Mám manželke vrátiť snubný prsteň, keď sa rozvádzame?

matusontekkk
19. máj 2021

Ahojte, potreboval by som sa poradiť. S manželkou sa rozvádzame po 4 ročnom manželstve, mame dve male krásne dcéry. Navrh na rozvod dala manželka, že vraj so mnou už neciti dobre a čaka niečo iné od života, ale nebudem to rozpisovať. Odsťahovala sa z mojho bytu a vzala si podnájom v inom meste. Ide o to, že nevzala si všetke veci, ked odchádzala a nechala si u mna obručku aj snubný prsten. Pýta si ich odomna, aby som jej ich priniesol, že su jej. Obručku jej samozrejme dam, kupovali sme si ich spoločne. Ale ide o snubný prsten, či jej ho mam dať, alebo nie, ked sa na mna vykašlala, na naš život, na nas, na rodinu. Snubný prsten stal 2800 eur. Ako je to spravne? Neide mi o tu hodnotu, ale o to, že či ma na neho nárok, ked ona svojim rozhodnutím zničila naše manželstvo a ten prsten bol symbolom našej lásky. Vrátiť ho alebo si ho nechať. Skôr mi vyhodila na oči, že ho hned preda. Tak neviem.

kikus7
19. máj 2021

@matusontekkk Darovaná vec sa nikdy nepýta naspäť od obdarovaného. Ani po rozchode/rozvode.

littlebubble
19. máj 2021

@kikus7 Súhlasím.Je to detinské.

lintu
19. máj 2021

Ak by si ho nezabudla, pýtal by si si ho naspäť? Chápem, že si naštvatý, ale dal si jej ho dobrovoľne. Takéto veci sa nepýtajú späť.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aneta129
19. máj 2021

@matusontekkk prečo si si vytvoril profil ako žena na modrom koníku a az teraz? Aby si sa nám pochválil, ze si jej kúpil prsteň za 2800 eur... Podla mňa ty si ta, co to píšeš v mene tvojho muža... Odišla si a zabudla si si prsteň, a rozmýšľas ako k nemu prísť aby si predala a mala aspoň na 4x nájom... Keďže máš 2 male deti, ste len 4roky manželia dostávaš len rodičovský... Matematika nepusti... A bývaš v PO... nájmom tu nie je lacná záležitosť ... A ked si zle myslím tak keď ty si chlap a ona tvoja žena, a máš peniaze a 2 deti s nou tak ten prsteň jej daj, ved keď si kúpil prsteň za 2800 eur tak si hádam nebral pôžičku z banky na neho... Obrúčky mate potom asi za 5000 eur, keďže ste si spoločne kúpili uz 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ci obrúčky len za 300 e ste kúpili???
No a keď to je pravda a odišla do iného mesta tak isla tam kde sa ešte viac platí nájom alebo menej ako v PO a sama, hej bez deti odišla? Hm zaujímavé, toto ta netrápi ale trápi ta prsteň za skoro 3000 e...

marseillefan
19. máj 2021

Ja by som jej ten snubný prsteň nedal...tu nešlo o narodeninový darček, ale o záväzok, ktorý nebol dodržaný.

marseillefan
19. máj 2021

@aneta129 myslím, že zbytočne dramatizuješ... videl som tu viacero chlapov, čo mali v profile, že sú ženy, lebo to je štandardne nastavená predvoľba, ktorú MK ponúka pre novoregistrovaných ľudí. Alebo to dokonca treba meniť až po registrácii, čo nie každý urobí. A novoregistrovaný profil je to zjavne preto, že sa ten pán tu zaregistroval kvôli tejto téme. Tiež som sa s tým tu už neraz stretol.

aneta129
19. máj 2021

@marseillefan ty keby si kúpil prsteň za 3000 eur išiel by sa tu pýtať na koníka? Ja keby som chlap a kúpim prsteň za 3000 eur, tak asi mam aj niečo v mozgu a neidem sa to tu pýtať pre pána jana... Nechám ho jej, kúpil som to jej... Takže toto je vymyslený Nick a pýta sa žena, čo ma robiť... Chcela by som ten prsteň vidieť... Taky podľa mňa nemála ani neboha princezná ci co ona bola Diana

marseillefan
19. máj 2021

@aneta129 ja by som sa na to na MK nepýtal, ale ak by ma žena opustila, tak by som jej ho nedal... ako si sama podotkla, ona ho nosiť nebude, ale ho predá. Tá predstava by mi prišla dosť ponižujúca vzhľadom na to, čo ten presteň predstavoval, keď som ho kupoval... ak by to bolo v opačnom garde, že muž opúšťa ženu, tak to by som jej ten prsteň bez rozmýšľania nechal. Takže vidíš, sme tu len dvaja a máme na to dva rôzne názory. Možno nie je až také čudné, že niekto potrebuje poradiť. A cena... veď predávajú sa také drahé snubné prstene, tak zjavne ich niekto kupovať musí. Rozumiem, že to považuješ za drahú zbytočnosť, ale to sú aj povedzme drahé autá, keď sa to isté dá pod inou značkou kúpiť lacnejšie. A pozri sa, koľko sa takých áut premáva po Košiciach...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zenazaba
20. máj 2021

Predaj ho. Detom zaloz sporiace ucty a tam im rozdel peniaze.

777januska777
20. máj 2021

Ja ako žena, keby sme sa rozišli by som ani tento prsten nebrala a dala ho mužovi naspäť. Podľa mňa osobne je to dosť blbé od tej baby, lebo sľubný prsten ma predstavovať určitý záväzok a ked sa nedodrží, tak nevidím dôvod si ho nechávať. Žena žiada od chlapa, aby bol k nej fér a ona nevie byt fér a chovať sa ako dospela rozumná žena.

katarina092
20. máj 2021

A co vravite na to ked si muz pyta spat od zeny snubny prsten ak sa pred svadbou rozidu? To sa bezne deje...

777januska777
20. máj 2021

@katarina092 podľa mňa logicky krok.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marseillefan
20. máj 2021

@taskataska tie veci by som určite nepýtal... to by bolo trápne

katarina092
20. máj 2021

@taskataska takisto jak by zena autora mala vratit snubny..mal symbolizovat ich manzelstvo, ked ho dobrovolne opusta, zo slusnosti by prsten mala tiez vratit

katarina092
20. máj 2021

Neviem ale ci je spravne od muza pytat si prsten spat...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aneta129
20. máj 2021

@taskataska nie ona jemu a on jej... Ked napolku šli, tak asi tak... Haha tak si vezmi, ze on ako chlap ma väčšiu ruku, prsten je ťažší a väčší takže ma väčšiu hodnotu ako ten co ona má...

777januska777
20. máj 2021

@taskataska ved, ale on jej obrucku chce vrátiť, on chce ale ten zásnubny prsten naspäť.

marseillefan
20. máj 2021

@taskataska ten prsteň predstavuje záväzok, ktorý ak tá žena odišla, tak ho rozdupala.. to nebol narodeninový darček.

lula313
20. máj 2021

@aneta129 ale ženy si na obrúčky davaju brilianty. Moja obrucka stala 4x toľko ako obrucka muza.
@katarina092 keď sa pred svadbou rozídu, žena by obrucku mala hodit po mužovi a najlepšie niekde pri kanáli alebo jazere😀

A k otázke, ak by som bola muž, tak prsteň nevrátim. Povedala by som, že som ho od nervov zahodila. Predala by som ho ja a peniaze odlozila pre deti.

andreatytler
20. máj 2021

@matusontekkk Snubny prsten reprezentuje slub ze si ta zoberie a to urobila. Ak sa par rozide po zasnubach ale pred svadbo, tak vtedy ma muz narok na snubny prsten. Ale ak sa rozidu po svadbe, tak narok na prsten nema.

sense
20. máj 2021

Kedze si spomenul cenu prstena tak ti nejde o to ze to bol symbol niecojo ale o hodnotu....daroval si jej ho a darovanu vec by som spät neziadala..a ver mo zena s 2 malymi detmi neopusta chlapa z rozmaru.. za predpokkadu ze zobrala aj deti...
padol tu ale dobry navrh predaj prstwn ti a peniaze vloz detom na setrenie

canany
20. máj 2021

Z pohladu obcianskeho zakonnika sa darca moze domahat vratenia daru, ak sa obdarovany k nemu sprava tak, ze hrubo porusuje dobre mravy. Takze toto by som povazovala za dovod na vratenie daru. A uz len tym, ze povedala, ze ju preda, by som jej ju nedala.
Ja som exmanzelovi vratila vsetky prstene po rozvode, co mi dal, a to stali mozno do 100 eur kus. Nechala som si len moju obrucku, to sme kupovali spolocne.
A ze snubny prsten nieco symbolizuje, to aj manzelstvo a pre nu zjavne nie. Pre mna je to len predmet. Inak aj stromy nieco symbolizuju, aj kvety, holubice a plno dalsich predmetov zivej a nezivej prirody, takze taketo dristy su 😅

maciatkolulu
20. máj 2021

@taskataska topánky nesymbolizovalu snáď žiadosť o ruku, ja to trochu chápem..

terezka1947
20. máj 2021

Dobry napad s tym predajom a uctom pre deti.
Ci ho predas ty,ci ona je jedno.

jana_eyre_2
20. máj 2021

Mne sa len natíska otázka, ak si ho necháš, čo s ním urobis? Asi ho nebudeš nosiť na retiazke, ale predas ho tiež keďže bol taký hodnotný, alebo sa mýlim? Predať a dať tie peniaze deťom je najlepšie riešenie..