Má právo chlap žiadať ženu, aby schudla?

marianna_11
21. jún 2016

Ahojte..Veľmi by ma zaujímalo aký máte nato názor.
Moja veľmi dobrá kamarátka má muža, ktorý od nej vyžaduje aby schudla. Osobne si o nej myslím, že vôbec nie je až taká pribratá. Patrí podľa mňa medzi normálne trošku plnoštíhle ženy ale nič extra hrozné. Neviem z akého dôvodu to je pre neho také dôležité, viem že chlapi chcú príťažlivé ženy mať bo boku ale po pôrode to už nie je až také jednoduché. Máte s takýmto niečim aj Vy skúsenosť? Chcel od Vás muž aby ste schudli?

sue
21. jún 2016

ČO to znamená "vyžaduje" ?
...ak by môj manžel pribral alebo inak zmenil imidž na obraz, ktorý by sa mi "nepáčil" a bez normálnych dôvodov (choroba atď) by mu nezáležalo na tom, aby sa mi páčil, tak by som sa dosť divila asi 😒

Považujem za normálne, že v partnerstve / manželstve záleží jednému na druhom a na tom, aby sme sa navzájom páčili a ak sa partnerovi "nepáčim", tak to chcem zmeniť...chcem byť pre neho príťažlivá 🙂

Na Slovensku mnohokrát ženy považujú tehotenstvo a materskú "dovolenku" za obdobie, keď má byť žene odtolerované absolútne všetko...od chlpatých nôh cez vyťahané tepláky až po mastné vlasy...a potom sa divíme, že si chlop nabalí nejakú druhú... Nehovorím, že treba byť ako z módneho žurnálu, ale nie je ani dôvod byť pribratá niekoľko mesiacov po pôrode... (a to píše pracujúca a študujúca matka dvoch detí....)

...takže aby som odpovedala na tvoju otázku...záleží od toho, ako to manžel "vyžaduje" - ak párkrát možno netaktne poznamená, že by bolo fajn odbúrať vankúšiky, tak je to podľa mňa úplne OK...

anjelicek26
21. jún 2016

Suhlasim zo sue, ze partneri sa maju jeden druhemu pacit a ak jeden radikalne zmeni svoj image, je to v partnerstve skor na skodu. Ale len pindat nestaci no, ak chce, aby schudla, dufam, ze ju v tom podporuje, postara sa o dieta a urobi jej priestor, kedy moze ist do fitka alebo si zabehat, nevyjeda pred nou sladkosti a hovadinky, ale prejdu spolu na zdravsiu stravu atp. Podla mna skutocne materstvo a ani tehotenstvo dovodom vyzerat ako uplna knedla neupravena :( A to ani u nas pri 4 detoch...korculujem 40 minut denne ked manzel dojde z prace a uklada chlapcov a na brucho cvicim 15 minutovku tesne pred spanim, ked je uz v dome svaty pokoj. Vylucila som cukor a som na povodnej pred tehotenskej vahe. A nie nebolo to lahke, ale ja sa potrebujem citit dobre! Keby muz radikalne priberie, tiez mu k tomu budem hadzat komentare, tomu ver 😀

sense
21. jún 2016

keby mi muz povie ze mam schudnut hoci ja sama sa citim dobre tak ako som asu by mi to vadilo ale zalezalo by aj na sposobe ako to povie.....

maxiva
21. jún 2016

podla mna dost zalezi ako to ten chlap povie 😒 keby mi to splechol nejako drzo,tak dooost dlho s nim neprehovorim 😀 a tiez nie kazdej zene sa da hned schudnut,tak jasne,ze rok po porode sa neda na to vyhovarat 😉 ale vela chlapov si mysli,ze ked zena porodi tak bum a postava je hned spät...casto su zeny po cisarskom a to brusko ide veeeelmi tazko dolu...takze ja nikoho nesudim,ani nekomentujem ak viem,ze zienka ma malicke babo.ale muzi su muzi 😢

petulda333
21. jún 2016

@sue
@anjelicek26 suhlasim s vami,je lepsie ak je partner uprimny a povie co sa mu paci a co nie,naco klamat a potom si hladam bokovku!mnoho zien je strasne vztahovacnych a hned sa citia ako najvacsie chudery utrapene namiesto toho aby so sebou nieco robili

anjelicek26
21. jún 2016

@petulda333 vacsina chlapov je dost tolerantnych a nejakych kilo-dva-pät navyse si skutocne nevsimne. Ked maju narazky, ma toho zena na sebe poukladaneho rozhodne viac. Ale je hlupost si mysliet a presadzovat nazor - miluj ma taka aka som, aj keby mam odrazu 20 kil navyse a tri brady! To proste takto nefunguje a to moze mat baba charakter ako hrom 😖

janhe
21. jún 2016

Ma pravo preco by nie ak je toho tuku fakt moc tak mozte byt radi ze vas upozornil ze niekde je chyba a prestavate ho mozno vzrusovat... toto by som povedala ze vas miluje aj koli tomuto. Je vela muzov ktori to nepovedia a sexualny zivot upadne muz zacne podvadzat a zena oci pre plac. Kde bola chyba v komunikacii a vy ju mate budte radi

prevenar
21. jún 2016

@marianna_11 well, samozrejme ,ze ma . co je to vobec za otazku ? aj ked vyraz "pravo" je divne pouzity.

co si myslis osobne je irelevantne, nie je to tvoja zena, ale jeho, zije s nou on a nie ty . tebe moze byt jedno ako ona vyzera , jemu to jedno nie je ...a ano ma pravo na to, ze mu to nie je jedno, kedze je to JEHO manzelka s ktorou ma spolunazivat potencionalne do konca svojho zivota. 🙂

mojich 5 centov 🙂

henikav
21. jún 2016

@marianna_11 nuz pravo ma aj odist, ale je asi lepsie ked jej to otvorene povie co sa mu nepaci, skor nez by sa jednoducho zbalil a nasiel si stihlejsiu

bobika98
21. jún 2016

Na toto dostaneš rôzne názory. Ale podľa mňa je dôležité ako sa ona cíti. Či má pocit, že musí schudnúť alebo nie. ;)

petulda333
21. jún 2016

@anjelicek26 👍👍👍👏👏👏 mozem len suhlasit

sissy27
21. jún 2016

@marianna_11 samozrejme, že má chlap právo to od ženy požadovať...a žena má právo ho s tým poslať niekam... prípadne sa zariadiť v duchu hesla "nikdy nesúď ženu za kilogramy, lebo budeš súdený za centimetre" 😀 😀 😀
ono vieš, takto, ako si to napísala, tak to znie celé zle... a to, čo sa tebe zdá ako "plnoštíhla", môže byť pre iného obézna... je to strašne subjektívne, každopádne nevidím dôvod, prečo ty by si mala za kamarátku riešiť jej manželstvo...toto je medzi nimi dvoma... ak sa ona cíti dobre a je spokojná sama so sebou, tak to musí manželovi rovno povedať... ak sa necíti dobre a sama chce schudnúť, tak potrebuje podporiť... možno jej to hovorí ako chrapúň, a možno len tak v rámci nejakého doberania sa, že by mohla kilečko zhodiť...

bodka13
21. jún 2016

Hmm...právo je dosť silné slovo....ale ak sa zamiloval do štíhlej, nie super štíhlej baby, tak je celkom pochopiteľné, že ho priťahovala a keď má po pár rokoch doma zaoblenu maminu ich milovanych deti tak hoci si s ňou stále rozumie a miluje ju, už to nie je to pravé orechové, vytráca sa tá sexuálna príťažlivosť... Takže sa mu vlastne ani nečudujem, že vysloví nahlas svoje túžby ale veľmi záleží akým spôsobom to tej žene podá

alaguema
21. jún 2016

@marianna_11 právo je snáď trochu smiešny výraz v tomto kontexte. Ale asi jej dáva veľmi jasne najavo, že ho nepriťahuje s tými kilami na vyše. Takých tém tu už bolo...Ženy to obvykle uráža a bránia si tie svoje kilečká navyše a píšu o tom, ako si ju má vážiť, lebo porodila a ako by ju mal milovať aj s kilami. A on ju asi aj miluje (zatiaľ), len fyzicky ho priťahuje menej. Je na nej, ako s tým naloží. Mimochodom, to, čo pre teba nie je "nič extra hrozné", je preňho možno už viac, než zlé. Ty s kamarátkou intímne nežiješ, tak to pochopiteľne, vnímaš inak, ako on.

eeffka
21. jún 2016

osobne si myslim ze bezny normalny chlap na zene mojej vyske 168, si 5kg nevsimne pokial sa zena vie obliect a nerve sa stale do 36/38ky, 10zaregistruje a komentuje az po tejto hranici co je podla mna nie plnostihlost ale nabeh na obezitu

takze @marianna_11 ak ty si myslis ze je plnostihla, z mojho pohladu je uz obezna, lebo ty mas kamaratske videnie... ja som po 2detoch a porodoch, nie je problem schudnut ak mas cas, podporu a pevnu volu, do roka byt v prijatelnej forme.
vyhovaranie sa na porody to je taky folklor...som zvedava co budu take zeny hovorit po 40ke, vtedy to trva 2x dlhsie, ze do dochodku to uz nejak doklepu? 😎

radusiq
21. jún 2016

@anjelicek26 v podstate suhlasim, bohuzial som z tych pripadov co som bola velkost 8 pred tehu a 18 po. posledne mesiace som sa hybat nesmela kvoli krvacaniu a to som priberala snad aj zo vzduchu. Po tehu som zacala cvicit a cvicim doteraz, no dala som to dole len na velkost 12/14 a napriek snahe dalej to akosi nejde. Chlap sa raz odvazil jemne naznacit ze uz nie som az taka pritazliva ako predtym, ale ked mi to hovoril najradsej by sa pod zem prepadol a hned ma ubezpecil ze nemusim na silu chudnut. Preto slova "ma pravo ziadat?" mi pridu tvrde. Samozrejme ma pravo na to aby sa mu zena prestala pacit a upozornit ju na to, dat sancu na napravu. A ak je taka aka bola na zaciatku vztahu a on ju chce len zrazu zmenit tak to by som ho poslala kade lahsie rovno 😀

slavenka6
21. jún 2016

Po porode? mam kamaratku, co ma 34 rokov, ma dve deti, je tenka ako prutik.. stara sa o seba 🙂 vsetko sa da ked sa chce a myslim, ze on jej to povedal prave preto ze ju ma rad. Chce jej dobre. Chce aby bola krasna. Ak s tym nemieni nic robit tak nech sa necuduje ak ju opusti

emocka
21. jún 2016

No niekedy chlap nevie, čo chce. Ten môj sa vyjadril v zmysle, že nejaké tie kilá mám navyše. Schudla som riadne. Teraz má sťažnosti, že sa mi zmenšili prsia. No vyhov im!

sibalka21
21. jún 2016

tak isto ako zena by vyzadovala od chlapa aby schudol... tak isto si myslim ze aj muz moze pozadovat od zeny aby so sebou trosku nieco robila.... ale zalezi od okolnosti.. pokial sa spoznali a ona vyzerala tak ako teraz ale on si zmyslel ze chces stihlejsiu tak je to hlupost.. ale pokial priberala popri nom tak to chapem...

deltaa
21. jún 2016

@emocka ak sa ti zmensili prsia tak na ne cvic cviky na hrudnik a budu vacsie to je minimum

bodka13
21. jún 2016

@slavenka6 nie každej to ide tak ako by chcela....veľa robia gény, hormóny a metabolizmus
Napr. Ja som počas každého tehotenstva pribrala 15 a 17 kg bez akýchkoľvek cvičení a diét či hladovania som na váhe 50-52kg/164cm

slavenka6
21. jún 2016

@bodka13 mne je to jasne ze to nejde kazdej lahko, ale ist to pojde. Len na tom treba pracovat. Netreba sa vzdavat. Ja som tiez mala problem, ze som mala pocit, ze viac vazim ako by som mala ale tak zacala som pre to nieco robit a islo to 🙂

bodka13
21. jún 2016

@slavenka6 a toto je ďalší dôvod.. Pevná vôľa
Niekto sa vzdá rýchlo, iný bojuje...záleží na podpore a motivácii... Niekoho veta "no poď ty moja Mischelinka" naštartuje a inú urazi,poniži a demotivuje.... Psychika je veľká potvora

mysga
21. jún 2016

Ahoj, môj názor je asi takýto - partner za tri roky pribral 12 kg, ale keďže bol predtým chudý, tak teraz je normálny a samozrejme mi to nevadí. Keby priberie natolko, že sa z predtým normálneho chlapa zmení na omastené vajce, tak mi to určite prekáža a chcela by som, nech sa dá do poriadku.

Pretože ako ja vravím, ono sa dajú akceptovať isté zmeny, veď človek starne a mení sa, ale ak si chlap vezme 50 kilovú dlhovlasú čiernovlásku a za 10 rokov je z nej 100 kilová krátkovlasá blondína, tak sa mu nemusí páčiť. 🙂

maria1989
21. jún 2016

@marianna_11 právo má, čo by nemal. Len nie je ženinou povinnosťou mu vyhovieť.

mirica
21. jún 2016

určite ide aj o spôsob akým sa to povie, a potom, ak on požaduje , aby schudla...tak musí rátať s tým, že jej to musí umožniť....a postarať sa v tom čase o deti. Lebo inak to dopadne ako u jednej mojej známej..

Civičiť ísť mohla, ale až obriadila deti, domácnosť a manžela....takže ked išla po celodennej šichte, ked deti zaspali cvičiť, tak už bola tak unavená, že jej to nešlo , a nedarilo sa jej ani zhodiť......ale zas tam našla chlapa, ktorému sa páčila ako baculka....a ked sa on presťahoval za robotou do iného mesta, zbalila dieťa a išla s nim......

verushkokav
21. jún 2016

.... to musí byť pekný chudák ..... do zadnej časti tela by som ho poslala , strašne obdivujem ˇludí , kt. dokážu riešiť či je niekto chudý alebo tučný ........ je to tak úbohéééééé

maria1989
21. jún 2016

@verushkokav vieš, zas keď má muž isté partie tela malé, nechce tučnú ženu, lebo pri istých pozíciách sa tam nevie poriadne dostať 😝 😀 😀

maxiva
21. jún 2016

@maria1989 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maria1989
21. jún 2016

@maxiva tak čo už na toto povedať. Ešte by som čosi o veľkých prsiach, ale nechcem byť vulgárna.