Mám si vraj sama zaplatiť ubytovanie

18. júl 2023

Caute. Idem si po nazor :D Uz nejaky cas randim s jednym muzom. naposledy som rande vymyslala ja, dalsie som nechala na nom. Dnes mi oznamil, ze zarezervoval apartman s kadou. Je to uplne krasne miesto a je to presne styl, ako mam rada. V tom sa fakt snazil. Ale, ked som sa ho spytala, ze kolko som dlzna :D tak mi normalne povedal, ze kolko to bude stat:D takze si mam zaplatit vlastne sama to ubytko. Ja viem, ze mozno niektorym to pride normalne, ale mne teda nie. Nepoviem, zeby sme sa spolocne dohodli, ze pojdeme tam a vybrali spolu nejake miesto, ale on vybral dost drahe miesto:D popravde s mojim ex toto nehrozilo. V zaciatkoch vsetko platil on. Ci veceru, obedy, wellness. Neskor som uz aj ja platila, ale vtedy mi to prislo take krasne od neho, ze do toho randenia vklada nejake to usilie. Ako by ste sa zachovali? Mne je s nim fakt super, zatial sa nepozname neviem kolko mesiacov, tak neviem urcit, ci bude super chlap aj neskor, ale toto ma trosku sklamalo. Ved nemusel vymyslat neviem ake drahe pobyty. Je pravda, ze nema vela skusenosti, vztah uz nemal dlhe roky. Ale bojim sa, ze to bude drzgros. Mne pride normalne, ked muz proste pozve zenu tam a tam. Nehovorim, ze mi ma platiti vsetko, kupovat mi handry a pod. Nie som ziadna zlatokopka, aby ste si nemysleli. Ale ked nieco vymyslim, tak by mi prislo divne pytat si od zeny peniaze :D vychadza to na osobu cca 60€

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. júl 2023

nie 60€ ale 80€ pre jednu osobu

zuzubb007
18. júl 2023

Ved 60 euro za ubytko s kadou pre osobu je super cena, nie vsetci chlapi vsetko platia mozno si ta chce overit ci niesi na peniaze, skus a uvidis ak je drzgros tak potom budes riesit

autor
18. júl 2023

dakujeeem baby :D ja viem, ze mozno len zbytocne hladam chyby. Ja som totizto posledny vztah mala velmi pekny a je pravda, ze strasne porovnavam. Ja som zacala randit a proste cca 8 mesiacov po rozchode mi priisel do zivota tento muz. Ja neviem, cí z toho bude nakoniec a vztah, ale vyzerat to tak, ze on to mysli vazne. Je to taky dobrak proste 🙂

autor
18. júl 2023

@zuzubb007 dakujem pekne 🙂

stanulienkat
18. júl 2023

Vybral dosť drahé miesto a stojí to 80 eur? Ty si odkiaľ? Z Gurunu?
Mladý muž zrejme usúdil, že ste spolu veľmi krátko na to, aby ti niečo platil. Popravde mne by to bolo tiež hlúpe pýtať si od cudzieho človeka, aby ma pozýval. To nie je drink, káva, alebo večera.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
18. júl 2023

Nevidím na tom nič zlé. Kým nie ste pár také väčšie veci by ste mali vymýšľať spolu. Rande a pobyt niekde je podľa mňa rozdiel.

autor
18. júl 2023

@stanulienkat tak na jednu noc na osobu 80€ mi nepride najlacnejsia alternativa :D kedze tam je len ubytovanie a kada :D a to este napisal, ze to stoji viac, ale kedze tam mame byt len jednu noc, tak ze polovica. Ale ci to je pravda, neviem. Mozno to bude nakoniec aj viac :D

lenkakravcova
18. júl 2023

1. Načo si sa pýtala koľko si dlžná keď nechceš platiť?
2. Ak si za rovnoprávnosť, tak by ste mali ísť 1:1, ešte keď si sa ho na to opýtala..
Keď si platiť nechcela, mala si byť ticho a usmievať sa, rozplýva sa nad tým kam ťa pozval. 😄

lenkakravcova
18. júl 2023

A inak na druhé rande ísť niekam na noc? 😀 To je tiež "super" nápad..

autor
18. júl 2023

@elizabet173 no on to uz rozratal na osobu :D cely apartman stoji viac :D

zooeynka
18. júl 2023

Tak bud struha geroja a pozve ta a teda aj zaplati, alebo nie. Za mna sedlak, mal ta pozvat. Nabuduce by si pozvala ty. Ak to vymyslel on, ak ste to spolu nedohadovali tak to mal zaplatit cele. Ale este je sanca ze peniaze od teba nevezme.(ci nie?)

autor
18. júl 2023

@lenkakravcova ved to som aj ja spravila, najskor som bola nadsena, ale potom ma napadlo, ze radsej sa spytam, aby mi to potom nepokazilo tu atmosferu :D

autor
18. júl 2023

@lenkakravcova nie je to druhe rande 🙂 uz sme boli spolu von 6X

autor
18. júl 2023

cca 6 tyzdnov sa pozname, nakolko kazdy tyzden mame jedno rande

autor
18. júl 2023

@zooeynka ja som cakala, ze mi povie, ze ma pozyva, ale on normalne rozratal ten apartman :D

zooeynka
18. júl 2023

Ved vravim....sedlak a nevie co sa patri. Ja teda som za rovnopravnost, aj za to aby platili aj zeny, ale ak to vymyslel tak to mal zaplatit aj tebe.

cocolino234
18. júl 2023

@autorka a na tom rande, ktoré si vymyslela si všetko platila ty? Keď máš teda názor, že kto pozýva ten platí. Či to sa vzťahuje iba na mužov? Táto otázka tu nepadla a je to podľa mňa najpodstatnejšie. A 80 eur za osobu je drahé ubytko? 😳 podľa mňa vybral jedno z najlacnejších.

Rovnako si myslím, že ísť na rande a zaplatiť pobyt po 6 týždňoch stretávania sa je trošku rozdiel. Ak by ťa ani tam nepozval na večeru, ktorú by ti zaplatil, vtedy je to odveci.

Ďalšia vec je, že ty si sa ponúkla zaplatiť. Niektorí muži uprednostňujú samostatné ženy a niektoré ženy zas berú ako urážku ak chcú byť samostatné, niečo si zaplatiť a muž im strká peniaze, ľudia sú rôzni.

Nemyslím si, že je držgroš. Popravde? ja by som chlapa nenechala mi zaplatiť pobyt po banálnych 6 týždňoch. 😀 Na večeru sa nechať pozvať, to určite áno.

Takže áno, mohol do teba investovať ale nehovorí to o ňom nič. Možno mal viac takýchto 6 týždňoviek, kde platil pobyty a nakoniec z toho nič nebolo, tak je opatrnejší.

Jediný prípad, kedy to o ňom niečo hovorí je ak si ty zaplatila celé rande, ktoré si vymyslela. V tom prípade je to sedlák, ako tu už bolo spomenuté. Ak chce, aby ste takýto pobyt platili spolu, mali ste ho aj vybrať spolu. Ale to sa všetko odvíja od toho či si ty platila to, čo si vymyslela.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
18. júl 2023

ja osobne by som rozhodne chcela platit polovicu a ak by nechcel, tak by som napr. zaplatila obed, veceru atd. - mne osobne by zasa bolo sproste ocakavat, ze niekto, kto ani este oficialne nie je moj partner mi ma platit pobyt ALE ak uz by som si to mala platit sama (alebo teda polovicu), tak by som to ubytovanie chcela tiez vyberat

inak toto "akoze" vytahujem penazenku ale pritom chcem, aby to niekto platil je za mna kusok trapne

lenkakravcova
18. júl 2023

Ani a 6te rande by som nešla takto (mne to pripadá ako rande o sexe, ktorý nechce navrhnúť priamo - ja osobne takéto "schovávačky" nemusím).
A k tomu plateniu: by som sa ho opýtala priamo na tvojom mieste, či ráta s tým, že budeš platiť vždy napoly - vydiskutujte si to radšej vopred. Ako to berie on. Nech vieš. Ktovie ci to teraz zobral a povedal tak zo srandy, alebo to myslí napevno a bude to tak stále. Radšej sa porozprávajte o tom. To sú dôležitejšie veci než nejaká kaďa s vodou, 😀

autor
18. júl 2023

@petamich no ja som mala dva vztahy a bolo normalne, ze muz platil. Hlavne, ked vymysla on rande a pozyva. Kebyze sa dohodneme spolu, ze ideme nieco pekne vymysliet, zohnala by som nieco menej drahe. Zeny tu pise, ze im to pride lacne. Ale 200€ za apartman bez stravy na jednu noc mi pride uz vyssi standard. A este je to v oblasti, kde to nie je nejake vychyrene, ze Tatry a pod.

monikkatt
18. júl 2023

Chlapec si chce vrznut a este ti to da aj preplatit 😀😀

autor
18. júl 2023

@lenkakravcova tak niekomu to pride skoro, ja viem 🙂 ale ja ani neviem, ci prebehne sex. Proste uvidim, ako to budem citit. Ja taketo veci neriesim. Vzdy som to malo v cca rovnakom intervale a nic s atym nepokazilo. Ale potomto ma aj presla chut popravde:D normalne mam chut to odvolat a vymysliet si, ze musim byt cez noc doma :D a radsej ist len niekam na veceru alebo tak. Popravde mam teraz dost velke vydavky a 100€ len tak vyvalit za jednu noc mi pride dost :D myslis, ze by bolo odveci povedat mu, ze s ami to zda byt drahe? :D

autor
18. júl 2023

@monikkatt :D :D :D nuz, popravde aj ma presla chut vrznut si :D

zmrzlinka2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
18. júl 2023

Ak myslíš ze je to drahé a máš iné dôležitejšie výdavky, tak mu to kľudne takto priamo napíš. Ak je rozumný, tak bud to zacvaka on, ak tak tak túži ísť (tipujem, že ťa tam pozval len kvôli tomu sexu, lebo po 6t na noc.. No) .. Alebo pôjdete spolu niekam inam, alebo sa naštve a budeš vidieť na com si. 😀

rebrambora
18. júl 2023

Debilne. Ked to vymyslel on, tak to ma on zaplatit. Ponukla by som sa napriklad pri plateni vecere alebo tankovani.

abbey1
18. júl 2023

Po tak kratkej dobe by som s nim na boc bikam neisla. Rovnako by pre mna bola velka vystraha, ze si takto vycisli polovicu. Nie a este raz nie. Neprislo mi to normalne v 20 a ani teraz nie.