Lenivý manžel

7. júl 2023

Keď som sama doma so synom 2r, chodim s nim von na ihrisko každý deň. Aj do iného mesta autom, proste stále niekam ideme, len aby bol vonku, ked ma omrzia naše ihriska pri bytovke, tak ideme na vzdialenejšie miesta.. Keď nemám doma veľa roboty, tak aj dvakrát za deň, lebo tam aspoň beha a doma by mi z neho preplo. Ale keď je doma manžel, aj tri dni za sebou je doma, tak ho bravat vonku nechcem zevraj je teplo, jemu sa nechce do toho tepla, vôbec mu nezáleží ze to dieta potrebuje vzduch a radšej ho tu doma okrikuje, akoby ho mal zobrať von. Ja fakt odmietam chodiť s dieťaťom nonstop sama každý boží deň von, ved ma aj otca. Dúfala som ze ho vezme aspoň na hodinku aj dnes, ale nie, leží pred telkou, a vyhovára sa ze je tam horúčava... Ved teraz už o takej piatej poobede sa celkom dá, mame tu ihrisko úplne schované pod stromami, nechápem čo je taky...

galganka
7. júl 2023

...taký bol furt... 🤷‍♀️ len asi boli prítomné ružové okuliare... 🤷‍♀️

autor
7. júl 2023

Ano bol takýto, ja som ho ťahala von a vymýšľala väčšinou výletov. Dúfam som ze so synom sa to zmení, ze bude dbať o jeho zdravie aby bol na vzduchu atď.. Ale nezmenilo sa to

ivangeline
7. júl 2023

Zavri sa do izby a nechaj ich samych. ;D

galganka
7. júl 2023

On nie je Pokémon, nemá vyššie vyvojové fázy...🤷‍♀️ teraz môžeš vymýšľať a ťahať von dvoch.

autor
7. júl 2023

@galganka ach bože... Som to myslela tak, ze so synom bude chcieť chodiť von lebo zážitky, objavovanie, lopta atď...

sissy27
7. júl 2023

“Ocakavala som…” - tam je odpoved na tvoj problem.

autor
7. júl 2023

@sissy27 dobre a co teraz? Ze som niečo očakávala? To nieje problém. Problém je on a jeho prístup. Potrebujem rady, co mu povedať, ako ho vykopať von, a nie aby ste ma tu ešte sundavali, ze som si dovolila očakávať niečo... Bože ženy..

galganka
7. júl 2023

Nie, jediný problém je, že ty si očakávala, že príde dieťa, ozve sa zvonček a manžel bude plánovať výlety, baliť batoh na ihrisko a zabookuje týždeň v horách. Žiaľ realita je iná. Neexistuje žiadna páka, aby to zmenil, ak on nechce. Nepomôže vyhrážanie, stláčanie akupresúrnych bodov, ani červeno-zelené šnúrky.

viestta
7. júl 2023

Ake rady chces? Oznam mu ideme von, obliekaj sa! Ked nejde, kasli na neho, nech si kysne na gauci, spravte si program so synom.
Necakaj ziaden zazrak, urcite sa nestane, ze jedneho pekneho dna sa mu prepoja v hlave drotiky nejak inac a zrazu z neho bude akcny manzel, akcny otec. Prelezi detstvo svojho dietata na gauci a mozno si to za cely zivot ani neuvedomi, ze presustroval to najkrajsie co ho v zivote mohlo stretnut svojou lenivostou.

deti95060810
7. júl 2023

autorka, tak skúste chodiť v trojici...a časom možno bude on a syn... možno.

janinah
7. júl 2023

Drahý.jeden berie malého vonku.druhy umýva okná.vyber si čo chces ....
Jeden ide kúpať malého druhý variť večeru.maš na výber jedno či druhé..
Akože nechať chlapa aj oddýchnuť po práci.ale odtiaľ potiaľ.

autor
7. júl 2023

@deti95060810 keď poviem ze ideme von, tak ideme len vtedy. Keď idem aj ja. Ale ja chcem a potrebujem aby občas sním išiel aj on sám vonku, ja niesom motorová myš a niekedy proste nevládzem ísť von, občas si potrebujem oddýchnuť, navariť, upratať, chodím s nim von sama 99% času, ale on sám a nim nejde ani za nič... Na ihriskách stretávam jasne se častejšie matky s tými deťmi, ale už ich poznám a chodia s nimi aj sami otcovia, tento lenochod proste nechce s ní m hodiť sam vonku, lebo je lenivý..

autor
7. júl 2023

Okrem toho, otec so synom by mali tráviť čas aj sami, bezomna, budovať vzťah, dôveru, puto... (okrem prípadov kde otec vôbec nieje samozrejme). Nemôžem ja furt s nimi cvalat po vonku, som presvedčená ze by ho mal zobrať von aj sam občas, ale nerobí to, ked mu to poviem tak sa urazí ako malé decko

sissy27
7. júl 2023

Ale ano, to, ze si ocakavala, je sakra problem. Ked si vezmes fajciara, tak si ho beries s vedomim, ze smrdi od cigariet, ze urcita cast rodinnych financii ide na cigarety, ze v restike budete sediet vo fajciarskej casti atd, a fajciar sa ozeni s takou, ktora jeho nerest akceptuje. Nemozes mu zrazu vycitat, ze v manzelstve smrdi od cigariet a peniaze idu do vzduchu. Ak sa chlap ozeni s tucnou zenou, tak nema pravo pindat, ze ma kila navyse a chciet, aby schudla. Ty mas tiez svoje povahove / fyzicke vlastnosti, s ktorymi si ta bral a rata s nimi aj nadalej. Rovnako je to s lenivcom - lenivca si si vedome zobrala za muza a spravila si s nim dieta, on si bral zenu, ktorej to nevadi a ty ZRAZU prides s tym, ze je to problem. No je, ale tvoj problem. On sa nezmeni a ty ked teda ho nasilu chces ako otca pre svoje dieta, tak to budes musiet akceptovat. A treba si spomenut, co ta na nom tak ocarilo, ze si sa rozhodla vziat si ho za muza a otca svojho dietata, isto to tam stale je. Ak to bolo len tvoje vlastne zufalstvo, tak co uz, mas co si chcela…

viestta
7. júl 2023

Tvoje presvedcenie a nazor je spravny, Je to absolutne v poriadku, tak to ma fungovat, ze aj otec je rodic a ma sa venovat dietatu a ma matke umoznit oddych. S tym absolutne suhlasim a nie je na tom nic nezvycajne. Lenze to si si mala potom vybrat ineho jedinca za otca svojho dietata. Zial, tu zlyhal vyber. A v dalsej faze zlyhala "vychova" otca ked bolo dieta male. Moj nafasoval kocik a siel von uz v case ked bol maly "v perinke". Sice nadsenim neodpadaval, ale siel. No a zvykol si, ze aj on ma dieta, nielen ja a tak ako maly rastol tak chodili z domu sami len menili sa s vekom aktivity, ktore absolvuju.

zuzuliennka1
7. júl 2023

chodili ste na vylety aj pred dietatom? ako vyzeral vas spolocny cas? vikendy doma na gauci alebo na vyletoch?
a chodil maleho kocikovat sam? ked bolo dieta malinke a fakt nic nepotrebovalo, len do kociara a von?

autor
7. júl 2023

@zuzuliennka1 väčšinou gauc, občas niečo niekde..

zuzuliennka1
7. júl 2023

tak to je to iste, len s dietatom. dieta povahu cloveka nezmeni

lamonita
7. júl 2023

Tak nech ho vezme do nejakého detského kútika v interiéri. Napriklad obchodne centrum. Kde je klíma a nebudu horúčavy. Toto mu navrhni.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
7. júl 2023

Sam od seba nepojde,takze ho musis zobrat s vami. Ty mu musis ukazat,ake je super vyrazit za zazitkami,motivovat a vymyslat program. Bohuzial mas nuza,akeho mas a mala si nerealne ocakavania. To je chyba,ze zeny maju nejaku predstavu a naivne si myslia,ze sa ich predstavy zrealizuju

viestta
7. júl 2023

Mne napadlo to stare zname. Muzi si myslia, ze zena sa po svadbe nezmeni, zeny si myslia, ze muz sa zmeni.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
letfenixa
7. júl 2023

Ale nám nemusíš vysvetľovať, že syn potrebuje čas strávený s otcom, že občas potrebuješ byť doma aj sama. Nám nie. Tvojmu drahemu manželovi to vysvetli.

salamistka
7. júl 2023

Nuž u nás bolo pre môjho muža najdôležitejšie zabezpečiť rodinu, čo bolo fajn, ale vysvetlil si to po svojom...na výlety, ihriská sme chodili sami alebo s inými mamičkami, lebo on musel pracovať...k lekárke, neskôr na rodičko odišiel, ale tráviť spolu s nami čas? To nie, nech dcéra sa naučí zabaviť sama....dcéra dospela, odsťahovala sa a môj muž celý nešťastný, že ako rýchlo ubehol čas, ani si ju nestihol užiť...tak som mu vysvetlila, že svoj čas už premárnil...ale ja som od začiatku vedela, že to tak bude, videla som na jeho rodine, že sú takí suchári, domasedi a ja som túžila dcére ukázať "svet"....

simca06022011
7. júl 2023

posad vedla neho syna na gauc, oblec sa a oznam ze odchadzas sama von a on nech sa o syna postara. Proste bud pojdete vsetci, alebo sa bude starat on sam. A aj s tym, ze v horucave sa nepusta telka (kuri), nevari, neperie, neupratuje.. pospravnosti, by sa malo lezat pri vode.

jaskolka
7. júl 2023

Autorka, súhlasím s ostatnými, že si proste čakala nereálne. Keď fakt nikdy nebol aktívny, a radšej sedel na gauči, tak dieťa to "zázrakom" nezmení
No a čo robiť?Na rovinu ho"vykopnut "Jožko, poobede Dnes ideš vonku s malým, ja si chcem oddychnut. Nemyslím oddych, že budem tu vo vedľajšej izbe počúvať, ako na neho vykrikujes, ale pôjdeš s nim von a hotovo
Alebo opačne, obleč a chod preč ty, nech si tam on robí, vo chce a uzná za vhodné.

zuzanapjat
7. júl 2023

Niektorí chlapi si so synmi rozumejú až neskôr, keď už si s nimi vedia aj čo to povedať. Niektorí sa venovať nebudú nikdy.... často preto, lebo ani im sa otec nevenoval, tak to nemali od koho pochytiť. Syn nemusí byť každý deň vonku. Nosíš ho takto preto, lebo ti rýchlejšie zbehne čas a je to jednoduchšie ako zamestnať tak malé dieťa doma (a nemať pritom bordel). Tu nejde o to, že tvojmu mužovi sa nechce ísť von, ale o to, že ťa nevie odbremeniť od dieťaťa raz za čas. Čo samozrejme každá žena potrebuje. Niekde k starým rodičom ho nevie muž občas zobrať?

tramtada31
7. júl 2023

Tiež som taká, že má to s detmi na ihrisku vôbec nebavi, neni to tak o lenivosti, ale o tom, že si až takto spolocne tráveny čas neužívam. Behať za detmi, byt stále v strehu, či niekde nespadnu, napominat ich... U nás plni tuto rolu manzel. Ja som skôr ten typ, že deti zobrať na kolacik, na zmrzlinu, na kruzky (od niekolkomesiacov sme vymetali detské masaze, plavanie, babybalance atd). Každý si s dietatom musí najst aktivitu, ktorá ho bavi, aby to nebolo utrpenie a musia sa rodičia vzajomne chapat, že ma každý iné predstavy o traveni volneho casu. A nemyslím si, že behanie po vonku je oveľa zivotne dôležitejšie ako skladat doma lego a pod

viestta
7. júl 2023

@tramtada31 lenze tento asi lego s dietatom nesklada. Ale mozno sa mylim, a leziac na gauci mu cita rozpravky