
20. dec 2022

@elizabet173 Rodičia si to tak asi predstavujú. Bohužiaľ sa ku všetkému, čo sa bratov týka stavajú veľmi pasívne.

bluka2
20. dec 2022

Takže ty chces dať darček preto, aby si sa ty necítila blbo? Tak si od nich zober trochu príklad, oni sa necítia blbo vyciciavat rodičov (už ako dlho?), ty sa rozhodne nemusíš blbo cítiť kvôli darčeku 😀

autor
20. dec 2022

@tenerifka Rodičia sú sklamaní, nahnevaní, ale vlastne ich v tom podporujú, zlyhala výchova totálne z ich strany.

morgane1975
20. dec 2022

@autorka oni sa necítia blbo že vyzieraju rodičov? Keď sa rodičia pominu tak čo bude? Prídu vyzierat vás? Manžel to bude tolerovať? Mám švagrinu čo to ma tak ako vy a verte že brat keby to vedel pred manželstvom ani si ju nevezme. Stoja vám hádky s manželom za to? Nemala ste sa vydávať mala ste ostať doma a starať sa o bratov. Chudák manžel, čo ho čaká?

autor
20. dec 2022

@bluka2 Práve to je tá irónia . Že mne by to bolo ľúto im nič nedať. Ale pravdu má manžel.

vler
20. dec 2022

Autorka, blbo by sa mali citit jedine nepracujuci dospeli a aj rodicia ktori to toleruju/umoznuju. Som na strane tvojho manzela

bluka2
20. dec 2022

Vy ste všetci nejakí pasívni, nakopat do zadku ich môžeš aj ty. Napr. daj im do peknej obálky poukážku na exkluzívnu konzultáciu na úrade práce, a druhému knižku "77 rád ako sa vyhrabať z latergie"

marsmykkok
20. dec 2022

Podľa mňa Vás tých pár eur nezabije, naozaj kúp niečo lacné, napríklad lacnú kozmetickú kazetu alebo veselé ponožky každému pár-v gate a iných obchodoch ich majú po 2 eurá. Nedávala by som na darčeky pre nich 50 eur alebo viac ak nevedia oplatiť vlastnou vinou, ale ak dáš 5 alebo 7 eur za darčeky pre oboch, nezabije vás to a hlavne ty sa budeš cítiť dobre. A určite to poteší aj ich.
A zase nesúdme ich, nekráčame v ich topánkach, tu nikoho netrápi že žena 40 rokov nikdy nepracovala a ani sa nechystá a živí ju muž. Ale zrazu ak ide o chlapov koľko moralistiek. Nevieme čo je za tým, možno nízke sebavedomie, psychické problémy a podobné, každý normálny človek potrebuje aktivitu a nebude sedieť celý život doma. Ak sedia, má to nejaké dôvody a nie je to len lenivosť.

viera77
20. dec 2022

Máš rozumného a uvedomelého manžela. On musí chodiť do práce, aby kúpil darčeky pre niekoho, kto nechce chodiť do práce, zarábať peniaze, ktoré by mal zase minúť na darčeky pre teba/vás? Aká ľútosť? Že nedostanú darček? A oni prejavia akú ľútosť, že vám nedajú žiadny darček? Uvedom sa konečne dievča, je najvyšší čas!

bluka2
20. dec 2022

@marsmykkok žena 40 rokov, čo nikdy nepracovala sa zrejme v 99% prípadoch starala o deti a domácnosť, nie? To je niečo úplne iné

stevvvka
20. dec 2022

Zeny su starostlivé o vztahy, ale ozaj by sa uz mohli dospeli chlapi spamatat. To skor by malo byt naopak, ze oni ako chlapi kupia darcek sestre - zene, ako dzentlmeni. Ale to by museli mat najprv z coho, ze.. Ja by som im dala nejaku malickost, par ponoziek napriklad, nedat darcek na vianoce ich nevychova, teba to bude mrziet. Ale veru by som hodila rec niekedy, ze necakas nic na oplatku, ale mohli by sa aspon o seba uz starat. Ako vlasrne žijú? To su cele dni doma?

Kazdopadne by som respektovala manzela a skusila navrhnut ozaj malickost, ze tebe na tom zalezi. Ale ked vidis, ze je manzel proti, zamysli sa nad tym, s kym chces byt za dobre. Ci zijes s muzom, alebo s bratmi

viera77
20. dec 2022

@marsmykkok Zabije pár euro alebo nezabije...tu ide o princíp a použitie zdravého rozumu.

bluka2
20. dec 2022

Kúp za tie peniaze radšej niečo pre muža 🙂