Je mamičkár?

13. jún 2022

Bývam sama v meste, moja rodina na dedine, pár krát do roka ich idem pozrieť na pár dní, zavoláme si občas, máme dobré vzťahy, ale taktiež každý svoj život. Môj priateľ je však v tomto trocha iný, lebo má 29 rokov a ešte stále sa neosamostatnil. Keď sme sa spoznali, býval s ocom, potom s mamou. Je to čudné, že býval s ocom ako 26 ročný, lebo vtedy zarábal veľa, ale nenapadlo mi to. Neskôr sa stali nejaké veci a u mami bývať musel, lebo nemal na výber, nemal peniaze, ku mne ísť nechcel. Vtedy som si musela dosť zvykať na častú prítomnosť jeho mami, ktorá je pekne povedané "svojská". Ono to nie ej tak, že ja by som sa ku nim trepala stále, ale ona vždy bola tam, kde sme išli my. Napríklad sme išli na trhy, tak mu volala, že kde sme, že je aj ona na trhoch, či sa stretneme. Vždy súhlasil. Navyše priateľova dobrá kamarátka je dobrá kamarátka aj s ňou, tak často aj von s nami išla a ja som sa snažila vysvetliť mu, že sa to nehodí, no márne. Teraz konečne si urobil vlastné bývanie, sľuboval mi, že už od nej budeme mať kľud a je to ešte horšie. Bývajú totiž v generačnom dome, čiže ona pod ním a on nad ňou. Vždy, keď sme uňho, tak tam chodí, bez zaklopania, len si vtrhne. Stále ju počujem, stále sa tak hádajú a stále, aj v noci chodí po niečo ku nej. Už sme sa toľko zato hádali. Navyše mu neustále vyvoláva. Nedal na mňa, ale tá ich kamarátka si toho všimla a dohovorila mu, že sa to nehodí, aby mali večer pootvárané dvere a chodili k sebe ako domov, nech si žijú svoje životy. Pomohlo to, už klope alebo volá, ale aj tak viem, že len predo mnou, lebo hocikedy mi zavolá, počujem ju v pozadí alebo keď prídem ku nemu, tak tam vidím veci, čo mu tam zvláča. Navyše sa so mnou prestala baviť, ignoruje ma, nechápe to. Aj priateľ hovoril, že je na mňa nahnevané zato. Proste viem, že je to len divadlo a len na mesiac možno. Ku mne tiež chodíme, ale on má veľký byt, je tam lepšie ako u mňa, mimo toto. Ale predsa aj do budúcna, ako budeme fungovať? S jeho mamou za zadkom? Veď aj teraz je osem hodín večer a on je s ňou a ešte s dvoma ľuďmi vonku na pive. Veď to sa nehodí alebo áno? On tvrdí, že to ja ho chcem oddeliť od rodiny, už sama neviem, že čo urobiť, aby pochopil, že chcem len normálny dospelý život iba s ním a s jeho rodinou len príležitostne. Nejaké rady? Ďakujem

makakova
13. jún 2022

Fuuuj,je to cecek... Ruky preč a hlavne si nerob snim dieťa. Rozmýšľaš správne

autor
13. jún 2022

@makakova Ja už by som deti aj chcela, lebo som mala 30, ale to by som sa zbláznila
😀

pribinak
13. jún 2022

Toto nie je chlap do života. Toto je jedno veľké decko.

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makakova
13. jún 2022

Určite, jedine zeby ste išli spolu bývať daaaaaleko od jeho matky

zmrzlinka2021
13. jún 2022

Neviem, aku buducnost mas s nim?
Uplne realne:
- uz ste zasnubeni?
- kde si planujete kupovat spolocne byvanie? ako planujete spolu fungovat v domacnosti?

Lebo aj moj drahy zil s rodicmi do 27 a uplne v pohode, ja si vazim jeho rodicov, mame dobre vztahy, muz je skvely a citlivy clovek, rad vzdy pomoze aj sovjej mamine - cize pre mna pozitivna vec. Aj ked sa chystame niekam ako rodina na kupko, zavolaj JA svokre, ci sa nechce pridat, hlavne termalko... proste beriem to tak, ze sme rodina.

Ale ty vidis do jeho rodiny podstatne viac ako len to, co tu pises....

Ja osobne by som nikdy sa tam nenastahovala. Ale vzdy by som si vazila jeho rodicov.

luccija
13. jún 2022

Ak byvaju v jednom dome mali ste s tym ratat.Je jedinacik?

amiaja
13. jún 2022

Dobre vztahy v rodine ok ale toto je uz moc.
To nedas.. ked sa tam nastahujes a budete mat dieta.
A mamicka furt s vami
Len ked som to citala tak ma striasalo 🙈😄

danica2711
13. jún 2022

ten otáznik za nadpisom je zbytočný. A že "urobil si vlastné bývanie", no nebuď smiešna, vlastné bývanie nie je bývanie v jednom dome s matkou, navyše ten dom asi patrí matke... Toto nie, preboha:

luccija
13. jún 2022

@danica2711 presne, ked chcel mat klud mal si najst a postarat sa o svoje byvanie.Toto nemozu ani prenajat ani nic, ak by isli byvat k nej.Tak je vela rodin kde travia cas spolu, alebo idu na pivo...je doma sam, tak isli...ale celkovo je neodtrhnuty s mamou za zadkom

tosomja
13. jún 2022

Zamyslela by som sa už dávnejšie. Bol pri otcovi, aj keď zarábal veľa, čiže si mohol za ten čas zarobiť čo to...zrazu bol pri máme, zrejme ho otec vyhodil a dokonca bez peňazí 🤔 kde rozflakal toľko peňazí, keď píšeš že veľa zarobil.
Teraz býval u mami, zrazu ma svoje, ale tiež u mami, keďže je to jeden dom.
Kým nemáte deti a vadí ti už teraz jeho mama a život aký žije, tak odíď. 😉

spadnutaslivka
13. jún 2022

Run, Forrest, Run!

dobromila
13. jún 2022

typický mamičkár a zmení sa to iba maminou smrťou

autor
13. jún 2022

Áno, sme zasnúbení, ale bola korona, naše plány do budúcna boli prežiť 😀
No ako som písala, tak niečo sa stalo a prišiel o peniaze, nemal kde bývať. Na to bývanie hore mu dal ocino z predaja svojho bytu nejakú čiastku a niečo dal jeho brat s tým, že je polovičný vlastník. Má aj svoj byt, v ktorom býva jeho ocino, ale nemôže tam ísť on, lebo zato, že mu tam býva, mu spláca hypotéku a môj priateľ by si to teraz nemohol dovoliť. Trocha zložité, ale vždy keď prišla reč na deti a tak, tak som mu dala jasne najavo, že jedine vo vlastnom a o veľa ulíc ďalej od jeho maminy. Ja ju mám aj rada, chovám sa k nej slušne. Toto nám však ničí vzťah. Náš a aj môj vzťah s ňou. Lebo ona má iné názory na našu budúcnosť ako my. Ona nechce, aby sme sa zobrali a mali deti. Ona chce, aby bol doktor práv a len makal stále. No hrôza jedným slovom. Hej a brat býva v tom dome tiež dole 😀D

makakova
13. jún 2022

🤮

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2022

@tosomja Nevyhodil ho nikdy a nerozflákal, niečo sa stalo, ale to pre istotu nechcem písať. Inak ale súhlasím, veď bývať mohol v tom čase, kedy mal peniaze vo svojom, veď byt má svoj už keď býval u oca a vtedy mu tam býval brat, že veď načo, že ušetrí na bývaní. Že mne vtedy nenapadlo, že je čudné, že dospelý chlap, čo má vlastný byt dobrovoľne býva s ocom. Aká som bola hlúpa.

autor
13. jún 2022

Ale ľudia, čo mám skúsiť urobiť? Mám tam úplne prestať chodiť, aby pochopil alebo čo? 😀 Ja mu mamu nechcem nahrádzať zase, ja sa snažím, aby bol samostatnejší.

luccija
13. jún 2022

Tak, ked sa sprava ako decko, tak k nemu tak pristupuju.zaplatil mu otec, brat, hypo mu splaca otec a este v dome byva aj brat.tvoj chlap bez penazi a sance sa osamostatnit a tam chces zit a priviezt dieta?tvoj chlap este urcite netuzi po rodine podla toho, co pises.

luccija
13. jún 2022

Bud sa prisposobis, alebo...ved on nema sancu si kupit svoje.A mama ma s nim ine plany🙂

asia83
13. jún 2022

Rozchod.

makakova
13. jún 2022

To sa ti nepodarí,pokial bude žiť snou v jednom dome.. odstraňovať sa daleko prec spoločne (bez mamky)

makakova
13. jún 2022

@asia83 to napadlo aj mne ko prvé,ale autorka ho zrejme ľúbi

autor
13. jún 2022

Túži, on je aj šikovný a robotný ku podivu. Akože robí v normálnej práci, navyše si dokončieva tú školu a popritom rozbieha firmu. Akože že by nezarobil sa nebojím, len má teraz veľké výdavky na nejaké veci, proste kvôlu tomu, čo s stalo. Aj hovorí, že on by chce deti a že už by chcel ísť aj od nej preč a tak, ale reči sú jedna vec a skutky druhá. Niekedy mám pocit, že hovorím s rozumným mužom a potom zavolá jeho mama a všetko je v háji.

autor
13. jún 2022

Nejaký film mu pustiť o mamičkárovi alebo čo 😀 možno mu trkne, lebo on nechápe podľa mňa, oni majú chorý vzťah.

spadnutaslivka
13. jún 2022

netrkne mu nič. nepochopí to. a vždy bude dôvod, prečo je výhodnejšie byť s rodičom v dome a ušetriť tak nejaký peniaz, najmä, keď je na to zvyknutý

petricka22
13. jún 2022

Bojim sa, ze netrkne 🙂 zivot s mamickarom je tazky. Viem, ze ho mas rada, vidis jeho kvality, len ti musi byt jasne, ze vzdy bude mat pravdu ona a bude rozhodovat o vasom zivote. Neviem, ci si vies predstavit, ako ti svokra vyberie kuchynsku linku, alebo detsku vybavicku, ako ti bude davat najavo, ze nie si dostatocne dobra matka a ona to vie lepsie… lebo toto ta realne caka 🤷‍♀️

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petricka22
13. jún 2022

@tenkratpodruhe ved moze byt na nu dobry 🙂 urcite nejake ma, pre nieco ho predsa miluje

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz