Komplikované bývanie po rozchode

barbora146
24. okt 2020

Dobrý večer, potrebujem sa poradiť, som dosť smutná z tejto doby, aká nastala, z nedostatku práce a zo vzťahov. Najmä s bývalým manželom, s ktorým mám tri deti, odišiel od nás, najskôr si nechal auto a spoločný účet (ešte pred rozvodom), nechal ma s deťmi v meste, v ktorom nemám rodinu, ale som tu už dlho a zvykla som si. Auto nám nechcel požičiavať, lebo vraj on ho potrebuje,... tak všade pešo, po vlakoch, busoch... ale nevadí.. Peniazky tiež zablokoval, lebo veď nám nechal byt na užívanie. (platila som si spotreby a polovicu hypoteky). Tento rok prebehlo majetkové vyrovnanie, v tom čase som bola bez práce, lebo korona, povedal, že mi neverí, že ho vyplatím a donútil ma podpísať dohodu (lebo vraj súd mi nedovolí ho vyplatiť na splátky, keď on povie, že nesúhlasí a ešte aj zaplatím trovy). Z dohody vyplýva ,že byt je jeho a on nám tu dovolí bývať v nájme. Som z toho smutná, že v byte, v ktorom sme s deťmi už 4 roky od rozvodu, mám žiť nakoniec ako v cudzom... za nehorazne peniaze, nedoržal ani cenu nájmu o ktorej sme sa bavili. Detskú izbu, ktorú sme kúpili spolu a nezahrnul ju do bsm (kvôli mase bsm a poplatkom) teraz zahrnul do nájmu ako zariadenie, ktoré mi poskytuje, pre mna vrchol drzosti... Ešte ani nebol prepísaný na katastri a už vykrikoval o nájme, pritom aj musím počkať na výplatok až do novembra. Zvažujem, že by som sa presťahovala bližšie k mojej rodine, kde mám zázemie, sú tam lacnejšie byty, síce by som pracovala vo výrobe, ale mala by som od neho klud... a vedela si zaplatiť vlastné bývanie. Neviem, čo mám spraviť, veľmi pozerám aj na deti, že tu navštevujú školy, i keď teraz sa znova učia online... či im neublížim... Mám pozerať už aj na seba, alebo na deti....

tulipanicek
24. okt 2020

@barbora146 Ahoj. Mrzí má na akého muža si mala “šťastie”. Neviem aké staré sú deti ale skúsila by som sa s nimi porozprávať, že by ste išli bývať bližšie k banke, či by sa im to páčilo a či by súhlasili a aký majú na to názor.

janinah
24. okt 2020

Škoda že si sa neporadia s právnikom..

Deti sú malé? Dá sa s nimi už o tom porozprávať,?pozeraj na seba a svoju psychiku.potrebujes tie deti vychovávať v kľude

0silvia0
24. okt 2020

@barbora146 ak sa ti da, odid blizsie k rodine, nech si pan ex manipuluje niekoho ineho...

danieli
24. okt 2020

Ak mas vo svojej rodine oporu, ja by som sla k nim blizsie, je mi luto, akeho muza si mala, takto vykoristovat a ano pozeraj na seba, stastna mama stastne deti

lenuska9999
24. okt 2020

Ja na tvojom mieste by som si toto nenechala. Ak máš možnosť presťahuj sa teda bližšie k rodine, nebudeš taká sama, budeš mať okolo seba svojich blízkych a hlavne budeš mať od neho pokoj.. a myslím, že deťom to neuškodí, budú radi s rodinou. Lepšie ako teraz keď si nervózna z tejto situácie.. určite to vnímajú. Môj názor

hipuska
24. okt 2020

Zjavne tá potrebuje stále držať v šachu a dokazovať si, aký je borec. To BSM...veď ti vyplatil hádam dajake peniaze, keď byt je jeho.

barbora146
autor
24. okt 2020

@hipuska ano, ale este ich nemam a neni to az taka suma ... nemienim minut vyplatok na najomne

deti95060810
24. okt 2020

ako ťa mohol donútiť podpísaŤ niečo čo si podpísať ani nechcela? Nedalo by sa dodatočne s tým niečo urobiť? V podstate si jeho rukojemníčka vydaná na jeho milosť - nemilosť.... Byť na tvojom mieste, tak by som si zohnala dobrého právnika a zabojovala ešte o nehnuteľnosť.....
Ak by sa nič nepodarilo , čím skôr by som odišla z jeho bytu - nech si ho zožere keď ani nepozerá na vlastné deti....

jajka71
24. okt 2020

Kým budeš bývať v byte bude ta mat vo svojej moci. Bude si tam chodiť kedy chce s urobí si co chce. Lebo doteraz si tak robil a zrejme vie co môže w ako môže kým sa nebránis. Máš 3 možnosti bud si najmes právnika, ktorý zachráni ci sa dá ak sa ešte niečo dá, alebo si zbalis deti ak ich máš vo výhradne starostlivosti a pôjdete bývať inam a začnete nový život alebo sa vrátiš bližšie k rodine. Moja jediná obava pri posledných 2 možnostiach je ze bude robiť obštrukcie ohľadom tvojho odchodu obviní ta z unosu ci požiada o zverenie deti do starostlivosti s tým ze nemáš prácu ani bývanie.... Sú chlapi i ženy, ktori sa vedia ohromne mstit z nevydareneho vzťahu na deťoch. Treba si s rodinou ci deťmi sadnúť a zvážiť možnosti. Teraz meniť školu asi nepôjde ale fakt nvm.jednoznacne by som tam v byte neostala dlhšie ako je nutné....

sissy27
24. okt 2020

@barbora146 no mala si investovať do právnika a vlastne aj teraz by som za nejakým zašla a zistila, či sa tá “dohoda” nedá nejako napadnúť. A už len z princípu by som sa odsťahovala a radšej platila za prenájom cudziemu ako tomu vychcanému zmrdovi. Deťom tým sťahovaním neublížiš, ľudia sa normálne sťahujú, kamarátov si nájdu aj inde.

miadi
25. okt 2020

Aj v lietadle ti povedia ze v pripade ked bude treba dat kyslikovu masku najprv. Ju mas dat sebe a potom detom. Ty sa musis postarat o seba aby si sa mohla postarat o deti,. Chod zit k rodine kde sa postavis na vlastne nohy a nebudes ty ani deti žit v toxickom ovzduši ktore vytvara tvoj ex. To co je najlepsie pre teba je najlepsie aj pre deti,

pieksamaki
25. okt 2020

@barbora146
Porozpravaj sa s detickami a neboj sa zmeny....urcite to bude lepsie ako byvat v jeho byte v najme....chrapun.asi mu preskocilo nie?
Vyzivne ti plati? Pokus sa o pokojny zivot s detmi. Drzim palce.

adriankomoj
25. okt 2020

@barbora146. Bože môj, v tejto zlej dobe a bez poradenia mu podpíšeš. Čo si tu nenapisala skôr a neopýtala sa?! Celé zle. On ťa tým dostal , veď ste sa dohodli. Škoda pre teba a deti😞😞😞

barbora146
autor
25. okt 2020

@adriankomoj mala som super pravnicku

lusyc
25. okt 2020

Je mi to ľúto. Chrapúňa si to nájde..
Odišla by som za rodinou, riešila vlastné bývanie.
Čo ostatné zariadenie bytu?

deti95060810
25. okt 2020

@barbora146 ty si mala super právničku? Ona ti takto poradila? Prepáč, ale asi to nebola tvoja právnička resp. nebojovala za tvoje práva ale za manželove...😉
aj to sa dá napadnúť - na advokátskej komore.... pozri prečítaj, uváž...

amelia000
25. okt 2020

@barbora146 no tak to bola uplne super pravnicka a ty tiez asi take teliatko ked tak citam..a muz zobral a muz nedal a muz donutil 🤦‍♀️

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 mala si super právnickú, to asi srandujes, ale nehovor os celkom pravdu. Nikto ta nemôže donútiť podpísať dohodu o prepise bytu, jedine, ze ta vyplatil....

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 ono po prečítaní tvojich starších tém tak ja neviem no ty už s novým partnerom, s kt. Máš problémy v byte kde väčšinu peňazí dal ex s rodinou. A inak predsa tvoj ex ta vyplatil, tak?

barbora146
autor
25. okt 2020

@deti95060810 postupovala som podla toho, co mi poradila... zbytocne vyhodene peniaze.

barbora146
autor
25. okt 2020

@maciatkolulu vyplatil, ale v mieste kde zijem, si novy byt dovolit nemozeme. aj keby vezmem uver. a hlavne, ze stahovat sa musime my, nie on... o to ide

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 ale ved to je ôk, ved ta vyplatil, ty máš nového partnera, ktorý dokonca býval v tom byte a neplatil ti. Prepáč, prečo by mal sponzorovať toto exmanzel. Sama si napísala, že exsvokra vám dala veľkú časť peňazí... Ex ta vyplatil... Neviem tak, podľa mňa mňa spravodlivo. Chcelo by to vypocit si aj jeho stranu

barbora146
autor
25. okt 2020

@maciatkolulu nie sme spolu s tým kamarátom. Ja hovorim o niečom inom, ale ty si to nepochopila

barbora146
autor
25. okt 2020

@maciatkolulu vyplatok neni to iste, co ostat s detmi v pôvodnom byte, blizko skôl. Je s tým viac starostí a na žene je aj vytvoriť domov, ktorý sme tu mali.... neviem čo nechápes... mas ty rodinu?

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 mam a som rozvedená a som šťastná. Prepáč, ale dostala si vyplatene to co si investovala, tvoje témy hovoria a o tom, že máš priateľa, ktorý dokonca v tom byte býval a neprispieva ti

https://www.modrykonik.sk/forum/za-dverami-nasich-spalni/myslim-si-ze-ma-podvadza/

Takže ste sa spravodlivo dohodli. Právnická zjavne viac urobiť nemohla, lebo nárok na bývanie v byte z peňazí druhých nemáš. Áno, je to ťažké. Ale opäť píšem, zaujímal by ma aj názor ex....lebo toto co píšeš je absolútne ok. Po právnej stránke. Deti musíš mat veľké keďže nechodia do školy a to teraz nechodí iba druhý stupeň a stredoškoláci, bývaš zjavne v meste, tak skus hľadať prácu, máš peniaze, skus hypo atď. A keď nie, vráť sa k rodine

barbora146
autor
25. okt 2020

@maciatkolulu ja som ho chcela vyplácať. On chcel byt preto, aby s nami mohol manipulovat

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 a z čoho si chcela splácať plus platiť nájom minimálne za seba a priateľa? Véd nesranduj, pozri sa na to z druhej strany.

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 pozri sa, záver je jasný, musíš odísť z bytu... Nič s tým neurobíš.

barbora146
autor
25. okt 2020

@maciatkolulu
@maciatkolulu s priateľom som bola pár mesiacov a od začiatku som tvrdila, že s ním bývať nemôžem. A teraz si myslíš , že nájomné je nižšie ako splátka úveru?

maciatkolulu
25. okt 2020

@barbora146 zbytočné sa tu dohadovať. Je to tak ako to je.