Manžel mi odmieta dať peniaze na kar mojej matky

michaltat
28. júl 2022

Zomrela mi mama, riesime pohreb.

Z bratom pojdeme na polovicu.
No tu nastava problem, manzel mi odmueta dat na kar jeho svokre podotykam som na materskej..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera
28. júl 2022

Uprimnu sustrast spytaj sa ho...Ci by sa mu pacilo, keby to bude jeho mama a ty mu tiez zakazes dat na kar....Ako mu bude?...

alchemilkazltozelena
28. júl 2022

@michaltat to je strašné že sa riešia takéto veci.. keď zomrie blízky človek . Má ti byť nápomocný a nie toto 😰

petamich
28. júl 2022

nuz tu tazko radit 🤷‍♀️ skus sa s nim porozpravat, ci to mysli vazne, ved v takejto chvili ta mal podporit a vybavovat pohreb za teba, pripadne minimalne pomahat vybavit a nie nedat ti na kar, boze zeny, kde na tych chlapov chodite a ak mas dobre vztahy so svokrou postazuj sa jej, ze ti jen syn odmieta dat na kar tvojej mame

meluela
28. júl 2022

@michaltat manzel je totalny hnup, osamostatni sa od neho pri prvej moznej prilezitosti

janinah
28. júl 2022

Ved mu to vrátiš z dedičstva,lakomcovi jednému. Druhá vec je,že na pohrebné výdavky má každý našetrené /či asi sa mýlim?/,lebo ja mám aj moji rodičia mali.

saxana000
28. júl 2022

A mamina bola nemajetna? Ci budete cakat na dedicske?prepac lebo mi je to cudne kazdy slovak 50+ co poznam ma proste peniaze na pohreb odlozene/ nasporene..
Ked na to nemate nemusite robit kar.maminu pochovajte ako sa patri a potom domov.hadam na truhlu a hrobara ti muz peniaze da.

kitycat
28. júl 2022

Toto snad ani nie je pravda... Vydeluje ta aj v beznom zivote, ci len sa nemali radi?

Uprimnu sustrast, nieco taketo riesit... Mal by sa hanbit..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
28. júl 2022

Hej vlastne az po dedicskom..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
28. júl 2022

@michaltat ked si aj na materskej, tak mas matersku, to nemas pristup k financiam? S tymto si suhlasila?
Ak mas muza somara, popros brata nech to zatiahne. Ked budes mat (pojdes do prace, pride materska/rodicak) mu vratis...

janinah
28. júl 2022

@elizabet173 ja som sa k otcovým peniazom na pohreb dostala hned,tak sme to mali zariadené,aj moja dcéra sa dostane hned k tým mojim,ak by.....

michaltat
autor
28. júl 2022

@elizabet173 zablokoval sa jej ucet mala na nom na pohreb no nestihl
@elizabet173
@0silvia0 chceli sme riesit plnu moc ale uz sa ti nestihlo, ano ved idem v auguste do prace aj som mu povedala, ze takeho sebca som nevidela

ninusa221
28. júl 2022

Toto je choré.. ste manželia mate mať spoločný účet.. u nas drži kasu mama..

michaltat
autor
28. júl 2022

@ninusa221 nas otec zomrel pred 5 timi rokmi

0silvia0
28. júl 2022

@michaltat takto sa tvoj chlap ukazal v tom pravom svetle. Aspon sa v buducnosti budes vediet zariadit. Nuz, velkoryseho chlapa veru nemas, je mi to luto.

ninusa221
28. júl 2022

@michaltat vsak myslim ze s manželom mas mat spoločný ucet…

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaltat
autor
28. júl 2022

@boldo87 mam svoj ucet a on svoj je lakomy vsetko sa mu da drahe, podotykam nemame ziadnu hypoteku mame vlastne byvanie

bajka16
28. júl 2022

To je manžel? Keby to bola aká zlá svokra on má stať pri tebe teraz. To je smutné toto 😔

saxana000
28. júl 2022

Tak potom.len poprosit brata nech to zatiahne cele a vrati sa mu to po dedicskom konani..

mouxa
28. júl 2022

Aj my sme mali v rodine podobny "problem". Moja krstna mama zomrela den pred Vianocami a moj bratranec (jej syn) si "musel" pozicat peniaze na pohreb od manzelky s tym, ze ona sa potom nevedela dockat, kedy jej tie prachy vrati. Hlavne, ze "zo svojich" penazi nakupil darceky pre ich 3 deti aj pre nu... Nechapem taketo zmyslanie. Ja by som ani sekundu nevahala a dala by som kludne svoje zarobene prachy keby sa to tykalo napriklad mojej svokry...a to si az tak extra nerozumieme...

michaltat
autor
28. júl 2022

@mouxa viete co je mi uplne do revu...

mouxa
28. júl 2022

@michaltat je mi to luto, naozaj :(

viera
28. júl 2022

Tak jedina moznost je, ze brat zacvaka aj za teba a pri dedicskom konani sa odrata ciastka....Ktora pojde bratovi...A z dedicstva by som nedala pricuchnut z tych penazi ani cent muzovi...A vobec by som s takym clovekom ani neostavala....Sorry...

michaltat
autor
28. júl 2022

@viera ja mam jasno, ze z tych penazi si kupim byt mozno aj pre seba

cacianka
28. júl 2022

Úprimnú sústrasť 🌹
Môže brat zaplatiť všetky náklady ? Popros ho, vysvetli mu, ak budete mať dedičské tak mu vrátiš,aj s bonusom, alebo z výplaty mu splácajú, ale ak budeš mať nejaké dedičstvo, prosím ťa - ani cent nevenuj na muža a spoločne veci, šetrí si na tajno bokom a kúp si bez jeho vedomia nejaký byť, aby si mala rezervu v prípade potreby.
Mám dojem, že toto nie je váš jediný problém, tak sa pripravuj na osamostatnenie.
PS. Dar s dedičstvo je iba tvoje, nepatrí do BSM

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
28. júl 2022

@janinah ak má dispozičné, tak sa dostane, ak nemala, tak nie