Manžel má priateľku a budeme sa rozvádzať. Čo ďalej?

mirik33
17. aug 2013

Ahojte. Moj manzel ma priatelku. Trva to uz rok, co je dost dlha doba na to, aby sa spametal... Ale nie. Neprekaza mu ze o nej viem a podla neho vsetko to je iba moja vina....Tak som podala ziadost o rozvod. Ale on sa rozvadzat nechce. Jasne doma ma istotu a este si aj uziva... Zo sudu zatial nic neprislo. Takze zatial si je isty tym, ze ja by som od neho nikdy neodisla. Ja uz nemam silu. Som z toho velmi unavena... Absolutne neviem do coho idem a co ma caka... A ako to zvladnem. Prosim, piste. Budem rada za kazdy postreh, nazor, skusenost.....

vefi89
17. aug 2013

@mirik33 mať môj muž inú známosť- a je jedno či dňovú, či mesačnú a či ročnú, ale pokiaľ by zasunul do inej, nieto ešte vydržiaval inú, tak idem čím skôr kade ľahšie. sú veci, ktoreé tolerovať nemienim.
nepíšeš v akej si situácií, či si fin. samostatná, či máte deti, či žijete vo vlastnom, alebo v prenájme.

janinah
17. aug 2013

hádam nečakáš,že povie,že je to jeho vina...a nechápem na čo si rok čakala?že sa spamätá? a ešte napíš,že mu stále perieš,varíš a spávaš s ním a ja odpadnem 😠 ...zámerne som trochu nepríjemná,aby si sa zobudila,nabrala odvahu a guráž a riešila svoj život,držím prsty 😉

aristka
17. aug 2013

@mirik33 takže pri tejto situácii by ste si mali dať pravidlá vášho fungovania a to nie ako manželia ,ale spolubývajúci a vedenie domácnosti...a určite by som sa išla poradiť s právnikom aj ako s financiami a načo máš právo ....a buď silná ....

kaktusik007
17. aug 2013

@mirik33 takze okamzite - vyzivne na seba ako manzelku, vyzivne na deti ak su a ich zverenie do tvojej starostlivosti...

no a inak - pekne krasne odkladanie penazi, pretoze bude to fakt ze zle... lebo rozvod, ten je vzdy zly...

ale vies ako po nom pekne vyjde slnko??? 😉

mirik33
autor
17. aug 2013

@vefi89 mame syna a byt s hypoteko, ja zarabam okolo 650 v cistom. Bojim sa toho, co bude, pretoze on sa rozvadzat nechce. A kazdy mi hovori, ze nemam byt sprosta a odist do podnajmu. Maju pravdu zbavi sa ma, este mu ostane byt?

vefi89
17. aug 2013

@mirik33 ako prvé si mala podať zverenie syna do svojej starostlivosti, k rozvodu by som pridala určenie výživného na mal. dieťa aj na rozvedenú manželku, a ak máš na to, aby si ťahala ten byt, tak by som si aj ten bojovala prostr, BSM 😉

adri266
17. aug 2013

@mirik33 najlepsie bude, ak sa poradis s pravnikom. Ak ste byt kupili spolu, tak je oboch. ale vsetko zavisi aj od toho, ako sa dohodnete. A suhlasim s inymi, cim skor sa o neho prestanes starat, prat, varit, zehlit, atd, tym skor on vypadne z domu. Pretoze u TEba ma komfort a u nej vzrusenie. A este, ak sa rozvediete, moze sa stat, ze to, co sa mu u nej doteraz pacilo /zakazane ovocie, ze bola vzdy pripravena, cerstva, atd/, tak sa mu uz pacit nebude. Preto sa nechce rozviest....ale cudujem sa , ze si mu to tolerovala tak dlho. A v spalni to ako fungovalo? Dufam, ze povies, ze si s nim rok nespavala....lebo potom sa fakt necudujem, ze nechce odist. Naco aj???
A este, tusim su tu aj take temy, ze manzel nesuhlasi s rozvodom, precitaj si ich alebo skus skontaktovat pisatelky, ako to riesili ony.
V kazdom pripade, drzim prsty

aristka
17. aug 2013

@mirik33 nemáš prečo odchádzať do podnájmu ,buď sa dohodnete sami ako sa majetkovo vysporiadať alebo bude vám odporučený mediátor a ak nezaberie vyrieši to súd ...čo sa týka toho, že on sa rozvádzať nechce ..on nemusí ...to vyrieši súd a samozrejme ty to rieš ,že budete žiť ako spolubývajúci ....a sama by som sa vysťahovala zo spálne a šla spať k synovi alebo si rozdelte izby a dohodnite podmienky spolužitia...žiadne hádky ...,ale pevné pravidlá a vyhľadaj právnu pomoc a budeš vedieť čo ťa čaká...

maminuska
18. aug 2013

@mirik33 zvládneš. Nie si až v takej zlej pozícii. Máš prácu a budeš mat aj výživné na syna .
Tak ako ti poradili dievčatá zruš akýkoľvek jeho konfort. Neper , nežehli a nevar mu .
Rok je fakt dlhá doba na to aby sa muž spamätal . Toto nie je bezhlavý krok a myslím že za zachovanie manželstva si urobila viac než dosť. Treba si konečne začať vážiť seba. 😉

mirik33
autor
18. aug 2013

@maminuska dakujem za pozbudive slova...len ma to stoji dost vela sil, tvarit sa v pohode pred 5rocnym synom, ktory je cely vyteseny z tatinka. A tatko zasa vie co povedat, aby ma to zabolelo. Aka som zla matka a manzelka. Ako nezvladam vychovu a vlastne nic....A aby som si dala pozor, lebo pridem aj o syna...

mirik33
autor
18. aug 2013

@aristka kto je mediator? Odporuci ho sud pri rozvode automaticky, alebo to je dalsi proces?

maminuska
18. aug 2013

@mirik33 neprídeš.
To su klasické keci mužov. Nemáš prečo - pracuješ , staráš sa , nepiješ , nefetuješ. Obrniť sa treba voči takému a nepripúštat si to . Íst si pokojne za svojim cieľom s rozvahou .
To čo on robí sa volá psychické týranie. Obet je potom už tak zdecimvaná že si myslí že ani vodu do pohára správne nenaleje. Naozaj je najvyšší čas z takéhoto vztahu odísť.
Treba sa však pripravit na to, že ked dostane do rúk tvoj návrh na rozvod začne besniet, vydierať , vyhrážať sa a prosiť...... . Musíš byť silná , nesmie ta zlomiť.

jvlo
18. aug 2013

o dieta nemas preco prist. Tvoj manzel je pekny hajzlik, okrem toho ze si nasiel druhu, ma odvahu ta takto psychycky nicit? Joj, takyto chlap ma len jedno stastie, ze nema zenu s mojou povahou. Zelam ti vela sil, budes ich potrebovat... 🙂

mamavera
18. aug 2013

@mirik33 tvojmu podarenému "manželíkovi" povedz, že si nepraješ, aby sa ti vyhrážal, že prídeš o syna. (Mohol by on prísť o zuby...) Ale priprav sa na to, čo ti písala maminuška - nadšený z rozvodu nebude, veď život, ktorý žije teraz, mu závidí polovica mužov - mať doma manželku, ktorá sa mu stará o syna a zabezpečuje full servis a milenku k tomu...Ak máš podporu rodiny, odsťahuj sa ty, vyhneš sa denným slovným útokom na teba z jeho strany. Ak nie, máš prácu, budeš dostávať výživné, zvládneš aj podnájom. O dieťa nemáš prečo prísť, ale požiadala by som o výživné a o zverenie syna do tvojej starostlivosti. Neboj sa, zvládneš to, tak, ako to zvládli mnohé, aj ja. Drž sa.

mirik33
autor
18. aug 2013

@maminuska aj toho sa bojim, ze ma uprosi a to by bola moja prehra...

maminuska
18. aug 2013

@mirik33 nesmie ta uprosit , to si daj ako záväzok , nesmie!
Vždy si predstav že ked ta uprosí , nič sa pre teba nezmení , zas to bude tak ako doteraz . Máš šancu na nový život a po čase aj s niekým iným , to si fakt chceš dať vziať ?

kveta
18. aug 2013

@mirik33 Ty sa chces rozvadzat? Skutocne sa chces rozvadzat? Lebo mam pocit, ze len dufas, ze nim rozvodove papiere otrasu natolko, ze milenku necha..

Vieme toho dost malo na to, aby sme radili. Kazdopadne ak by Tvoj muz chcel zit s milenkou uz by s nou zil.. Ale on chce zit s Tebou..

maminuska
18. aug 2013

@kveta v 90 % tvojich názorov s tebou suhlasím , teraz sa však vopchám do tých 10%.
Ak niekto má systém v ktorom mu je dobre, nechce ho meniť - tým som myslela jej muža a nie je to preto že chce byt so ženou , ale preto že mu to tak jednoducho vyhovuje a možno je to práve milenka ktorá nechce aby bol u nej doma nasáčkovaný.

V čom s tebou ale suhlasím , je to či sa vôbec
@mirik33 chce rozviest alebo chce aby s tým konečne prestal.

mamavera
18. aug 2013

tiež s kvetou nesúhlasím, prečo by si kazil takýto super život bývaním s milenkou? Poznám muža, ktorý má milenku už najmenej päť rokov, manželka sa s ním nerozvádza, drží dekórum pred deťmi, keď pár krát do roka prídu domov, je veriaca a muž veľmi dobre zarobí, čo jej vyhovuje. Prečo by sa jej muž rozvádzal? Odskočí si kedy chce... 😝 😝 😝 😝

mirik33
autor
19. aug 2013

@maminuska mate pravdu v tom, co pisete. Ked sme sa brali, myslela som, ze z lasky a na cely zivot. A je tazke zahodit 9 rokov za hlavu a zacat od znova. Neviem co ma caka, a coho vsetkeho bude schopny on.... Ale tiez viem, ze mi velmi ublizil,ponizil ma... A snazim sa, aby sa to co najmenej dotklo syna, ale deti su velmi vnimave a on vidi ze sa nieco deje...A ja som na tom tak, ze aj ked momentalne nemam chut si s niekym inym nieco zacat, chcela by som aby ma niekto objal a dal mi silu, ale vobec to nemusi byt on....

severanka96
23. aug 2013

ťažké obodbie je rozvod...mám za sebou až dva...a neľutujem 🙂 je mi ľúto len to,že môj vtedy 3ročný syn to musel prežiť so mnou...dnes má 17,malý jeho brat 2,5 roka a vieš čo mi vravieva?ako dobre mami že si ho nechala,aj keď neskoro,ale našla si nám dobrého otca.a vieš ako volá toho svojho?max.bios(biologický otec) sám si ho tak nazval,a veľa zlého nám narobil,skutočne veľmi veľa,to aj na 5životov rozdeliť by bolo veľa,ale dieťa časom vycíti aj tak nazhody a trpí nimi.vieš kým je dieťa malé lahko si ho získa ale časom pribudne rozum a bude vedieť čo sa deje okolo neho...a vieš dieťa otca nestratí rozvodom,ale ty v manželstve dokážeš byť šťastná?moji rodičia boli spolu kvôli nám deťom a nežili naj,ba naopak,do dnes mame vyčítam prečo nás nepopakovala a šla čo najdalej....ale rozhodnutie je na tebe a uisťujem ťa,ľahké to nebude.a ak nebudeš vládať,zrovna si pýtaj výživné aj na seba,nielen na dieťa.držím palcd

juliana77
24. aug 2013

@mirik33 Z toho ako opisuješ svoje pocity a obavy si niekde na polceste v rozhodovaní.

Nerozumiem, čo robí v tvojom slovníku slovo "bojím sa". Báť si sa mala doteraz a môžeš byť rada, že ťa manžel nenakazil niakym smradom.

Tebe bude zverené dieťa, rok ťa manžel ťahá za nos a nemá ani toľko úcty voči tebe, aby vzťah po prevalení ukončil, ked sa rozvádzať nechce ako píšeš, našiel si inú posteľ, nech si nájde aj iné bývanie. On by sa mal báť a nie ty.

Obávaš sa, že sa necháš ukecať, ak to urobíš, čo nebudeš prvá ani posledná a odklepneš manželovi ročný vzťah ako malý prehrešok po ktorom sa dá normálne ďalej žiť, klesneš u neho "na cene".

Pekné, že berieš ohľad na vaše spolužitie a na syna a aj on bral, alebo berie ohľad?

miku1
24. aug 2013

@mirik33 Keď si taká zlá matka, manželka a neviem čo ešte, ako ti vraví manžel....prečo sa potom rozvádzať nechce ??? !!! Takéto sprosté reči púšťať jedným uchom dnu a druhým von. O syna určite neprídeš. Žiaden súd neprisúdi dieťa otcovi, pokiaľ matka nie je nejaká sfetovaná, alkoholom opojená, hotová troska...A to ty zrejme nie si. Takže hore hlavu, a hlavne veľa síl do ďalších dní.