Mam 17 rokov a chcem odísť z domu

dominishenuska
19. nov 2020

Ahojte vie mi niekto poradiť vážne som už v koncoch moji rodičia pijú ponižujú má nadávajú mi ..... Chcela by som ísť bývať k svojmu priateľovi moji rodičia majú stále proti nemu niečo za to že si ma zastane a povie im pravdu je najhorši.... V rodine sa s nikým nebavíme lebo rodičia pijú a rodina sa k nim nepriznáva... Skúšala som to riešiť cez sociálnu ale stále to chce riešiť deckym domov a tam nechcem ísť ... Do 18tich mám ešte pol roka a vážne neviem čo mám robiť .... Vie mi dať niekto nejakú radu 😔😔😔😔😔

mirro
19. nov 2020

@dominishenuska robiť všetko preto,aby si sa postavila na vlastné nohy. Vyštudovať,nájsť si prácu a byť schopná zaplatiť si bývanie,jedlo a veci potrebné pre život. Na priateľa sa až tak nespoliehaj, v živote sa stáva všeličo.

0silvia0
19. nov 2020

@dominishenuska priateľ má svoj byt?

arianna25
19. nov 2020

@dominishenuska este pol roka vydrz, kym este nie si plnoleta, any neboli problemy. Nikdy nevies a aby si fakt neskoncila v domove. Nevies ake to bude s priatelom v spolocnej domacnosti.
Spoliehaj sa iba na seba. Postuduj nieco, nejaka pěraca a odkladaj peniazky.
Ked aj chces zit s priatelom, tak po 18. narodeninach a ked budes pracovat, aby si prispievala do spolocnej domacnosti.
Bud trpezliva. Vydrz este.

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@0silvia0 no on ešte nie býva u matky ešte má len 19 nedávno skončil školu ale už pracuje

dominishenuska
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
19. nov 2020

@dominishenuska tak snáď sa nechceš pchať k jeho matke, si tam vítaná? Kto ťa bude živiť? Rodičia asi nie, keď od nich odídeš. Kto všetko býva v tom byte?

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@arianna25 keby sa to tak vidrzat dá každý deň je to horšie a horšie 😔

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@mirro však áno stáva ja keď budem mať 18 chcem si dať externu školu a začal pracovať také sú moje plány 😔

arianna25
19. nov 2020

@dominishenuska verim ale musis byt silna, lebo mozu byt problemy. Zatial si pozistuj tie moznosti prace a studia, alebo ak sa da, tak nejaky kurz. Co na to priatelova mama? Aky maze vztah?

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@0silvia0 áno som ja s ňou vychádzať dobré , priateľ pracuje tak áno ja by som si po škole našla prácu aby si aspoň trocha privyrobim😔

dominishenuska
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica01
19. nov 2020

Vydrz pol roka

arianna25
19. nov 2020

@dominishenuska a este jedna vec. Noe je jednoduche zit u priatelovej mamy. Teraz to tak nebyzera, ale musis ratat s tym, ze to nebude take ruzove sko to teraz vyzera.

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@arianna25 ona mi sama povedala že kyby je najhoršie by si ma zobrala , ja ju beriem ako druhú mamu u nich cítim pocit domova 😔

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@arianna25 prečo by nemalo ja sa cítim u nich ako doma stoja pri mne stále

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@evica01 keby sa to tak dá každý mi to povie ale čo prežívam nikto nevie 😔

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@evica01 keby sa to tak dá každý mi to povie ale čo prežívam nikto nevie 😔

lujza123
19. nov 2020

@dominishenuska a keď si neni doma rodicia ta zháňajú? Možno postupne tam začať pre spávať, pár dní v týždni a postupne to predlžovať.
Keby utecies skoncis v polepsovni, nie decaku a to asi nechces. Keď odísť tak najskôr mesiac pred 18 tkou.

Možnosti moc nemáš, ale ak to je na nevydrzanie tak ten decak nieje taky hrozný, už si sa bola v nejakom pozrieť? Na skole som mala kamošky odtiaľ a nemali to tam az také zlé, hlavne po materiálnej stránke. Starší každý svoju izbu, čisto, kľud, teplé jedlo aj rovesníkov. Aj večer von ich púšťali dalo sa dohodnúť, peniaze na oblečenie dostali sami si mohli nakúpiť.
Lebo školu máš ešte jeden rocnik nie? A toto by si mala takú istotu kým nedostudujes. Keby je to hrozne môžeš v 18 tích odísť.

Horšie než doma s ožranmi to už nebude, vždy pôjdeš do lepšieho. Tak skus

zuzanka.zuzu
19. nov 2020

@dominishenuska a chýbaš doma? ak nie, tak občas u frajera prespávaj.... ale ako niekto poradil vyššie - nespoliehaj sa na neho !!! SAMA sa o seba postaraj !!!

3009
19. nov 2020

@dominishenuska a antikoncepciu berieš keď sa chceš k priateľovi nasťahovať? Aby to hneď neskončilo, že otehotnieš.

mirro
19. nov 2020

@dominishenuska a ešte niečo. Nikdy nezabudni,ako ti je a sprav všetko preto,aby rodina,ktorú si založíš, bola iná ako tá,v ktorej si teraz.

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@zuzanka.zuzu im doma by však vôbec nechýbam s nikým sa doma Nerozprávam proste nič 🙃

dominishenuska
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominishenuska
autor
19. nov 2020

@3009 pred boha otehotnieť a mať ďalši problém na krku to nie

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@3009 pred boha otehotnieť a mať ďalši problém na krku to nie

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@mirro ak budem mať v živote deti dám im v živote to čo som sa nikdy nemala

dominishenuska
autor
19. nov 2020

Nie vôbec ma nezhanaju chcela som niekedy spať u neho ale vždy som šla domov aby moja matka nezávolala políciju a aby nemal chalan zle ...
A v žiadnom zariadení šok vôbec nebola a ani tam nechcem ísť

dominishenuska
autor
19. nov 2020

Nie vôbec ma nezhanaju chcela som niekedy spať u neho ale vždy som šla domov aby moja matka nezávolala políciju a aby nemal chalan zle ...
A v žiadnom zariadení šok vôbec nebola a ani tam nechcem ísť

zuzanka.zuzu
19. nov 2020

@dominishenuska tak keď to máš takto v hlave usporiadané a o pol roka 18r, po novom roku by som asi odišla... nie tresknúť dverami, proste potichu (nikdy nevieš čo bude v budúcnosti). prípadne doma povedz, že si našla podnájom, brigádu a sťahuješ sa (možno budú radi, že nemusia ďalší krk živiť?)

dominishenuska
autor
19. nov 2020

@zuzanka.zuzu ja by s chcela odísť ale moji rodičia sú sprostý môžu to riešiť cez sociálku alebo dajú ešte po mne pátranie od nich neviem čo môžem čakať to je ten problém