Kvôli finančnej situácii nemôžem byť krstnou

janaliptakova
4. sep 2012

bABY POTREBUJEM RADU Moja sestra čaka prve babo žije v snobskej časti mesta v krasnej vile jej muž zaraba mesačne aj do 3000eur cestuje po celom svete a aj ona do teraz nezarabala zle Ja a moj muž mame dokopy 900eur hypoteku sice nie velku ,malu prvačku a čo je doležite už som krstnou jedným dobrým znamim s ktorymi mame dohodu že nekupujeme nič akurat iba na vianoce dam jej dieťatu 2O eur a na narodeniny 10 je to vzajomne--- moja sestra mi naznačila zatial na nečisto ža ma chce za krstnu čaka totiž dievča ako jej povedať že nechcem alebo vlastne ja si to nemožem dovoliť...všetko by bolo ok ale on teda jej muž je taky že si potrpi kto čo dal a kolko a potom ohovara kadekoho po širokom okoli.
takže čo jej povedať aby sa neurazila a nenaštrbili sa vzťahy hadam niektora z vas chape moju situaciu

mimka11111
4. sep 2012

@janaliptakova ahoj, v prvom rade by si si mala osvojiť ty pojem " krstná mama" , ked jej muž chce,poohovára ťa bez ohladu na to, v akej hodnote dar dáš,alebo nedáš...môj názor je ten,že hlúpim ludom ústa nezatvoríš a tým som nechcela nikoho uraziť

bajana
4. sep 2012

teda ja nie som veriaca, ale pokial viem, tak krstni rodicia su na to, aby viedli dieta k viere a postarali sa on, ak sa rodicom nieco stane....nakladne dary su az druhorade, hoci v sucasnosti to uplne neplati.....ak mas so sestrou dobre vztahy (asi ano, ked o nich hovoris a ked ta chce za krstnu), tak by som sa jej so svojimi obavami zverila medzi styrmi ocami...ak na tom bude aj napriek tomu trvat a jej manzel tiez (je to vyber oboch rodicov), isla by som do toho a vykaslala by som sa na pripadne reci...ide tu o dieta a o vas buduci vztah k nemu a ten sa moze byt krasny aj bez hmotnych darov....

tea333
4. sep 2012

Ak mas so sestrou normalny sestersky vztah tak by si nemala mat obavu z toho ze jej to na rovinu povies, trebars aj bez manzela, ak s nim tak dobre nevychadzas.Myslim ze by si jej mala normalne povedat co ta trapi.
Myslim ze cely tento institut krstnych matiek je skor o tom, kto sa postara o deti ak by sa rodicom nieco stalo ako tu uz bolo spomenute. Navyse ak ta poziadaju o to aby si bola krstna mama, nemozu od teba financne cakat zazraky ak vedia ako zhruba zijete.

marecek1
4. sep 2012

@janaliptakova súhlasím s
@tea333. pokiaľ so sestrou máte dobré vzťahy, tak sa s ňou porozprávaj, povedz jej, čoho sa obávaš (=prístupu jej manžela). byť niekomu krstnou mamou nie je o tom, kto koľko dieťaťu dá, kúpi, ale skôr o tom, že zastúpi úlohu rodiča, pomôže v prípade potreby.

evka1222
4. sep 2012

@janaliptakova ja som mozno v podobnej situacii, tiez mam sestru kt ide krstit, a poziadala ma ci by sme nesli s muzom za krstných, jej muz zaraba velmi dobre to je niekde priblizne ako ten tvoj svagor, sestra je na MD, moj muz odmietol-povedal im, aby sa nenahnevali ale nechce byt krstným, nie ze ich dietatu ale vseobecne ze uz krstným je a kedze medzi mnou a sestriným teho je len mesiac (im sa uz narodil, my cakame o mesiac) muz sa vyjadril ze potrebujeme dat svojmu dietatu aby sa neurazili....no ja som nakoniec povedala v poriadku predsa mi je to sestra aj napriek tomu ze som prvorodicka a cakam svoje prve mimi uz o par t, vlastne hocikedy to moze prist, no na velke dary urcite nemam. Hned som jej povedala, ze im peniaze nedam (kedze si myslim ze uz ked niekto ma dat penize ako dar ku krstu tak to nie je ani 50e ani 100e ale minimalne 200vku + ine veci-moj nazor) co ja teraz uprednostnim samozrejme svoje babo a vybavu pre neho, kedze uz pomali finisujem, neviem si dovolit nieco vecsie a ona to musi pochopit. No trosku ma zarazilo aj to ked som sa dopocula, ze jeho rodina je taka, ze si davaju velke dary ku krstu ako kocik, penize, velke dary....mna zamrazilo v tom momente, ze to hadam nie..... A aj teraz mam ten pocit, ze by som radsej krstnou nebola, nie koli malinkemu ale koli týmto veciam....pre mna je viac dolezite to akou krstnou budem, sestra ma este dcerku kt, mam velmi rada ci narodeniny, meniny, vianoce, hocico moze byt stale jej nieco kupim, nieco dam a nepozeram na to ci som krstna alebo nie. Okrem toho pojem krsný rodicia su uplne niekde inde ako pri daroch a penizoch, ale ludia vidia len to!!!! Je to hlavne financna zataz a hlavne v mojej situacii kedze rodim o mesiac ci treba kupi nieco na prvu navstevu k babatku + byt krstnou a aj tento zaklad ma vysiel spolu do 150e....co je pre niekoho nic ale pre mna a v mojej situacii momentalne dost....

barborapol
4. sep 2012

@janaliptakova cauko, ja budem v septembri uz trojnasobnou krstnou mamou, prvy krat sestre, ked sa jej narodila dcera, dala som jej ku krstu nausnice. Byva v Taliansku a ked som videla, co davali ku krstu malej taliani, tak tie moje nausnicky boli ako keby nic. Druhy krat som krstna aj s manzelom jeho kamaratovi, oni od nas nechcu dary, len aby sme sa stretavali a maly aby nas poznal, ze mi sme jeho krstni rodicia. Takze tam je to v pohode. Teraz ma poprosil brat, ci nebudeme krstny jeho dcerke, ktora sa narodila v juli. Preco nie, ved nejde hlavne o materialne veci, kupim tiez nejake nausnicky. ked ich pojdem navstivit, tak prinesiem nejaku malickost, krstne deti maju aj surodencov a tym tiez nieco prinesiem, bolo by mi blbe, kedy som doniesla len krstniatku a tomu druhemu nic. V takychto pripadoch by som nevedela robit rozdiely medzi detmi. Preto nic drahe nekupujem. Mozu byt len sladkosti. Pokial sa z tvojej sestry nestla snobka, tak jej o peniaze nepojde.

materina_duska
4. sep 2012

Naozaj si myslíš, že tvoja sestra si ešte nevšimla, že máte dokopy 900€, hypotéku a malú prváčku? 🙂 Asi jej nejde o dary..

traktor
4. sep 2012

..ak by ta ohovaral za to, ze das *lacny dar*..myslis, ze ta nepoohovara, ked odmietnes byt krstnou?..nerob si s tym starosti..kazdy sa zakryvame takou perrinou, na aku mame..ak budes krstnou, tak das to ,co ty uznas za vhodne..davas to dietatu..krst a veci okolo toho nie su o daroch..dietatu môzes dat ovela viac ako len hmotny dar 😉..takze..kludne môzes byt krstnou bez ohladu na to, ci mas na ucte milion, ci len to jedno euro..

mima4
4. sep 2012

@janaliptakova

nechhcem sa ta dotknut, ale mas ty vobec sajn, co znamena byt krstnou mamou? Ak si myslite, ze je to o pieniazoch a darcekoch, radsej ani nech tvoja sestra s muzom nedavaju krstit dietatko.

Byt krstnou mamou je duchovny zavazok, ze:
- budes duchovne viest dieta od malicka k Panovi Jezisovi, tak aby Ho mohlo prijat za svojho osobneho Spasitela;
- budes dietatu citat z Bozieho slova, viest ho k modlitbe - k rozhovoru s Panom;
- budes mu hovorit o Bohu, o Jeho velkej laske, o tom co z tejto lasky spravil, ze svojho Syna poslal na tuto zem, aby kazdy kto veri v Neho, mal vecny zivot;
- budes mat za neho urcitu duchovnu zodpovednost a budes sa mu musiet po duchovnej stranke venovat.

To su ulohy a poslanie krstnej maminky, krstneho tatinka. 🙂 Umoznit dietatu spoznat jeho Stvoritela.
Ani peniazky, ani krasne vecicky, ani zlato.. nezabezpecia tento vztah s Bohom.

janaliptakova
autor
4. sep 2012

Ach baby každa z Vás ma v niečom pravdu ale.................vychaddzam so sestrou dobre no nie sme natolko až tak otvorene k sebe vo vzťahu nakolko je mladšia a niekedy som jej niečo povedla čo by som čakala že ostane medzi nami a ona to vytarala svojmu mužovi a videla som že potom on bol taky všelijaky ku mne. takže ano krstny rodičia sa staraju o svoje krsna aj po stranke veriacej a samozrejme ak by sa niečo stalo je to ako moje dieťa ja už toho drobčeka zbožnujem teraz a aj dobre 2 mesiace skupujem vecičky hračky a aj vaničku som jej kupila doteraz som dala do toho skoro 60eur .a v tom je hačik že cela ich snobska rodina jej na meniny dali tie najmodernejšie taniere šalky a ja chudera prišla s kavou a dezertom je smola že sestru zmenili peniaze a často rozprava že ten a ten doniesol toto hento............no nemožem byť krstnou nedovolim si dať 80 eur za naušnice dať 25eur za tortu a kolo 30eur za nojnovši vydobytok plienkove torty a vytvory a nevravim o nejakom oblečku, či kupiť niečo pod stromček, a o 1 narodeninach ani nehovorim a teraz povedať jej budem malej krstna ale kup jej naušnice......................... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

diabliq6666
4. sep 2012

@janaliptakova moja mala dostala od krstnej len nausnicky do krstu..ked ma sviatok,kupi jej len nejaku drobnost...byt krstnou mamou nie je o peniazkoch a darcekoch a ta by mali v prvom rade pochopit rodicia babatka

ematko29
4. sep 2012

@janaliptakova úplne Ta chápem.Ale myslím,že tvoja sestra vvidí,kolko si môžete dovoliť,je to vidno na človeku,že si nemôže kúpiť značkové veci pre deti atd...Pozri ja si myslím,že ked ťa chce za krstnú je to pre iny dôvod ako finančný nie je slepá aby nevidela ,že máte menej peniažkov.Určite stým počíta.Ak by jej záležalo na peniažkoch tak si vyberie za krstnú niekoho zazobanejšieho.

ankaevka
4. sep 2012

ja som tiež krstná deťom mojej sestry a ona je mojim..medzi nami je super vzťah a ani jedna z nás nikdy neuvažovala o tom, že nepôjdeme jedna druhej za krstnú..porozprávaj sa so sestrou o tom, že finančne ste na tom inak a nemôžeš si dovoliť kupovať drahé dary..moja sestra mi to tiež povedala pri treťom (ona má len dve detičky, ja tri) a bolo to úplne v poriadku sa o tom baviť..a nepozeraj na to, že ťa niekto ohovorí..ak to má v povahe, spraví to za každej situácie..

vka
4. sep 2012

Janka za porozprávanie so sestrou ti jazyk neodpadne ako je smola že v dnešnej dobe a ani neviem kto take sprostosti vymyslel že krstna naušnice torty košielky...no......treba jej len povedať že ty si už krstnou a ako velmi rada by si stala s malou v kostole ako krstna ale vec je takato že finančne na to sa necitiš že ty malu budeš mať rada ešte viac ako krstna proste nechceš aby sa v rodine riešilo že krstna doniesla iba to a ona hento ......
ine by bolo keby ti sestra navrhla že ona si tie finančne naročne veci kupi lebo darmo že tu baby pišu že ona by si ťa nevyvolila za krstnu keby jej šlo o peniaze ale ona si može povedať krstna ma svoje povinnosti tak nech sa stara a je jej jedno ako hmmmmmmm neboj sa povedať že za nepojdeš nezabudni na dovod a čim skor aby potom nebolo neskoro držim palce Janka hlavu hore veľa rodin si nemože dovoliť vystrelky a je smola e to niekto nnechape

norwayka
4. sep 2012

Ja ti poviem taky pripad. Moja svagrina, ma dvoch chlapcov a prvemu je krstna jej sestra. Pred narodenim druheho ( je tam 10 rocny rozdiel) chcela tiez sestru, alebo to ju tak automaticky napadlo. Ale sestra prave kvoli peniazom nechcela a pritom jej svagrina hovorila, ze ona to nechce pre peniaze. Ja ked som sa to vtedy dozvedela, tak hned som jej povedala, ze my budeme velmi stastni a budeme si to vazit, ak mozeme teda byt my krstni. Takze tak som sa ja dostala ku krstnatu 😀 Mozno ju to nenapadlo preto, ze my nezijeme na SK. Mne je zase niekedy luto, ze tam nemozem byt na Velku noc a dat malemu vajicko, alebo vianocne darceky dostava v lete. Nie som tam na narodeniny a podobne, i ked teda s darcekami nikdy nie je problem. Ale nie som tam v tie specialne dni. Ale dufam, ze mu to nikdy nepride luto a ze mozme si to vynahradit v ine dni.

Ale viem, ako jej to bolo luto s tou jej sestrou a teda oni tiez nemaju problem s peniazmi v porovnani s jej sestrou. Ja si neviem predstavit ako by som sa citila, keby som sa spytala niekoho, ci mi bude krstnym rodicom pre to najdrahsie na svete, co mam a povedia mi Sorry (i ked velmi dobre chapem tvoje pohnutky).

moon1979
4. sep 2012

byť krstným rodičom nie je o dávaní veľkých darov a pretekaní sa, kto kúpi drahší darček ...

cat
4. sep 2012

Povedz jej to úplne normálne a na rovinu. Nemusí ti to byť blbé a keďže sestrin muž je aj tak taký aký je, môžeš ho mať v paži. Ja by som normálne sestre povedala,že ak si predstavujú že malá bude dostávať od krstných rodičov pri každom sviatku drahé dary, nech si nájdu niekoho v ich finančnej kategórii,lebo ja si to proste nemožem dovoliť. Navyše krstní rodičia tu nie sú kvôli darom, skutočne veriaci ľudia to chápu a tým ostatným sa čudujem,že vôbec dávajú dieťa krstiť..

saza007
4. sep 2012

@janaliptakova V akej smutnej materialistickej dobe zijeme. krst je o iecom uplne inom, ako o davani drahych darov. Mne sa z duse hnusia tieto otrasne zvyky, ked sa na krst/ prijimanie kupuju ( a v niektorych pripadoch ocakavaju) zlate retiazky, nausnice..a co ja viem co este.
Je uz dlha doba, odkedy som citala Bibliu, ale nepamatam sa, ze by Jan Krstitel daroval Jezisovi nejaky drahy zlaty dar alebo trebars bicykel 😝 😝 🙄
Porozpravaj sa so sestrou, ak jej ide o krst ako duchovnu zalezitost, tak ta urcite pochopi.

eeffka
4. sep 2012

@janaliptakova je mi to luto ze ocividne by si krstnou chcela byt ale nevyda ti to. My sme neznabohovia , ale registrovani, deti mame krstene z praktickych dovodov a veruze sme vahali koho zavolat za krstnych lebo sme im nechceli robit vydavky. Nakoniec sme zvolili kamosov, kazdy svojho, ja krstnu, muz krstneho a uz to islo.... nausnice, torta, plienky, odhadom dal kazdy 100+30+20+15, no minimalne 165e, akoze dooost. a to sme im vraveli nech nekupuju nic, ale ich mamky sa do nich obuli ( podotykam ze do slobodnych 35r ludi) ze to sa MUSI. a nehovorim o mojej svokre, co po krstinach a ze kolko vam dali? a muzovi krstni vam kolko dali? a zaklincovala to ze len tolko? my sme im dali viac.... takze ta uplne chapem, ja mam z muzovej strany rodinu sibnutu na peniaze( nechapem ako to jeho obislo), verim ze si svokra pekne zapisala do zositka kolko komu uz menej dlzi ( zeny z vychodu urcite poznaju "svadobny/krstinovy" zosit, pre ostatne: tam si napisete komu kedy ste kde boli a kolko ste dali a koho treba pozvat na oplatku a kolko vam donesie...)
Ked sme robili krstiny volali sme aj jeho krstnych(muzovych) , navrhla/skor nakazala nam svokra, ze nech pridu, my sme v podstate nemali nic proti sak ich mame radi a ked sme ich pozyvali zostali zarazeni, ma kukame s muzom na seba ze co su jak pripeceni a nam doslo ( peniaze a zositok 😠 ), obaja na dochodku... jasne sme im povedali ze sa s nimi chceme stretnut, nech nemosia ziadne dary, ze chceme byt s nimi nie s peniazmi aj tak doniesli ale samozrejme podla svokrineho zosita malo, som myslela ze jej dam po papuli ked to okomentovala...
A k sestre, ja mam sestru v UK, slobodna, bezdetna plat 2x taky ako ja, ale zasa mame normalny vztah, ja jej nemam problem povedat nekupim lebo nemam, resp ja aj mam ale nedam, som škrečkoš 😀 , ale je smutne ked človeka zmenia peniaze. Moja svokra tiez len vie sa vypytovat a oznamovat ze kolko co stalo, ale sak sa jej rozvidni az ostatnu obaja na dochodku ( svokor este tento rok robi) a som zvedava ako bude potom.
Ja osobne by som sestre povedala ze sa citim pri nich jak taka chudera a ze sa s nimi nechcem stretat ( myslim so svokrovcami), teda ked ti to daju pocitit, lebo su ja taki ludia co maju, daju, ale ty ked nedas chapu to a nekomentuju. Cest takym.

zuzka38
4. sep 2012

nemozes byt krstnou lebo nemas na to? no co by na to asi jezis povedal...

eeffka
4. sep 2012

@zuzka38 neviem co by povedal Jezis ale moja svokra by ti povedala ze ci si nemozes nieco odlozit bokom 😀

lauricka
4. sep 2012

neviem, co ti uz baby poradili. Ja len tolko, ze je to Tvoja sestra, tak aky problem jej to povedat tak, ako si to tu napisala. Proste jej povies, ze ak ta chce za krstnu, tak taku ako si, aj bez penez, ako sa hovori 😉 a nebude cakat neviem ake dary. A nech sa s tym uzrozumie aj manzel. Ak nie, holt, nech si najde inu krstnu a Ty mas po starosti. To fakt nie je ziadny obrovsky problem. Klidek. A presne, ak su taki veriaci, tak potom nech sa spytuju sami seba, teda hlavne manzel, ze ci je OK, ze ho zaujima co kto dal a kolko, hm?

lauricka
4. sep 2012

inak, ja som bola rada, ze nasa krstna tuto ulohu vzala a vobec som od nej nechcela ziadne dary. Este ja jej som dala darcek po krste za to, ze je nasou krstnou 😉

fra
4. sep 2012

@janaliptakova naozaj si mysliš, že ked oni maju 3000€ mesačne, že budú odkázaní na tvojich 80€ za naušnice a 60€ za torty? ja to vobec nechápem... byt krstnou mamou je naozaj o niečom inom ako davať dieťaťu dary... potom to nenazvime krstnou mamou ale nejako inak, darkyna vecičiek alebo čo...
moje 2 mladšie deti maju krstnu mamu moju dobrú kamaratku ktorá im nikdy v živote nedala žiadne zlato, žiadne plienky ... možno im doniesla nejakú knižku alebo dvd s krestanskou tematikou ako darček ku prijímaniu, ale to je všetko... nič ine som od nej nikdy nečakala ani nechcela... má naše deti rada, ak sa dá, tak sa stretávame, decká ju milujú, vždy ked príde sú nadšené, hrá sa s nimi a rozpráva sa s nimi a berie ich vážne, modlí sa za nich ... podla mna je najlepšia krstná mama akú mohli deti mať...

fra
4. sep 2012

ale ak to tvoj švagor nechape, nech si hlada inu krstnu mamu, to je pravda... len mi je luto toho dieťaťa...

lujza123
4. sep 2012

Ja som krsna kamoskynmu synovi, mali sme obidve 19 ked sa krstilo. Ako studentka som mu kupila zopar drobnosti, na narodky vianoce nasim deckam davame vzdy darceky ..bez ohladu kto je a nieje krsny ( keby som veriaca a chcem krstit tak je urcite krsnou mojej dcerky ona)
Pokial niekto vnima krst a rolu krsneho rodica ako nieco financne nakladne tak to je cele zle..ved to nieje o tom co kto dal. A budete krsnymi dietata nie pana manzela. Deti castokrat ovela viac ocenia nejaky pekny vylet, zabavu alebo zazitok ako financne dary, obzvlast tie male decka predsa vobec nepoznaju financnu hodnotu veci, castokrat maju vacsiu radost zo zvieratka spraveneho z balonikov ako z superdrahej hracky co ich nezaujme
Mimochodom mna vzdy nastve taka situacia ze mi da drahy dar niekto kto na tom nieje financne najlepsie. To ma potom mrzi namiesto toho aby ma to potesilo

lentilka29
4. sep 2012

ja ta aj chapem....asi by som jje citlivo na rovinu vysvetlila co je vo veci....ale naozaj priamo bez okolkov,ak ta ma rada a vie akeho ma muza a bude ta chciet usetrit,tak to pochopi.

lila69
4. sep 2012

@janaliptakova ja by som sa na tvojom mieste so sestrou tiez porozpravala - mozno budes prekvapena co ti povie, mozno jej fakt nejde o dary, ale chce aby sa o jej dieta keby sa jej a muzovi nieco stalo postaral niekto na koho sa vie 100% spolahnut. Ja viem, ono sa hovori ked niekoho volate na oslavy: "nic nenoste, len pridite" a je vela ludi co to aj mysli uprimne,ale ved to poznate, nikto nechce prist s prazdnou rukou, ved "co by ludia povedali".
Ja som velmi zvazovala koho pozvem za krstnych pre mojho maleho, mala som vela kandidatov, ale vybrala som si nakoniec kamosku, ktoru poznam original cely zivot, na oplatku som krstna aj ja jej malemu. Ja tiez patrim k ludom ktori si nepotrpia na dary, viac pre mna znamena spravanie ludi a ich vztah ku mne. Nehovorim ze sme si ku krstu nic nedali, ale teraz (marodky, vianoce...) si davame darceky cca do 10 eur, fakt malickosti, nech maju decka radost, ale radsej ako dary si v klude posedime pri kavicke a podebatime, ako keby sme kukali na cenovky na darcekoch... o tom by pozicia krstnych byt rozhodne nemala. Ale je mi jasne ze su ludia co si na materialne veci velmi potrpia, bohuzial, je taka doba - doba ktora meni hodnoty ludi a zial nie tym spravnym smerom ☹

rebroza
4. sep 2012

hm, tak som si precitala celu diskusiu.
aj ja som mohla byt krsnou mamou mojej sesternici. vtedy som mala 12 rokov a teta sa ma prisla spytat. myslim si, ze je viac menej jedina v rodine naozaj veriaca. a predpokladam, ze odo mna v 12. rokoch neocakavala ziadne dary. skor ako vyssie pisali, ocakavala moju oporu v potrebnom pripade.
ja som odmietla z jedineho dovodu - nie som veriaca, nie som pokrstena a musela by som najprv ja absolvovat minimalne krst, aby som bola krstna mama. Ale uz v 12. rokoch som vedela, ze sa nechcem na nieco pretvarovat a predstierat vieru, tam kde nie je, len preto, ze v spolocnosti naokolo je to momentalne "popularne".
Preto mi pride cela tato diskusia smutna, ze kam to ti krestania smeruju, ked podstatne je to, ake daju dary a nie to aku maju vieru, akymi su ludmi? A to krstom len zacina. Potom pride prve prijimanie a to riesia zasa kto aky dar da, ake bude treba saty zabezpecit dievcatkam... A to uz zacina mne byt smiesne, lebo v tom viery uz vobec niet.
Ale respektujem ludi, ktori v tychto veciach nachadzaju istotu a zmysel a ide im o to duchovno a nie materialno.

hradnapani
4. sep 2012

@janaliptakova pises, ze aj sestru zmenili peniaze, ze je stale viac materialisticky zamerana. Aj ked nebudes krstnou mamou, stale zostanes tetou pre jej dieta. Takze je dost mozne, ze im nebudu vonat tvoje darceky na Vianoce, narodeniny a podobne a ohovarat ta mozno budu aj tak.

Ak sestra chce, bud krstnou jej dietatu,ale vopred si s nou vyjasni, ze vztah k tvojmu krstatu bude zalozeny na laske a nie na peniazoch, daroch. A nemusis ako dar kupovat len zlato, hoci je to tu zvykom. Postaci aj pekna kniha, hoci s duchovnym obsahom a peknymi ilustraciami, v knihkupectvach s naboz. tematikou najdes velky vyber, napis tam krstniatku venovanie od srdca. A ver, ze ked si tu knihu bude citat, aj ako dospela, tak si vzdy a teba spomenie, lebo jej ju das od srdca. Proste budes krstna mama, ktora sa bude starat o jej duchovny rozvoj, ako protivahu k tomu materialnu, co ma doma. Len sa zbytocne nezatazuj obavami a rob si po svojom.