Kričím na syna a robím rozdiely medzi deťmi

24. jan 2022

Ahojte , skôr ako má odsudite, verte že ma to veľmi trápi a rozmýšľam že výhľadam psychológa.
Mám dve krásne zdravé deti , nemohli sme mať deti ,tak keď sa zadarilo sme sa s mužom neskutočne tešili .avšak syna mam neskutočne náročného , bude mať 3 roky , dcéra bude mať 6.Maly nespava a ani nespaval ani keď bol bábo ,v noci má musí držať aby vôbec niečo poslal, veľa krát som hore lebo ma drží tak silno že sa mi nedá spať, nerozpráva nejak ,len jednoduche ako brm , mama ,tata.dr povedala že je to ok, riešili sme to .a robí stále zle, naschvál ,je sa s ním ťažko dohodnúť, hrať sa nevie,zo všetkým búchal,trieská, a ja už teraz nejak nezvládam ,som na neho strašná ,vrieskam po ňom ako šalená,on sa má už boji , vidieť to na ňom 😔ako netyram ho ani nič, pekne ho obliekam , jesť má čo chce , každý deň majú navarené, nebijem..iba vrieskam , a už veľmi vidieť (v mojich očiach),ze dávam prednosť dcére😔mam pocit že som ho nemala mať ,hoci ho veľmi ľúbim a nikomu by som ho nedala

autor
24. jan 2022

Poslal-pospal

anomois
24. jan 2022

DObry den skuste si pozriet NEVYCHOVA.cz zevraj to brutalne vela rodicom pomohlo vychovavat vklude a bez nervov 🙂 ja som videla par videi a vazne topka!!!!! 🙂

autor
24. jan 2022

@anomois ďakujem skúsim , naozaj už som zúfalá -zo seba ... neskutočne som chcela deti a mám až dve krásne zdravé a chovam sa k jednému ako psychopat

kittykat22
24. jan 2022

@anomois prosim ta, chod uz s tou vychovov do zadku. Citas poriadne, ze toto je problem od narodenia a nie je to vychovou??

autor
24. jan 2022

@kittykat22 áno od narodenia

kittykat22
24. jan 2022

Ahoj, nas syn bol taky. A nie je to vychovou, je to povahou. V momente ked mas narocne dieta tak si na prasky. Co povedala doktorka na to, ze ma 3r a nerozprava? U nas tiez hovoril na 3r prehliadke len: mama, baba, tata, auto a teda pediatricka povedala ze to je oneskorenie uz na zamyslenie. Pokial syn nezacal komunikovat do 3.5r tak sme mali plan kolecko na neuro/psycho/ORL .... Nastastie zacal ist cele vety. Ale priznaky velmi podobne co mas ty. Maly reaguje ked na neho rozpravas? Vnima ta? Citis, ze rozumie mu hovoris? Myslim celkovo, nie nejake male epizodky.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
24. jan 2022

No ked si ten problem uvedomujes, tak s tym nieco rob. Nie je to fer. Deti su odlisne, to je normalne. Aj s nimi treba jednat rozne - to je tiez v poriadku. Ale vrieskat tak po dietati, ze sa ta boji, to je strasne. Normalne chod za psychologom a pories samu seba, ventiluj sa inak, chod skor do roboty, maleho do kolektivu aspon na par hodin... Inak nas maly bol takyto hlucny uvrestany nekomunikativny - a takmer hluchy... operovali ho az 4,5 rocneho, to uz davno odcital s pier... ale nikdy nikdy som po nom nevrieskala, chodila som to rozdychavat vyplakat sa von, ale nie s nim a pred nim, ved to aky je proste nie je jeho chyba.

elizabeth88
24. jan 2022

Ahoj,ja by som zacala psychologickou a neurologickou-nie je to klise ani modny trend,ma uz vek do skolky a radsej skonzultovat,ci netreba nieco podchytit.

elizabeth88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
24. jan 2022

Tiež by som vyhľadala odborníkov, neurológ, psychológ.reaguje na teba, rozumie, čo mu vravíš, vykoná pokyny?
Počuje dobre? Chápe, co chceš od neho?

kittykat22
24. jan 2022

Napis mi prosim IP, mozno ti budem moct poradit. Nechce sa mi to rozoberat verejne ... ale chapem co pises. Tvoj problem je primarne z toho, ze v noci nespis. Ked si sa 3 roky nevyspala tak sa spravas ako lunetik. Ja som sa tiez spravala ako blazon 😐😐😐

autor
24. jan 2022

@kittykat22 že ešte ho necháme tak že nerozpráva že uvidíme, on rozumie aj počuje úplne všetko , aj má vníma s týmto problém není,

kittykat22
24. jan 2022

napis mi IP. Tak to bude povahou. Mam rovnakeho syna a tiez som bola zufala ako ty.

autor
24. jan 2022

@anjelicek26 áno ja viem že som hrozna, ja si to uvedomujem, preto som sem písala , a som ochotná to posunúť ďalej ak mi niečo nepomôže...ja ho veľmi ľúbim , a všetko mu doprajem čo mu na očiach vidím , hračky , jedlo proste ma všetko ,len ja mám problém..vrieskam po ňom,on počuje aj reaguje ,tam si nemyslím že bude problém

anjelicek26
24. jan 2022

Inak never, ze rozoznas, ze tvoje dieta zle pocuje... pre neho je to uplne normalne pocut slabo, pocuje to ako uplne pod vodou. Reaguje, lebo v tom veku zacina odcitat s pier a na hluk sa normalne otoci aj na urovni sluchu 30-40%... Navyse clovek pouziva gesta. Ono na detsku psychiku takto vyrastat nie je pekne, moze ho to velmi poznacit. Hlavne vo vztahu k zenam - "mama ma nenavidi", "bojim sa maminy", "mama vzdy uprednostnovala sestru"... ze materialne dietatu nic nechyba, to je sice pekne, ale v tom veku je im jedno, co maju na sebe a ake maju doma hracky...

autor
24. jan 2022

@anjelicek26 ja viem máš pravdu veľkú že mu to je jedno , možno keby ma doma jednu hračku ale normálnu mamu je šťastnejší 😔 tohoto sa bojím že si to začne odnasat na psychike do dospelosti 😔, že som po ňom kričala, že som viac malú ľúbila..nie je to pravda ale krajsie sa k nej chovam to je pravda, zajtra zavolá dr, či má nepošle zo sluchom

autor
24. jan 2022

@anjelicek26 so sluchom

autor
24. jan 2022

@jaskolka áno chápe všetko ,počuje, vníma

anjelicek26
24. jan 2022

To nameranie sluchu je rychle a bezbolestne a aspon to odkrtnes, ze je v poriadku. Vravim nas reagoval - jedno ucho uplne hluche, druhe 40%, v tom veku uz hovoril absolutne plynule... jedine, co bolo fest divne, ze som ked spal mohla pri nom aj vysavat ked spal...

bluka2
24. jan 2022

To že mu doprajes hračky, pekné oblečenie je úplne nepodstatné. Nemyslím, že niekto z nás si nesie nejaké spomienky na značkové tepláky z veku 3 rokov. A dopriať jedlo je snáď minimálny štandard. Zato je tento vek dosť kritický na to, ako sa dieťaťu naprogramuje mozog a strach z osoby, na ktorej je závislé, môže mať dopad na jeho vzťahy v dospelosti, na jeho konanie, ktoré ani sám nebude chápať. Na jeho reakcie v strese, ktoré sa mu budú ťažko ovládať. Čo sa naučí v tomto veku, je dosť ťažké neskôr zmeniť. A možno sa učí, že sa nedá dôverovať. Sama robím veci, čo sa mi vo výchove nepáčia a naj mi pomáha sa ovládať, keď rozumiem, ako to môže ublížiť. Nepomôže ti ospravedlnovat sa oblečením a pod. Objednať pár lepších handier nie je umenie. Sustred sa na to dôležité. Si na správnej ceste, keď si to tu tak napísala.
Cesta vedie podľa mňa štúdiom, keď sa vzdelávas o tom, čo škodí, čo je pre psychickú pohodu dieťaťa dôležité. A riešenie je v tom, držať seba v psychickej pohode - potom budeš reagovať, ako naozaj chces. A ak to nejde, hocijaká pomoc je skvelá. Držím palce
PS: inak aj pre preferovanú dcéru by to bol prínos, keby si to dokázala zmeniť

natal
24. jan 2022

Z mojej skusenosti. Syn napodobne narocny. Kym nerozpraval, tak trieskal vsetkym aj so sebou o zem. Krical, kopal... V noci tiez spal pri mne. Vela som toho nenaspala, lebo stale na mne nalepeny. Moj postreh, nie som psycholog, iba matka troch deti. Myslim si, ze bol frustrovany z toho, ze nevie povedat co chce. A v noci bol preto tak nalepeny, lebo ja som bola jeho pristav. Maly ked mal zachvat hnevu, vzdy som ho vzala do narucia a pevne drzala, tisko som sa prihovarala kym sa neukludnil. Hocikde. V obchode, u lekara ... Bolo mi jedno, ze kazdy pozera. Maval strasne zachvaty hnevu. Ked zacal rozpravat (3roky a 4 mesiace) ako keby utalo. Jeden uzasny, mily chlapcek. Skus ho namiesto kriku objat a utisit objatim a milym slovom. Podla mna on nechape preco na neho kricis. Nevie vyjadrit, co chce, co potrebuje a tak ma nervy. Pracuj na svojej trpezlivosti. Ked budes chciet po nom ziapat, tak sa nadychni, chod do vedlajsej miestnosti, ukludni sa, predychaj a s kludom sa vrat. A daj si magnezko raz denne.

wiqi
24. jan 2022

Mam podobneho syna. A je to naozaj tazke, chapem ta. Tiez sa nevie hrat, od narodenia neprespal jedinu celu noc, mam podozrenie na hyperaktivita. Ma 5 rokov.

moninah
24. jan 2022

Nas strasi je dobre srdce, poslucha, necha si vsetko vysvetlit. A mladsi je taka povaha... No presne ako tvoj. Jato riesim tak, ze ked sa zacne jedovat, iba mu poviem, nech sa kludne aj hodi o zem. On sa hodi. Vyjeduje sa a je zasa "ako novy". Asi ked nas niekto vidi, mysli si, ze nam obom sibe. Cista psychiatria. Ale nanho to funguje. A ja nemusim po nom vrieskat a rozculovat sa. Treba to asi viac flegmaticky brat. Rozculovanim to iba zhorsis. A ublizujes aj sebe. To su take komplikovane povahy...

anomois
24. jan 2022

@kittykat22 a ty vieš vôbec o com je nevychova????? Nechápem ten utocny ton lebo nevychova nie je len o výchove ale hlavne o tom ako RODICIA MAJU ZVLADAT SVOJE Deti s kľudom!!! Pomohlo to už tisícom rodičom a teda mne už hneď dve prvé videa pomohli tak sa skludni nalej si víno a neryp do ľudí čo chcú mamičke. Pomoct

letfenixa
24. jan 2022

@natal môj syn plynule, vo vetách, rozprával už pred 2.narodeninami, ale spava so mnou aj teraz, ako predskolak, pritlaceny na mňa.

janickacrazy
24. jan 2022

Obehaj si lekárov, choď aj k logopedicke. Možno ti ozaj nerozumie, aj keď to vyzerá, že áno. Môj syn má OVR a v 3 rokoch nevedel rozprávať nič. Veľa vecí nechápal, bál sa snehu napr. Ale na prvý pohľad to nebolo vidno, že nerozumie, lebo veci, ktoré sa opakovali už poznal. Mne veľmi pomohla psychologicka s tým, že si nemám robiť výčitky, že to nie je moja chyba, že malý nerozpráva. Môj bol ale kludnej povahy, takže ja som po ňom nekricala, len bolo u nás stále také ticho, až to bolo divné. Ty si hlavne musíš oddýchnuť. Zavolaj máme alebo popros manžela, nech ho postráži, ty si pospi cez deň. Inak budeš furt nervózna.

kittykat22
24. jan 2022

@anomois pises uplne somariny pretoze si take dieta nikdy nemala. Ked dieta reve od narodenia tak je to narocne dieta a nejaka nevychova je mu uplne vies kde. Ja take dieta mam, viem o com pise autorka a tie tvoje rady su k nicomu. Takze si tie svoje rady o nevychove mozes dat vies kam. Si precitala jednu knihu a teraz ju davas ako zaplatu na kazdy problem. Ked nebudes 3 roky spat lebo dieta bude nepricetne, tak potom tu nieco mozes pisat. Ty jej vlastne pises, ze nevie vychovat dieta a nevie s nim komunikovat. Co je uplne mimo, kedze tieto deti o ziadnu komunikaciu nestoja - nikdy o nu nestali.

diewcatqoo
24. jan 2022

@anomois ja viem, o com je nevychova. Mam ju prejdenu, aj videa zhliadnute. Mam nacitane aj Respektovat a byt respektovan. Urcite mi to nieco dalo, ale neda sa to aplikovat na vsetky deti.
Mam podobne dieta ako autorka a teda u nas to nezabralo. Ako taky uspech to zacina mat az teraz, ked je dieta trochu starsie. Do 4 rokov to u nas nemalo ziaden efekt. Nevychova je fajn myslienka a urcite su deti a rodicia, ktorym pomoze. Avsak @kittykat22 ma pravdu, ak je dieta takto narocne, tak tam nevychova pravdepodobne nezaberie

elizabeth88
24. jan 2022

Mozno si na seba aj prisna...skus poziadat o pomoc,ak mas koho,bude lepsie.No a tych odbornikov obehat...Verim,ze lubis svojho synceka,si len unavena velmi.Musi to byt tazke,nevahaj poziadat o pomoc.