Kamaráti môjho manžela nás k sebe nepozývajú

28. nov 2022

Aký by ste zvolili prístup keby ze vás manžel má veľa kamarátov, všetci s rodinami, väčšina má domy a aj dostatok peňazí. Poznajú sa od detstva. Problém je v tom ze nás nikdy nikto nikde nepozve. Bud sú spoločné akcie ze nejaký výlet napríklad varenie gulášu (kde sa na to všetci skladaju) a je to mimo domov, alebo pozývame my. My nemáme ani dom a vždy manžel zabezpečí aby robil grilovacku, pozve všetkých čo je teda min. 25 ľudí. Naposledy nás to stalo 250€ a to som myslela ze ani nedám. Blíži sa silvester a tak sme sa bavili koho pozveme. Ale vôbec sa mi do toho nechce. Ps: keď aj k niekomu náhodou ideme , aj 4 hodinove pohostenie je o jednej káve. Neviem čím to je. Ja som to robila rada, vždy sme všetko prichystali.. ale po tomto lete sa mi uz fakt nechce.raz sme boli u jedných na Silvestra a neponukli nám vôbec nič.pre mňa to bol sok.neviem ako sa k tomu postaviť manžel nemá súrodencov len kamaratov.mrzi má ze mi takú akciu chystáme 2 dní a potom deň upravujeme, každý má všetko a nas nik nikde nepozve. Volali by ste niekto na Silvestra ? Zdá sa vám to cele ok.

silviaa
28. nov 2022

Nie, nepozvala by som ich a hladala inych naozajstnych kamaratov.

silviaa
28. nov 2022

25 ludi? To co je cela trieda? Dobrych kamaratov spocitas na jednej ruke. Toto mi pride ako znami.

autor
28. nov 2022

@silviaa no to sú lne 5 kamaráti ale každý má deti manželku...a už ich je hromada

autor
28. nov 2022

@silviaa a teda je ich asi 9 aj keď neprídu všetci je to veľa aj tak..

roja01
28. nov 2022

Ano, stava sa. Pre vysvetlenie by bolo dobre uviest, kde robite grilovacku pre 25 ludi, kedze nemate dom? Na Silvestra sa ani v prirode neda.
Ak je to pravda, je kazdeho vec, ci obetuje svoju pracu, cas a peniaze. Viem, ze vam je luto, ked to kamarati neopatuju, ale nemozno ich nutit. Da sa navrhnut spolocna organizacia a priprava.

domca1408
28. nov 2022

joooj chápem ťa, ja som si presne tento rok povedala a dosť. spravila som oslavu 30-tky popozývala ľudí, všetci sa najedli napili...zvyšok kamarátov záhadne neoslavoval...max doma pri chlebíčku jednom...rovnako to bolo na moju 31...všetci sa s nadšením nechali pozvať do reštiky kde som vysolila 200 eur...a tento rok na 32 som spravila big grilovačku...a zas detto...všetci sa pýtali kedy čo budem robiť prišli , najedli...zas 250 eur v prdeli a teraz mali dve kamošky narodky a spravili dvoj oslavu pri jednej suchej mise nitranu a šunky s trochou pečiva. takže a dosť. budúci rok ked sa ma nieto spýta kde oslavujeme tak nikde. ja už neplatím nič. končím...a ty by si mala tiež.

autor
28. nov 2022

@domca1408 ano je to aj o platení ale aj o čase príprave. A bohužiaľ potom aj o sklamaní ze ja obsluhujem toľkých ľudí a snažím sa aby všetko všetci mali a boli spokojní a mne sa to nejak nedostane.

autor
28. nov 2022

@roja01 ak uz ta to zaujíma u rodičov.. ale čo to vysvetli? Je to zanedbateľná info. Priestor na grilovacku sa dá aj prenajať... je to jedno kde .. otázka spočíva v inom.

vikusjk
28. nov 2022

Tak toto je na tvojom manzelovi skor, ze ako to citi, ze ich stale pozyva, ked oni mu to neoplacaju a celkovo nemaju podobny pristup. Ale za mna to celkom chapem, asi to beriem trochu inak a hlavne bez ocakavania, ze sa ini budu spravat tak, ako sa spravam ja.
Ja ked niekoho k nam pozvem, tak to robim preto, ze chcem. Obcerstvenie nachystam tiez podla toho, ako chcem, aby sa u nas citili hostia dobre. Ale nerobim to s ocakavanim, ze najblizsie pozvu oni mna a tiez ma rovnako pohostia. Robim to preto, lebo to tak citim, ze chcem. A ked nechcem, tak nepozvem, nepohostim...
Dcerine kamaratky k nam chodia a vzdy je o ne postarane tak, ze uz sa pytali, ci si ich neadoptujeme. Moja dcera vsak u niektorych z nich este nebola ani raz. Ale neprestaneme teraz pozyvat jej kamaratky preto, ze oni maju iny pristup. Toto je vsak asi velmi individualne, preto si myslim, ze by si sa mala o tom porozpravat hlavne s manzelom 😉

autor
28. nov 2022

@roja01 no na Silvestra by sme pozvali max jeden 2 páry do bytu (ako pred rokom) ale nechce sa mi ani to.

simca06022011
28. nov 2022

Sú ľudia ktorí oslavy a posedenia nerobia, ak ide iba o to, aby sa ti to vrátilo na pozvaní, tak tie akcie nerobte. A vybavené. Ja to tiež nerada robím, žúrky o 5tich chodoch a plných stoloch nerobím. Neobskakujem a neobsluhujem, keď príde návšteva chceme pokecať a nie ja lietať s taniermi. Ak chcú akciovat a zabávať sa s mužom, tak raz ročne nech si objednajú chatu a zariadia si to spoločne ( poskladajú sa). Plus ak ich je kopa, lepšie je ísť hádam na výlet ako riadiť po stáde ľudí doma.

whatever1
28. nov 2022

@domca1408 Hostia prisli na prazdno na narodeninovú oslavu?

lujza123
28. nov 2022

A to ako nič so sebou nedonesú keď ich pozvete? To sú zvláštny ľudia, neviem si predstaviť ísť niekam s prázdnymi rukami.

autor
28. nov 2022

@vikusjk my sme tiež nič neočakávali a robili sme to dlhé roky dokonca 2x rocne a skutočne to nie je jednoduché. Až tento rok sme si nejak uvedomili ze nás nikto nikdy nikde nepozve...a fakt je ze ani sa neponúkne ze pomôže. Je to z ich strany prísť sa najesť porozprávať s inými...lebo my nemáme čas a koniec. To ako ich pohostim..no neviem si predstaviť nejesť a nepiť celý deň len preto ze mam návštevu...

autor
28. nov 2022

@simca06022011 asi to navrhnem manželovi

domca1408
28. nov 2022

@whatever1 ja si nepotrpím na darčekoch...takže v podstate hej (darčeky max tipu vonná sviečka)...mne išlo o to stretnúť sa a pokecať ale nebaví ma , ked to robím len ja a na môj účet už tretí rok po sebe.

autor
28. nov 2022

@simca06022011 ono neide o to ze ja potrebujem sa ísť k niekomu najesť ale ved ten kamarátsky vzťah udržovať nejak treba a udržujeme tie vzťahy len my našimi akciami...inak neviem ci sa ti ľudia vidia aj nikde inde keď tak nad tým rozmýšľam..

domca1408
28. nov 2022

autorka veru, ty si potom ten Silvester ani neužiješ lebo iba pozeráš kto čo má, ponúkaš, dokladáš, upratuješ, chystáš a na druhý deň dávaš dokopy celú tú spúšť, zatiaľ čo oni sa spokojne zobudia o desiatej s úsmevom na perách, že pekne oslávali nový rok...no mohla by som...zajednaj si s mužom nejakú silvestrovskú zábavu...a max sa popýtajte niektorých kamarátov či nejdú aj oni...ale lístky si budú musieť kúpiť sami.

malacibulka
28. nov 2022

Nuz, mas ine standardy co sa tyka pohostinnosti. Nemozes ocakavat, ze ini ich dorovnaju. Nakolko je to pre teba zataz, uz by som nehostila, neorganizovala. Ja som tiez velka pani hostitelka, vyvaram a dekorujem, a ked pridem ku kamaratom tak dostanem zemiaky alebo chlebik s natierkou a vies co? Ver, ze rovnako dobre cas bezi aj pri skvarkovych pagacoch ako pri kaviare. Ak chces dalej hostit, zmierni svoje investicie - financne, mentalne a casove. Ponukni hostom len to co aj ty si od nich dostala. To znamena, ze toto im staci.

roja01
28. nov 2022

A co keby obvolas manzelky kamaratov a spytas sa, ci by sa s ich rodinami rady stretli na Silvestra a boli ochotne jedna sa postarat o vsetky napoje, druha o vsetky dezerty, kavu, pagaciky, oriesky a cipsy a tretia rodina o nieco k jedlu a chlebicky. A ci by sa mohlo stat tradiciou striedanie miesta oslav.
Je narocne takto predniest svoj navrh, ale mozno tie zeny aj samostatne pozvat na kavicku a tam si to z oci do oci povedat.

aspinka
28. nov 2022

Budem úprimná dnes už nikto nikoho nepozýva česť výnimkám. Poznám to aj ja u nás sa prestriedali všetci bolo im u nás dobre výborné pohostenie, dobrá nálada návštevy u nás presedeli aj 6 hodín. A potom môžeš pozvanie čakať... neozvali sa až kým sme sa zase my neozvali a zase super prídeme vás pozrieť... až kým ma to neprestalo baviť a vydržala som to veru dlho. Teraz je všetkým pohodlnejšie prísť ako chystať žiľl taká je doba. Vieš koľko sme mali imaginárnych pozvaní pri odchode od nás "nabudúce vy u nás" zozačiatku ma to trápilo čím mám viac rôčkov už neriešim lebo mám aj iné povinnosti. Úplne Top pozvanie, ktoré nič neprekoná bolo keď sa nám narodil syn manželovi kamaráti čerstvo presťahovaní do Rakúska a musíme prísť vtedy ešte treba pasy tak sme bežali vybaviť synčekovi pas mal 7 týždňov pas doma a stále nejaké výhovorky.... syn má 12 rokov NIKDY sme u nich neboli dnes sa na tom už smeje, ale vtedy sme nevedeli čo si máme o tom myslieť...

maminkadeticiek
28. nov 2022

Prestan ich pozyvat,naozaj.Keby to boli skutocni kamarati tak vam to opatuju,im to takto vyhovuje a ja uplne chapem ze vam nie.To je zakladna slusnost vratit navstevu a chapem ze sa musite citit mozno az vyuzivani.Navrh ktory tu padol,ze si zajednajte s muzom nejaku Silvestrovsku oslavu a kamosom len povedzte ze idete,ci sa nemaju chut pridat.Stavim sa ze sa nebudu mat chut.

whatever1
28. nov 2022

@domca1408 kolko ludi si mala na oslave? To fakt nikto nedoniesol ani pitie ani obcerstvenie(nemyslim v restike), ani darcek v hodnote viac ako 3eura?

domca1408
28. nov 2022

@whatever1 býva nás cca 10-11 max...a hovorím doniesli max vonná sviečka, šialočka z Pepca alebo fajn víno z Kauflandu 😀 žiadny ľadový zber som isto nedostala 😀 ale hovorím pointa je v tom, že oni sa stretnúť chcú a vždy ked sa priblíži leto tak už len lietajú otázky, čo vymyslím tento rok...no tak budúci už nič. ked dačo budú chcieť tak oznámim, že ja neoslavujem, že sa môžeme stretnúť ale s tým, že každý nech si prinesie čo chce aj piť aj jesť.

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
28. nov 2022

Osobne nie som za tieto pozývacky a návštevy na oplátku a vypratávanie a predbiehanie kto koľko nachystal a kto co ponúkol. Ak chcem niekoho pozvať pozvem ak nie tak nepozvem. Ak chceš mať spoločnosť na Silvestra pozvi koho chceš a priprav co a koľko chceš. Ak ta to zaťažuje nepozyvaj nikoho alebo nechystaj toľko.
A kamarátsky vzťah ak ide ozaj o kamarátov udrzis aj len pri tej káve.

gabika0825
28. nov 2022

Tak naco ich stále s mužom pozývate? Aj po tejto skúsenosti že viete akí su. Ja by som sa na takých s prepáčením vytoto, urobte si Silvester sami, alebo so svojou rodinou. Odmlčte sa, uvidíte kto je pravý kamarat. Ja som bola tiež v podobnej situácii s mojimi “kamaratkami” s jednou konkrétne čo keď som ešte byvala s ex tak bola u nás stále, ex môj chodil na týždňovky a ja som mala 2 take blízke kamošky jedna sa dá povedať že suseda a druha bola moja kamarátka zo strednej školy ešte. Tá suseda konkrétne mna nikdy nepozvala k ním domov, iba hovorila že ona byva s partnerom a že on tam má teraz rodinu a stále sa vyhovarala na niečo, rok sme sa bavili a rok chodila iba ku mne, keď som chcela ísť niekam inam, tak ona stále ze veď príde ku mne tam sa stretneme aj s tou kamoskou zo strednej, už má to unavovalo lebo ona sa už cítila ako doma u nás, normálne si išla do ladnicky, ja som v tom Čase bola už z toho na nervy ale keďže som skoro stále bola sama doma tak som bola rada za spoločnosť. Potom bol môj ex dlhšie doma lebo nemal robotu akurát, čiže bol asi mesiac doma, samozrejme sa tieto návštevy museli stopnúť a už bolo zle. Keď som navrhla ze dôjdem k nej kúpim víno v obchode alebo si dáme čaj alebo prídem na kávu, tak otočila to proti mne ze prečo sa k nej tak nasilu trepem, ze ona mi hovorila ze k nej sa nedá ísť, ze jej partner má s tým problém a začala si vymýšľať ze on jej zo zákázal pritom nikdy nič take nehovorila. Čiže vtedy som odstrihla aj ju aj tu zo strednej lebo tá už bola od nej huckana proti mne, už išli do mna obe, ze na nich kašlem ze som stále s mojim ex a neviem čo. Odvtedy mám pokoj

simca06022011
28. nov 2022

Ono aj tak je to iba o tebe, co ty ocakavas. Tak najblisie ked sedite, treba nadhodit, kedy sa robi akcia u nich... detto, poekcat ze silvester ok, putovny... susedia tak chodia, kazdy rok su u niekoho ineho. Inak sa na to vykaslite. A co ked nie su inak v kontakte? ved ked im budete chybat zorganizuju nieco :D

simonahra
28. nov 2022

jasne, ze to cloveka zamrzi, ale tak potom to je skor o tom, ci mu to je jedno alebo nie. mna by to po pravde tiez nebavilo. ak su uz taketo akcie v nejakej partii zauzivane, mali by byt putovne