Rozvod - súd určil kolízneho opatrovníka

mirik33
22. aug 2013

Ahojte,pred nedavnom som podala ziadost o rozvod terz mi prisiel domov list, ze sud urcuje kolizneho opatrovnika. Co to znamena? Prosim, vsetky, co ste si tym presli ohlaste sa nech viem co mam cakat, a co sa tam bude diat...

evelynm
22. aug 2013

kolizny opatrovnik je clovek z UPSVaR, ktory ma vo veci rozvodu hajit zaujmy dietata. Je to standardny postup, neboj sa. Pravdepodobne s tebou bude chciet hovorit, presetrit pomery v domacnosti, vztah dietata k rodicom atd.

jajka71
22. aug 2013

kontakttuj upsvar, odbor kurately, znamena to v zasade, ze sud urcil toho, kto bude posudzovat vasu rodinnu situaciu, to ci je manzelstvo tak radikalne rozvratene, ze je lepsim riesinim rozvod, do akej miery sa viete ako dvojica i ako jednotlivci postarat o dieta, ake ma byt vyzivne....
v zasade skus tomu zamestnancovi uradu prace otvorene povedat co a ako s tym, ze budes velmi opatrna, aby si nebola vykreslena zle na sude....

tajga
22. aug 2013

kolízny opatrovník zastupuje dieťa pred súdom , to znamená ak sa rodičia handrkuju kolízny prešetruje čo je najlepšom záujme dieťaťa, nie vždy sa koná šetrenie v rodine nie je to vždy nutné

sissy27
23. aug 2013

@mirik33 kolízny opatrovník zastupuje na súde záujmy dieťaťa, keďže ty ani tvoj budúci exmanžel nie ste považovaní za objektívne osoby, lebo máte k dieťaťu nejaký vzťah... kolízny opatrovník môže prísť pozrieť domov, ako žijete, či dieťa má všetko čo potrebuje, resp. či bude mať všetko potrebné u toho z rodičov, komu by malo byť po rozvode zverené do opatery... v podstate nič hrozné, u nás na súde sa len sudkyňa spýtala, či má nejaké výhrady alebo pripomienky k rozsudku, nemala a ani s nikým z nás nehovorila, nebola pozrieť u nás... ja som ani nevedela, že existuje, až na súde som zistila 😅