Máme krízu v manželstve

gomak
29. aug 2023

Prežívam krízu v manželstve... Manžel rád chodí mimo, teda ide z domu preč. Toľko rokov mu to trpím, ale nedávno už som sa s ním prestala rozprávať.... Samozrejme chodili sme okolo seba - mali sme tichú domácnosť... Potom som to už nevydržala a vykričala som mu všetko a v hneve som mu aj povedala, že by bolo lepšie sa rozviesť. Sme spolu 18 rokov. Ked ide domov zajde si na kavu, je tam aj hodinu. Každé ráno ide na kávu a poobede tiež. Dlžka zavisí od toho s kým sa tam stretne, zdrží sa občas aj hodiny.... On mi zase tvrdí, že chcem z neho urobiť basistu, že on nechce len doma sedieť atd.... Ja som dosť citlivý typ človeka, potrebujem pozornosť, prejavy lásky, ktoré mi však on nedáva... Radšej čas trávi iným spôsobom a aj s inými. Ja si pripadám ako kus inventára v domácnosti. Neviem, či viete o čom hovorím.... Potrebujem ho a on tu nie je..........

dzulli1980
29. aug 2023

A tých 18 rokov Ti to nevadilo? Si nepotrebovala pozornosť, prejavy lásky atď.? ... po toľkých rokoch, čo si to tolerovala si on zvykol a berie to ako samozrejmosť ... to už sa nezmení, on to podľa mňa ani nevníma ako problém vo Vašom vzťahu.
@gomak

gomak
autor
29. aug 2023

@dzulli1980 Riešili sme to nespočetne krát.

marca12
29. aug 2023

@gomak to,ze chodi na kavu,nie je problem. Kazdy rad travi volny cas nejakym sposobom a aj potrebujeme travit cas aj mimo domu. Problem je ten,ze ak je doma a nevenuje sa rodine,nie je pritomny v rodine,to by aj mna stvalo. Moj je tiez malo doma,ale uz ked je,venujeme sa jeden druhemu,ideme spolu niekam,robime spolu,podiela sa na domacnosti,citim jeho lasku... Tvoj,ked je doma,tak comu sa venuje? Nemate spolocne zaujmy,spolicne temy na rozhovor alebo neviete spolu travit cas? Neupinaj sa na to,ze kazdu volnu chvilu bude travit s tebou,nie kazdy je na to stavany. Ja napr,tiez nepotrebujem kazdu volnu chvilu stravit s muzom,ale aj napriektomu travime cas aj spolocne

ckocka
29. aug 2023

@gomak Riešili ste to nespočetnekrát, nič ste nevyriešili a roky mu to trpíš? Prečo trpíš? Manžela síce neprinútiš robiť čo nechce, ale ty možeš robiť čo chceš.

gomak
autor
29. aug 2023

@ckocka A čo mám robiť?

daniela2202
29. aug 2023

@gomak musíš začať robiť to isté.... buď vás to spojí alebo smola 😊... ak v tom nie je ženská

deti95060810
29. aug 2023

tak to by sa ani mne nepáčilo... začni aj ty chodiť kde kade, predpokladám, že deti máte už asi veľké....
či ty z roboty rovno domov?

gomak
autor
29. aug 2023

@deti95060810 Ani nie , mladšia má 10 rokov...

tykat
29. aug 2023

@gomak a ty sedis doma a cakas ho? Co by robil doma? Ako travis volny cas ty? Ved nebud ako kus inventaru. Tym ze bude muz doma z teba kus nabytku neprestane byt. Ci sa len budete okolo seba motkat? Deti uz mate asi velke tak zacni zit aj ty zivot mimo styri steny.

gomak
autor
29. aug 2023

@tykat Volneho času mi vela neostáva, chodím do práce a k tomu ešte na výšku... Mám dosť , som rada, ked mam čas nič nerobiť.

tykat
29. aug 2023

@gomak a on nechodi do prace? Ono nebude problem ze ide 2x do dna na kavu ale ze si uz nemate co povedat ked ste spolu.
"...Volneho času mi vela neostáva...som rada, ked mam čas nič nerobiť..." a vtedy potrebujes aby bol doma? Alebo sa nepodiela na domacich pracach a starostlivosti o deti na ukor kavickovania?

ckocka
29. aug 2023

@gomak Vymeniť manžela.

gomak
autor
29. aug 2023

@tykat Ja by som mu mala, čo povedať, len on tu pre mna nie je...... Je , ale akoby nebol... Cítim sa osamelá. Žijem v manželstve, ale občas mi to príde, že som akoby sama..........

ckocka
29. aug 2023

@gomak A naozaj nechápeš že niečo s tým robiť musíš/možeš len ty sama?

gomak
autor
29. aug 2023

@ckocka Čo?

sima234
29. aug 2023

@gomak a prečo neideš s ním na tú kávu?

ckocka
29. aug 2023

@gomak Jednu radu už máš vyššie.

tykat
29. aug 2023

@gomak chapem, moj muz ma narocnu pracu, casovo narocny konicek,ma rad svoj klud a sme spolu pomenej ale vzdy ma vypocuje, podpori, porozprava sa.
Tam bude u vas problem, ze ho uz nezaujimas. Mozno sa s tebou nudi, len praca a skola. Co vidis zazijes pomimo toho? Co citas, o co sa zaujimas? Ake mate spolocne plany?
Lebo mne by vobec nevadilo keby moj muz namiesto konicka isiel na kavu lebo viem ze sme OK, ze sa lubime, ze sa kazdy den porozpravame, aj ked len 20minut.

zuzuliennka1
29. aug 2023

@gomak tak chod aj ty s nim na tu kavu.
nie je to nejakym nie uplne stastnym sposobom z jeho strany to, ze ti dava priestor na ucenie? ked chodis na vysku.
dieta uz mate v podstate v puberte, takze toto ako problem asi nebude.
tu ti nikto neporadi, ty sa ho musis narovinu opytat, resp. mu vlastne oznamit, ze ti prekaza, ako to je a co by sa s tym dalo robit
pises: len on tu pre mna nie je...... Je , ale akoby nebol... - toto je problem u teba, nie jeho, preco to tak citis?

gomak
autor
29. aug 2023

@zuzuliennka1 Vraj on sa už meniť nebude........

zuzuliennka1
29. aug 2023

@gomak nerozumiem. takze ty ho chces menit? nikto sa nemeni, len sa casom ukaze narovinu, aky clovek je.
za 18r ti nic take neprekazalo? to mu 18rokov trpis jeho kavicky a vylety z domu?
a ze nechce doma sediet - vsak ved teda chodte spolu, ci ty chces doma sediet?

stefi_k
29. aug 2023

Ako sa on podila na fungovani domacnosti a na domacich pracach ? Ako sa podiela na starostlibost o deti ?

zuzuliennka1
29. aug 2023

@stefi_k pise ze mladsia ma 10 rokov, teda je tam asi aj starsie dieta a ani to mladsie uz zas take male
nie je, takze toto nebude o starostlivosti o deti

ckocka
29. aug 2023

To je jak rozhovor s Tatárom. Asi chlapa začínam chápať.

gomak
autor
29. aug 2023

@ckocka Úžasné, dakujem Ti za podporu... Fakt si ma povzbudila..

sima234
29. aug 2023

A prečo neideš s ním na tú kávu alebo si niekam sadnúť?

ckocka
29. aug 2023

@gomak Na povzbudenie skús extázu, hoci v tvojom prípade neviem či aj tá zaúčinkuje.

gomak
autor
29. aug 2023

@ckocka Prosím Ta, už nereaguj v tejto diskusii..

zuzuliennka1
29. aug 2023

@gomak ved sa ta pytame normalne otazky, aby sme ti pripadne vedeli poradit a ani na ne neodpovedas, resp. odpovedas uplne odveci.
tak co chces poradit? normalne sa spolu porozpravajte ako dvaja dospeli ludia - co komu vadi a ako sa to da riesit. co je na tom tazke?

gomak
autor
29. aug 2023

@zuzuliennka1 Rozhovor sme už o tom samozrejme viedli... Celé je v tom, že sa cítim byť nepotrebná, neľúbená... Viete, ako ked sa muž snaží na začiatku vzťahu a potom to opadne a už ste iba taká nejaká bežná každodenná vec...