Mám chlapa - mamičkára

11. feb 2021

Ahojte, s priatelom byvame u jeho rodičov už 4ty rok. sme spolu 5 rokov, počas prvých mesiacov vzťahu som otehotnela a tak si nás prichýlili k sebe.
No môj priateľ je veľký mamickar a ja sa s tým akosi neviem vyrovnať. Zo začiatku som to nebrala vážne, potom som si z neho robila srandu kvôli tomu že je na nu tak naviazaný, potom ma to rozčuľovalo a teraz už mám v sebe pocity od hnevu, zlosti po ľútosť samej seba. Hoci veľakrát si ma zastane, pomáha mi presadiť si svoj názor, veľakrát sa s mamou aj pohada keď jej na mne niečo vadí, alebo ju upozorni keď niečo prezenie... no skoro vždy da viac na nu ako na mna, pocuva najskôr jej rady až potom tie moje, aj keď mu Radim dobre tak aj tak ide za nou a keď mu aj ona povie to iste čo ja, urobí to až vtedy. Môj názor mu ako keby nestačí. komunikuje viac s nou ako so mnou, veľa krat sa stalo že niečo dôležité som sa dozvedela ako druha pretože to utekal povedať najskôr mamičke až potom mne. Veľa krat som mu povedala že ma to trapi, predsa som tu preňho aby sa zdôveril mne a nie najskôr jej. Tiež jej hovorí vsetko o našom vzťahu, vie o každej jeden hádke ktorá vznikla kvôli mojej chybe (keď urobí chybu on, s tým sa jej nepochvali a vtedy sa tvári že vôbec nie sme na nože.) dokonca jej povedal aj o tom ako často mame sex... mna veľmi rozčuľuje že takto rozoberá naše sukromie a neraz som mu ppvedala aby to nerobil no nerešpektuje ma. Keď príde z prace, prvé si sadne do obyvacky ku mame a rozpráva jej zážitky z prace. Neviním za to svokru, ona ho veľakrát posiela za mnou, no bohužiaľ je to v ňom. On bude radšej s nou ako so mnou. Je to podľa mna chore a neviem čo viac mám urobiť aby to takto nebolo.
A taká mala príhoda z dnes, jeho mama ma veľmi rada jedno jedlo z fastfoodu, takmer vždy jej ho donesie domov keď ide okolo. Mne nekupuje nič aj keď vie že aj ja by som si rada dala. Aj keď ma vždy ponúkne no ja vždy poviem že nechcem pretoze viem že to kúpil s úmyslom že je to pre jeho mamu. Dnes som sa však konečne odhodlala povedať že ano, rada si dam. Ostal ako keby som mu dala facku. Potom sa začal smiať že či to fakt chcem že to nie je dobre že mi to isto nebude chutiť a takto ma od toho začal odhovárať pretože to bolo pre jeho mamu. Išlo mi o ten princíp že na nu mysli a chce jej dopriať to jej obľúbené jedlo a mne nekúpil nič. Dokonca ho svokor upozornil že prečo nekúpil aj mne keď to mám rada aj ja. Naschval som to zjedla a s akou chuťou :D ale predsa som jej polku odložila. Baby je mi jasne ze teraz mi asi napíšete že takéhoto chlapa by ste poslali kadelahsie ale ja som hlupa a lubim ho. Navyše mame už dieťa a ja nemám kde inde ísť. Vlastne ani neviem čo mienim týmto prispevkom, možno sa chcem len trochu vyliat že mám to trapi a neviem ako to zmeniť.

cacianka
11. feb 2021

Pokojnu a slusny rozhovor - svokor svokra a muž. Jednotlivo a potom spolu.
A jedine riešenie - odsťahovať odsťahovať a ešte raz odsťahovať.
Ste nova rodina, samostatna bunka, a mali by platit ti cirkevne "opustí matku svoju, otca svojho a prilne k manželke a budu jedno telo, jedna duša".neviem presne znenie, nie som veriaca ale platí to aj v beznom živote
Kľudne to vytlač 10x na A4 a vylep po celom dome. A A3 a to nalep na wc nech to ma na očoch hned po zobudeni a vecer pred spaním

danieladeley
11. feb 2021

@cacianka ano, ano, presne...prilne k svojej MANZELKE, nie k svojej spolubyvajucej

kristina2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. feb 2021

@danieladeley a aký je tam rozdiel? Za to že nemame papier že sme svoji? Sme spolu dosť dlho, byvame spolu, mame dieťa, žijeme ako manzelia len bez papiera a obrucky.

autor
11. feb 2021

@kristina2015 peniaze mina skoro všetky na tuto domácnosť. Dokonca si zobral úver aby im prispel na auto. Z toho úveru by sa úplne v pohode zvládol zaplatiť podnájom na minimálne 2 roky. Teraz sa ale vyhovára že nemozme odísť pretože mame ten dlh

lindusss2016
11. feb 2021

A planujete sa osamostatnit? Robite pre to nieco? No mama je mama, ale ty mas predsa jeden mocny nastroj, ako svojho muza pritiahnut k sebe. Je to tvoja sexualita, daj mu srdce, daj mu lasku, vasen a opantaj ho. Dokazes to, staci chciet. Ak ho lubis, nemal by v tom byt problem. Zacni na sebe pracovat, stan sa zmyselnou zenou a bude len tvoj

kristina2015
11. feb 2021

A ako fungujete ? Máte iba jeho detskú izbu či prerobený samostatný byt? Súrodencov ma ?

elizabet173
11. feb 2021

@danieladeley mas pocit, ze keby sa buducu sobotu zosobasili, tak sa zmeni o 180 stupnov a na prvom mieste bude mat manzelku? Tak naivna hadam nie si.

danieladeley
11. feb 2021

@elizabet173 nie, nemam pocit, ze taky chlap sa zmeni sobasom a ani ze sa sobasom nieco zmeni, odpovedala som na margo prispevku nadomnou. naivna myslim nie som, neoprela by som o takeho chlapa ani bicykel ;)

autor
11. feb 2021

@lindusss2016 rozpráva že ano ale vždy keď mu ukážem nejaký inzerát s parádnym bývaním povie že by ešte ostal tu, že mu je tu zatiaľ dobre. Nezaujíma ho to že by nám bolo lepšie keby sme boli vo svojom a vie dobre že po tom túžim. Ja myslím že sa boji odísť od mamy, sám aj priznal že si to nevie predstaviť že by sme odisli. Pripustí to iba vtedy keď sa poháda s nou alebo s otcom. No zároveň sa stále vyhovára na ten nás úver, že kým ho nesplatime tak sa nemozme osamostatniť. A v tom čo píšeš myslím že nie je problém. Viem že ho pritahujem, starám sa o seba, chodím upravena, vonava, stále mi vraví že som krasna,sexi atd. Lenže mi to príde že ma ma iba na tu jednu vec. Podľa mna keby mohol tak by s mamou ešte aj spal🤦🏽‍♀️

autor
11. feb 2021

@kristina2015 áno mame len jednu izbu kde sme všetci traja spolu a ma jednu sestru v mojom veku

h2
11. feb 2021

Nečítala som príspevky, ale výborne si to spravila s tým jedlom! 👍 😂 Stavím sa, že nabudúce donesie aj Tebe.

danieladeley
11. feb 2021

je to rozdiel a velky. v prvom rade manzelstvom sa dava vztahu nejaka ta vaznost a v druhom rade, nie celkom nepodstatnom, ide aj o pravnu stranku. mate uz spolu dieta a teba nenapadlo, ze by bodlo vlastne byvanie a aby ste dietatu mali aj co zanechat, pripadne mu sporit? pises, ze si vzal uver. v manzelstve by ste o financiach mali rozhodovat spolu. a to, ze nie ste manzelia, byvas tam, rozidete sa a ostanes bez nicoho? kedze pises, ze ani nemas kde ist. takze mozete zit spolu neviem ako dlho ( mimochodom 5 rokov neni dlho), ale ano, je rozdiel ci mate papier alebo nie. lebo nie je papier ako papier.

sashka22
11. feb 2021

A čo takí, ktorí majú hypotéku na 30 rokov? Tí radšej tiež nespravia žiadny krok? Doma má full servis, Ty mu roztiahneš nohy, no bodaj by mu nebolo dobre! Je to decko, čo doma máš a nemyslím tým vaše dieťatko... Nemá gule na to, aby sa postaral o svoju novú rodinu! Ach jaj. Ťažko radiť, keď on nechce nič meniť. Vo vašom novom by takú starostlivosť očakával od Teba, Ty by si mala v spoločnej domácnosti robotu za dvoch a on by sa vyvaloval. Chúďa dievča. Nemáš na riadneho muža? Ktorému by si stala za to, že by si sa stala jeho manželkou a boli by ste právoplatne rodina? Nikdy si to takto nechcela? Nechaj hento decko dospieť pri mamičke... Tam nebude šťastná ani žiadna ďalšia frajerka. Raz musí dostať rozum ale to Ty už možno budeš ľúbiť ozajstného muža a otca pre Tvoje dieťa. Veľa šťastia.

autor
11. feb 2021

@danieladeley ja práveže vlastne bývanie chcem, len on nie, o financiách rozhodujeme spolu, síce s úverom som nesúhlasila a urobil to aj napriek tomu ale to už sme si vyrozpravali.

autor
11. feb 2021

@h2 a dokonca mi to vytkol že či som to fakt zjedla a že určite som to urobila naschval :D normálne som mu povedala že hej, lebo som mala chuť aj ja :D

sashka22
11. feb 2021

V tomto vzťahu si proste tá rozumná Ty a je to zrejme aj tým, že si dospela po pôrode, prevzala zodpovednosť, len škoda, že tomu Tvojmu to nedošlo. Nemáte náhodou nejaký veľký rozdiel vo vzdelaní? Nechcem to tak napísať.. Ale proste ci on nieje ' jednoduchší.. '

h2
11. feb 2021

@danieladeley Prepáč, ale manželstvom sa v tomto prípade nič nevyrieši. Ak by zostali bývať u mamičky ako manželia, aj tak by autorka nemala v prípade rozvodu na nič nárok. Práve naopak, keďže jej partner má úver, ak by ho bral v manželstve, mala by povinnosť splácať polovicu. Nie na všetky vzťahové problémy je riešením manželstvo. Často to môže byť úplne naopak.

autor
11. feb 2021

@sashka22 ale ja vlastne ani neviem čo ho pri tej mame tak drzi pretože aj ten full servis mu robím len ja a nie ona. Mám pocit že je to viac moja domácnosť ako jej. Všetky domáce prace sú na mne, každý deň varím, periem, skladám prádlo ja, dokonca aj peciem len ja. Svokra nemusi ani len pohnut prstom, keď príde z prace zapne si tv a spokojne pozerá až do vecera. Jedine čo robí je že vari cez víkend a a aj to vyčíta že ma doma 2 ďalšie ženy (mna a priateľovu sestru) a vari ona a v sobotu umýva podlahu. Čiže toto všetko by mal aj keby sme sa osamostatnili jedine čo by mu chýbalo by bola maminka

h2
11. feb 2021

Veď Ti to ponúkal. A potom sa čuduje, že si neodmietla?

danieladeley
11. feb 2021

chciet je malo, to ste sa za tie styri roky byvania u jeho mamy nevedeli zhodnut na tak podstatnej veci, tak to potom je dost zle. a to mu aj prispievas na splatenie toho uveru, ktory si vzal? a ked ho splati, tak sa bude vyhovarat, ze predsa neodide z domu, ked tam investoval peniaze?

autor
11. feb 2021

@sashka22 rozdiel je v tom že ja som od mamy prec od mojich 17tich rokov. Ano, teraz sa priznavam :D porodila som v 18. Priateľ je starsi o 4 roky no mentálne mi príde že je o štyri ešte mladší ako ja, teda aspoň v tomto že sa od nej nevie odputat

danieladeley
11. feb 2021

@h2 ano, suhlasim, ze manzelstvo nie je riesenim na vztahove problemy. lebo ked vztahove problemy mam, tak sa predsa nevydavam :D

kristina2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
11. feb 2021

@danieladeley Ty si šťastná žena. Väčšina vzťahových problémov príde časom. V mnohých prípadoch príde k zmene vo vzťahu po pôrode. Takže až potom, keď už sú manželia.

elizabet173
11. feb 2021

@danieladeley ja tiez nie, tiez by som sa s takym muzom nezaoberala, toto sa da vidiet po par sttetnutiach. Ale sobas by na tom skutocne nic nezmenil. Dokonca ani na tom, ze by o financiach rozhodovali spolocne. Je tu kopa tem, kde manzel vydeluje manzelku na MD. To nie je o tom, ci su manzelia alebo nie, ale o charaktere cloveka

danieladeley
11. feb 2021

@h2 problemy mozu prist hocikedy, pred aj po, ale o tom nebola tema a ani o tom ci som stastna 🙂

danieladeley
11. feb 2021

@elizabet173 ved ja jej neradim, aby sa vydavala 🙂

h2
11. feb 2021

@danieladeley Máš pravdu, téma o tom nebola, ale písalo sa o tom (tuším si to písala Ty 😊). Ak by bola autorka za svojho partnera vydatá, na jej probléme by sa vôbec nič nezmenilo.

autor
11. feb 2021

@kristina2015 tým sa utesujem, že snad keď sa zamestnám a budeme mat 2 príjmy ho konečne presvedčím. Dúfam že dovtedy to vydržím. Ale tiež sa bojím toho, že povie že tu dal veľa peňazí na to aby sme odisli.
A on im ponúkol pomoc, že zatiaľ pozicia a kým sme tu tak sa nám z tej sumy bude “strhavat” to čo by sme inak platili. Kým nepožičal tie peniaze tak sme prispievali 150€ A robili nákupy potravín, drogerie a tak. Teraz už neplatime, len robíme nákupy.