Manžel ma nemá rád

lucyliu1312
23. aug 2017

Ahojte, neviem, ci tu takáto téma je, nenasla som nic podobne, kde by som načerpala rady, inšpiráciu, ako dalej..... 😔. Vydatá som 2 roky, od svadby spolu bývame vo vlastnom, sami, spolu sme 8,5 roka, co by každý povedal, ze by sme sa mali dokonale poznať. Nás vzťah do svadby bol perfektný. Rozumeli sme si v každej oblasti, plánovali spoločnú budúcnosť, dokonca nebola som ten typ, aby som ho "tlačila" do svadby.... nechávala som tomu volny priebeh. Po svadbe prišli nejaké hádky, ale manžel sa aspon snažil byt pozorný, snažil sa to urovnať. Pol roka po svadbe mu však zomrel nečakane otec. V ten vecer (21 v mesiaci, take naše malé výročie prvého stretnutia) bol manžel s nim a cca o 18:00 sa ponáhľal pre mna do prace. Vecer sa mu už nevedel dovolať, ani rano. A od vtedy to ide dole vodou. Snažila som sa mu byt oporou, rok som čiastočne zatinala zuby, ze predsa musí prejst cas. Samozrejme hádky sa stupňovali. Minimálne 1x týždenne, začal viac lipnut na mame, surodencoch a samozrejme ja som bola a aj som nepodstatná. Pred 2-3 mesiacmi som už manželovi povedala, ze je toho už dost, tak mi povedal, ze ak by sa neponáhľal za mnou, otec by mu žil. Mne sa zrútil svet. Od minulého týždňa mame spoločnú dovolenku, pričom on sa vybral na 4 dni s kamošmi na chatu a mna tam nechcel, ze so mnou si nevie oddychnut. Od piatka sa mi ani neozval. V nedelu som navarila obed a on namiesto toho, aby sa ponáhľal za mnou, sa šiel najesť k mamičke. Nedelu zavŕšil tym, ze ma už nemá rad. Ja nevravím, ze som ideálna manželka, mozno niekedy aj náročnejšia, ale nikdy by som mu nepovedala, ze ho nelubim 😔.... neviem co dalej....

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

A este snažíme sa o bábätko, ale cez umelé oplodnenie.... neviem, ci to mam vôbec niekam dalej posúvať 😔😔😔

neverendinglove
23. aug 2017

Porozpravaj sa s nim otvorene. O babo sa teraz nesnazte. Ak ta ozaj nema rad preco potom spolu zijete. Len sa zbytocne navzajom trapite. Bud skuste vas vztah napravit alebo dovidenia.

butyha
23. aug 2017

toto som nepochopila:
"... tak mi povedal, ze ak by sa neponáhľal za mnou, otec by mu žil..."

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@neverendinglove Dakujem za pohľad 🙂. ja nemám kam odísť. Až do nedele som myslela, ze ma lubi. Je to pre mna čerstvá "novinka". My sa rozprávame furt, po každej menšej/väčšej hádke. Potom je chvíľu dobre a zase pride ďalšia. Mozno som v tomto naivná, ale ja ho stále ľúbim a verím, ze to bude zase ten "stary" manžel", ako pred svadbou.

adsumus
23. aug 2017

@lucyliu1312 ty budeš prípad, že rodina sa zhodla, že si nevhodna partnerka pre tvojho muža a oni mu to vtlkaju do hlavy a tvoj chlap hádam ani nevie čo si má myslieť. lavíruje, ale ty ho lubiš a neustup tým ludom,vždy mu dávaj najavo svoju lásku a nerieš rodinu. ja to robím takto.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@butyha manžel bol s otcom v rodičovskom byte. Keďže som končila v praci, tak ma prišiel vyzdvihnúť a šli sme k nám domov. A vytkol mi to, ze furt poslúcha len mna, robí len to, co chcem ja, ze ak by som šla domov autobusom, mohol ostať s otcom. Ale nikto nemohol tušiť, ze sa toto stane 😔

ciusinka
23. aug 2017

Ak ho miluješ,porozprávajte sa a skúste si všetko vyjasniť. O dieťa sa určite nesnažte. Ak už ta naozaj nemiluje,ruky od neho preč a ďakuj Bohu,že s ním to dieťa nemáš. Mne manžel oznámil na začiatku júla,že už ma nemiluje,po 12 rokoch vzťahu a 8 rokoch manželstva a už sa stihol aj odsťahovať,lenže ja s ním bohužiaľ mám dieťa. Nie bohužiaľ,že to dieťa mám,ale bohužiaľ,že ho mám s ním,lebo takto sa na jeho ksicht budem musieť pravidelne pozerať do konca života. Takze ak to dopadne zle,buď rada,že to tak dopadlo skôr,ako ste stihli mat deti.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@adsumus Dakujem za povzbudivé slova 🙂.

adsumus
23. aug 2017

@lucyliu1312 zvládneš to, len chod podla svojho srdca. držím palčeky.

nika898
23. aug 2017

@lucyliu1312 o babatko by som sa na chvilku prestala snazit. Nic s tym nevyriesite, prave naopak to moze mat negativny dopad. Chapem tvojho manzela a aj teba. Ja osobne by som nqvrhla navstivit psychola ci uz osamote alebo spolu. On v sebe dusi pocit ze keby nesiel za tebou mohol oca zachranit alebo s nim aspon byt v poslednych chvilach. Smrt rodica je urcite pre kazdeho velmi tazke ale zivot ide dalej. Myslim ze to ze ti povedal ze ta nema rad nemyslel uplne vazne. Mne moj manzel teraz nedavno povedal ze som pre neho uz len zena ktora sa stara o jeho syna. Mali sme tazke obdobie hadali sme sa kazdy den. Ked mi toto povedal bolo to hrozne ale povedal mi to lebo ma chcel ranit lebo on sam bol zraneny. Dufam ze ti to dava trosku zmysel. Pripadne ak mas dobry vztah s jeho maminou porozpravaj sa aj s nou. Mozno ti povie nieco co ti tvoj muz povedat nevie. Drzim palce. Mas ozaj tazku situaciu hadam sa to da doporiadku.

luciamuzlaiova
23. aug 2017

@lucyliu1312 A čo sa stalo otcovi, že zomrel? Teda sprostá otázka, ale keby bol s ním tak by ešte žil?

simculllka
23. aug 2017

@lucyliu1312 ahoj, tak určite by som sa teraz nepokúšala o dieťa...to je ako prvá vec. druhá vec je, že predsa nemôžeš za smrť jeho otca. Toto je taká vec, že nikto z nás nikdy nevie, kedy zomrie. To akože keby zomrel jeho otec počas toho, ako by bol tvoj manžel v práci, tak by už nikdy nechodil do práce, lebo práca za to môže??? Dosť čudnú zmýšľanie...chápem, že môže mať výčitky svedomia, že nebol pri otcovi, keď zomrel, ale môže sa hnevať sám na seba, nie na teba. Skúsila by som sa s ním ešte raz porozprávať, či to niekam povedie. Navrhnúť poradňu trebárs..Jednoducho, musíte sa začať rozprávať a vysvetliť si, kto čo od vzťahu očakáva. Ak to nepovedie nikam, asi by som uvažovala aj o rozvode po čase, nehovorím že hneď, iste, treba sa snažiť vzťah zachrániť, ale aby to nebolo len o tebe, na to musia byť dvaja...držím ti palce.

arawis
23. aug 2017

Ach, az ma pri srdci zabolelo, ked som si predstavila ze toto by mi robil moj partner 😢.. O babatko sa teraz ozaj nesnazte, len by sa veci skomplikovali. Ak su partneri vo vztahu nestastni a vsetky pokusy o obnovenie zlyhali, radsej chodte kazdy svojim smerom, aj ked to bude velmi boliet. Ver tomu, ze ak mate byt spolu, cestu si k sebe najdete aj neskor. Kazdy sme si prezili nejaky bolestivy rozchod.. Aj ja, ale terajsieho partnera by som za nic nevymenila, a nakoniec som rada aj za moju minulost, lebo ma k nemu vlastne priviedla. Velmi Ti drzim prsty, aby vsetko dobre dopadlo ❤️.

alena04
23. aug 2017

Tak verim ze to mas teraz velmi tazke..urcite by som sa v tvojom pripade o dieta teraz nesnazila..naco ak ta nema rad. A preco ti to skor nepovedal? Ak ta uz naozaj nema rad tak by bol lespi rozvod naco by si s nim mala byt.
Ale rozhodnutie je uz na tebe. Porozpravajte sa o tom, drzim palce

butyha
23. aug 2017

@lucyliu1312
Ok, ale stale nechapem - ak by vtedy s otcom zostal - ako by to viedlo k "nezomretiu" jeho otca...?
Chore je, ze Ta z toho nejakym sposobom vobec vini, ale nenapada ma ziadne zdovodnenie (z pohladu Tvojho manzela).
Ak aj svokor spachal v ten vecer samovrazdu (asi najrealistickejsi scenar) - ak bol rozhodnuty, urobil by to dalsi vecer. Co Ty s tym mas...?

adsumus
23. aug 2017

@alena04 to ako sa zachoval neznamená, že ju nemá rad,ale že je pod vplyvom rodiny, ktorej sa kočka nepáči, poznáme to viaceré.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@ciusinka Dakujem 😉. Je pozitívne, ak mas malého človiečika, ktorý ti aj napriek ťažkej situácii vycari úsmev na tvári 👍

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@luciamuzlaiova otec, teda svokor dostal krvácanie do mozgu. Proste zaspal a už sa neprebral. Ja viem, ze manžel by mu nepomohol, ale on si to vyčíta a preniesol vinu aj na mna 😔

butyha
23. aug 2017

@lucyliu1312 Ok, tak potom uz len pekne nasmerovat manzela k dobremu psychiatrovi :/ Cim skor, tym lepsie.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@butyha svokor dostal krvácanie do mozgu a na to by nebol prišiel ani môj muž, pretože on proste zaspal. Len si to až veľmi vyčíta a prenáša to všetko na mna. Co ja poviem je zle, podľa mna ma aj nenávidí.....neviem..... nerozpráva sa o tom. Ja som už uvažovala aj o psychológovi, ze zájdem sama najprv, ci som fakt taká mrcha, ze ho Nechapem.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@simculllka Dakujem. O psychologovi uvažujem najprv ja sama, aj som vypočula názor z inej strany. Preto hľadám "svetielko v tuneli" aj tu na konikovi. Už od pondelka zvažujem povedat to jeho mame, co som mu aj naznačila, tak len odvrkol, ze nech idem. Asi vie, ze ho jeho mama podrží, je si istý jej postojom. Moja mamka už vie o všetkom, je to taká bútľavá vŕba pre mna 😉

luciamuzlaiova
23. aug 2017

Je nechutné a neľudské ubližovať človeku, ktorý nás ľúbi, pretože nám bolo ublížené. Je to strata, za ktorú nik nemôže. Všetko chce čas a každý sa s bolesťou vyrovnáva inak.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

Zajtra to skúsim otvoriť, keďže dnes isiel opäť k mamke..., snáď mi da odpoved. Dakujem dievčatá 💋💋💋.... som naozaj vďačná za vaše povzbudivé slova a názory 😉

zupap
23. aug 2017

@lucyliu1312 mamu by som do toho netahala..aspon zatial. Naj co mozes urobit, vyber sa k dobrej psychologicke, bude ti vediet poradit, nasmerovat ta a aj ti poradi co s manzelom, ci prist aj s nim atd...myslim si, že chlap je v depresii a preniesol to na teba, potrebuje na niekoho zvalit vinu, tym sa jemu aspon ciastocne ulavi...myslim, že dobry psychiater by mu pomohol,,alebo minimalne ta terapia.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@luciamuzlaiova krásne povedané. presne tomu nerozumiem, o co mu ide. Ťažko sa vysporiadať s takouto udalosťou, ale tak vybral si inú oporu ( svoju mamu, súrodencov a kamosov). Snažila som sa byt dobrou ženou, len on odvtedy len zábava, kamaráti a mamka. Ja som asi len osoba, ktorá s nim býva. Aj som mu to povedala, ale tak asi už nemá v sebe štipku citu, aby sa spamätal, ze mi to nerobí najlepsie. A to som zase aj dost citlivý človek 😔.

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@zupap Dakujem. Preto aj odsúvam od pondelka rozhovor s jeho mamou. Tiež si myslím, ze aj ona ma svoje starosti. Tu terapiu by sme potrebovali obaja 👍😉

diablikovci
23. aug 2017

Ja by som tomu dala kľud. Vysťahovala som ho do obývačky, ale Napr ráno by som urobila raňajky dala by som mu srdiečko a odišla preč. A takto dajako by som mu sa pripomínala. Ale tiež by som možno vydržala mesiac tak. A keď nič tak by som mu raz k raňajkám dala podpísať rozvodové papiere.
Ale išla by som aj za svokrou, že nech aj ona ti povie veci narovinu a skús zachovať kľud keby Ta vytocila. A tiež ten psychológ by možno pomohol. Držím palce

amelie2017
23. aug 2017

Tu uz ozaj pomoze len dobry psycholog, ak nie psychiater. Ale mozno len s tym, ze uz v tebe nebude vidiet vinnika otcovej smrti. Ale ci sa obnovia jeho city k tebe je otaznem vyse roka si budoval nieco v hlave a podla mna sa to uz neda len tak odstranit. Inak je strasne, ze ta takto obvinuje, vsak to by sa stalo ci by s nim ostal alebo nie. A presne, keby siel napr. pomoct mame s nakupom, prestal by ju mat tiez rad?

lucyliu1312
autor
23. aug 2017

@diablikovci Dakujem 😉. Dobrý nápad s tym pripominanim. Ja som ho v nedelu vysťahovala do hosťovskej izby, ale prišiel nasrdeny, ze mu mam vrátiť periny, ze to už nikdy nemám urobiť. Vrátila som ich spat, aby som sa vyhla ďalšej hádke, ale s komentárom, ze aj ked ma nemá rad, tak mu ich nesiem spat. A už bol ticho.

alena04
23. aug 2017

@adsumus no tak naco jej vravel ze ju nema rad ak ju v skutocnosti ma rad?? A preco sa chova tak ako sa chova ak ju ma rad? Ak mam skutocne niekoho rada tak sa nedam ovplivnit ani rodinou