Kamarátka žije so zlým človekom

18. máj 2023

Chcem sa opýtať chcem pomôcť kamarátke. Ma na krku kretena . Neznášam ho. Toľko krat som sa jej snažila dohovoriť. Ona to aj chápe a dá mi zapravdu. Ale ona nevie čo ma urobiť. A ja jej neviem poradiť ma to zložité naozaj. A trápi ma jej situácia. Je to dobrý človek. K veci. Žije 13 rokom s chujom doslova. Nie taký chuj že sedí doma a nic nerobí práveže vie zarobiť .. ale nedopraje jej nic .. vidí iba seba a svoje blaho. Majú aj dcéru 12 ročnú. Jej kupi ale starostlivosť nic moc. Aj pár dovoleniek ktoré on zaplatil s tým ze aj ona musela doložiť . Proste nic jej nedaruje. A pritom tvrdí ze ju miluje. Ona je skôr taka utiahnuta ale pekná žena. Stále jej vravím ze by mohla sa mať lepšie. Stačí ho kopnúť do zadku. No a dalej. Byt v ktorom žijú je jej. Je napísanú na ňu lebo keď ho kupovali tak muž mal exekúcie a vybavili bezpodiel. Vlastníctvo. Aby bol len jej a nemohol naň nikto siahnuť. Za 13 rokov co ju poznám a viac. Bola dobrá žena. Jej muž jeden rok nebol poriadne doma pracoval v zahraničí a ona bývala sama doma. Samozrejme ze peniaze jej nedával všetko si nechával a ona robila a starala sa ten rok o všetko sama. Finančne aj o dcéru a dvoch psikov aj byt. Všetko bolo na nej. Ale bolo jej lepšie. Samozrejme ze ked sa vrátil nedal jej nic. Peniaze vrazil do svojich snov a debilin ako maly chlapec. No ona si nasla známosť mladšieho. On ju namotavál ako bola som rada ze konečne ma niekoho a je trocha šťastná ze tomu ch… to patrí. Ja ho neviem zniesť. Ja neviem ale prečo ona ma taku smolu v živote. Ale muž jej na to prišiel a keď sa vrátil a zistil to napadol ju a teraz ma z toho čo jej urobíl zdravotný problém do konca života. Ona ho ale neudala. Pretože nechce rozbiť rodinu a boji sa ho strašne .. povedala že by to aj urobila nech ide sediet ale mysli si že keby sa to dozvedel že chce aby išiel sediet tak ju rovno zabije alebo jej urobí zasa niečo čo by už malo pre ňu fatálne následky. A či vôbec by to polícia riešila kec tá rieši až keď je už neskoro. Ten chalan sa samozrejme dosral a vykašľal sa na ňu. Je sama na tu všetku krivdu a nevie čo ma robiť. Lebo keby išla na políciu tak s tým neurobí nic iba by si zavarila . Nemá jej kto pomôcť rodičov nemá. Ma mňa . A ja neviem ako jej pomôcť. Ak by ho vyhodila z bytu tak je schopný jej rozbiť okna a ona nechce robiť niečo čo zasiahne psychiku ich dcéry aby bola niečoho svedkom lebo s dcérou ma tiež teraz problémy psych rázu. Už keď to píšem mi toto cele príde ako nonsens. Nezaslúži si toto. Ja sa chcem len opýtať ako je to stou políciou ? Pomohli by jej ?

colsami
18. máj 2023

Kym pomoc a zmenu nebude chciet aj ona, tak jej nijak nepomozes... Aspon kvoli dcere by sa mohla spamatat, ze takto nechce zit.

autor
18. máj 2023

@colsami ona chce pomôcť. Ale ma strach . A ma ho oprávnený ja ju chápem. By by išla na tu políciu ale neverí že to vyriešia. Koľko žien riešili až krd už bolo neskoro.

zmrzlinka2021
18. máj 2023

Daj jej linky a telef. čisla na pomoc tyranym zenam a zvysok nechaj na nu

Ty tu nie si na to, aby si niekomu niečo vnucovala. Je dospela a ma pravo sa rozhodnut ako chce. Dokonca ma pravo aj zostat s retardovanym agresivnym chlapom aj cely zivot, aj ztoho ochoriet, aj zomriet...

To co my mame ako povinnost je respektovat aj taketo rozhodnutia.

owecka
18. máj 2023

Po precitani tohto prispevku som sa zamyslela, len tak: nepaci sa ti ta kamoska viac ako kamoska?🫣

autor
18. máj 2023

@owecka prosím vás nepíšte tu blbosti. Jedine čo chcem vedieť ako je to s tou políciou ženy ktoré mali podobný problém či polícia niečo urobila čo pomohlo. Keby vedela že ho hneď zatvoria a neboli by v kontakte aby jej niečo neurobil urobí to. Ona ma strach z toho že polícia neurobí nic a on jej niečo urobí a už bude neskoro. O to sa jedna. Ja s tým nemá. Skúsenosti s políciou a keby ste mali kamosku ktorú máte radi trápilo by vás to.

lujza123
18. máj 2023

Keď s nou najbližšie budeš zavolajte na linku bezpečia pre týrané ženy, poradia jej. V najbližšom centre sa jej dostane psychologickej pomoci, to je to co ona potrebuje najviac.

Mysli ale aj na seba, neťahaj si jej nešťastie so sebou. Takuto ženu nieje ľahké odtrhnúť od jej tyrana, ona je na ňom závislá. Aj keby ju prestahujes do luxusného hotela na opačnom konci planéty tak ona si nájde cesticku k nemu naspäť. Štokholmský syndrom, veľmi ťažká vec na pochopenie. Skratka musíš sa zmieriť aj s tým ze jej nepomôžes. Vieš to sú tak smiešne výhovorky ze ona ho nemôže udať, ona chce zachovať rodinu bla bla bla. Vždy si nájde milión dôvodov prečo to nejde.
Toto môže zmeniť len s len psychológ so skúsenosťami s takouto závislosťou, ty nie. Môžeš ju ale vždy nasmerovať za odborníkmi, apeluj na zdravie jej dcéry jasne ze ma psychické problémy a zrejme tiež zničený živoť, koli jej rodičom a áno aj koli jej matke.

autor
18. máj 2023

@zmrzlinka2021 áno keby mi povedala , nerieš a nestaraj sa. Tak áno zachovam sa takto ako by ste sa zachovala vy k vašej najlepšej kamoske .

zmrzlinka2021
18. máj 2023

Nech kontaktujte tie organizacie pre tyrane zeny.
Tam su odbornici a vedia takto pracovat s takymito ludmi.
Podstatne je, ze to spravi a bude chciet spolupracovat.

autor
18. máj 2023

@lujza123 nic ste nepochopili z príspevku. Ona ho chce udať aby šiel sediet. Povedala mi to. Že sa ho chce zbaviť aby bola štástna. Ale nevie či jej pomôže polícia a boji sa že keď to polícia neurobí s tým nic. Budú jej muža kontaktovať a on sa dozvie že ho chcela dať zabásnuť tak už bude pre ňu neskoro. Nemá ju kto ochrániť. Ešte raz jej ublíži bude to mať pre ňu fatálny následok. Čomu nerozumiete ? Všetky ste také silne ?

lujza123
18. máj 2023

Autorka moja najlepšia kamarátka bola v nasilnom vzťahu a v tomto ma @zmrzlinka2021 bohužiaľ pravdu. Nasmeruj ju k odbornej pomoci, k ľuďom ktorý majú jednak skúsenosť s políciou, súdmi atď a skúsenosť s tyranymi ženami.

Nemáš jej ako inak pomôcť a nesmieš si brat jej problémy príliš osobne, príliš to prežívať. Tyranu ženu nieje ľahké odtrhnúť od debila, veľakrát keď jej bude dobre sa k nemu ešte vráti.
Nevkladaj príliš veľa emócií do toho, ináč ta to zomele. Viem o com hovorím, prežila som si to z pozície kamošky. Rozumiem celej situácii, aj tomu ako ta to trápi.

To vôbec nieje také jednoduché ako si myslíš, uda ho a pôjde sedieť. Toto sa nestane, chápeš?

autor
18. máj 2023

Prepáčte ale tu si idem po radu k ženám ktoré možno niečo také mali v okoli alebo zažili. Nie názory supermaniek ktoré vzivote nezažili tyrana a sú múdre.

barborachors
18. máj 2023

Poznam zeny, co si tym presli a postup je ten, ze ona musi v prvom rade kam ist. Cize nahradne byvanie. Nech si na pz vybavi zakaz priblizenia (musi zdokladovat fyzicke alebo psychicke tyranie - v smskach alebo nech si ho nahra na mobil), potom daju zakaz. A nech cca pol roka nikam nechodi sama, vzdy s niekym. Psov nech sa zbavi, lebo vencenie bude tiez problem, teraz jej ich netreba, ked bude po vsetkom, kupi si dalsie psy. Samozrejme ak su zobrati tak rozvod, cize dobry pravnik a vsetko riesit pisomne, samozrejme vsade ho blokovat, blokovat aj keby co bolo a jedina komunikacia ohladom rozvodu cez pravnika. Ale musi mat ona pomoc v podobe niekoho, lebo sama to nezvladne. Vsetko je len a len v jej rukach, musi sa hlavne ona rozhodnut.

katarinamamina
18. máj 2023

Ak by ju napadol, treba v prvom rade k doktorovi aby to zdokumentoval a stým na políciu. Povedať, že sa bojí o svoj život a policajti by ho mali zobrať a vykázať z obydlia, hlavne ak je byt len na ňu. Dať zákaz priblíženia ale môžu na max. 10 dní. Preto treba hneď podať návrh na súd na neodkladné opatrenie zákazu priblíženia. A asi aj žalobu za ublíženie na zdraví blízkej a zverenej osoby. Najlepšie ale vie poradiť právnik, len aj pýtajú dosť. Držím palce

lujza123
18. máj 2023

Ako ti to mam ináč napísať? Nie niesom mudrujuca supermamka, som žena co šla v zime o polnoci pre kamarátku s malým synom v náručí a zbierala jej zuby zo zeme. Niekoľkokrát.

Jediný kto vám v tomto pomôže a nasmeruje je centrum pre týrané zeny. Majú skúsenosti, vedia postupy, vedia ako jednať s policiou

barborachors
18. máj 2023

Navyse na Slovensku neexistuje zakon, ze ked sa zena boji muza, tak muz pojde sediet. Nie sme v Amerike. Ked ju udrie, tak musi ist k lekarovi a az potom na policiu, idealne hned v ten den. Ale zeny sa boja a nasilnika neudavaju, lebo sa boja este vacsej bitky a policia malokedy aj kona. Jedina cesta je ist prec od neho, proste odist.. Jedine co pz mozu urobit, ze mu daju zakaz priblizenia. Ale do basy natvrdo by siel jedine keby ju bol zabil a aj to by ho pustili po 5 rokoch za dobre spravanie. Neviem, co tu chces dosiahnut, zijes v bananistane a take tu mame zakony. Za vrazdu 5 rokov a za marisu vo vrecku pomaly dozivotie... obrat sa na pz povedz im co nam tu a dozvies sa to z prvej ruky. On sediet nepojde za to ze fackuje zenu a strasi ju este vacsou bitkou. To je proste blbost.

olimuc
18. máj 2023

Tvoja kamaratka najskor musi prist na to, ze dokaze byt sama a riesit veci sama, nie menit debila za debila, pretoze spasitela nenajde. To je prvy kamen urazu a prave preto sa nerozide s debilom a vzdy najde len vacsieho. Druha vec, ak na nu vztiahne ruku smer policia, lekar a hlavne sa postarat o svoju bezpecnost … nesmie sa spoliehat na nikoho iba sama na seba, sposob sa najde ked chce .. aj ked zacne len Kurzom sebaobrany

dilino
18. máj 2023

@barborachors piše že byt je vlastnictvom jej kamarátky nie toho chlapa.Kam by chodila zo svojho vlastného bytu.

autor
18. máj 2023

@dilino chcela som sa k tomu vyjadriť. Ale väčšina komentov tu je ako zadubene a poriadne nečítali ale múdrosť jedna radosť. Na nic som neprišla tu. Len samé múdre rady od žien ktoré žijú svoje spokojne životy s dobrými chlapmi. Takým sa radi najlepšie. Takže ďakujem. Už dálej necitam. Stačí mi že kamosku tu pomalí dajú do pozície tej hlúpej.

autor
18. máj 2023

@dilino a najlepší koment odstráň si zo života psov. Veď potom kúpiš druhých … mi tiež stačilo. Želám len všetkým taký spokojný život ako majú doteraz aby sa nikdy nestretli s ktetenom a nemuseli na vlastnej koži riešiť ťažké situácie. Pekný deň.

autor
18. máj 2023

Prosím vás kde sa to tu maže príspevok. Lebo nemám náladu citát múdre príspevky šťastných žien ktoré by si ihneď vedeli poradiť v takejto situácii.

kamatopo
18. máj 2023

Keď chces niečo riešiť cez políciu tak treba ísť na políciu a opýtať sa priamo ich nie tu hľadať radu keď tu asi žiadny policajt nie je. Chýba bola že už pri prvom napadnutí to neriešila. Fatálne následky to ešte len bude mať. Ak je taká utiahnuta tak ťažko naberie silu odísť. To treba popracovať aj na psychike. A prečo nejdú dočasu k tebe? Tam si pánom domu ty a keby náhodou tak ty voláš políciu.

simona20201309
18. máj 2023

A ja budem zas za zlú...
Jasne, chúďatko 12r je s najvacsim ch.... tak si radšej nasla milenca, ktorý sa na ňu aj tak vykašľal. Nakoniec jej muž všetko odpustil a je s nim do dnes.
Naozaj to musí byť neskutočne nebezpečný hrozný ch.... keď sa ho nebála podvádzať? Ale boji sa odísť?
Kamoška, ktorá od začiatku nenávidí jej manžela mi vôbec neznie dôveryhodne. Prepáč
Skôr vy dve mi prídete ako pekne kvietky.
Ty si slobodná, alebo vydatá?

autor
18. máj 2023

@kamatopo ona ma vlastný byt a je jej. ! Nenechá byt debilovi. Ja žijem s mamou v malom byte. Ten byt je všetko na svete čo ma . A je hrdá že je jej. Chlapa sa chce zbaviť ale nevie si poradiť aby ju nezabil. Lenze ako som tu citala asi jeden asi najlepší koment zo všetkých k veci bolo že tu nie sme v amerike. Asi toľko. Najskôr ju muž musí zabiť a potom sa bude riešiť.

autor
18. máj 2023

@simona20201309 s ty si P. Sa tu vyjadruješ k čomu ? Akože. Svätá panna orleanska. Sa prezehnaj a chod do kostola. Pekný deň.

maca1984
18. máj 2023

Prečo prskáš ? veď ti tu dievčatá napísali rady. A dobré.

autor
18. máj 2023

@maca1984 ja neprskam. Ja som myslela že tu budú rady od žien ktoré niečo také zažili. Mali vlastný byt a ako to vyriešili. A ako pomohla polícia. Nie rady na linky týraných žien a múdre rady od žien čo doma sedia pri chlapcoch pod papučou a sú princezné. A vzivote nezažili niečo takéto.

kamatopo
18. máj 2023

Nuž je to tak. Polícia rieši až potom. Ale vždy sa dá nahlásiť a musia to preveriť. Ak sa jej vyhráža a má svedkov treba to spísať a nahlásiť. A čo sa týka bytu, nikto jej ho neberie no hrdosť bokom, ide jej o život. Byt jej nikto neberie no treba ho dáko od tial dostať a to len tak že vymeniť zámok a ísť dočasu preč. A čakať čo urobí. Ak tam niečo rozbije tak volať políciu ako vlámanie. Pravdaže najskôr treba dať jeho trvalé bydlisko preč. NATO ako majiteľka má právo.

autor
18. máj 2023

@kamatopo on tam ani nemá trvalý pobyt a to nerieši situáciu.

kamatopo
18. máj 2023

Čo nerieši situáciu ? Že sa tam bude klepat za dverami? Že bude v bezpečí a keď on niečo spraví tak ho môžu aj zavrieť?

autor
18. máj 2023

@kamatopo keď on už niečo spraví. Je jej koniec. Stále tomu nechápete. Ona sa nemá čas hrať na hrdinku a búchať sa do hrude. Ona ma 40 kíl s topánkami a on 100. Myslela som že polícia jej pomôže. Evidentne nie. Prosím admina nech zmaže diskusiu. Chcem to zmazať neviem kde.