Manžel má dlhy

evka1608
26. mar 2024

Zdravim, prosim o radu, manžel ma dlhy ktore si narobil este pred svadbou. Chcem vediet ako je to s dedenim. Mame spolu syna, moze ponom tie dlhy zdedit on ak ja sa dedicstva vzdam? Alebo co robit v takom pripade aby som syna ochranila?

13uzivatelka11
26. mar 2024

Co manžel zomiera? Najlepšie sa všetci ochránite keď ten dlh splatite?

viestta
26. mar 2024

Ked sa vzdate dedistva, tak sa vzdate nielen dlhu ale aj majetku a vsetkych aktiv. Zacnite dlhy splacat, nebudes sa musiet vzdavat dedicstva

evka1608
autor
26. mar 2024

@13uzivatelka11 nezomiera ale ani tie dlhy vobec neriesi, ja som mu ich nenarobila, chcela som len radu lebo syn zato nemoze a ani ja

evka1608
autor
26. mar 2024

@viestta problem je v tom ze pred svadbou som ani netusila ze ma nejake exekucie atd. A ja teraz z materskej mu to platit nedokazem a on to neriesi, ide my hlavne o syna

13uzivatelka11
26. mar 2024

Tak keď si o nich nevedela tak ak máš kam ísť tak od neho odid.. Ak to nerieši tak vás iba do väčších problémov môže dostať..

viestta
26. mar 2024

@evka1608 ked si netusila o dlhoch tak s nim neostavaj. S takym nezodpovednym clovekom ostavat je velke riziko. Obzvlast ked neriesi svoje dlhy. Nie som z tych co hned radia rozchod, ale ty si dobre zvaz ci tento clovek je ten spravny na spolocny zivot. Riskujes viac ako si myslis

plamienka555
26. mar 2024

@evka1608 aj ty aj syn sa viete vzdať dedičstva. Len si dajte pozor, aby súčasťou dedičstva nebola napríklad aj polovica bytu, v ktorom bývate.

walentina7
26. mar 2024

Ak by si názvu pridala dĺžne, téma by bola o inom. Tu je vidieť, aké dôležité sú v slovenčine znamienka.

evka1608
autor
26. mar 2024

@plamienka555 byvame u mojich rodicov takze to by problem nemal byt

evka1608
autor
26. mar 2024

@walentina7 tak asi ste jedina ktora mojej teme neporozumela

maranco
26. mar 2024

@evka1608 má príjem? dostáva výplatu? Exekútor mu môže s toho sťahovať.
Ak si zoberie pôžičku aby splatil dlhy tak už si spoludlžníka tej pôžičky.

Vieš kde minul peniaze načo ich použil? Negembluje?
Nebude mať viac dlhov o ktorých ešte nevieš?
Porozmýšľaj https://www.akmv.sk/zrusenie-bsm-pocas-manzelst...

martul
26. mar 2024

@evka1608 hlavne nerozumieme tebe a nie tvojej téme. Bývate u rodičov, tvoj chlap je neschopný, máš s ním dieťa. Toto načo ti je?! Daj si anulovať manželstvo, kopni ho medzi dvermi von a nemusíš sa báť čo z toho hrozí tvojmu synovi.

evka1608
autor
26. mar 2024

@maranco vyplata mu chodi na moj ucet, pozicku by mu isto nedali, pozicku zobral este ked sme sa nepoznali, ked prisiel o pracu tak ju prestal splacat a tak sa zadlzil, prestal to uplne splacat az to doslo do exekucie

maranco
26. mar 2024

@evka1608 počítaj s tým že exekútor môže zablokovať aj tvoj účet, lebo sú tam aj jeho peniaze

ptvw
26. mar 2024

Neviem ako je to s osobným bankrotom keď pracuje, skúste o tom niečo zistiť

beronsche
26. mar 2024

@evka1608 okamzite zrusit BSM!
Zatiahne do toho aj teba!

Keby mi muz zatajil dlhy, keby ich nijako ani neriesil, myslim, ze by uz mojim manzelom nebol...
Aka buducnost teba a tvojho syna s takymto nezodpovednym exemplarom caka?

lienka.7
26. mar 2024

@maranco exekútor nemoze len tak zablokovať iného účet. A exekuuje mu už zamestnavatel výplatu.

draik
26. mar 2024

@maranco
Mýlite sa

luccija
26. mar 2024

Treba sa k tomu postaviť celom to bude teraz všade robiť načierno, alebo sa báť všetkého?
Treba si dať vyčísliť koľko dlží a splácať a obracať sa dlhy ho počkajú.Aka to je suma?teraz bývate u rodičov raz sa budete chcieť odsťahovať, vyplatiť súrodencov čokoľvek sa môže o x rokov stat.

maris5
26. mar 2024

Nadobudli ste pocas manzelstva nejaky majetok? Nehnutelnost, auto...
Asi by som isla do zrusenia BSM, aby vsetko co nadobudnes/te nebolo spolocne.
Napr. ak vlastnite spolocnu nehnutelnost v BSM a manzel zomrie, polka je tvoja a druha polovica da rozdeli medzi teba a jeho deti. To su plusy, potom si bude exekutor narokovat svoj dlh z tej jeho polovice. Ak prijmete plusy musite aj minusy (exekuciu) v oboch pripadoch (prijatie aj vzdanie sa dedicstva) by ste museli (predpokladam, kedze nemate na splatky dlhu) predat nehnutelnost a splatit exekuciu.
Druha vec je, ze zatajenie dlhu pred svadbou je riadny odrb na teba.

evka1608
autor
26. mar 2024

@luccija Netusim presne ale cez 10000e uz isto, bola uz aj taka situacia ze moji rodicia nam chceli kupit dom a ja som sa normalne bala co spravim kedze nevedia o jeho dohoch, musim ho donutit zeby s tym nieco robil konecne

evka1608
autor
26. mar 2024

@maris5 Nastastie som nenadobudla ziaden majetok po svadbe a pokym to nezacne riesit tak ani nic take neplanujem, byvame u rodicov a auto som si kupila este pred svadbou.

mk22
26. mar 2024

@evka1608 prečo tvoji rodicia nevedia pravdu, s kým žiješ, čo je zač a co ti zatajil..

evka1608
autor
26. mar 2024

@mk22 Rodicia su trochu prisny ale hlavne zodpovedny a tak vychovali aj mna. Neviem ako by to dopadlo keby som im to povedala. On inak neni zly, dal by nam aj posledne len tota je nezodpovednost ma strasne hneva a hlavne to ze si neuvedomuje ake to moze mat nasledky. Okrem tych dlhou ma aj ine problemy. Je to tazke

katkajaromer
26. mar 2024

@evka1608 Tak hlavně pozor na to, aby exekutor nepřišel do domu rodičů a nezačal zabavovat majetek. Když u nich býváte.

evka1608
autor
26. mar 2024

@katkajaromer Toto moze? Manzel tu nema ani trvaly pobyt. A dlhy mal uz pred svadbou. Aj tak moze? Skor keby sme byvali u jeho rodicou tak by mohli prist, ci?

sirka9
26. mar 2024

@evka1608 nie nemôže. Nie je to totižto majetok manžela. Ani vás spoločný. Je to majetok tvojich rodičov a na ten exekútor siahnuť nemôže. Môže ale siahnuť v rámci bsm aj na tvoj účet. Co sa týka dedenia, aj keby ste sa rozviedli, stále vás syn je dedičom a zdedí aj dlhy, ale len do výšky aktív. Ak budeš stále manželkou, dedis aj ty. Vzdať sa dedičstva môžeš aj ty, ale automaticky dedičstvo prechadza na tvoje dieťa, čiže zase len na syna, ktorý zdedí aj tvoju časť. Ak bude mať deti on a zriekne sa dedičstva, prechádza dedičstvo na jeho deti. Ono to nie je všetko také jednoduché ako si to mnohí predstavujú s tým zrieknutim sa dedičstva. Na tvojom mieste dám zúženie bsm, čo ťa aspoň čiastočne ochráni pre prípad, že niečo spoločné kúpite, aby ti to aj ostalo. A aj pre prípad, že by dlhy rástli ďalej.

draik
26. mar 2024

@sirka9
Nemôže siahnuť na účet zadavteľky.

lienka.7
26. mar 2024

@evka1608 tvoji rodicia majú kúpiť dom TEBE, nie VAM

beronsche
26. mar 2024

@evka1608 muz je nezodpovedny a ty mas tiez uplne pomylene priority..
preco to rodicom, ktori vam davaju strechu nad hlavou tajis? Ake, dal by vam aj posledne, ved sa na to pozri realne - je to chlap uplne nevhodny na rodinny zivot.
Ake nastastie nic nemam? Je naozaj vhodne sa trochu zabezpecit a tak si zakladat rodinu..
Dala si sa opit rozkom neschopnemu chlapovi, hlavne mu uz nerod viac deti.
A ak nechces hned rozvod, ries aspon to BSM.
Tak ci onak, on zrejme rozum nedostane, ak Ani ty, budete sa cely zivot v dlhoch motat..
Fakt toto chces pre svoje dieta?