Keď som odišla od manžela, začal sa správať veľmi zvláštne.

ajka321321
19. jún 2019

Dobrý deň, píšem sem, pretože potrebujem poradiť. Odišla som z dcérkou od manžela z dôvodu zlých vzťahov s jeho rodičmi. Boli veľmi silní alkoholici a nemala som v nich oporu, jeho mama bola veľmi konfliktný typ, stále striedala prácu, volala mi opita, pisala mi vulgarne sms. Manžel mi nebol oporou, často chodil von s kamarátmi(alkohol), alebo ked bol doma, tak ma aj malú ignoroval, alebo osočoval.Keď mi skoncila materska rozhodla som sa prácu hladat v meste mojich rodicov. Praca aj skolka pre malu sa mi podarili vybavit a nadisiel den mojho odchodu. Samozrejme manzelovi som dala moznost prist za mnou a byt rodinou. Manzel stale nejednoznacne odpovedal a vymyslal stale nove plany. Ked som prisla zacal mi pisat velmi utocne spravy a to take, ze mam mu nosit malu do jeho mesta , nebude mi prispievat na malu , nech sa staraju o mna a malu rodicia, da mi zhotovit psychologicky profil a uvidi sa kto obstoji pred sudom ,lebo nie som v poriadku , bude volat policiu na mnaa pod. Navrhla som teda rozvod, a on zacal s tym , ze sa obratil,ze vstupil do neho Boh,ze videl spiraly a svetla a pod, ze si vsetko zle co mi robil uvedomil. Ked prisiel za nami choval sa cudne, daval krizik na celo, modlil sa v parku, na retiazke mal svaty obrazok a pod, o par dni zacal vyvracat evánjelija, potom riesit vesmir, konjukcie medzi planetami,cakry, mandaly, rozne energie. Ja som uz nevedela ako na to reagovat, posielal mi videa, piesne, dokumenty. Nieco som sa snazila aj pozriet a reagovat na to. Ale co ma najviac zaskocilo bolo, ze sa manzel rozhodol zit v sulade s prirodou niekde pri Zvolene:( Dostal sa do kontaku s nejakou komunitou, zacal tam chodit a vraviet , ze ide cestou radosti , ci uz s nami alebo bez nas. Vsimla som si, ze si pisal aj s nejakou zenou a potom sa ponahlal tam:( 4 dni sa neozval a potom ked sa vratil zacal vypisovat ako velmi chce byt s nami. Jeho kamarati a kolegovia sa obavaju, ze mu preplo. Dozvedela som sa od jeho kamarata zeny, ze si v tej komunite kupuje aj marihuanu , vikendove pobyty v tej komunite su dost financne drahe. Na malu mi neprispieva ,co ma velmi mrzi. Ze uprednostnil taky styl zivota. Kamaratom vravi, ze vsetko co ma preda a peniaze roztrha a ze bude zit cisto v sulade s prirodou. Dokonca mi vravel, ze mu nemam posielat fotky malej, ze vsetko nosi v hlave a ostatne veci su pre neho len material , ktory nechce vlastnit. Aj fotku , ktoru mal na viberi s malou si vymenil za fotku kde je len sam, akoby sa chcel prezentovat ako slobodny a bezdetny. Co si o tom myslite? je to normalne spravanie? Dakujem

pribinak
19. jún 2019

No preplo mu. Bud rada ze si prec aj s dcerou. Boh vie ci to nie je dajaka sekta

fokuska
19. jún 2019

Znie to akoby mu nejaka sekta velmi rychlo a efektivne vymyvala mozog :( :(

lullaby126
19. jún 2019

Sama to pises preplo mu... Uprimne kto ide z extremu do extremu od toho ruky prec, hoci je to otec tvojich deti, ak mu vonal alkohol a teraz mu vymyli mozog nejaki cudaci, nebude tam velmi perspektiva....

hipuska
19. jún 2019

Urgentne si podaj ziadost o rozvod, ries BSM! Zabezpec majetok, peniaze na uctoch, porad sa s pravnikom. Ak je v sekte, moze hocico piprepisovat, nabrat uvery a vsetko pojde aj na teba. Tak to sa potom z toho nespamatas!

pralinka86
19. jún 2019

Rozviedli ste sa? Výživné musí platiť, ci je v súlade s prírodou alebo nie.. mysli na seba a dieťa hlavne
Pri tejto premenlivosti o chvíľu niečomu inému možno prepadne

eva8
19. jún 2019

Sla by som to zahlasit na Domov iciu, ze mas podozrenie na nejaku sektu. Jednoducho by som ich prepadla na tych drahych vikendovych pobytoch. Moze naozaj vsetok majetok zverit tej sekte a co je najhorsie, mozno zacnu vydierat dcerou. Mala by som strach, snazila by aom sa to riesit

ajka321321
autor
19. jún 2019

ja to už riesim s právnikom, ale teraz isiel na tyzden na dovolenku takze, musim cakat kým sa to pohne dalej. Ja som praveze ked som sem prisla nechcela som ani z bytu nic, pretoze som bola na materskej a on to platil, ja som platila stravu, domacnost, dcérku. Ani vyzivne som nechcela viac ako 100 euro na mesiac, ale ked vidim, ze na nas uplne kasle a rozhadzuje peniaze niekde v lesoch s nejakými ludmi, tak som sa velmi nahnevala.

bluka2
19. jún 2019

@pralinka86 keď bude žiť moc v súlade s prírodou, zaplatí tak maximálne gaštanmi a po istom čase bude žiť v súlade s mrežami...
Ale áno, baby ti dobre radia

jumama
19. jún 2019

Znie to ako sekta.. skus is precitat o sektach niekde, co vselico hrozi... moze sa vzdat normal eho zivota, majetku... a napokon ak by chcel komunitu opustit, ked precitne, tak sa mu mozu vyhrazat. Kazdopadne by som s nim nepustala dieta na take seansy. Mate poriesenu starostlivost o dieta, vyzivne? To nie je ze on si povie, ze sa vzda majetku a platit nebude... o tom nerozhodne on, ale sud. Sup sup na UPSVaR a povypytuj sa tam na svoje moznosti, pomozu ti s podaniami na sudy...

ajka321321
autor
19. jún 2019

dakujem za rady, ja som aj pozerala tu komunitu zijucu v prirode, nemyslim, ze by to bola sekta, ono skor ako take rekreacne , vzdelavacie centrum s ludmi, ktorí sa chcu vzdialit od konzumneho sposobu zivota, vsetko si sami pestuju, medituju, zbieraju bylinky, varia bez masa, vyrabaju z prirodnych materialov a pod, ale on akoby sa tym posadol, ze chce zit na lazoch bez majetku a zodpovednosti.

eva8
19. jún 2019

*chod na policiu

michellemary
19. jún 2019

@ajka321321 Zaježová? To je tá komunita pri Zvolene?

ajka321321
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
19. jún 2019

@ajka321321 tak tym lepsie, dohodni sa s nim, ze teda ked nechce majetok, byt...zriekne sa v prospech dcery, dajak to zaobli. Alebo by som normalne klamala, ze prepisete dom na rodicov tvojich, ze ty pojdes za nim...bez majetku a bla bla...proste musis mysliet na malu

tosomja
19. jún 2019

Rychlo ries rozvod a este predtym sa chod poradit s pravnikom a urob opatrenia, aby ti nenarobil dlhy. Kriste pane, toto je este horsie ako alkoholik. On ma v hlave nieco ine, nie prirodu. 🙏

michellemary
19. jún 2019

@ajka321321 no, to sekta nie je, oni len žijú takým zvláštnym "prírodným" spôsobom života... Okrem iného prevádzkujú aj školu v prírode, to by im asi MŠ nedovolilio, ak by boli sekta...

stefi_k
19. jún 2019

Rychlo by som začala riešiť zverenie dietata do osobnej starostlivisti a stretavanie sa len pod dohladom. Odkladaj si všety spravy, sms a pod. Toto čo opisuješ nie je normalne spravanie marihuana môže byť štarter pre psychozy, schyzu ... Najdi si pravnika a začni riešiť situaciu lebo teraz keby mu preplo a chce tam zobrať aj dieťa tažko by si mu zabranila.

eva8
19. jún 2019

@michellemary nasla som toto:
Pôsobí tu občianske združenie Pospolitosť pre harmonický život, ktoré sa okrem iného zameriava aj na rozvoj zaježovských a okolitých lazov. V Záježovej stojí tiež viacej ako desať slamených domov.

Slamene do.y - to by mohlo nieco znacit o splynuti s prirodou....

bluehorsee
19. jún 2019

Súhlasím s každým príspevkom od ostatných dievčat. Už asi nič nové nepoviem len to ze ti držím veľmi palce. On nech sa kľudne živí aj machom a dazdovkami ale ty myslí hlavne na seba a deti. Súd nebudú zaujímať jeho gaštany a ani jeho nová rodina. Namastia mu výživné a keď nebude platiť tak ako bolo povedané nižšie pôjde žiť v súlade s mrežami. Ak ešte predtým neskončí niekde v blázinci.

jumama
19. jún 2019

Zajezova podla mna nie je sekta, je to skor zomknuta komunita ludi s podobnymi nazormi na zivot. No spravanie tvojho muza nie je uplne normalne, nereaguje normalne, ale akoby skratovo. Lebo aj ak by sa rozhodol pre alternativny sposob zivota, tak to ze sa ti vyhrazal predtym a svojim sposobom aj teraz, tak to normlane nie. Mozno ak prezil svoj zivot s alkoholickymi rodicmi a sam bol alkoholik, nasiel si takuto cestu, ako s tym prestat. Mozno sa citi strateny a ta komunita mu ukaze cestu. No este je len na zaciatku cesty, este nevie neublizovat tebe a svojmu dietatu. Zrely clovek aj ak sa rozide, rozvedie, tak nerobi prieky schvalnosti, osudove veci... Mozno ho skor pozoruj a nabadaj k rozumnym rozhodnutiam, nie ciernobielym - nie palit mosty, ale po krockoch budovat nieco nove...

jumama
19. jún 2019

A inak vypocuj si v archive RTVS relaciu Spojky, kde mala Adela Banasova hosta Juraja Hipsa. On tam urobil krasne priznanie, ako chcel utiect pred konzumnym zivotom na Zajezku, ale tam zistil, ze on nerad manualne pracuje... zostali, vsetko okolo zahrady a zvierat obstara jeho zena. Druhe krasne priznanie - ich deti, kym boli malinke milovali zit na lazoch, luky boli ihrikso... ale ako prisli do puberty naj je vylet do nakupaku do Bratislavy ;). Najdi si nejake clanky o nom, a zistis, ze tej Zajezky sa az tak bat netreba. Hips urobil strasne vela pre vyucovanie deti inym sposobom ako v nasich skolach...

hipuska
19. jún 2019

@jumama ako mozno dobre, nie je, ale vyjadrenia muza...roztram peniaze? Ved peniaze nemaju nic spolocne so zivotom v priride. Je to predsa prostriedok. A ked uz tak, naco beru prachy za vikendove pobyty? Jasne, ze je to o tom, ako dostat z ludi peniaze.

miriam11
19. jún 2019

@ajka321321 jasna kombinacia sekty a marihuany.

vrabcek15
19. jún 2019

ahojte počujte a nežil(žije) nejakú dobu v Zaježovej ak Kubáni? inak áno súhlasím, s tým čo dievčatá píšu (rozvod,zabezpečenie bsm, starostlivosti o malú) lebo jeden nikdy nevie mu prepne ešte viac(ak sa to dá) a pôjde hľadať pravdu sveta do divočiny a bývať bude v jaskyni..inak koľko má rokov? lebo sa hľadá ako keby mal 15..

evkano1402
19. jún 2019

@vrabcek15
Jozo Kubani z Jojky?
Toho vidavam pofacievat pred bytovkou (aj ked nie denne) aj po rozky obcas uteka do miestnych potravin. 😉 Obleceni presne ako v reportazi cely rok, ci leto, ci zima 😅

vrabcek15
19. jún 2019

@evkano1402 a tak potom asi nebýva🙂 ja neviem ale ja som o ňom kedysi čítala článok v Živote a tam vravel,že sa odsťahoval kamsi na lazy a bol neskutočne spokojný🙂nuž hold asi je z neho ekologista aktivista neperie,nežehlí, nekupuje nové oblečko🙂

pribinak
19. jún 2019

Ziadna sekta si nepovie ze je sekta, ale spoločenstvo, skupina a pod.
Ale ak žijú na kope, izolovane tak to sekta je

marlenka222
19. jún 2019

@ajka321321 ak ti je jedno čo sa stane s majetkom ktorý ste spoločne získali (ak nejaký) , rieš zverenie dcéry do vlastnej opatery. Inak ešte sekta bude nárokovať na ňu. No tvojmu mužovi niet pomoci ... Preplo mu. Ak sa ti dá, rozved sa :( ťažko bolo s ním predtým, teraz by bolo peklo ako sama píšeš. nie je normálny, ovplyvnili ho zrejme nejakými návykovými látkami a dristami ktoré sa ani pokope nedržia. Bojuj o dcéru

macekovam
19. jún 2019

Presne.. rychlo sa rozved... dceru do starostlivosti.. a rychlo vysporiadat majetok

macekovam
19. jún 2019

a este ziadaj zrusenie bezpodieloveho vlastnictva