Má to vôbec zmysel?

26. feb 2022

Potrebujem sa mozno len vyrozpravat, alebo pocut iny pohlad na vec. Skusim byt strucna. Po rozvode som bola dlho sama, nikoho som nechcela a potrebovala som byt sama. Potom som stretla muza, s ktorym sme sa dali po vzajomnych sympatiach dokopy. Ja mam 1 dceru z predchadzajuceho manzelstva, ten muz 2 deti z predchadzajuceho manzelstva. Stretavali sme sa s tymto muzom celkom casto. Je to velmi dobry clovek, rozumiem si s nim, lubim ho. Stala sa vsak taka vec, ze jeho deti su teraz dlhodobo v jeho starostlivosti. V podstate nemame uz ziaden spolocny cas osamote. Ja mam pocit, akoby to uz nemalo zmysel. Ked aj pride, tak vzdy len s detmi (nevadia mi), a nemame sa kedy ani sami porozpravat. Uprimne, chyba mi aj intimita-nemyslim len vyslovene sex. Ale aj na to, ako, kedy si dame pusu, musim kvoli jeho detom davat pozor. Neviem, ci ma zmysel byt v takom vztahu, kde nie som uplne stastna. Som citlivy clovek a toto mi chyba. Pomaham mu, ako a s cim viem. No mam taky pocit, ze je to jednostranne. Mozno to tak nie je, ale niekedy si myslim, ze mame ine ocakavania od zivota ci partnerstva. Uz som mu neraz o tom hovorila, co ma trapi. A nic sa nezmenilo.

arianna25
26. feb 2022

Tvoj partner cíti veľkú zodpovednosť voči deťom. Skús byť iniciativnejsia alebo ak už si, tak trpezlivejsia. Malé deti vás potrebujú. Postupne budú rásť ale vy rodičia nezabúdajte na seba. Postupne budete mať čoraz viac času na seba.
Väčšinou keď deti podrástu tak práve si chlapi vydýchnuť a chytá ich druhá puberta. Tu pubertu môžte mať aj spolu 😊

autor
26. feb 2022

@arianna25 ja si myslim, ze mu pomaham aj s detmi, ako viem, ake mam moznosti. Snazim sa ho podporovat, byt mu oporou. No z jeho strany mi to chyba. Tu sa nejedna o male deticky. Deti maju 7 a 11. Ale realne, dokedy by som mala takto zit, mat takyto vztah-nevztah? Niekedy sa citim, akoby som ani partnera nemala. Akurat ze som viac podrazdena, ako ked som bola sama.

zmrzlinka2021
26. feb 2022

A vedia tie deti, ze si jeho priatelka? Skus ho len tak z nicoho nic objat, aj pred detmi.

karhu
26. feb 2022

ak by chcel, dalo by sa, nechce
zariad sa podla seba

autor
26. feb 2022

@zmrzlinka2021 ano, vedia. Aj ked dlho nevedeli. Akoze objimem ho, chytime sa za ruku, ale proste vzdy je to tam take ine, ako predtym. Podvedome sa asi ovlada, kvoli detom. A je to dost minimalne oproti tomu, ake to bolo predtym. A to sme spolu len pol roka, ale citim sa akoby po 10 rokoch-ze tie city su take, teda ked su tam jeho deti, co je v podstate skoro vzdy. Moja s tym problem nema.

heleninamama
26. feb 2022

Ty si citovo vyprahnutá a túžiš mať niekoho len pre seba ako pubertáčka. On berie tento vzťah zrejme racionálne a prioritou sú pre neho momentálne deti. Ostatné už zažil a nedychtí po repríze. Čo chápem a je mi bližšie viac ako Tvoj postoj.
Osobne by som sa netýrala, ani nečakala roky, kým deti odrastú. Hľadala by som inde - ale s vedomím, že aj Tvoje dieťa môže byť pre niekoho rovnaký problém.
V Tvojej situácii by som asi riešila len vzťah bez spolužitia - občas sa stretnúť, zabaviť a každý si pôjde po svojom. Neriešila by som žiadne cudzie deti a ani problémy. Len by som si užívala. Ale to som ja. Mám už svoje roky a životná etapa, že chlap je pre mňa prepotrebný a jeho spoločnosť ma náplní šťastím ma už prešla. 😂

autor
26. feb 2022

@karhu vsak ano, taketo rozne myslienky ma napadaju. Ospravedlnovat ho nejdem, to nie. Len ma to tazke, lebo s detmi mu nema az tak kto pomoct.
Ale ano, tiez si to myslim.

arianna25
26. feb 2022

Aha čiže je to vážnejšie ako som si myslela. Ťažko povedať že či si vydupkat trochu viac alebo nechať tak. Asi musia poradiť ďalšie žienky, lebo ja už nemám nápad. A keď sú tieto deti ku už v tomto veku tak sa vedia aj pohrať samé pomedzi to ako dostávajú pozornosť od vás.

arianna25
26. feb 2022

A v podstate vy by ste si mohli kľudne dať večer v piatok pohár vínka a pohladenie

fleur1111
26. feb 2022

Nemá mu kto pomôcť s deťmi, tak mu pomáhaš ty. Citovo ta takýto vzťah nenapĺňa, nakoľko ste sa o tomto rozprávali a nič sa nezmenilo, nestrácala by som s ním čas. Tieto pocity sa v tebe budú stupňovať a časom vybuchnes.

autor
26. feb 2022

@heleninamama zaujimavy pohlad. Nesuhlasim vsak s tym, ze som citovo vyprahnuta a tuzim mat niekoho len pre seba. Vobec si to nemyslim. Skor beriem vztahy vazne. Ja nie som typ cloveka, ktory sa chce len zabavit a ostatne neriesit. Pre mna bola vzdy rodina dolezita a nie len nejaky nezavazny vztah, to nepotrebujem.
Moje dieta je trochu viac samostatne, predtym nebol nikdy problem nieco podniknut. Aj ked mam dieta aj ja. Ale problem je, odkedy madeti on u seba.

autor
26. feb 2022

@fleur1111 asi mas pravdu

autor
26. feb 2022

@arianna25 no ale ani to sa neda. Chodi autom, takze pohar vina nehrozi.

barborachors
26. feb 2022

on ta iba vyuziva... spamataj sa a najdi si uprimneho k sebe

autor
26. feb 2022

@barborachors kym nemal u seba deti, bolo to ine. Nemyslim vyslovene, ze ma vyuziva. I ked sa niekedy citim len ako opatrovatelka

janetinka27
26. feb 2022

mate zrazu tri deti. z toho pred dvoma sa nemozete citovo plne prejavovat. aj v beznych rodinach,kde su tri deti,uz manzelia nemaju tolko casu na seba,vsetko sa kruti okolo deti. cas maju az vecer, ked deti spia a mozu sa venovat sami sebe. pre neho su deti prvorade,je dobre,ze je to rodinny typ a sprava sa k detom zodpovedne. na druhej strane ty budes ta,ktora "pocka" amusi byt trpezliva,lebo nie si od neho zavisla tak ako jeho deti.
pre tie deti je teraz jeho pozornost klucova, vztah srodicmi velmi ovolyvnuje nas buduci zivot,vytvaranie vztahov, psychiku... a vacsinou tito muzi voci detom citia vycitky svedomia za rozpad rodiny (aj ked dovod rozpadu moze byt rozny) a tak sa im snazia mnohe vynahradit

heleninamama
26. feb 2022

Lenže vážny vzťah s chlapom - otcom je zrejme o inom, ako s chlapom, ktorý je bez záväzkov a žije sám pre seba. A aj Ty už máš dieťa, hoci samostatnejšie, ale je tu, takže takú tú bezproblémovú rodinku už na dvoch rozpadnutých vzťahoch vybuduješ ťažko. Túto šancu si prešvihla, tak skús hrať s kartami, aké máš. Alebo akceptuj deti a jeho postoj, alebo choď ďalej a skús si nájsť bezdetného. Načo sa máte trápiť navzájom?

zmrzlinka2021
26. feb 2022

Skus mu dat cas, bud mu oporou, aj ohladom deti.

autor
26. feb 2022

@janetinka27 lenze my uz vobec na seba cas nemame, teda partner nema. Nebyvame spolu, niekedy pride na hodinu, ponahla sa kvoli detom. A naozaj ja cakat nebudem. Dakujem za nazor, budem sa musiet rozhodnut, ale asi to zmysel nema.
Len tak pre info, za rozpad ich manzelstva mohla matka jeho deti, ktora sa k.....la. Aj napriek mnohym sancam od muza.

autor
26. feb 2022

@heleninamama asi mas pravdu. Necakam, ze mnabude davat na prve miesto. Ale neuspokojim sa ani byt stale na druhom. Dakujem.

autor
26. feb 2022

@zmrzlinka2021 ja uz nevladzem. Tiez mam svoje starosti. A tiez by som obcas potrebovala povzbudit. Mozno je to tym, ze to nepoviem nahlas, ked ma nieco trapi.
Uz neviem ako dalej takto, lebo mna to vnutorne nici.

janage
26. feb 2022

Tak to nahlas povedz a počkaj na reakciu. Potom sa zariad.

autor
26. feb 2022

@janage veci, ktore ma trapia ohladne vztahu, som mu uz hovorila. O tych ostatnych starostiach nemam niekedy chut hovorit a v podstate ani nie je prilezitost. Nakolko vzdy su tam deti.

janinah
26. feb 2022

Keby boli všetky deti spoločne vaše aj vtedy by nebol nijaký sex? Vždy sa to dá zariadiť.tie deti ti dosť vadia.len si to nechceš priznať.

autor
26. feb 2022

@janinah tak sex asi tazko zariadis, ked su stale deti s nami, nebyvame spolu. Tak to neviem ako zariadit.
Keby mi tak jeho deti vseobecne vadili, nechodila by som sa s nimi ucit a nepodporovala priatela v tom, aby ich mal v starostlivosti. Ale takto som si to nepredstavovala. Ze uz ziaden cas pre seba.

lucka_ke
26. feb 2022

dajte si pauzu dva týždne úplne bez seba a uvidíš či ti chýba

eeffka
26. feb 2022

Ste spolu len 6m, nie 6rokov. Naco sa mu tlacis do rodiny? Ved on ma svoju a ty svoju, v nedelu na kavu,kino, a cau kazdy po svojom.

autor
26. feb 2022

@lucka_ke ja viem ze by mi pravdepodobne chybal. Lenze tu o to vobec nejde. Chcem vediet, ci to ma zmysel. Vzdy ked odide, tak mi je smutno. Lebo za tu chvilu, co je u mna alebo ja u nho, ani sa neda porozpravat, nic v podstate. Som z toho unavena, frustrovana. A ak to nemazmysel, radsej to ukoncit skor, ako sa len trapit.

lucka_ke
26. feb 2022

za vyskúšanie nič nedáš, "pravdepodobne" sa možno ukáže ako "vôbec mi nechýba"

autor
26. feb 2022

@eeffka ja sa mu tlacim do rodiny? Ja neviem z coho mas ten pocit, ale budiz.
Lenze uz ani na kino, kavu, vajcas nema. Teda nie sam. Radsej prijmem to, ze budem sama, ako byt piate koleso u voza.