Kamarátka má zlého manžela

mamanadruhuu
31. dec 2020

Ahojte, nie je to môj prípad, ja som sa z neho našťastie dostala, ale kamoška ma manžela majú spolu dve deti, ale to aký je on na ňu hnusný, to nie je ani možné. Nechápem, čo ju pri nom drží a rada by som je poradila pomohla..
Párkrát mi poslala aj nahrávky ako jej škaredo nadáva, ako nadáva na to co pozerá v televízore, aký hudbu počúva, už sa aj párkrát "pobili" teda má z neho psychické problémy, teraz bola chorá
a stále za ňou behal dobiedzal do nej že nič nerobí že všetko musí robiť on. Je mi jej ľúto, vypočujem si ju ale už jej nedohovaram, podobne som to mala ja a už som od leta bez manžela, teda ešte sme manželia, ale nežijeme spolu, tiež mi nadával a správal sa ku mne hrubo, verím ze je to ťažké odísť, ale musí to dat ja to zvládam s dvoma mojimi princeznami a chodím do práce

tosomja
31. dec 2020

Ako jedna moja znama na podobny pripad povedala...nerozumies nasej laske 🤷
Komu niet rady, tomu niet pomoci.

michu_
31. dec 2020

sama sa musi rozhodnut. zacat si vazit samu seba a odist.....:/ 🙂

emmanovot
31. dec 2020

Stále nechápem dôvod, prečo niektoré ženy zostávaju s takým naželom 🙏

deti95060810
31. dec 2020

@emmanovot niekedy nemajú kde odísť, alebo sú už tak psych. zničené že na odchod od tyrana nemajú dosť psych. síl ....😉

peta2202
31. dec 2020

to si musi ona vyriesit, musi pochopit, ze to nie je normalne, ze takto nema fungovat zdravy vztah

emmanovot
31. dec 2020

@deti95060810 Ja tomu chápem, ale je to len otázka času všetko, kým aj tak bude musieť niekde odísť. Avšak nebudem nikoho súdiť, každý ma svoj vlastný život, držím palce aby sa to vyriešilo a nemusela ho dalej trpieť 🙂

lindusss2016
31. dec 2020

To nie je zly manzel, iba chlap, ktoremu sa nedostava laska. To, ako sa k nam spravaju nasi muzi, je len odrazom nasho spravania. Velmi dobre viem, o com hovorim, sama som mala "zleho manzela", co mi vkuse nadaval, nepomahal a bol ku mne hnusny a akonahle som zacala na sebe pracovat, moj muz zareagoval a zacal sa pomaly menit a teraz by ma na rukach nosil a sprava sa ku mna ako ku kralovnej

goodidea
31. dec 2020
stela01
1. jan 2021

@lindusss2016 určite by som to nehovorila na každého jedného dementa ktorý má tak nízke ego že si ho zvyšuje na žene a zníži sa k fyzickému útoku .

Už ju vidíš ako mu má vlastne hovoriť lichotky takémuto hovadu

To čo máš alebo mala si ty nieje všade .

makova333
1. jan 2021

@lindusss2016 netaraj zena.

lindusss2016
1. jan 2021

@makova333 ja viem, ze sa to tazko pocuva 😉

lindusss2016
1. jan 2021

@stela01 primitiv primitivom vzdy bol, takze hobuz musela taketo spoznat. Ak sa muz zmenibpocas vztahu, znamena to, ze sa menil aj ich vztah, orestali sa o neho starat a zacali SPOLOCNE upadat. Urcite to nie je tak, ze bol na vine iba muz

stela01
1. jan 2021

@lindusss2016 prosím tá Ty si muža ponizovala keď ti to oplacal?

lindusss2016
1. jan 2021

@stela01 to nemusi byt presne oko za oko.... neponizovala som ho, robila som ine chyby. Niektore na oko ani ako chyby nevyzerali. Napr.som zabezpecovala chod celej domacnosti aj muzske role. Nedala som mu priestor byt hlavou rodiny, to muzske ego tazko nesie. Neprejavovala som mu vdaku, lasku a starostlivost v dostatocnej miere. Bola som typicka hasteriva zena, co vkuse nieco riesila, ak som od neho nieco chcela, tak som na to isla tvrdo. No ked sa na to pozriem spatne, tak som bola velmi hlupa a vobec som nepouzivala svoju zensku silu, co mi bola dana.

lintu
1. jan 2021

Pises, ze si sama v takej situacii bola.... To jest sama najlepsie vies, co by jej mohlo pomoct. Dokonca jej mozes byt inspiraciou, ze ked sa chce, zivot sa zmenit da. Kedze uz jej nechces dohovarat, zjavne si to skusala. Nepomohlo. Neviem, ako inak by si chcela dalej jej problem riesit. Existuju aj tzv. vecni stazovatelia, co presne vedia, co je v ich zivote zle, ale nemaju zaujem s tym nieco robit.

drzaopica
1. jan 2021

@lindusss2016 verim tomu... vela zien zhodi muza zo svojej role a potom su frustrovani, ale su chlapi, ktori su hovada a maju z toho radost

lindusss2016
1. jan 2021

@stela01 a problem v manzelstvach vacsinou sposobuje vysoke ego a nie nizke

stela01
1. jan 2021

@lindusss2016 či nízke alebo vysoké je úplne jedno . Bavíme sa tu o dospelých ľuďoch . To čo platí na tvojho manžela , že vlastne ty robíš tak aby on bol spokojný je u vás
Tu sa píše o urážkach a fyzickom útoku .
Zas pravda keď sedí na riti a má zlý hudobny vkus treba dať po papuli

makova333
1. jan 2021

@lindusss2016 ano, zle sa to pocuva od klientiek to mas pravdu...

lindusss2016
1. jan 2021

@stela01 o akom fyzickom utoku? Ja tam napisane, ze sa uz parkrat aj POBILI, cize ja si to vysvetlujem tak, ze aj zena utoci fyzicky. Tazko toho chlapa hodnotit, ked nepozname jeho pohlad. Ak zena do neho skace a da mu facku, ja sa ani necudujem, ked jej to vrati. Netvrdim, ze to tak bolo v tomto pripade, lebo ja nepoznam okolnosti, ale casto to takto je. Samozrejme, muz nesmie zenu udriet v ziadnej situacii, rovnako ako ani zena jeho 🤷‍♀️ to je cele, dam uctu a dostanem uctu, dam lasku, dostanem lasku. Jasne, su aj vztahy, kde su uz ti muzi ozaj hovada, ale tak tam sa to ta zena nesnazi drzat pokope, ale uteka. Cize ak su tito dvaja spolu, asi na to maju dovod. Nie je vzdy riesenim len rozvod.

lindusss2016
1. jan 2021

@makova333 od akych klientiek? Ja neviem, ake mas ty klientky, ja poznam take, co si chodia pytat rady, ako zmenit zleho muza. Nuz len tak, ze zmenia same seba. Ked je ten chlap uplne marny a ja som si vedoma toho, ze som spravila vsetko, tak sa rozvediem dnad, ci nie?

lindusss2016
1. jan 2021

@stela01 a ze to plati len u nas doma, to nie je pravda. Ja som na neho neskusala nic individualne, je to normalne ucenie ako byt zenou, poznam viacero uzdravenych vztahov vdaka tomu, muzi tomu nevedia odolat, ale moc ucinit to ma len zena.

makova333
1. jan 2021

@lindusss2016 klientky, s ktorymi pracujem ja ako odbornik. Vztahy su velmi komplikovane a naozaj sa nedaju zuzit na to, ze ak sa "zmeni" zena, zmeni sa aj muzovo spravanie. A bohuzial ani neplati, ze "Ked je ten chlap uplne marny a ja som si vedoma toho, ze som spravila vsetko, tak sa rozvediem dnad, ci nie?". Najmä, ak zena zije s manipulatorom, nasilnikom a podobne ten vztah funguje na medovych tyzdnoch a nie je vobec jedonuche z neho odist. Velmi jednoducho si to predstavujes, ze "dam lasku, dostanem lasku", takto to vobec nefunguje.

lindusss2016
1. jan 2021

@makova333 samozrejme, ze su vynimky, ale naozaj si nemyslim, ze ich je tolko, kolko nefunkcnych vztahov existuje. A z tohto prispevku usudit, ze ten chlap je naozaj ZLY, ked nepozname jeho verziu a podala to tu len kamaratka jeho zeny, ktora je sama po stroskotanom vztahu, tak mi to nepride vobec spravodlive ho takto odsudit. Ja osobne stretavam vacsinu takych zien, ktore si nakoniec to svoje zlyhanie uvedomia a nie vzdy sa ten vztah da zachranit, ale ak je to ten pravy, s ktorym mas byt, tak zvladnete vsetky problemy

lindusss2016
1. jan 2021

@makova333 ale stale neviem, aky odbornik si. Rozvodovy pravnik? Psycholog?

makova333
1. jan 2021

@lindusss2016 psycholog

makova333
1. jan 2021

@lindusss2016 pozri, ja ti tvoje predstavy vyvracat nebudem. Ja si myslim na zaklade studia, vycvikov, praxe nieco ine. Krasny rok 2021 🙂

lindusss2016
1. jan 2021

@makova333 v pohode, mne to nemas ako vyvratit, ja mam vlastne skusenosti 😊 a vidim to iste v okoli. Ak mas prax, mala by si sama vediet, ze z poznania len jednej stranky problemu sa neda utvorit objektivny nazor. Ja cerpam z ucenia stareho tisice rokov. Rozumiem, ze mi neveris, lebo tiez som tomu neverila, kym som sa to snazila pochopit raciom a kym som to sama neskusila.

makova333
1. jan 2021
katjas8
1. jan 2021

@lindusss2016 Zaujímavé, celkom tomu aj verím. zmeň seba a zmenis celý svet. Za skúšku to stojí, ale možno sa to ľahko hovorí, a nie vždy to musí fungovať.