Manžel ma psychicky týra. Môžem zavolať políciu?

12. sep 2024

Vysmeju ma ? Je psychiatricky pacient...fyzicky mi neublizuje...ale toto co predvadza doma a robi mi je strasne....prosim pomozte mi...mam male dieta..nemam kam ist...mozem zavolat policiu ?

oktobermimi
12. sep 2024

Ja myslim ze mozes.

oktobermimi
12. sep 2024

Ale,iba myslim

beata_k
12. sep 2024

Zavolat mozes, ale ako pridu tak odidu. Dohovoria mu, ale nevezmu. A co potom?

autor
12. sep 2024

@beata_k myslim tak ze ho zavru proti svojej voli na psychiatrii..uz tam bol pred polrokom len to siel dobrovolne

beata_k
12. sep 2024

Ublizuje ti? Sebe?

klarissa25
12. sep 2024

A čo tým získaš keď ich zavoláš? Véd on za to nepôjde do väzenia..mala by si sa postaviť a vlastne nohy a nevyhovarat sa ze nemáš kam ísť lebo vždy je aj iná možnosť

oktobermimi
12. sep 2024

Pripadne sa vyhraza nejako ublizenim ? Tebe/sebe?

mondolina
12. sep 2024

proti jeho vôli určite nie. vieš radšej by som bola obrazne pod mostom aj s dieťaťom ako so psychopatom v jednom byte.

stanulienkat
12. sep 2024

Nie, nezavru ho. Ak ti fyzicky neublizuje, tak ani nemusis volat. Oni mu nebudu dohovarat, aby sa krajsie spraval. Iba ak by nepricetne vystrajal, mozes volat sanitku, nech ho zoberu na psychiatriu. Nemas rodinu? Alebo aj azylak je lepsi, ako nechat dieta aj seba trpiet. Choroba sa u neho prejavila az po dietati?
Alebo co najskor do prace a do podnajmu, ubytovne..

autor
12. sep 2024

@beata_k no momentalne uz 5 dni psychicky...schudla som za tychto 5 dni 6 kg !!!! ...prisaham...je to sialene...ma nestabilnu emocnu poruchu osobnosti...v minulosti ublizoval aj sebe...zbil ma 2x...ale najhorsie je to psychicke tyranie...toto neprajem ziadnej zene...

beata_k
12. sep 2024

Ved zavolaj a popis situaciu. Povez im, ze ta napadol. Povedia ti co dalej. Neboj, neodhryznu z teba.

oktobermimi
12. sep 2024

Lieky berie? Nema epizodu? Isto volaj..a daj vediet a rano, ak nic nepomozu volaj jeho dr a vysvetli situaciu co sa deje poslednych niekolko dni a uvidis co ti poradi tiez dr

autor
12. sep 2024

@stanulienkat ano az po dietati....vzdy maval depresie...ale to sa na tri dni zavrel do izby a potom bol v pohode...az zrazu zzcinal spachat samovrazdy v minulom roku..vzdy sme ho zachranili...a zrazu sa to pretocilo cele a uz ublizuje len mne...trva to polroka a ja som prestala dufat ze sa niekedy zmeni s touto diagnozou

glade22
12. sep 2024

Skús zavolať 112, oni ti poradia. Na psychiatriu odváža pacienta zachranka v sprievode polície

oktobermimi
12. sep 2024

On je bipolarny z depresiou? 🫣

glade22
12. sep 2024

A išla by som aj k ochotnej susede, ale neostala by som tam teda

autor
12. sep 2024

@oktobermimi lieky uz vymenil troje alebo stvoro...jemu proste nezabedaju absolutne...mne sam psychiater zavolal ze na toto su aj oni prikratky a vraj uz bude cely zivot taky,, bud sa zabije alebo bude zit takto

modrykolibrik
12. sep 2024

@autorka zavolaj na zachranku ze muz ta napadol, vykrutil ti ruku a bojis sa ho, ze bol zavrety aj na psychiatri a vyhraza sa, ze sa zabije. Keby sa ta opytaju ze ci ta napada ustavicne povedz im ze to ma navalove, ze 10 minut je ok a potom zas mu prepne. Zachranka ho pride zobrat v sprievode policie. Neboj sa pomozu Ti hlavne im povedz ze ta agresivita je taka ze chvilku dobre a potom zas a oni pridu neboj sa robim v zariadeni a toto bezne robim a nikdy neodmietli prist a este povedz ze mas male dieta a bojis sa aj o jeho zivot

autor
12. sep 2024

A bol to normalny chlap ...aleze uplne...vzorny otec...a zrazu toto sa stalo? Alebo 7 rokov sa pretvaroval ? Nerozumiem tejto chorobe ale co si o tom citam tak to je uz od detstva ...jemu to prepuklo po 30-tke !! ...sialene nieco...pisu aj ze zivot s tymito ludmi je hrozny...a nemali by mat rodiny... ach zeny...

oktobermimi
12. sep 2024

Oooou toto je, zleeee

maminkadeticiek
12. sep 2024

Preco nezbalis dieta a nejdes k rodicom alebo aurodencom?Neexistuje ze nemas kde ist.Alebo to kria.centra.

modrykolibrik
12. sep 2024

@autorka ak je to tvoj manzel treba ho zbavit svojpravnosti lebo on uz je nebezpecny jak pre seba tak aj pre ostatnych

kitycat
12. sep 2024

A ku jeho rodine?

Zase toto nie je ryzden trvajuci stav, co cakas, ze policia vyriesi? Ty mas odist aby v tomto dieta nerastlo

oktobermimi
12. sep 2024

Autorka sama som bipolar z depkou. Ale musel prijst spustac tohoto, u mna to bola silna trauma, tiez som mala brutalne stavy bez liekov, za to ta chapem alutujem🫣

autor
12. sep 2024

@modrykolibrik ja ho urcite nechcem chranit ale naozaj je lepsie si vymysliet ze ma napadol a tak zavolat ? Lebo posledne dni je len psychicky teror...nebude matnejake horsie dosledky on sam potom ? V tom konecnomdosledku mi je ho luto...ved on sam nechce mat tuto chorobu ....ale toto co ja prezivam zeny....ach

oktobermimi
12. sep 2024

@modrykolibrik max ho na 24h vykazu z domu...

autor
12. sep 2024

@klarissa25 ja sa kurnik nevyhovaram....rodicov mam v zahranici...pracujem...mam HO...no akoze jedine to centrum ma napada....ci naozaj zi myslite ze to je take jednoduche ?

marca12
12. sep 2024

Musis zahodit lutost,pomozes mu jedine tym,ze ho dostanes na psychiatriu. Neviem,co by som robila. Zavolat psychiatrovi a poradit sa ako ho dostat na psychiatriu? Alebo zavolat policiu,ze je psychicky chory a obrozuje ta,nech ho beru na psychiatriu?

modrykolibrik
12. sep 2024

@autorka on potrebuje hospitalizaciu. Ak mu nezabera lieca to je velmi zle. Budes cakat dokial ozaj nezabije teba? Prip. Zavolaj na psychiatriu kde lezal ze toto sa deje a ze si uz zufala.a oni mu bud zavolaju zachranku alebo ti povedia aby si ti zavolala.
Ty si v podstate nevymislas len povies, ze Ta chitil za ruku a trebars ta zhodil alebo sotil. Proste nieco kde nebude vidiet na rukach alebo tak keby sa branil, ze on nic take nespravil. Musis to trocha prifarbit ja to tiez tak robim lebo inak v 99 pripadoch by mi zachranka neprisla

autor
12. sep 2024

@kitycat ano...mam...riesim to...polroka to riesim...10 000 eur som dala na kadejake liecby uz...lebo alventa najsilenjsia davka mu ani nezabrala ani dalsie dvoje lieky !! ...snazila som sa..lubila som ho a aj on mna a nebol takyto 6 rokov nasho vztahu ! ....ja od neho odiat chcem ale rozhodla som sa len dnes...