Je mi smutno na duši

27. aug 2021

Dievčatá. Ja neviem, či to je tým počasím alebo koncom prázdnin alebo čím.
Je mi tak smutno na duši. Chytá ma depresia, panika, stres....
Vo štvrtok začína škola a ja už mám teraz hlavu v smútku, že celý rok nebudeme riešiť nič iné len karantenu, testy, distancne vzdelávanie, 2 dní v škole a znovu karantena, testy, distancne......
Že zas budeme sedieť iba doma, nikam sa nebude môcť ísť, nikoho navštevovať. K nasim len minimálne.
Nikdy som nebola typ človeka, ktorý si robí z veci ťažkú hlavu. Však dáko bolo, dáko bude.... Ale celá táto po..toto korona na riadne dáva dole😢

viki_lv
27. aug 2021

Testovanie vraj nebude povinné v školách

77daniela77
27. aug 2021

To je tou dobou,este aj to pocasie k tomu.....to vsetko raz prejde a bude dobre.Zababus sa,urob si medovkovy caj s medom,citaj si knizku,venuj sa niecomu co mas rada.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
27. aug 2021

@viktorka48 nikto nevie ako čo bude... a školy už najmenej...😉

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
27. aug 2021

Hlavu hore ❤️ Nebojkaj všetko zvládneme, ak si veriaca pomodli sa, ak nie aj tak sa môžeš.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
27. aug 2021

@viktorka48 Určite áno, v biblii sa píše že ak ťa niečo trápi, máš uvaliť svoje starosti na Hospodina...ja to vždy tak robím a úľava je neskutočná 💙♥️

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
27. aug 2021

@viktorka48 Tak buď šťastná, teš sa že ráno vstaneš, otvoria očká, že si zdravá ty aj rodina že máš strechu nad hlavou ♥️ Treba hľadať maličkosti a byť vďačná...

hipuska
27. aug 2021

Akurát som si čítala semafor pre školy a trošku nechápem. Vychádza mi z toho, že ak bude v triede niekto pozitívny- očkovany pozitívny žiak nemusí ísť do karantény a môže pokračovať prezenčne (nakoľko má výnimku z karantény) ale neockovany musí ostať doma na dištancom. Chápem to dobre?

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
27. aug 2021

@evamarek77 no neviem. Podľa tohto to nevyzerá

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
27. aug 2021

@evamarek77 teda áno, ten jeden žiak. Ale ostatní kontaktni v triede, môžu pokracovat ďalej

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
27. aug 2021

@evamarek77 no, napríklad u nás v triede nie je očkovaní nik z detí 12+ takže všetci budú doma. A áno, súhlasím. Mi to zase príde taký ťah...že zaockujte dieťa, bude chodiť do školy. Ale realizácia ťažko, presne ako píšeš, deliť triedu na dist a prezen

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierkainka
27. aug 2021

@hipuska ockovany pozitívny zisk ostáva naďalej v škole???či som to teraz ja zle pochopila?lebo ak je to tak ze ostáva ďalej v škole,tak bude môcť predsa šíriť ďalej vírus napríklad aj na učiteľa,ktorý je zdravý,alebo spolužiakov...Ja už mám v tom všetkom chaos....

engel76
27. aug 2021

@viktorka48 tak to som zvedava ako ho ten "odbornik" do Vianoc znici a bude fuc 😂🤦🏿‍♀️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
27. aug 2021

@vierkainka nie, blbo som to napísala. Ten je doma ale spolužiaci môžu ostať v škole

jana_eyre_2
27. aug 2021

Mňa tiež moc mrzí že leto konci, konečne som pociťovala trocha voľnosti a dohanali sme všetky vytúžené výlety.. naozaj sme mali vyplneny každučký deň prázdnin, ja som si to užívala aj keď občas s nervami, ale bolo to naozaj super.. bojím sa čo príde, aké stresy zase budú, bojím sa že sa uplne vykašľali na samotestovanie deti, čo som dúfala že konečne poriesia pre všetky deti.. bojím sa ako dopadnú decká túto zimu... karantény, testovanie, distancne zvládnem (aj keď snáď mi zase niekto nenapíše akú mám plnú hubu reči o zvládnutí.. kvôli korone si zatiaľ prácu nehľadám aby som bola pri deťoch keď to zase príde). ja sa bojím že dopadnu zle zo zdravotnej stránky.. veľmi sa bojím že ich korona ohrozí a ja neviem urobiť nič aby ju nedostali..

brita7777
28. aug 2021

Napodobne 😔

autor
28. aug 2021

Dievča, ďakujem za povzbudenie. Kiežby ta veštecka guľa pána ministra mala pravdu a tieto Vianoce boli o niečo voľnejšie než tie posledne. Aj keď veľmi tomu neverím.
Urobím zásobu medovky a magnézia a hor sa do školy.
Len naozaj je to sklucujuci pocit, keď neviete ako deti ochrániť pred chorobou 😕

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
28. aug 2021

Myslím, že každá mama to prežíva🙂čo nám zostáva ísť do toho...tiež som včera bola kupovať boxy na desiatu a zošity a, keď si predstavím ten kolotoč budík desiata...

gdpr
28. aug 2021

Skús sa na to pozrieť z opačnej stánky ak bude opäť karanténa tak depky ničomu nepomôžu pretože to nie je v tvojej moci ovplyvniť ale budeš mať viac času na niečo, čo si mohla robiť ale nerobila si napr. chodiť pravidelne do prírody na prechádzky, behať, cvičiť hoc aj ked nie silové cviky tak nejaký strečing, zlepšiť sa vo varení, mať viac času na domácnosť - vyrábať rôzne handmade vecičky, čítať knihu, dať si maratón seriálov hoc aj 1 45-60min diel denne večer keď uspíš deti ale celý deň sa budeš nato tešiť alebo sa môžeš zlepšiť v nejakom cudzom jazyku jednoducho nájdi si čokoľvek, čo ťa vytiahne z postele a nedá ti čas myslieť nato ako je všetko zlé na karanténe. Ja napríklad vďaka karanténe som sa naučila si rozdeliť činnosti každý deň niečo poupratujem už nemám len soboty na generálny poriadok, kedy som pravidelne potom bola vyčerpaná a úplne nepoužiteľná zvyšok dňa, nikdy pred karanténou som poriadne nestíhala starostlivosť o pleť takú akú som vždy chcela a práve v karanténe som si nato našla čas a aj po nej teraz to stíham lebo si viem lepšie zmenežovať čas....Ale, čo sa týka rodiny a socializácie je to určite veľmi náročné preto ja to vynahradzujem v karanténe aj niekoľko hodinovými hovormi fyzický kontakt to určite nenahradí ale aj to je lepšie ako nič.