Manžel ma nepodporil v kariérnom rozhodnutí

19. dec 2023

Potrebujem sa len vyzalovat... Mali sme s manzelom dohodu ohladom kariernych rozhodnuti, konkretne ak jeden prijme ponuku prace zo zahranicia na urcity cas, aby sa posunul karierne, nebudeme zit oddelene od seba stovky kilometrov a druhy ide s nim.
Bolo to myslene hlavne tak, ze ponuky sa hrnu (iba) jemu a chcela som ho uistit, ze pokial sa rozhodne ist touto cestou, zvladneme to a som ochotna si dat napriklad aj rok pauzu, aby sme to nejak zladili a neprisli o vztah, ktory mame myslim si dobry a funkcny. Nie, nie je to tak, ze by sme bez seba nevedeli pat minut vydrzat, chodievame bez seba na sluzobky a zijeme. Mala som pocit ze to vidime rovnako, v com mi on pritakaval, ze hej, to by bolo lepsie, keby sme boli v zahranici spolu.
Deti este nemame, chceli by sme, ale on sam povedal, ze v pohode, nemusime sa ponahlat, skor ja uz som na to tlacila. Ale k veci.

Co sa nestalo, prilezitost skusit nieco ine sa naskytla mne. Myslela som, ze to doma preberieme a uz som si predstavovala ako sme spolu inde. No ostala som ako obarena z reakcie mojho manzela stylom ,,zblaznila si sa", ,,to co je za napad", ,,ja urcite teraz nikam nejdem", ,,nemame tu dost starosti, potrebujeme si este prirobut tym, ze odideme?!", ,,nechcela si nahodou deti?"... no zamrzelo ma to. Ja by som to prenho spravila. Myslim, ze je jasne, ze bez neho nikam nepojdem.

janinah
19. dec 2023

Tak spadli ti ružové okuliare.Zvaz,či sa nedá vymyslieť kompromis.Deti zatiaľ nie sú,ja by som to tak ľahko nevzdávala.

bmolko
19. dec 2023

a o 10 rokov si budeš triekať hlavu o stenu....

minenkak
19. dec 2023

Tak vieš čo ty chceš a on nie ,zbal sa a choď ak chceš

gejb
19. dec 2023

Možno je to len prvotný šok...predycha to, pripomeň mu dohodu a preberte to bez emócií

domkakvet
19. dec 2023

Zalezi aj od veku, ak mas viac rokov naco pojdes do zahranicia.

petamich
19. dec 2023

podla mna mu treba nechat cas, nech to spracuje a porozpravate sa o tom o par dni

ono dohoda je fajn kym je hypoteticka a ked nastane realita vzdy to je sok, spracujte, sadnite a porozpravajte sa

zmrzlinka2021
19. dec 2023

Hľadajte riešenie, ktoré bude pre vás dobre ako pár. Priorita je vždy vzťah, nie kariéra.

petronelag
19. dec 2023

@domkakvet Aj ja si myslím,že záleži od veku.

lindous
19. dec 2023

Tá dohoda bola obojstranná alebo len ty si povedala, že by si išla s ním? Na základe toho, že ty by si to pre neho spravila sa nedá očakávať, že aj on pre teba... takéto hypotetické otázky a rozhovory často dopadnú inak, keď príde na lámanie chleba, človek si jednoducho nevie predstaviť ako bude v niektorých situáciach reagovať a nakoniec to je inak ako si myslel.. kedy ste sa takto dohodli? iné je to v mladosti, iné keď už tu je niečo vybudované...zmenila sa vám medzi tým nejak situácia, keď píšeš, že hovorí, že máte dosť starostí tu?... on tam má aké kariérne možnosti v porovnaní s prácou tu?... ale minimálne rozhovor a diskusia nastať mala, pýtam sa na tieto veci, len preto či si sa nad tým zamylela zo všetkých strán, iné je sa zdvihnúť a odísť po škole a iné, keď je kariéra rozbehnutá... navyše ho to asi až tak nelákalo nikdy, keďže on nikdy žiadnu ponuku neprijal ... súhlasím s babami, nechaj to uležať, sebe aj jemu a porozprávajte sa o tom

oriesocek
19. dec 2023

Tak on predpokladal, ze to bude asi jeho kariéra, nie tvoja.... Pri ženách je zlozitejsie, aby ju muž nasledoval umožnil jej takýto karierny postup. Závisí aj od podmienok relokácie a toho, co by tam on robil. Asi to bol pre neho velký šok. Aj mne vo firme ponukali kadečo za posledných par rokov, rovnako aj personálky moznost práce v zahraničí. Ale teda neviem si predstavit sa prestahovat s celou rodinou (deti skola, najstarsi bude koncit na VS - takze by tu chcel ostat sám v byte). stupli by nam naklady a zase toto vsetko by firma nepokryla. my sme sa uz stahovali, ale kvoli manzelovej práci... kebyze mám menej rokov, idem znovu niekam, bola to dobrá skusenost... u nas vo firme su teraz vacsie moznosti cestovania, relokácie ako boli v minulosti... zase za rok na skusku nic nedás, ak uz nemas fakt vyssi vek a deti nechces mat velmi neskoro...

autor
19. dec 2023

Viem, ze reagoval ako nezvykne, vzdy ma podporoval, alebo som si to aspon myslela. Nikdy nemal reci ze zeny patria do kuchyne alebo co 😀 (ani teraz). A keby som mu chcela urobit napriek, prijmem to aj tak, co on vie.
Mna zamrzelo to ako sa k tomu postavil, akoby bola dolezita len jeho kariera, lebo on je pan tvorstva a moja nestoji za zmienku, ved aj tak pojdem na matersku, ze, naco sa snazit 😡 toto som mu aj povedala, odvtedy sa nebavime 😀

gelifil
19. dec 2023

stale nevieme ten vek...

dadka1997
19. dec 2023

Už si tlačila na to mať dieťa, možno to v jeho vnútri niečo prebudilo a začal nad tým rozmýšlať (muži dlhšie rozmýšľajú) .. no a teraz prideš s pracovnou ponukou do zahraničia...
Ďaľšia dôležitosť je váš vek ..
A veľmi veľká dôležitosť je či aj on s tym suhlasil .. je pekné, ze si sa mu ponukla ist s nim do zahraničia ale ponukol sa aj on tebe, či si to vzala ako samozrejmosť?

No veľmi si to musíte zvážiť, ono je ťažko.. napr. pred rokom som sa citila ist na to cestovat a ist robit do zahrancia, no teraz to tak necítim... čiže v klude si sadnut spolu za stol a prediskutovať to, ci je ta robota ozaj taka dôležitá či by fakt stálo za to isť do zahranicia.. a dalsia vec, ak by si sa rozhodla ze ides, ci pojde s tebou, ci je natolko vasa laska silna aby toto ustála .. .drzim palce

cervenaruza123
19. dec 2023

Myslim, ze vela zavisi od konkretnej situacie. Dohoda je jedna vec, ale ak on tu ma nieco rozbehnute a nechce menit, chce to budovat, tak sa neda uplne cakat, ze bude nadseny z toho, ze by mal dat vypoved a odist. Myslim, ze tak by to mohlo byt aj z druhej strany, ak by si ty tu mala nieco rozbehnute a on by nedostal v zahranici nejaku extra skvelu ponuku, ale by proste aj tak chcel odist, tak tiez by si asi nebola dvakrat nadsena. Myslim, ze vasa dohoda je v prvom rade to, ze nechcete byt oddeleni. No a uz podla konkretnej situacie sa musite dohodnut co a ako. Si vezmi, ze ta dohoda teoreticky znamena, ze ak sa odstahujete a on tri mesiace na to dostane skvelu pracovnu ponuku doma, tak sa vratite? A zahodis ty sancu? Taka dohoda sa tazko dodrziava na 100%, ze teraz jeden sa rozhodne a druhy ho bez vahania nasleduje. Lebo to by sa kazdy mesiac mohli na striedacku rozhodovat obaja a stale sa stahovat. Zmeny nie su lahke, musite to jednoducho prebrat a sa podla toho rozhodnut. Dohoda v style, ze jeden oznami a druhy bez vahania a rozpravania sa o tom ide a zahodi vsetko, by ani nebola prilis dobra.

autor
19. dec 2023

@lindous mas pravdu, ze som to mozno ja zle pochopila a ziadne ,,aj ja pojdem s tebou" mi nebolo slubene. Zrejme som to nejak automaticky predpokladala, co bola chyba.

Mame 30, on ma moznosti vsade na svete, ovela vacsie ako ja. Ostavali sme tu zatial z rodinnych dovodov

autor
19. dec 2023

@cervenaruza123 mas pravdu, situacia sa moze hocikedy zmenit. Ale tak snad by to ten rok vydrzal so mnou. Mne sa tie ponuky nehrnu ako jemu, ja nemam take moznosti ako on, bojim sa, ze je to teraz alebo nikdy. Mozno preto ma to tak vzalo, ze ho hned akoby zmietol zo stola nech nevymyslam 🙁 jemu sa to lahko povie, ked o pol roka dostane lepsiu ponuku ako teraz, no ja mozno uz nikdy alebo nebudem v situacii (napr s detmi), aby som do toho isla

20erika07
19. dec 2023

Ake tu mate starosti? A ked uz sa ti naskytla taka moznost a on by nemal problem tiez sa uplatnit, mozno by ste aj mohli ostat tam a neskor si tam zalozit rodinu ked spomenul dieta

lindous
19. dec 2023

A hovoril niekedy vôbec o tom, že by chcel žiť v zahraničí? Keď má takéto možnosti a ponuky a on nikdy žiadnu neprijal, tak podľa mňa jednoducho nechce a ty si si to zobrala len príliš osobne, vôbec mi to nepríde ako že by tým chcel povedať "načo, veď aj tak pôjdeš na materskú"... hlavne, keď píšeš, že takéto názory nemá.... nebaviť sa nemá zmysel, preberte v klude plusy/mínusy ... tá rodinná situácia už je vyriešená?

syslik81
19. dec 2023

a na ako dlho mas ist? ja by som sa zbalila a isla.. ty tych prilezitosti ako sama pises vela nemas...a mozno uz ziadna nepride.. len deti plienky lietane okolo muza a prizeranie sa na jeho karieru .. a jedneho dna ta vymeni za zenu kt ma karieru .. treba byt v zivote aj sebec a ak ta miluje vydrzi cakat na teba .. ak nie - mala si ruzove okuliare..minimalne mal s tebou prebrat pre a proti

muchotrafka298
19. dec 2023

Podla mna tam doslo k tomu, ze on to bral tak, ze to bude jeho kariera v zahranici, kam ho TY budes nasledovat. Nie ze pojdes robit karieru ty a pojde on s tebou a bude tam sediet doma. Teraz je zaskoceny, ze ty chces karieru v zahranici. Mylne si si vytvorila ideu, ze on s tebou pojde tak ako ty s nim. Z jeho strany predpokladam nikdy nezaznelo, ze pojde s tebou budovat tvoju karieru. On ma ake moznosti uplatnenia, ked ty budes v zahranici? Vedel by tam pracovat tiez alebo by len sedel doma bez prace? Lebo to je tiez nie nezanedbatelna vec. Pokial by sa jednalo trebars o kontrakt na 1 rok, tak by som isla. Dnes existuje kvatnum moznosti, ako byt spolu aj kazdy vikend-.

autor
19. dec 2023

@lindous ano, rodinnu situaciu uz vyriesila smrt blizkeho, bohuzial. Preto som aj myslela, ze by nam prospelo ,,vypadnut". Ale nechcem do toho rypat ani tym argumentovat, je to cerstve

alickapusinka
19. dec 2023

Pokiaľ nemáte deti chod uvidíš čo dalej. Ak to bude na rok dva a máš na deti čas išla by som aj za cenu že ON s tebou nepôjde .Určite zarobíš viac naučíš sa jazyk ak to máš ísť do cudziny. Viac plusov než mínusov išla by som na tvojom mieste. Nič ťa nedrží deti starosti chod urobíš dobre.

stanzi
19. dec 2023

Daj mu chvilu, nech to vnutorne spracuje, a porozpravajte sa o tom znovu s kludom. Ak vsak zmetie zo stola akukolvek diskusiu, uprednostila by som pracovnu prilezitost. Ak mu na tebe skutocne zalezi, mal by ta podporit, ved tu nemate zatial ziadne zavazky...

autor
19. dec 2023

Urcite mu necham priestor, aj teraz si rozmysla sam v tichu 😀 ja by som najradsej vedela na com som, ale tak, davam mu cas

bambi2225
19. dec 2023

Preboha, chod chod chod! som v podobnej situacii ako ty, kde mne dobra pracovna pozicia v mojom obore sa vyskytne raz za dva roky, ak vobec. Mam o niekolko rokov viac, ako ty a radim ti - urcite chod! vratit sa mozes vzdy, ked to nebude ono, ale ked bude, velmi velmi ti to pomoze, ked budes po MD hladat pracu, ver, ze budes mat lepsiu ponuku, ako ostatni. Nebudete prvi ani posledni, ktori udrzali manzelstvo nejaky cas nadialku. A nie, ja uz to nevidim tak, ze vztah je na prvom mieste a zena ma kaslat na "karieru"/pracu. Vztah sa moze kedykolvek otocit, mozes muzovi a vztahu obetovat uplne vsetko, a aj tak sa vam vztah moze jedneho krasneho dna totalne rozpadnut na crepiny. Ale skusenost tebe uz nikdy nikto nevezme, nezahod prilezitost. Ak mate silny vztah ako hovoris, ustojite to, mozno sa to nakoniec vyriesi samo. Drzim Ti palce

andrejka1974
19. dec 2023

Asi už uvažuje o rodine máte 30 najvysssi čas sa usadiť a nie ísť za kariérové už sa muž necíti ísť inde asi sa už dobre cíti tu ja by som to vo vašom veku už neriešila kariéru

autor
19. dec 2023

@bambi2225 dakujem 🌷

0kristina0
20. dec 2023

Pises, ze si na muza uz tlacila s detmi, teraz prides a oznamis mu, ze chces robit karieru v zahranici. Podla mna bola jeho reakcia adekvatna a necudujem sa mu. Pride mi, ze nevies co chces. Rodinu ci si budovat karieru? Musis si urcit priority. Ak ty odides bez muza robit karieru do zahranicia, jemu mozu medzicasom tiez nieco ponuknut v zahranici. Predstav si, ze to prijme ako si ty prijala ponuku a obaja budete kdesi v prdeli si robit karieru. O tomto je podla teba manzelstvo a rodinny zivot?

lenkakravcova
20. dec 2023

Reálne:
1. Chces ísť niekedy na materskú?
Koľko máš rokov?
2. Ak chces ísť na materskú, má on v zahraničí taký flek, aby vás tam uživil? Rataj, že nie len príjem ale aj náklady budú dvojnásobné.
3. Porozmýšľaj, je pre teba viac kariet alebo vzťah?
Keď si seba predstavis o 30 rokov, na čo chces byť hrdá? Na svoju rodinu, vzťah alebo kariéru?

Ujasni si tieto veci v hlave dokiaľ sa rozhodneš. Lebo feminizmus tu je, ale na druhej strane sme my a naše rozhodnutia, ktoré stoja za našim vlastným šťastím. Pre niekoho je to šťastie kariéra, pre inú rodína. Ujasni si, čo má pre teba prioritu 🙂

h2
20. dec 2023

Píšeš, ako má on oveľa väčšie možnosti v zahraničí a ako sa mu hrnú ponuky. Tak prečo v tom zahraničí dávno nie ste? Zrejme tie ponuky odmieta kvôli tebe, lebo žijete tu, ty tu máš svoju prácu. Ja neviem, či by som len tak, šmahom ruky, nechala svoju prácu a išla niekam do neistoty, len preto, že muž tam dostal super ponuku.