Lezie mi na nervy. Nikam nechce ísť

3. aug 2022

Vytáča ma už celkovo. Hlavne čo sa tyka našeho voľného času. Nikde nechce ist ked niekam chce ist navrhne mi v 40 tkach ist na túru alebo na korčule.vobec ho nelaka ist niekde k moru k vode. Vraj je pribratý to preto ( mozno tak 5 kg). Tak som sa nasrala a idem s nasimi na dovolenku. Mrzi ma len jedno ze sme za cele leto spolu nikde neboli. Vobec ho netrkne ze pome niekde na vikend kupať sa. On dobre vie že neznašam turistiky že ma to nebavi občas sa premožem. Ale ked sme Doma ( byvame spolu), tak otazka znie ? Nepojdeme niekde?
Jeho odpoved : možme sa ist korčuľovať alebo pome sa prejst do obchodu.
Preto sem pišem lebo ma prave vytočil že či si aj ja nechcem kupit bike. Vravim mu načo ved raz sme spolu boli.
Poradte čo s takym ja mam rada spoločnosť chodit na vylety medzi ludi kúpaliska, chaty dovolenky pri mori
A nie sa niekde po hore bicyklovať.
Prosim dajte radu čo snim lebo ma j*bne…

lienka.7
3. aug 2022

Nájsť iného?

777januska777
3. aug 2022

Obaja mate úplne iné predstavy o trávení voľného času, bud sa prispôsobte jeden druhému a nájdite kompromis alebo sa rozidte.

lalenka33
3. aug 2022

Keby si s ním šla na túru, korčule, tak by schudol a na oplátku šiel on s tebou ku vode.

autor
3. aug 2022

@lalenka33 asi tažko ved som bola vela krat. Proste on povedal že tento rok nepojde a bodka.

lrnka
3. aug 2022

To je tým ze ty si extrovert a on introvert ver mi iný nebude moj toez one bicykel

janai1
4. aug 2022

Tak nikde nechce ísť ale chce ísť na túru, na bicykel, na korčule... Okeeej, zaujímavá úvaha

natalala
4. aug 2022

Problem je, ze kazdy z vas ma uplne inu predstavu o tom, co znamena niekam ist 🤷🏼‍♀️ On evidentne chce ist na turu, do prirody, bicyklovat, na korcule a ty zas nieco uplne ine a tieto jeho navrhy odmietas. Rovnako by tu on mohol napisat, ze ty nikam nechces ist. Ja by som spravila kompromis, dovolenka niekde napr na mallorce, kde su aj velmi pekne cyklotrasy a doobeda isla s muzom na bicykel a poobede na plazi alebo nejaka chatka v tatrach s wellnesom a ist aj na turistiku/prechadzku a aj si tam oddychnut. Vies ked kazdy jeho navrh je pre teba blby, nezaujimavy a neznasas robit to co navrhuje, tak ja sa ani nedivim, ze uz nema chut nieco navrhnut a niekam s tebou ist.

h2
4. aug 2022

Tak isto, ako tebe lezie na nervy, že on s tebou nechce chodiť k vode a do spoločnosti, môže jemu liezť na nervy, že ty s ním nechceš chodiť na turistiku, na bike a korčule. Ste v tomto rôzni. Buď sa prispôsobíte jeden druhému, alebo sa budete rešpektovať (ty pôjdeš k moru s vašimi, on nech ide na túru, alebo sedí doma), alebo sa rozíďte. 🤷🏻‍♀️

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
4. aug 2022

Môj bývalý bol toto iste. Len príroda a príroda, ok, aj mam to rada, ale v prírode to vyzeralo tak ze sme prešli pár metrov a sadli sme do bufetu na pivo. Takže to bolo pitie piva v prírode akurát.
Ale tu zrejme ide fakt o to ze obaja mate celkom iné predstavy a túžby o trávení voľného času.
Takže bud sa dohodnete ,že raz ty pôjdeš na bicykel a on potom s tebou na kúpalisko, ale do držíte to, alebo bohužiaľ, budete každý chodiť sam prípadne aj úplne (po rozchode)

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
retatka
4. aug 2022

Ty extrovert ,on introvert .Cely život budete mat o prispôsobovaní sa a kompromisoch .Keď ešte nemáte záväzky zišla by som z kratšej cesty a hľadala človeka podobného zmýšľania ktorý má rad spoločnosť ,ludi a podobné.Vždy budete mat hádky ohľadom trávenia voľného času alebo vás to prestane baviť a každý si bude žiť svoj život …a vzťah pôjde dole vodou .

puertorico
4. aug 2022

ty choď s kamarátkami k vode a on nech ide s kamarátmi na túru

0silvia0
4. aug 2022

Zmen otazku "nepojdeme niekde" na otazku, ze mas chut sa ist okupat, ci si ide s tebou niekam zaplavat. Ked povie nie, tak chod sama.
Mozno mate rozlicne predstavy o kupani sa. Tvoja predstava je mozno lezat cely den na deke s kupanim. Priznam sa, ja by som umrela. My s muzom chodime vecer o siedmej, hodinu pobudneme a tahame domov. Tiez ma nebavi cely den na slnku travit pri vode. Stacilo mi, ked sme mali deti male, ale nebavilo ma to.
Cize skus navrhnut vylet sa niekam do prirody prejst a potom na hodinku-dve k vode.

1angelika
4. aug 2022

ak nemáte deti tak by som si zvážila taký vzťah. Ono mať iné záujmy a predstavy o trávení voľného času je dosť zásadný problém vo vzťahu,. Iste treba sa aj prispôsobiť druhému ale nie aby vždy len jeden bol spokojný,.to je o ničom..

liljana
4. aug 2022

Kompromis. Majte kazdy svoje aktivity a snazte sa ich pretnut na 40-50% casu. Tak ze 20-25% jeho bajk, 20-25% tvoje kupalisko,... a 50% travite cas svojimi konickami kazdy so svojimi priatelmi. A ked pridu deti, nebudete mat cas aj tak na nic.

duduska25
4. aug 2022

Toto je presne ako ja a moj muz. On len kupaliska, ale ja radsej turu, hory, bike. Treba najst ako taku rovnovahu.

ckocka
4. aug 2022

A čo ti bráni svoje obľúbené aktivity realizovať sama alebo s priateľmi? Mať tam pri sebe otráveného chlapa nie je veľká zábava.

autor
4. aug 2022

@ckocka však nebráni ma nič ale tym že idem vždy s niekym inym nie sním tak nemame spoločne zážitky tym padom sa nemame o čom poriadne rozpravať

ckocka
4. aug 2022

Mám úplne iné záujmy ako moj partner, k moru jazdím sama, turistiku sama, kultúra s priatelmi. On je na svojej oblúbenej záhrade alebo niečo vyrába. Stále sa máme o čom rozprávať - napr. o tom čo sme robili alebo videli keď nie sme spolu.

hope87
4. aug 2022

Ved sa s nim porozpravaj a povedz mu, ze chces s nim travit s nim viac casu a ci aj on chce. Lebo ak ano, dohodnite sa na kompromise. Raz ty s nim na korcule a bicykel, turu. A potom on zas s tebou niekam, kde chces ist ty.

luccija
4. aug 2022

Tak to, co bavi teba realizuj s kamaratkami.Nemas siamske dvojca, ale partnera, ktoreho bavi nieco ine.Moznosti Ti dal dost a v 40 tkach je najlepsie v lese dobry vzduch, nie je teplo...urazas sa ako mala.Su chlapi co by len doma sedeli tvoj chce aj bicykel, aj korcule.Na kupalisko chod s babami

autor
4. aug 2022

@luccija praveze on je taky doma sed. Jeho kamarat nas vola do Prahy kde byva a on tam nechce ist lebo jemu sa nechce. A to by sme na ubytovanie nic neminuli😀. Potom nas vola aj na chaty k nemu on sa stale vyhovára. Vola nas snami na dovolenky on ma tiez frajerku. Stale sa vyhovára ze jemu sa nechce on pribral a bla bla bla. Uz aj jeho mama ma nervy na neho aj teraz ze idem na dovolenku s nasimi a on nejde. Ale on je taky presne po jeho rodicoch nikde snimi poriadne nechodili ani teraz nechodia…

mimikarol
4. aug 2022

Nie každý sa výživa v tom že ide na kúpalisko alebo pri more. Mne keby niekto zplati dovolenku pri mori tak nejdem a radšej ostanem doma. Takže ja ho chápem...

luccija
4. aug 2022

No tak bol zvyknuty tak zit.Aj moji svokrovci su taki.Naco niekam chodit, to je otrava, kazdy ma doma sediet a neotravovat🤣Mam podobneho, ale musel sa kvoli mne a dietatu prisposobit.Keby bolo na nom sedi doma, lebo z prace kde ma milion telefonatov, mailov je ohucany.Ale v tomto som ho potiahla a je rad.Bud je introvert, lenivy, alebo...5 kg nie je katastrifa nech neprehana.Moj ma paniku pred kazdou zmenou , vsetko ofrfle a nakoniec povie, ze dobre bolo.Ja este raz, tak velmi si vsimam ako zije rodina odkial mam partnera.Ake maju hobby, alebo ci len prezivaju zo dna na den.A cim bude starsi, tym horsie.Evidentne si typ ako ja spolocnost, zazitky...a takyto partner Ta moze tahat dole.

luccija
4. aug 2022

Uzi si dovolenku a porozmyslaj.Ste mladi ludia...nemate zavazky mate zit.

au1994
4. aug 2022

A čo by si ešte robila, keby ti priateľ na otázku, či spolu niečo nepodniknete nadšene odpovie: ,,Jasné, poďme vypratať skrine a chladničku." ako ten môj naposledy. :D :D :D

luccija
4. aug 2022

A najlepsie je si tie aktivity zacat planovat sama ci s kamaratkou vtedy ideme tam a tam...pridas sa ci budes doma?Postavit ho pred hotovu vec ides, nejdes...ked to spravis prvy raz mozno bude rad, ze prepina TV a sedi na gauci, ked odides 5 x mozno sa prida.Ked nie...nech sedi doma.

autor
4. aug 2022

@luccija ved to ze my sme uplne s odlišních rodín
Naša rodina sa stretáva medzi sebou každy boži den oslavy, dovolenky, lyžovačky vylety, na oslave sme aj do 2 rána u susedovcov atď.
A ich rodina: nikde nechodia, nelyžuju nemaju žiadne hobby, nenavštevujú sa s rodinou vecne len na nich kydaju nedaj boze ideme k jeho tete nq grilovačku jeho mama o 8 zahlási odchod lebo jeho 23 sestra nejedla a ona neje take vyprážané jedla🫠akoze aj lepsiu výhovorku si mohla vymysliet.
Mama mi tak hovori včera že mala hrozny sen tak som sa jej opýtala že aky, no a ževraj taky že sa stretla s mojimi svokrovcami 😂😂😂😂😂😂…

0kristina0
4. aug 2022

Autorka, co ta do toho ako ziju tvoji svokrovci a kolko a ako casto sa stretavaju s rodinou? Kazdy nejako zije, kde je napisane, ze to ako ste zili vy s tvojou rodinou je to spravne? Nestaraj sa do druhych, staraj sa o svoje problemy. Vedela si koho si beries, teraz je neskoro plakat akeho mas muza. Bud to budes tolerovat alebo si najdi "lepsieho".